Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786075 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kiskonya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2235 Dátum: 2015.02.08 21:03:25 »
adnak ki infót kérdés nélkül, már egy másik autó miatt hívtam márka szervízt

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2236 Dátum: 2015.02.09 11:08:39 »
Bármely márkakereskedést felhívod akkor telefonon is leinformálhatod, sok autónak már van elektronikus szervizkönyve.

Anno én is leinformáltam a kocsit amennyire tudtam, de azt mondták 2006 előtt nem volt még nyilvántartásuk, tehát csak onnantól tudtak mondani.

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2237 Dátum: 2015.02.10 09:30:24 »
Persze én sem erre gondoltam, csak véleményt akarok hallani, sedan azért nem jó mert elég nagy a babakocsink és elég gányos lenne a be-ki vétel. Pedig már volt egy jó sedán amit leinformáltam, szinte végig márka szervizben szervizelt csak hát az a fránya csomagtartó ajtó :(


Én is 5-ajtóst akartam, de végül nagyon jó állapotú Sedant találtam. Előtte mindig 5-ajtós kocsijaim voltak. Vagy 3. Én is úgy voltam vele, hogy méretre ugyanakkora a csomagtartó, de az 5-ajtós jobban pakolható. Viszont most nagyon örülök neki, hogy 4-ajtós. Nem megy a gyerek nyakába a hideg, amikor ki kell venni valamit. Vagy benn jár a fűtés, én meg pakolok be a csomagtartóba, teljesen jó ez így - nekem. Nem mellesleg a másik autónk az 3-ajtós, ilyen időben a csomagtérajtó-teleszkóp elég nehezen bírkózik meg a feladatával, míg az AVE-n csak felhajtom, lecsukom és kész. Babakocsi nekünk is befér szerencsére csont nélkül. De ha nálad is van gyerkőc és nyitogatni kell a csomagtérajtót, lehet, hogy nem célszerű az 5-ajtós. HA befér az a babakocsi. De ez csak a személyes tapasztalatom, nekem bevált, tökre örülök. Fociból jövünk haza, mindenki kiceszi a cuccát csomagtartóból, mi meg ülünk a melegben. ;)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2238 Dátum: 2015.02.10 15:00:48 »
Így van, az igazi személyautó az sedan! :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2239 Dátum: 2015.02.10 15:15:11 »
A pakolás közbeni szél általi tarkónfújás az 5 ajtós és kombik esetében valóban fennáll, ez igaz, cserébe a LB-et és a kombit sokkal rövidebb idő alatt meg lehet pakolni. Valamit valamiért...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2240 Dátum: 2015.02.10 15:45:47 »

Én is 5-ajtóst akartam, de végül nagyon jó állapotú Sedant találtam. Előtte mindig 5-ajtós kocsijaim voltak. Vagy 3. Én is úgy voltam vele, hogy méretre ugyanakkora a csomagtartó, de az 5-ajtós jobban pakolható. Viszont most nagyon örülök neki, hogy 4-ajtós. Nem megy a gyerek nyakába a hideg, amikor ki kell venni valamit. Vagy benn jár a fűtés, én meg pakolok be a csomagtartóba, teljesen jó ez így - nekem. Nem mellesleg a másik autónk az 3-ajtós, ilyen időben a csomagtérajtó-teleszkóp elég nehezen bírkózik meg a feladatával, míg az AVE-n csak felhajtom, lecsukom és kész. Babakocsi nekünk is befér szerencsére csont nélkül. De ha nálad is van gyerkőc és nyitogatni kell a csomagtérajtót, lehet, hogy nem célszerű az 5-ajtós. HA befér az a babakocsi. De ez csak a személyes tapasztalatom, nekem bevált, tökre örülök. Fociból jövünk haza, mindenki kiceszi a cuccát csomagtartóból, mi meg ülünk a melegben. ;)

A sedan előtt én OFF Suzuki Wagon R+-al jártam... ami ugye wagon(kombi). Azt vettem észre, hogy bevásárláskor mindíg az ülésekre, ill. eléjük pakoltam...mert macerás volt kinyitni a hátsó ajtót. (Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az egyik teló cserélve volt, és mér nem nyílt olyan könnyen és olyan magasra, úgyhogy egy párszor bevertem a kobakomat is... :censored:), Most a feleségem használja... ő legalább afejét nem veri bele. :wacko:
Most a sedannál mindíg a csomagtartóba pakolok(pedig itt is beférne az utastérbe minden, de mégis egyszerűbb... és a 8 éves kislányom is ki tudja nyitni. :yes: A feleségem szerint szebb is a sedan (persze ez szubjektív... amúgy sem "dísznek" veszünk autót)
Természetesen a HB és a Wagon sokkal praktikusabb, ha kell nagyobb dolgot vinni( mosógép, kisszekrény, tüzifa, nagy CRT TV...) Ilyeneket én ritkán szállítok.... ilyenkor a Wagon R+-al megyek(vicces, de ILYENKOR praktikusabb)... ;)

Azért nagyritkán jó lenne, az egyik autón egy vonóhorog...
Szóval az sem mindegy, hogy van-e otthon másik autó( és milyen)... :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2241 Dátum: 2015.02.10 18:40:59 »
Igen. A kis 3 ajtós Suziba egy mosógépet be lehet rakni röhögve. Sajnos a 2 mérettel nagyobb Avensisbe ez sehogyan nem kivitelezhető. És tény, hogy Suzukiba Minden az utastérben van, mert csomagtartóban csuszkal, macera nyitni csukni, stb. De! Ave egész más. Én is örülök, hogy 2 autó van! ;)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2242 Dátum: 2015.02.10 18:59:06 »
Szerintem meg csomagleszorító háló kérdése, hogy csúszkálnak-e a dolgok a csomagtartóban. A sedanba függőlegeseket raktam két oldalra, most a kombiban pedig víszintes van.

Egyébként gyerekkel sokkal praktikusabb a kombi. Azt a fölényességet, amivel pakolni tudok egy nyaraláshoz, nem pótolhatja semmi egy sedan esetében. Még akkor sem, ha egyébként be lehet logisztikázni a cuccokat.

Amúgy pedig a minap mosogatógépet kellett vennem, mert tönkrement a régi. Az ülések lehajtása nélkül befért a kombiba... :punk:

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2243 Dátum: 2015.02.10 23:29:20 »
Köszi az adatokat!
Kicsit elszomorodtam, mert anno azért vettem 1.1es Fiestát,h ne egyen sokat, aztán xar volt, s bekajált 8at, télen többet is.  A családi corollák vegyesen fogyasztanak, a gyengébb 1.4es 7-8 körül város,meg országúton, az erősebb vvt-i 6.5 pályán 130nál, országúton meg sztem alatta. AZt gondoltam,amennyivel nehezebb az ave, az 1.6os kb ugyanazt produkálja, az 1.8 meg ha városban nem is, pályán azért előny. De ezek szerint városban az 1.6 a reálisabb, összességében meg inkább egy corolla:(  Vennék azt is, de én ragaszkodom az 5ajtóhoz, abból meg az ave szebb is,nagyobb is...
Jó,h előjött a téma, én is előreterveznék pl a babakocsival, de néha előfordul,h cuccolni  is kell, s ezért mindenképp HB. Trabiban nőttem fel,azóta nekem az 5 ajtós az isten:) Fateré Hb corolla, azt rendesen lehet pakolni, apósé sedan, s olyan mély, hogy brrr...A corolla viszont max szárnnyal néz ki valahogyan, szal egyenlőre válogathatok a kompromisszumok között...

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2244 Dátum: 2015.02.11 09:14:38 »

Én is úgy voltam vele, hogy méretre ugyanakkora a csomagtartó, de az 5-ajtós jobban pakolható.

Szerintem nagyobb. Ha jól tudom a csomagtartó mérete a kapaltartóig tart, de ugye a kombit a kalaptartó fölött is tudod pakolni. De ha nincs így javítsatok ki.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2245 Dátum: 2015.02.11 09:54:05 »
Szerintem nagyobb. Ha jól tudom a csomagtartó mérete a kapaltartóig tart, de ugye a kombit a kalaptartó fölött is tudod pakolni. De ha nincs így javítsatok ki.

Sztem Ő a sedan és az 5 ajtós méretére gondolt..
Az egy dolog,h hány liter papíron,nyilván más az alakjuk, és igen, a kalaptartó egy fontos kérdés..Így a sedan a legszűkösebb, aztán a HB, s a kombi a legnagyobb hellyel bíró.  Én a Fiestán is átalakítottam a hangszórók csatlakozását, így ha bagy cucc került be, pl bringa, akkor kalaptartó ki, ülések le, s máris műxik a dolog..

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2246 Dátum: 2015.02.11 09:58:37 »
A sedan-nál külön kell figyelni a belógó csomagtérajtó zsanérokra is, ezek is befolyásolHATják adott esetben a pakolhatóságát.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bossery

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2247 Dátum: 2015.02.12 13:29:21 »
Van értelme felújíttatni a lengéscsillapítókat? Csináltatott már valaki ilyet?
A kopogó hang a kotyogó lengéscsillapító száraiból jön, ez most már tuti, az új Kayaba darabja 21e körül van, viszont 20e-ért 1 év garanciával mindkettőt felújítják itt: http://telostudor.hu/
Ismeri valaki ezt e helyet, vagy van más javaslat?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2248 Dátum: 2015.02.12 14:53:43 »
Van értelme felújíttatni a lengéscsillapítókat? Csináltatott már valaki ilyet?
A kopogó hang a kotyogó lengéscsillapító száraiból jön, ez most már tuti, az új Kayaba darabja 21e körül van, viszont 20e-ért 1 év garanciával mindkettőt felújítják itt: http://telostudor.hu/
Ismeri valaki ezt e helyet, vagy van más javaslat?
Üdv! Bátran javaslom. Épp öt éve újíttattam fel az elsőket nála, mert a jobboldali engedte az olajat. Azóta is hibátlanok. (Anno 17-be volt, úh. az ára most még jobb.)

bossery

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2249 Dátum: 2015.02.12 15:34:10 »
Üdv! Bátran javaslom. Épp öt éve újíttattam fel az elsőket nála, mert a jobboldali engedte az olajat. Azóta is hibátlanok. (Anno 17-be volt, úh. az ára most még jobb.)

Köszi, akkor lehet, hogy meglátogatom, mégiscsak kevesebb mint a feléből meglenne, mint ha újat veszek+ a csere munkadíja....