Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2804749 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #375 Dátum: 2005.10.25 21:45:53 »
Idézetet írta: "ATIS"
Na srácok most leszek paff. A kreszkönyvem szerzője üzemeltet web oldalt és azon belül van egy fórum ahol válaszol kérdésekre. Én fel is tettem neki a kérdést a párhuzamos utakkal kapcsolatos problémánkra:

Olyan jellegű kérdésem volna hogy nekem megvan az ön könyve.(Kotra Károly:Kresz Könyv személygépkocsivezetők részére 2002. 01. 01.-től érvényes.) És ebben a 94. oldalon van egy olyan bekezdés amelyik arról tudósít hogy a párhuzamos közlekedésű úton az útburkolati jelekkel jelölt sávokban haladó járművek mellett fokozott figyelemmel jobbról is el szabad haladni. Viszont ez a passzus a Lakott területen kívüli párhuzamos utaknál van a könyvben. Amikor viszont beszéltem másokkal ott azt mondták hogy ez csak lakott területen belül igaz.

Konkrétan úgy vetődött fel hogy ha én mennék 130-al autópályán a külsőben és valaki a belső sávban megy 100-al akkor én szabálytalan vagyok ha elmegyek mellette.

És ezt a választ kaptam:

Ön igazán jó megfigyelő. Azonban ez a bekezdés már nem a lakotterületen kivüli útszakaszra érvényes hanem valamennyi párhuzamos közlekedésű útra. Ilyen szituáció gyakran elöfordul az M1-M7 közös szakaszán és ez szabályos abban az esetben ha az elhaladás előtt nem zörtént sávváltás.


 :?:  :!:  :?:

... a végén még tényleg kiderül , hogy ez az életveszélyes gyakorlat nálunk legális  :shock:  :(  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #376 Dátum: 2005.10.25 21:51:35 »
Idézetet írta: "baru"
Féltem az autót, annyit nem ér az a sz.rember. De cipőtalppal már el lehetne egyengetni a pali meg a verdája hátát is. :twisted: Na, félre az erőszakkal, a defenzívre szavaztam. :)


Helyes. Hogy az egyik kollegámat idézzem egy jól sikerült reggelén:

Na látjátok azt a srácot vertem én meg tegnap( Itt rám mutatott és miután felnéztem folytatta) De csak szóban.(tudni kell hogy az emberke a hónomig ér és ha a hasát mossa a háta habzik. De hát az unikumhatás....)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #377 Dátum: 2005.10.25 21:56:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"


 :?:  :!:  :?:

... a végén még tényleg kiderül , hogy ez az életveszélyes gyakorlat nálunk legális  :shock:  :(  :x


Hát ha valaki kreszkönyveket  szerkeszt a közlekedési felügyelet engedélyével annak csak lehet adni a szavára gondolom. Ha valaki esetleg meg tud kérdezni egy hozzáértőbbet akkor tegye meg mert ha nem ez az igasság akkor érdekelne hogy mi az.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #378 Dátum: 2005.10.26 07:49:39 »
Idézetet írta: "ATIS"
.... A kreszkönyvem szerzője üzemeltet web oldalt és azon belül van egy fórum ahol válaszol kérdésekre....

Esetleg megtudnád osztani velünk is a weoldal/fórum címét?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #379 Dátum: 2005.10.26 08:02:01 »
Idézetet írta: "ATIS"
És ezt a választ kaptam:[/b]
Ön igazán jó megfigyelő. Azonban ez a bekezdés már nem a lakotterületen kivüli útszakaszra érvényes hanem valamennyi párhuzamos közlekedésű útra. Ilyen szituáció gyakran elöfordul az M1-M7 közös szakaszán és ez szabályos abban az esetben ha az elhaladás előtt nem zörtént sávváltás.


UFF!!!!!! Nem vonom kétségbe az állítását, azonban szeretnék egy paragrafust látni erre. Nem KRESZ értelmezést - értelmezni minden jogszaglott ember tud, csak mindenki egy kicsit másként:-),  hanem egy olyan jogszabályt, amiben taxatíve ez így le van írva. Mikor változott, milyen rendeletszámon stb......
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #380 Dátum: 2005.10.26 11:05:23 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"


 :?:  :!:  :?:

... a végén még tényleg kiderül , hogy ez az életveszélyes gyakorlat nálunk legális  :shock:  :(  :x


Hát ha valaki kreszkönyveket  szerkeszt a közlekedési felügyelet engedélyével annak csak lehet adni a szavára gondolom. Ha valaki esetleg meg tud kérdezni egy hozzáértőbbet akkor tegye meg mert ha nem ez az igasság akkor érdekelne hogy mi az.


Én nem mondom , hogy téved , de akkor ezek szerint változott a KRESZ (amiről lemaradtunk) , méghozzá eléggé képtelen módon , mert ezzel gyakorlatilag legalizálják azt , hogy autópályán akár három sávban kaotikusan száguldozzanak egymás mellett az emberek jobbról-balról  :shock:  :cry: ... ahogy Trotter is mondja , azért megnyugtatna , ha látnám az erre vonatkozó jogszabályt  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #381 Dátum: 2005.10.26 12:08:37 »
Amit én beidéztem, az a http://www.totalcar.hu/kresz címről származott, és elméletileg mindig a legfrissebb, mivel a BM honlapjáról szedi.

Abban, amit beidéztem, szó sincs arról, hogy lehetne előzni jobbról. Előzni balról kell, ez alól lakott területen belül ad felmentést a szabály, ott is csak akkor, ha nem cikázik az ember, hanem egyszeri alkalom.

Ezt nem tudom hogyan lehet másképpen értelmezni  :?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #382 Dátum: 2005.10.26 16:17:12 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "ATIS"
.... A kreszkönyvem szerzője üzemeltet web oldalt és azon belül van egy fórum ahol válaszol kérdésekre....

Esetleg megtudnád osztani velünk is a weoldal/fórum címét?



www.kresz.com

Tatya néven kérdeztem meg a dolgot a kresz szabályok értelmezésénél.
Nem lesz nehéz megtalálni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #383 Dátum: 2005.10.27 21:22:08 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Fighting"
Idézetet írta: "Kpeki"

 Ahol nem lámpás kereszteződés van a gyalogosoknak, csórikáim ott állnak negyed órát mire 1 auto átengedi öket, de ha merészkedik lelépni a járdáról, akkor még az autos rálép a gázra és ráhuzza a kormányt. Ez lenne a magyar mentalitás?!


Huu én gyalogosan nagyon autógyilkos tudok lenni.
Ha van zebra, akkor előttem nem egyszer álltak meg anyázva, mert le mertem lépni a zebrára. Nagyon csipem, amikor a drága autós a zebrát kb. 80-90-cel közelíti meg.
Csak egy sunyi pillantás, hogy tuti elég legyen még a fékútja, és már megyek is.
Végülis ott nekem van elsőbbségem, vagy nem!?:lol:


99%-ban igazad van, csak 1 nehogy elszámold és ... korház esetleg maradandó sérülés az autós meg bocs kap valami büntetést, 2 gondolj bele ha te vagy az autós, te mit szólnál hozzá. Különben meg én is így csinálom ha nagyon sietek de álltalában higgadt vagyok a zebránál mert végülis gyalogos autó ütközésből köztudott ki a gyengébb.

Én lelépek, ha látom, hogy meg akar állni, akkor megyek, ha nem akkor inkább visszalépek. Mert ha éppen telefonál közben...
(Egyik haverom S40T5 - már ha jól emlékszem a típusra - volvojának a hátulját lebontotta egy ilyen okos. Kiállt a kertből, elment becsukni a kaput - nem lógott ki az autó hátulja az útra. Az meg telefonálás közben elkezdett lehuzódni. 50 méterrel odébb sikerült megállnia.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #384 Dátum: 2005.10.27 23:17:38 »
Hát elég kellemetlen amit elmeséltél. Nem is tudom, hogy reagáltam volna de abban nem lett volna köszönet azt tudom. Véletlen baleset az más...

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #385 Dátum: 2005.10.27 23:26:02 »
Idézetet írta: "Trotter66"
...Kato Berger...
Gyermekkorom álma volt , ha nagy leszek akkor ilyen autóm lesz. Atyám a '80-as években vett egy-két ilyent át a forgalmazótól a cégének, átvételkor estefelé hazahozta, a ház előtt állt meg (falu),  8) én meg beleülhettem...
Maradandó emléket okozott a sok világító jelecske konzolon... Abban az időben nekünk Zaporozsecünk volt, ami nem a műszerfalról volt híres. :D
Visszajövök :)

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #386 Dátum: 2005.10.27 23:41:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyenkor én inkább választom a belső sávban az erősebbek ideiglenes feltartását - ők úgyis hamar tempót tudnak újra gyűjteni . Rettegek elmenni bárki mellett jobbról a pályán , mert én magam sem szoktam mindig belenézni a jobb tükörbe , mikor jobbra váltok sávot ! Miért is tenném , elvégre ott , UGYE , nem jelenhet meg hirtelen senki ?!?  :roll: ... Persze , tudom , ez sem teljesen szabályos magatartás .
Akkor Te még nem jártál reggeleneként a 2A-n(Göd-Bp szakasz). Ott aztán van minden, mi szem-szájnak ingere. Belső sávban megyek egy autó után kb 80-nal, előzünk egy kistehert - mögöttem Camry, ami kétpofára villog, majd mikor esély van rá, leszorítva a kistehert vissza a külsőbe mellém áll, bemutat, gázt ad, majd a következő kamion mögé beszorulva bevág egy BMV elé, ami veszettül fékez, majd kergetik egymást. De a Megyeri-Váci kereszteződésnél egymás mellett állunk, Ő a belsőben, én a külsőben... :roll: Megéri?  :?:  :?:
Visszajövök :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #387 Dátum: 2005.10.28 13:37:34 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Fighting"
Huu én gyalogosan nagyon autógyilkos tudok lenni. Ha van zebra, akkor előttem nem egyszer álltak meg anyázva, mert le mertem lépni a zebrára. Nagyon csipem, amikor a drága autós a zebrát kb. 80-90-cel közelíti meg. Csak egy sunyi pillantás, hogy tuti elég legyen még a fékútja, és már megyek is. Végülis ott nekem van elsőbbségem, vagy nem!?:lol:
99%-ban igazad van, csak 1 nehogy elszámold és ... korház esetleg maradandó sérülés az autós meg bocs kap valami büntetést, 2 gondolj bele ha te vagy az autós, te mit szólnál hozzá. Különben meg én is így csinálom ha nagyon sietek de álltalában higgadt vagyok a zebránál mert végülis gyalogos autó ütközésből köztudott ki a gyengébb.

Ha fel tud ugrani helybol egy méter magasra, akkor nincs nagy gond, mert nyert egy motorháznyi elonyt.  :lol:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #388 Dátum: 2005.10.28 13:45:46 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A Berger egyébként tudtommal egy osztrák darugyártó GmbH, a kato meg a Micu alvázgyártó cége. Vagy valami ilyesmi.

Régi lakatokon is látni ezt a nevet.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #389 Dátum: 2005.10.28 13:53:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Rettegek elmenni bárki mellett jobbról a pályán, mert én magam sem szoktam mindig belenézni a jobb tükörbe, mikor jobbra váltok sávot ! Miért is tenném, elvégre ott, UGYE, nem jelenhet meg hirtelen senki ?!?  :roll: ... Persze, tudom, ez sem teljesen szabályos magatartás .

Ez olyan dolog, mintha gyalogost gázolnál ótópályán. Te legfeljebb kisrészben lehetsz felelosségre vonható, mert mit keres ott. Szóval szerintem egyáltalán nem szabályellenes, ha így cselekszel.
music