Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1571875 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6990 Dátum: 2010.09.16 21:15:07 »
A lufilámpának ki kell aludni 6mp után indítés nélkül. Ha csak akkor alszik el amikor beindítod, az azt jelenti, hogy az olajpumpára van rákötve a jeladó és ha az beindul akkor alszik ki :) Ezt nepperek szokták előszeretettel :)

írok privit, mert ez nem világos...
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6991 Dátum: 2010.09.16 21:25:43 »
Arról beszélek, ami a vízhőfok-mérő alatt van. Az világít sárgán. Ti is erre gondoltok?


[a csatolmányt egy admin törölte]
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

celicáss

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6992 Dátum: 2010.09.16 22:48:27 »
A TS-en a kézifék és a gázpedál elektronikus, vagy bowdenes (mindkettő, egyik sem) ?

Mielőtt megvetted a kocsit föl se nyitottátok a motorháztetőt ?????
Ezt nem hiszem el.....

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6993 Dátum: 2010.09.16 23:01:34 »
Nem :)

Bocs ha félreérthető voltam. Azért írtam hogy "amire gondolsz", mert azt hittem hogy valami turpisság jutott eszedben. Mind1 bocs!

Lényeg:

Az a sárga lámpa akkor alszik el amikor beindul a motor.

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6994 Dátum: 2010.09.17 07:07:58 »
A TS-en a kézifék és a gázpedál elektronikus, vagy bowdenes (mindkettő, egyik sem) ?

Mielőtt megvetted a kocsit föl se nyitottátok a motorháztetőt ?????
Ezt nem hiszem el.....

Nézd, amikor a kocsit megvettem vajmi kevéssé érdekeltek ezek a részletek. Az autóval minden rendben volt, számomra ez volt a legfontosabb információ (a döntésemet nem befolyásolta volna, hogy elektronikus vagy mechanikus-e a kézifék). Máshoz értek elég jól, a kocsikhoz kevésbé. Nyilván így használat közben már azért jutnak eszembe dolgok. Pl. a bowden és a kézifék... Jön a tél, vajon be fog fagyni? (mert a régi autóm valahogy mindig befagyott... még akkor is sikerült neki, amikor frissen cseréltük le a kézifékkötelet. Használni meg muszáj, mert emelkedőn szoktam megállni éjszakára.) És erről még a googlin sem találtam semmit... Nem gond, majd megnézetem és megosztom mindenkivel, mert ahogy láttam, ebben a kérdésben bizonytalan válaszok voltak még a TS tulajdonosok körében is. :) Ki tudja, talán mást is érdekelhet...
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6995 Dátum: 2010.09.17 07:09:01 »
Nem :)

Bocs ha félreérthető voltam. Azért írtam hogy "amire gondolsz", mert azt hittem hogy valami turpisság jutott eszedben. Mind1 bocs!

Lényeg:

Az a sárga lámpa akkor alszik el amikor beindul a motor.

ok. kösz. (mondjuk mostmár érdekelne a turpisság is :) )
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: TS
« Válasz #6996 Dátum: 2010.09.17 17:48:12 »
Szia!

A TS-ben bowdenes a kézifék és a gáz is. De ha fel nyitod a motorháztetőt és végigköveted a légszűrőháztól menő gumicsövet akkor elérsz a folytószelepig és ott látni fogod a bowdent.
Ha akarod akkor járó motornál még gázt is tudsz ott neki adni. :)
A visszajelző lámpa amire gondolsz az a motor kontrol lámpa ami ha elindítod az autót akkor elalszik, ha nem akkor valami bajság van. Mondjuk a toyotánál nem nagyon szokott világítani. :)

A TS-en a kézifék és a gázpedál elektronikus, vagy bowdenes (mindkettő, egyik sem) ?

Mielőtt megvetted a kocsit föl se nyitottátok a motorháztetőt ?????
Ezt nem hiszem el.....

Nézd, amikor a kocsit megvettem vajmi kevéssé érdekeltek ezek a részletek. Az autóval minden rendben volt, számomra ez volt a legfontosabb információ (a döntésemet nem befolyásolta volna, hogy elektronikus vagy mechanikus-e a kézifék). Máshoz értek elég jól, a kocsikhoz kevésbé. Nyilván így használat közben már azért jutnak eszembe dolgok. Pl. a bowden és a kézifék... Jön a tél, vajon be fog fagyni? (mert a régi autóm valahogy mindig befagyott... még akkor is sikerült neki, amikor frissen cseréltük le a kézifékkötelet. Használni meg muszáj, mert emelkedőn szoktam megállni éjszakára.) És erről még a googlin sem találtam semmit... Nem gond, majd megnézetem és megosztom mindenkivel, mert ahogy láttam, ebben a kérdésben bizonytalan válaszok voltak még a TS tulajdonosok körében is. :) Ki tudja, talán mást is érdekelhet...
Corolla TS, Facelift

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6997 Dátum: 2010.09.18 17:04:48 »
Köszi. :)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: TS
« Válasz #6998 Dátum: 2010.09.18 20:10:08 »
Szia!

Figyi, fogyasztást mértél már? Város, hosszú, vegyes?

Köszi. :)
Corolla TS, Facelift

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6999 Dátum: 2010.09.18 20:14:58 »
Szia!

Figyi, fogyasztást mértél már? Város, hosszú, vegyes?

Köszi. :)

Szerintem értelmetlen, mert még képtelen vagyok normális vezetésre. Imádom a hangját, ahogy megy, úgyhogy többyire nem megyek lassan. Most az átlagmérő 10,6 litert mutat. Legutóbb nem egyedül mentem, kb 100 km alatt 3-4 tizedet ment lejjebb az átlag.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7000 Dátum: 2010.09.18 20:16:30 »
többnyire városban járok, de azért dugóban ritkán állok
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: TS
« Válasz #7001 Dátum: 2010.09.18 20:43:43 »
Én is 90%-ban városban járok és nekem is 10-11 körül jön ki. Nagyon én se tudom megálni, hogy ne nyomjam neki és szinte minden nap van olyan párszor, hogy 6200 fölé megy a fordszámmérő :). Velem álandóan a suzukisok erőlködnek és jó nézni a meglepődést a fejükön. :clap:

többnyire városban járok, de azért dugóban ritkán állok
Corolla TS, Facelift

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7002 Dátum: 2010.09.18 20:54:45 »
én Szentendre és Újpest között ingázom munkába a Megyeri Hídon. szinte egyáltalán nincs dugó az útvonalon.
Most 10,6 l de szerintem ha nem lenne nap-mint nap lift, akkor tuti elmennék vele 9 literrel. szerintem kb 2- 3 hónap múlva lenyugszom kicsit és akkor lehet átlagot nézni. az már reálisabb lesz, mint most
egyelőre nem megy a papás vezetés, egyszerűen vadászom a tuningolt kocsikra éjszaka a városban... a TS akarja, hogy nyomjam. :) de ezek szerint hasonlóan "érzel"...
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: TS
« Válasz #7003 Dátum: 2010.09.18 21:00:37 »
Nekem már megvan 7 hónapja és nem nagyon sikerül lenyugodnom. :D Nekem nincs fogyaztás mérőm mert raktam bele egy komolyabb rádiót, szóval csak ha rámjön akkor mérek fogyit, de nem sok értelme van mert mindig annyi.
Corolla TS, Facelift

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7004 Dátum: 2010.09.18 21:04:25 »
mondjuk a suzukisokkal nem foglalkozom, de épp tegnap a micro-talin történt, hogy egy Opel Astra (170 LE) nyomta neki, aztán elmentünk mellette... leengedte az ablakot, megkérdezte mi ez a kocsi és hány LE, meg hogy milyen szép hangja van... mondtam, TS és 192 LE... mondta, hogy az övé 170 , de már 170e km van benne, úgyhogy már biztos elfogyott kissé az ereje... aztán csak annyit mondtam, hogy akkor "pariban vagyunk", mert az enyémben 4-en ülünk (Ő egyedül volt)... és akkor Cimbi leengedte az ablakot hátul, na akkor nézett igazán furcsán :) tényleg jó érzés volt:)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."