Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 797012 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Adok-veszek
« Válasz #630 Dátum: 2008.02.23 16:38:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Van egy garnitúra Carinára való eladó gumim. 185/65x14 H. Yokohama A539-es típus, még kb. 30-40 %-nyi futófelület van rajta. Pécsett található, de pl. jövõ hét kedden fel tudnám vinni Pestre. 10 ezerért meg lehet venni a garnitúrát.

Engem mindig is érdekelt hogy mit jelent az hogy x% futófelület? milyen egzakt mérés ez? illetve milyen mérõszám?
Nem a profilmélység csökken? hanem a tapadási felület is?...
Különben is mihez képest x%-ék?
Használt guminál inkább az hogy x mm még a profilmélység hozzáteszem vizes úton egy 3mm profilmélység már 100ról 20méterrel is megnövelheti a féktávot a 8mm környéki új profilmélységû gumihoz képest!!!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Adok-veszek
« Válasz #631 Dátum: 2008.02.23 16:55:33 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Palaczk"
Van egy garnitúra Carinára való eladó gumim. 185/65x14 H. Yokohama A539-es típus, még kb. 30-40 %-nyi futófelület van rajta. Pécsett található, de pl. jövõ hét kedden fel tudnám vinni Pestre. 10 ezerért meg lehet venni a garnitúrát.

Engem mindig is érdekelt hogy mit jelent az hogy x% futófelület? milyen egzakt mérés ez? illetve milyen mérõszám?
Nem a profilmélység csökken? hanem a tapadási felület is?...
Különben is mihez képest x%-ék?
Használt guminál inkább az hogy x mm még a profilmélység hozzáteszem vizes úton egy 3mm profilmélység már 100ról 20méterrel is megnövelheti a féktávot a 8mm környéki új profilmélységû gumihoz képest!!!!


Gyors számolás eredményeképpen: Ha és megengedve, hogy a tárgybeli gumi újkorában 8 mm-es futófelületi magassággal (100%) rendelkezett, a Palaczk Mester által megjelölt 30-40%-os mérõszám számtani közepét tekintve, a gumi jelenlegi futófelületi magassága 2,8 mm körüli lehet.

Ha viszont az tekintem, hogy 3 mm alatt nem beszélhetünk futófelületi magasságról, ezt véve 0%-nak - ergó e méret meghaladásakor a gumi "slicknek" tekinthetõ, és gyakorlatilag csak gumiégestésre használható, nem közúti forgalomba -  a számítás szerint a 40% éppen 3,2 mm.

Vagyis egy szerzont száraz körülmények között kevés futásteljesítményt feltételezve, illetve városi terepen viszonylag alacsony sebességnél bevállalható, figyelemmel az ár/érték arányra is. Azé' a Yokohama nem annyira xar gumi.

Én a Michelin Enery-n korcsolyáztam már a 2 mm-en, és imádkoztam, hogy csak vizet ne lásson!!! :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-veszek
« Válasz #632 Dátum: 2008.02.23 19:51:28 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Palaczk"
Van egy garnitúra Carinára való eladó gumim. 185/65x14 H. Yokohama A539-es típus, még kb. 30-40 %-nyi futófelület van rajta. Pécsett található, de pl. jövõ hét kedden fel tudnám vinni Pestre. 10 ezerért meg lehet venni a garnitúrát.

Engem mindig is érdekelt hogy mit jelent az hogy x% futófelület? milyen egzakt mérés ez? illetve milyen mérõszám?
Nem a profilmélység csökken? hanem a tapadási felület is?...
Különben is mihez képest x%-ék?
Használt guminál inkább az hogy x mm még a profilmélység hozzáteszem vizes úton egy 3mm profilmélység már 100ról 20méterrel is megnövelheti a féktávot a 8mm környéki új profilmélységû gumihoz képest!!!!


Senki nem beszélt egzakt mérésrõl :wink: ... De láttam már én is elég gumit ahhoz, hogy ránézésre egy ilyen 10 %-os tûréssel meg tudjam saccolni, hogy milyen mély még rajta a barázda :nyelv: ... Jelen esetben a gumik még kb. 4 mm-es profilmélységgel rendelkeznek. Ezt "helyettesítettem be" a 30-40 %-al, mégpedig úgy, hogy 8 mm-t tekintettem 100 %-nak, és 1.6 mm-t 0 %-nak.

Ahogy Trotter is megtippelte, hozzávetõlegesen egy szezonon át használhatók még különösebb rizikó nélkül ezek a gumik. De most nehogy megkérdezd, hogy az "egy szezon" jelen esetben egzaktul mit is jelent :kacsint:  :nagymosoly: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Adok-veszek
« Válasz #633 Dátum: 2008.02.23 20:53:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Palaczk"
Van egy garnitúra Carinára való eladó gumim. 185/65x14 H. Yokohama A539-es típus, még kb. 30-40 %-nyi futófelület van rajta. Pécsett található, de pl. jövõ hét kedden fel tudnám vinni Pestre. 10 ezerért meg lehet venni a garnitúrát.

Engem mindig is érdekelt hogy mit jelent az hogy x% futófelület? milyen egzakt mérés ez? illetve milyen mérõszám?
Nem a profilmélység csökken? hanem a tapadási felület is?...
Különben is mihez képest x%-ék?
Használt guminál inkább az hogy x mm még a profilmélység hozzáteszem vizes úton egy 3mm profilmélység már 100ról 20méterrel is megnövelheti a féktávot a 8mm környéki új profilmélységû gumihoz képest!!!!


Senki nem beszélt egzakt mérésrõl :wink: ... De láttam már én is elég gumit ahhoz, hogy ránézésre egy ilyen 10 %-os tûréssel meg tudjam saccolni, hogy milyen mély még rajta a barázda :nyelv: ... Jelen esetben a gumik még kb. 4 mm-es profilmélységgel rendelkeznek. Ezt "helyettesítettem be" a 30-40 %-al, mégpedig úgy, hogy 8 mm-t tekintettem 100 %-nak, és 1.6 mm-t 0 %-nak.

Ahogy Trotter is megtippelte, hozzávetõlegesen egy szezonon át használhatók még különösebb rizikó nélkül ezek a gumik. De most nehogy megkérdezd, hogy az "egy szezon" jelen esetben egzaktul mit is jelent :kacsint:  :nagymosoly: ...

ööö izéé ööö Tessékmondani mennyi egy szezon?:D :partyman: :D :pofa:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-veszek
« Válasz #634 Dátum: 2008.02.23 21:17:59 »
Idézetet írta: "taby"
ööö izéé ööö Tessékmondani mennyi egy szezon?:D :partyman: :D :pofa:


Legalább 600 :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Adok-veszek
« Válasz #635 Dátum: 2008.02.24 09:47:53 »
Szia Palaczk!

Sajna de már az nincs meg a légterelõ, csak a kõfelverõdés védõ és a fáktárcsák!

Köszi az érdeklõdést!

BekeNorbi
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-veszek
« Válasz #636 Dátum: 2008.02.24 12:34:19 »
Idézetet írta: "Beken"
Szia Palaczk!

Sajna de már az nincs meg a légterelõ, csak a kõfelverõdés védõ és a fáktárcsák!

Köszi az érdeklõdést!

BekeNorbi


OK, köszi!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Mazso-m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Adok-veszek
« Válasz #637 Dátum: 2008.02.28 21:45:30 »
Sziasztok!

Van 4 db Michelin Energy 185/65R14-es gumám eladó.
2 db 4mm, 2db 5mm profil mélységû, 2004-es gyártásúak.
A 4db guma 20000 ft.

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Adok-veszek
« Válasz #638 Dátum: 2008.03.03 19:47:10 »
Sziasztok!
Tudna valaki Carina E használati útmutatót küldeni (rhett@freemail.hu), vagy egy scan erejéig kölcsön adni? Állítólag a szakszerviz se forgalmazza már

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #639 Dátum: 2008.03.03 19:59:17 »
Keresek használható állapotú carina-t 1,6-ost olcsón.
Ha valaki tud ilyet kérem jelezze!
Elõreis kösz!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Adok-veszek
« Válasz #640 Dátum: 2008.03.05 09:21:58 »
power: Ha Szombathelyig eljössz érte, szívesen odaadom egy szkennelés erejéig..

power

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Adok-veszek
« Válasz #641 Dátum: 2008.03.05 19:05:59 »
Köszi szépen, de minthogy Budapesttõl keletre lakom Szombathely azért elég távol van...., de nagyon köszönöm

zolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Adok-veszek
« Válasz #642 Dátum: 2008.03.06 10:51:46 »
Idézetet írta: "power"
Köszi szépen, de minthogy Budapesttõl keletre lakom Szombathely azért elég távol van...., de nagyon köszönöm


Sziasztok.

Lenne erre egy megoldásom ha squiddy-nak is megfelel. Én szombathelyi vagyok és mivel én is örülnék ennek a leírásnak, ha squiddy kölcsönadja nekem egy szken erejéig a leírást, akkor én beszkennelem és elérhetõvé teszem a neten egy letöltés erejéig.

Üdv. Zoli

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Adok-veszek
« Válasz #643 Dátum: 2008.03.08 17:23:59 »
Carinám eladása után megmaradt néhány használható alkatrészem, hátha hasznára lesz valakinek.

Katalizátor, rugó garnitúra, jobb oldali indexlámpa, középkonzol, Satuna vezetõoldali légterelõ, motoros alakvezérlõ kapcsolók, tükörállító kapcsolószett, jobb elsõ lámpaállító motor, ködlámpamaszk, hamutartó.

További részben használható alkatrészek:
Ködlámpák, indexek, 14-es dísztárcsa.
Kérésre képeket küldök, a részben használható alkatrészeket a vásároltak mellé, illetve a Toyota Klub tagjainak ajándékba adom.

Kérésre további képeket is küldök, ha szükséges, a cikkszámot is egyeztethetjük.

Zsono

[a csatolmányt egy admin törölte]
Zsono

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Adok-veszek
« Válasz #644 Dátum: 2008.03.08 17:32:01 »
Idézetet írta: "zsono"
Carinám eladása után megmaradt néhány használható alkatrészem, hátha hasznára lesz valakinek.

Katalizátor, rugó garnitúra, jobb oldali indexlámpa, középkonzol, Satuna vezetõoldali légterelõ, motoros alakvezérlõ kapcsolók, tükörállító kapcsolószett, jobb elsõ lámpaállító motor, ködlámpamaszk, hamutartó.

További részben használható alkatrészek:
Ködlámpák, indexek, 14-es dísztárcsa.
Kérésre képeket küldök, a részben használható alkatrészeket a vásároltak mellé, illetve a Toyota Klub tagjainak ajándékba adom.

Kérésre további képeket is küldök, ha szükséges, a cikkszámot is egyeztethetjük.

Zsono

Írtam Pü-t!