Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 108867 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #420 Dátum: 2014.08.06 12:45:37 »
De hogyan lehet akkor kevésbbé biztonságos egy nem isofix egy isofixnél?
Azért az isofixnél van visszajelzés, hogy a helyén van-e. Az már eléggé emberi hiba, ha sem nézik meg - kb. mintha az övet nem kapcsolnád be rendes.
Persze, egyetértünk ebben. Én azt gondolom, hogy ami mögött ember áll, ott a hibázás lehetősége is megvan. Lásd: figyelmetlenség, hozzá nem értés.
A nem isofix hátránya egyértelműen a beszereléskor jön elő. Ilyenkor sokkal alaposabbnak kell lenni isofix nélkül. Én pl. 2x is átellenőrzöm az övet, hogy jól van-e megfeszítve, elvezetve a neki kialakított helyen. Az ülés bekötését eddig senkinek nem engedtem, kizárólag ÉN végezhetem. Tudom, mikor mire kell figyelni, így minimális a hibázás lehetősége.
A másik, isofixes ülést még nem használjuk, de egyszer beszereltem. Megvan annak is a saját metodikája, amit követve hibátlanul beköthető, de el is lehet rontani...

Viszont, nem éreztem kevésbé masszívnak, fixnek az isofix nélküli ülést sem bekötve. Ha csak az ülést mozgatom meg, az egész autó himbálózik anélkül, hogy az ülés megmozdulna a helyén. Az isofixesnél úgyszintén ez a tapasztalat. Azért is dícsérem a BeSafe-t, mert a 9-18-as ülés bekötési módja világszabadalom. Iszonyú módon tartja még isofix nélkül is. Persze, kis szépséghiba a dologban (de kit érdekel?), hogy mindezért cserébe, amikor kiszerelem a gyerekülést, annak nyoma a felfekvéseknél látszik a gyári üléskárpiton. Be van kötve, na.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #421 Dátum: 2014.08.06 12:54:40 »
A bekötés nyoma nagyon látszik isofix-szel is, természetesen. Ami pedig a hibázást illeti: az ülés rögzítési pontján van két kis fül, ami kiugrik és zölden mutatja magát, ha jól van bekötve az ülés. Ha nem látszik, nem jó, ennyire egyszerű.
Ilyenből vált:



Ilyenre:

Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #422 Dátum: 2014.08.06 13:29:12 »
Igen, igazad van. Ilyen jelzés van a BeSafe-n is, csak máshogyan van elhelyezve. Mondjuk, az újabb autókat nézve, jobb a rögzítési pont kialakítása, mint az Avémon, mert ezen kissé mélyen fekszenek a kampók, határozott mozdulattal kell a helyére nyomni. És az is igaz, hogy még csak 1x szereltem be, gyakorlással ez is csípőből fog menni.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #423 Dátum: 2014.08.06 13:41:21 »
Igen, igazad van. Ilyen jelzés van a BeSafe-n is, csak máshogyan van elhelyezve. Mondjuk, az újabb autókat nézve, jobb a rögzítési pont kialakítása, mint az Avémon, mert ezen kissé mélyen fekszenek a kampók, határozott mozdulattal kell a helyére nyomni. És az is igaz, hogy még csak 1x szereltem be, gyakorlással ez is csípőből fog menni.  ::)
És mennyire bántja a kárpitot?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #424 Dátum: 2014.08.06 14:11:01 »
Ha kiveszed kirúgja magát. Csak minél hosszabban van benne, annál nehezebben. Én ha tudom, hogy hosszabb ideig nem megyünk sehová, ki szoktam venni.
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #425 Dátum: 2014.08.06 14:11:42 »
És mennyire bántja a kárpitot?
Semennyire, csak benyomja. Nem szakad, nem kopik, csak látszik a nyoma. Mintha betennél a hátsó ölésre egy nehezebb dobozt, elszállítanád 150km-re és kiveszed. Annak is látszik a helye egy darabig, amíg az anyag ki nem rúgja magát.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Babázós
« Válasz #426 Dátum: 2014.08.06 18:19:49 »
És mennyire bántja a kárpitot?
attól függ, milyen kocsi. nekem a mazdában eléggé "belevág" az ülésbe, apám astrájába még nehezebb berrakni és apósom ibizájában is jó mélyen van a kampó. de szerintem ez nem gond,  egyrészt a gyereküléseket az ember ritkán pakolja, másrészt meg a kárpit is, a szivacs is full műanyag, idővel kirúgja magát, ahogy már írták

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #427 Dátum: 2014.08.11 11:47:41 »
Budapesten vagyok és ma vagy holnap délután végigjárom az elefáni és brendon boltokat gyerekülés ügyben. Majd beszámolok mire jutottam.
A BeSafe akkor lehet nyerő, ha jobban lehet dönteni, mint a Römert.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #428 Dátum: 2014.08.11 17:55:48 »
No, végignéztem a gyerekülés kínálatot és úgy néz Römer King II lesz a befutó.
Megnéztem ez a besafe-et amit mondatok, nekem nem szimpatikus mégpedig azért nem, mert nagyon kemény, és nem akarnám a gyerekemet órákon keresztül ilyen kemény ülésben utaztatni. A römer épp annyival kellemesebb, amennyi azért kell.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #429 Dátum: 2014.08.11 18:35:02 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #430 Dátum: 2014.08.11 18:49:18 »
Számomra az ok, amit írtál teljesen LOL kategória, pláne, hogy csak megnezted és soha nem utaztatok vele. Előítélet. De sebaj, alapvetően jó ülést valasztottatok, biztonságban lesz Áron. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Babázós
« Válasz #431 Dátum: 2014.08.11 18:52:26 »
Römer King II lesz a befutó.
Nekünk még az 1-es van, lassan kiszolgálja a 2. gyereket is. Nyáron izzadós, sajnos nincs benne üléshűtés.-)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Babázós
« Válasz #432 Dátum: 2014.08.13 19:03:22 »
Megnéztem ez a besafe-et amit mondatok, nekem nem szimpatikus mégpedig azért nem, mert nagyon kemény, és nem akarnám a gyerekemet órákon keresztül ilyen kemény ülésben utaztatni. A römer épp annyival kellemesebb, amennyi azért kell.
Annak idején nálunk is emiatt eleve kiesett a besafe, nem is foglalkoztunk vele tovább.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #433 Dátum: 2014.08.14 10:10:43 »
Annak idején nálunk is emiatt eleve kiesett a besafe, nem is foglalkoztunk vele tovább.
azért ez megnyugtat, hogy nemcsak én gondoltam így.
Szerintem a jövő héten meg is vesszük az ülést, majd beszámolok (Balatonról a veszprémi Brendonba el tudjuk vinni a gyereket is kipróbálni).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #434 Dátum: 2014.08.14 10:39:13 »
Erre csak annyit mondok, gondoljatok a nemet és francia autók ülésére.
Előbbi keményebb, utóbbi puhább első blikkre. Hosszú tavon kétség nem fér hozzá, hogy a keményebb ülés a kényelmesebb, egészségesebb.
Aztán, nem mindegy az ülés forma kialakítása sem. Hiába kényelmesen tömött valami, ha közben kényelmetlen a formája. Szóval, ez a kifogás, ami miatt felreraktátok a BeSafet, egyszerűen okafogyott, pusztán a Ti egyéni szubjektív dontesetek.

Nekem fontosabb az, amit nap, mint nap tapasztalok, hogy a gyerek kb a helysegnevjelzo tablanal alszik az ülésben, sőt máshova nem hajlandó beülni az autóba... Ha annyira kényelmetlen lenne, szerintem nem ragaszkodna hozzá ennyire.

Szerintem a valasztasotok mögött pusztán a Römer név van, semmi más. Korrektebb lett volna ezt leírni, mint mondva csinált dolgokra kenni...

De mindegy, nekem összesen 4 olyan ismerősöm van, aki (utánunk) BeSafet vett, használ. Mindnyájuk maximálisan elégedettek vele, egyikük sem támasztja alá a "keménységét". Ja, talán, mert nem az...
Ha egy Békéscsaba-Balaton távot végig alszik a gyerek benne, akkor az valszeg nem kényelmetlen.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i