Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1672750 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8205 Dátum: 2016.03.03 20:03:34 »
2004-es Avensisbe szeretnék a gyári cd-fejegység helyére valami nagyobb kijelzős zenekütyüt.
Navigációt nem kell tudnia, de mp3-lejátszásra, pendrive vagy microsd használatra legyen kiképezve, tehát valami modern eszközre gondoltam.
Nem ártana, ha dizájnos is lenne.
Tudtok valamit ajánlani?
Köszi!
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8206 Dátum: 2016.03.05 08:13:54 »
Hát nem is lóg ki semmi sehol (mint a képen is látod).

megnéztem, profi munka.  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8207 Dátum: 2016.03.05 09:36:12 »
Kösz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8208 Dátum: 2016.03.13 13:21:44 »
Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre:

Tudjátok esetleg, hogy T22 Avensis gyári (6 hangszórós) audio egységében, az első ajtókban elhelyezett magas és mélyközép hangszórókhoz van-e gyárilag (pl. ajtóban, vagy műszerfalban) valamiféle hang váltó egység?
Történt, ugyanis, hogy az autómban a bal első szett jóval halkabban szól, mint a jobb oldal.
Tegnap kiszereltem a középkonzolt és megfordítottam a hangszóró bekötéseket (fordult a balance), és ugyanúgy a bal oldal maradt halkabb. Ebből arra következtetek, hogy vagy hangszóró, vagy vezetékelés gond lehet, esetleg (és innen a kérdés) hangváltó, ha van. A kérdés, hogy van-e?
Az első ajtókban különálló mélyközép- és magas hangszórók vannak...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8209 Dátum: 2016.03.13 16:43:27 »
Mindenképp van hangváltó bepi. Hogy konkrétan hol van elkelyezve, passz...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8210 Dátum: 2016.03.13 17:33:29 »
Nem biztos, hogy van tényleges hangváltó. Sokszor az olcsóbb rendszerekben csupán a csipogó elé tesznek egy passzív frekvencia vágót és ennyi, a mély-középre meg megy minden.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8211 Dátum: 2016.03.13 18:12:13 »
bepi81!

Megnéztem a kapcsolási rajzot. Ott én nem látok semmit, ami hangváltóra utalna. Hacsak nem a hangszóróval van egyben, és nem jelölik külön.Mellékelem.
A legbiztosabban úgy lehetne megállapítani, hogy jó-e a kérdéses hangszóró, ha lebontanád az ajtópanelt és közvetlenül a hangszórót hajtanád meg valamiről. (Bár gondolom ezt akartad elkerülni...) :hmmmm:


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8212 Dátum: 2016.03.13 21:10:32 »

Mindenképp van hangváltó bepi. Hogy konkrétan hol van elkelyezve, passz...
Nem biztos, hogy van tényleges hangváltó. Sokszor az olcsóbb rendszerekben csupán a csipogó elé tesznek egy passzív frekvencia vágót és ennyi, a mély-középre meg megy minden.
bepi81!

Megnéztem a kapcsolási rajzot. Ott én nem látok semmit, ami hangváltóra utalna. Hacsak nem a hangszóróval van egyben, és nem jelölik külön.Mellékelem.
A legbiztosabban úgy lehetne megállapítani, hogy jó-e a kérdéses hangszóró, ha lebontanád az ajtópanelt és közvetlenül a hangszórót hajtanád meg valamiről. (Bár gondolom ezt akartad elkerülni...) :hmmmm:
Köszi mindhármótoknak. Az a gondom, hogy nem egyszerű teszt jelleggel kutakodnom a hangszóró körül, ugyanis, gyárilag szegecselt a felfogatása a mélyközépnek. Csak úgy nincs kedvem roncsolni, de, ha cserélni kéne a hangszóró szettet, mert elromlott, akkor nem lenne más lehetőségem, roncsolni kellene. De, amíg ez nem biztos...[emoji849]
Egyébként, imádom a Toyotát, de tényleg! [emoji108]
Szerelhetősége parádésan ki van találva, logikus, könnyű, gyors és pontosan ugyanúgy minden visszahelyezhető. Látnátok a céges GAstrámat, milyen teendők vannak pl.  A közép konzol szétszedéséhez...anyám, borogass![emoji1]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8213 Dátum: 2016.03.13 22:09:40 »
99%, hogy a magas sorba van kötve a mélyközéppel, a mélyközép megkapja a teljes freki tartományt, aztán felszól, amíg fizikailag képes (~5-6KHz), a magas előtt meg van egy egyszerű kondi, ami levágja a 6Khz alatti frekiket róla. Nem űrtudomány, gyári tejfölösdöböz, szárítódrót, és oldjukmegolcsón kombináció...  :lol:

Olyan viszont ritkán van, hogy a hangszóró ilyen hibát produkál (pontosabban a ferrofluidos, dóm magasnál ha kimozdul a központból a tekercs, akkor lehet), más hibajelenség nélkül (sercegés, súrolás, stb...).
Viszont nincs tippem, hogy hol lehet az árulás, mert ha megcserélted a fejnél, és maradt az az oldal a hibás, akkor kábel/hangszóró gond lehet... Esetleg megpróbálhatnál ellenállást mérni (4 Ohm körül kéne lennie), hátha van a két oldal között különbség...  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8214 Dátum: 2016.03.13 23:20:59 »

99%, hogy a magas sorba van kötve a mélyközéppel, a mélyközép megkapja a teljes freki tartományt, aztán felszól, amíg fizikailag képes (~5-6KHz), a magas előtt meg van egy egyszerű kondi, ami levágja a 6Khz alatti frekiket róla. Nem űrtudomány, gyári tejfölösdöböz, szárítódrót, és oldjukmegolcsón kombináció...  :lol:

Olyan viszont ritkán van, hogy a hangszóró ilyen hibát produkál (pontosabban a ferrofluidos, dóm magasnál ha kimozdul a központból a tekercs, akkor lehet), más hibajelenség nélkül (sercegés, súrolás, stb...).
Viszont nincs tippem, hogy hol lehet az árulás, mert ha megcserélted a fejnél, és maradt az az oldal a hibás, akkor kábel/hangszóró gond lehet... Esetleg megpróbálhatnál ellenállást mérni (4 Ohm körül kéne lennie), hátha van a két oldal között különbség...  ::)
Az említett "súrolás-sercegést" holnap alaposabban meghallgatom, de eddig nem tűnt fel. Ha van is, az valszeg nagyon halkan lehet.
Én első körben vezeték gondot sejtenék, lehet, hogy részlegesen meg van szakadva. Ezt el tudom képzelni egy 15 éves autó gyári tyúkbél-szálánál, ráadásul, ezt az oldalt nyitjuk-csukjuk a legsűrűbben... Holnap lesz újra 1,5-2 órám, hogy megvizsgáljam (amíg a család ebéd után alszik)... [emoji1][emoji106]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8215 Dátum: 2016.03.14 09:08:05 »
Mindenképp van hangváltó bepi. Hogy konkrétan hol van elkelyezve, passz...

Nem feltétlenül. Egyszerűbb rendszerekben a magasak elé betesznek egy kondit, hogy ne pukkanjanak el, a mélyközepek meg megkapják a teljes tartományt, hadd rágódjanak rajta.... Nem lennék meglepődve, ha a gyári rendszer valami ilyesmi lenne.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8216 Dátum: 2016.03.14 09:10:20 »
...látom, már kitárgyaltátok....  :clap:

Egyébként meg fúrd le nyugodtan, legfeljebb visszacsavarozod.  :sorcerer:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8217 Dátum: 2016.03.14 09:24:50 »
...látom, már kitárgyaltátok....  :clap:

Egyébként meg fúrd le nyugodtan, legfeljebb visszacsavarozod.  :sorcerer:
Buta kérdés, de ti milyen csavarral szoktátok visszarögzíteni a hangszórókat?
Van-e hozzá valami ajanlott fajta?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8218 Dátum: 2016.03.14 09:25:22 »
Nem feltétlenül. Egyszerűbb rendszerekben a magasak elé betesznek egy kondit, hogy ne pukkanjanak el, a mélyközepek meg megkapják a teljes tartományt, hadd rágódjanak rajta.... Nem lennék meglepődve, ha a gyári rendszer valami ilyesmi lenne.

Maga a kondi lesz ezesetben a hangváltó. :flowers:
Ami a hangszóró tartozéka, ezért nem jelenik meg külön a kapcsolási rajzon.

Például (ez nem gyári Toyota, de a megoldás hasonló lehet):

(bocsi a nagy képért)
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.14 09:29:36 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8219 Dátum: 2016.03.14 09:26:01 »
Buta kérdés, de ti milyen csavarral szoktátok visszarögzíteni a hangszórókat?

Én pop-szegeccsel. És visszaáll a gyári állapot.