Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 333643 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #555 Dátum: 2012.11.14 13:09:53 »
Családi utazóautó témában van egy felmérés miszerint: "belföldi utazásra 20 százalékuk megy autóval minden hónapban egyszer, ... külföldi utazásra a megkérdezettek fele sosem, míg további 41 százalék legfeljebb évente egyszer indul autóval".

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Yaris HSD
« Válasz #556 Dátum: 2012.11.14 17:54:05 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #557 Dátum: 2012.11.14 19:24:15 »
http://www.autonavigator.hu/teszt/4_kerek_3_5_literes_fogyasztassal_toyota_yaris_hybrid_teszt-8930
"...a már téli gumikkal szerelt, s állítólag biztosan valamilyen hibával is szenvedő tesztautóval 3,5 helyett jócskán 5 liter feletti tesztátlagot mértünk, s legkedvezőbb értékként is csupán 4,3 l/100 km-t tudtunk elérni. Bár egy Toyota hibátlan kellene legyen, mégis bízunk abban, hogy az autó valóban hibás volt, s nem lehetetlen a gyári érték közelébe menni."
Mi van? Nem képes a Toyota hibátlan autót átadni tesztelésre? És mi a hibája?
Most akkor rohanjak a szervizbe, mert hidegben téligumival lazán 5-5,5 öt is tudok hozni rövidtávon, kicsit hosszabban autózva meg 4,4-4,6?
Bakker ma már bárkiből lehet autós újságiró ... :censored::cry:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Katalógus adatok
« Válasz #558 Dátum: 2012.11.14 20:55:48 »
Érdekes, a kiadástól kezdve fokozatosan változtatják a prospektusokat.
Az országúti fogyasztásnál 3,9 re emlékeztem (lehet, hogy Cavinton kéne már), most 3,5 van ami a vegyessel egyezik meg.
Fura, talán ez az egyetlen autó, ahol alacsony városi fogyi mellett az országúti és az átlagfogyi =.
A Prius C-nél azért van különbség az értékek között.

A másik a gyorsulás, régen a magyar YHSD-k gyorsulása is 11,8, most már csak az oszták, lengyel ... . Nálunk 12-re módosult.
A P+ és a P PHEV gyorsulása viszont 11,3 ill. 11.4 (az osztrákoknál 11,3 ill. 13,1). [rohog] :D  :lol:
 :cry: Országonként külön végzik a mérést, vagy a marketingesek mérnek.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.14 21:01:03 írta Agyarka »

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Katalógus adatok
« Válasz #559 Dátum: 2012.11.14 22:08:53 »
A német oldalon nagyon kicsit magasabbak a fogyasztások, de minden modell esetén, esetleg a szabvány más és kezdetben csak simán fordították.
Viszont a tesztben szereplő 1,5-szeres értéket már sokallom (bár komolyan vehetően nincs részletezve), pont ez lenne a hibridség egyik előnye, hogy nagy pazarlást nem nagyon lehet kihozni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #560 Dátum: 2012.11.15 00:10:22 »
...a hybrid akkunak sem tesz jót a szűretlenül beáramló levegő.
:?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Katalógus adatok
« Válasz #561 Dátum: 2012.11.15 01:46:03 »
... esetleg a szabvány más ... .
Még jó hogy az EU-ban vagyunk. A amcsi oldalon feltüntetett értékek reálisabbak. Ott még elképzelhető, a más szabvány.
Viszont a tesztben szereplő 1,5-szeres értéket már sokallom (bár komolyan vehetően nincs részletezve), pont ez lenne a hibridség egyik előnye, hogy nagy pazarlást nem nagyon lehet kihozni.
Több helyen is olvasható (téligumi nélkül), és ismerőseim hasonló fogyasztásról számolnak be (nyáron 5,8, ami szerintem user error).
Az -szándékaim szerint- kimondottan takarékos vezetésemmel is 4,66 volt legutóbb, tegnap meg 5,5 nél állt a számláló igaz  rövid távokon (<5km-es városi szakaszokkal), de csak garázsból indulva (most 4,9 kb 2x20 km -es városi szakaszok után) téligumival.
Én "állítólag biztosan valamilyen hibával is szenvedő"-re kaptam fel a fejem.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #562 Dátum: 2012.11.15 01:56:26 »
:?:
A hűtéshez az utastérből szívja a levegőt. Amennyiben a gk. saját szellőztető berendezését használom abban van pollenszűrő. Leengedett ablakoknál viszont nincs szűrés. A fellelhető leírásokban nem láttam, hogy külön szűrő lenne beépítve a hybrid akku szellőztetésébe, illetve a szűrő cserét sem irják sehol. Az évek alatt felhalmozódó koszt el tudom képzelni, illetve vhol olvastam is a takarításáról. Egy biztos, semmilyen hűtőrendszerben kialakult lerakódás nem tesz jót a hatékonyságnak, bár az elképzelhető, hogy a hatékonyságromlást beletervezték a rendszerbe. Illetve a beépített szűrő is csökkentené a hatékonyságot, ellenben szükségtelenné tenné a rendszer tisztítását.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #563 Dátum: 2012.11.15 08:39:28 »
A hűtéshez az utastérből szívja a levegőt. Amennyiben a gk. saját szellőztető berendezését használom abban van pollenszűrő. Leengedett ablakoknál viszont nincs szűrés. A fellelhető leírásokban nem láttam, hogy külön szűrő lenne beépítve a hybrid akku szellőztetésébe, illetve a szűrő cserét sem irják sehol. Az évek alatt felhalmozódó koszt el tudom képzelni, illetve vhol olvastam is a takarításáról. Egy biztos, semmilyen hűtőrendszerben kialakult lerakódás nem tesz jót a hatékonyságnak, bár az elképzelhető, hogy a hatékonyságromlást beletervezték a rendszerbe. Illetve a beépített szűrő is csökkentené a hatékonyságot, ellenben szükségtelenné tenné a rendszer tisztítását.
Szerintem ezzel már túl-túl biztosítod az akkuk szellőzését. El nem tudom képzelni, hogy soha ne autózzak leengedett ablakokkal. Mint, ahogy azt sem, hogy emiatt bármi is elduguljon belül. Ennyi erővel úgy kellene ki- és beszállni is, hogy nem áramlik az utastérbe kinti levegő.  :wacko:
Szerintem ennek ilyen szintű mélységekben nem sok használati jelentősége van...  :surrender: Ha meg igen, akkor az az autó nem alkalmas hétköznapi, rendeltetésszerű használatra...  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #564 Dátum: 2012.11.15 10:44:28 »
Jól működő szellőztetés mellett nem szükséges leengedni az ablakokat-> az utastérbe többségében szűrt levegő érkezik. Szűrt levegő esetén inkább hátrány még 1 szűrés.
Dugulásról nem beszéltem, csak hatékonyság romlásról  amitől még természetesen alkalmas a hétköznapi használatra.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #565 Dátum: 2012.11.15 10:56:16 »
Te tudod, én úgy gondolom, hogy modern autónál nem kell ilyenekre vigyázni.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #566 Dátum: 2012.11.15 21:10:01 »
A hűtéshez az utastérből szívja a levegőt. Amennyiben a gk. saját szellőztető berendezését használom abban van pollenszűrő. Leengedett ablakoknál viszont nincs szűrés. A fellelhető leírásokban nem láttam, hogy külön szűrő lenne beépítve a hybrid akku szellőztetésébe, illetve a szűrő cserét sem irják sehol. Az évek alatt felhalmozódó koszt el tudom képzelni, illetve vhol olvastam is a takarításáról. Egy biztos, semmilyen hűtőrendszerben kialakult lerakódás nem tesz jót a hatékonyságnak, bár az elképzelhető, hogy a hatékonyságromlást beletervezték a rendszerbe. Illetve a beépített szűrő is csökkentené a hatékonyságot, ellenben szükségtelenné tenné a rendszer tisztítását.
Ejha, precíz  :yes: ... De szerintem majdnem mindegy, hiszen a ki-beszállásnál is bejut a kinti levegő. Nem mondom, hogy TELJESEN mindegy... De kizártnak tartom, hogy ebből akár egy évtizedes használat során is kimutatható hátrány származzon. Emiatt a fene se mondana le a nyitott ablakkal autózás élményéről  :) ... Én még télen is gyakran megyek legalább résnyire nyitott ablakkal (feljebb csavart fűtéssel kombinálva, persze) - főleg városban. A full csukott ablakok valahogy a bezártság érzését adják  ::) ... De ez nyilván szubjektív.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #567 Dátum: 2012.11.15 21:34:40 »
Emiatt a fene se mondana le a nyitott ablakkal autózás élményéről  :)
Emiatt én se, inkább 5 évente kipucolom. Sajnos azonban a gyerekek fülfájósak, és nekem is a bal fülem rosszalkodik.-(

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #568 Dátum: 2012.11.15 23:42:25 »
Emiatt én se, inkább 5 évente kipucolom. Sajnos azonban a gyerekek fülfájósak, és nekem is a bal fülem rosszalkodik.-(
Ha érzékenyek vagytok a huzatra, így érthető a féltésed. Nálunk a feleségem szól mindig, hogy húzzam fel a vezetőoldalit, mert kellemetlen huzat éri mellettem. Ha egyedül vagyok, én is résnyire húzott ablakkal közlekedm, kivéve, ha zenét hallgatok...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Yaris HSD
« Válasz #569 Dátum: 2012.11.16 08:05:26 »
Ha egyedül vagyok, én is résnyire húzott ablakkal közlekedm, kivéve, ha zenét hallgatok...  ::)
Tesó, légterelőőő! ;) :yes: Mondjuk azért ne ez legyen Jucus karácsonyi ajándéka.  :lol: