Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1585477 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4335 Dátum: 2008.11.09 11:50:07 »
Agyaltam közben kicsit azon, hogy érdemben nyertem én-e valamit azon a szokásomon, amit itt tegnap részleteztem, ti. hogy jellemzően egyszerre csak kis mennyiségeket tankolok, és emiatt többnyire csak maximum 80-100 km-re elegendő üzemanyaggal autózok.

(Mindez persze csak városban igaz, hosszú távra indulva én is mindig beletankolom a szükséges mennyiséget, illetve teletankolok, ha indokolt.)

Hát arra jutottam, hogy nyilván igen, méghozzá annyira nem is keveset. Gondoljatok bele, emiatt folyamatosan kb. 30-40 kg-al könnyebb autóval közlekedek! Mármint ahhoz képest, mintha azt a metódust követném, hogy egyszer telerakom, és utána mondjuk kb. 100 km-enként töltöm mindig újra tele - mert ez lenne a másik megoldás, amivel még meg tudnék talán barátkozni.

Nyilván nem tudom pontosan, mit jelent ez fogyasztásban - de ha csak egy-két decit is (és ennyit biztosan jelent szerintem), akkor is megspóroltam már emiatt kb. 1-200 liter üzemanyagot azon a cirka 100 ezer kilométeren, amit eddig városban tettem meg a kocsimmal  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.09 11:52:03 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4336 Dátum: 2008.11.09 12:05:07 »
És el is vesztegetted azzal, hogy állandóan a kútra jársz...  :whistling: :devil:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4337 Dátum: 2008.11.09 12:23:30 »
És el is vesztegetted azzal, hogy állandóan a kútra jársz...  :whistling: :devil:

Nem, mert a kút abszolút útba esik otthonról a városba menet, illetve onnan jövet. Jó, természetesen némi többlet időt elpazarlok azzal, hogy mondjuk azt a kb. 70 liter üzemanyagot, amit egy hónapban városi autózásra tankolok, nem két, hanem tíz részletben veszem meg (ez valóban stimmel, átlag három naponta járok tankolni, mostanában jellemzően ha kp van nálam akkor csak 1500-ért, ha viszont kártya, akkor 10 litert). Ezzel eldobok, mondjuk, havonta egy fél órát - ez tény.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.09 12:26:19 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4338 Dátum: 2008.11.09 13:15:58 »
Számomra örök kérdés marad, hogy a Toyota szintmérők miért ilyen pontatlanok (évtizedek óta, következetesen, tehát tutira nem véletlenül) - és nem is az a fő gond, hogy 0 jelzésnél van még benne 10 liter; hanem hogy előtte sem mér pontosan. Ugye telére "odaragad", aztán háromnegyedről félre "leesik", félnél baromira nem félig van és így tovább... Nade mindegy, kitárgyaltuk ezt már.

Nyugtasd magad, a Dai benzinszintjelzője is pontosan ugyanúgy van kalibrálva, mint a Toyotáké... Mondjuk van egymáshoz némi közük... :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4339 Dátum: 2008.11.09 15:46:00 »
Számomra örök kérdés marad, hogy a Toyota szintmérők miért ilyen pontatlanok (évtizedek óta, következetesen, tehát tutira nem véletlenül) - és nem is az a fő gond, hogy 0 jelzésnél van még benne 10 liter; hanem hogy előtte sem mér pontosan. Ugye telére "odaragad", aztán háromnegyedről félre "leesik", félnél baromira nem félig van és így tovább... Nade mindegy, kitárgyaltuk ezt már.

Nyugtasd magad, a Dai benzinszintjelzője is pontosan ugyanúgy van kalibrálva, mint a Toyotáké... Mondjuk van egymáshoz némi közük... :whistling:

Bocsánat, igazad van. Általában a japán autóké mind ilyen hülye. Tisztelet a kivételnek, bár olyannal eddig még nem találkoztam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4340 Dátum: 2008.11.09 16:38:54 »
Hát arra jutottam, hogy nyilván igen, méghozzá annyira nem is keveset. Gondoljatok bele, emiatt folyamatosan kb. 30-40 kg-al könnyebb autóval közlekedek!
Igen, ezt akartam is írni, hogy a könnyű autó feltétlen előny ebben a metódusban, de csak akkor, ha tényleg útba esik a benzinkút.
Nekem olyan helyen van a két nagyon olcsó kút, hogy ahhoz egy kb. 5 km-es kerülőt kell tennem. Ezért aztán olyankor megyek arra, amikor legalább meleg a motor, hogy ezzel ne növeljem a költségeket. Ez a kerülő kb. 3,5 deci benzint jelent azon az útvonalon, azaz mostani áron kb. 90-100 forintot. Ha csak 10 litereket töltenék bele, akkor nem érné meg arra járni, és akkor legalább 5-6 Ft-tal drágábban kéne tankolnom. Így, hogy 40-50 litereket töltök, már megéri, hiszen literenként 2-2,5 Ft a többletköltség, szemben az 5-6 Ft-os árelőnnyel.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.09 16:46:40 írta music »
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4341 Dátum: 2008.11.09 17:02:11 »
Tankolni én sem szeretek... Mit lehetne azon szeretni? Egyrészt vacakolás, másrészt pénzt kell kiadni  ::) ...
De nálam az van (ezt már korábban írtam is), hogy ha sok nafta van a tankban, akkor megyek összevissza mindenhova a kocsival, ha kell ha nem; ami már meg van véve, azzal nem tudok spórolni (ezért nincs nekem feltöltőkártyás mobilom sem)  ::) ... Ha ellenben mindig csak 60-80-100 km-re való üzemanyagom van, na, akkor azt beosztom, meggondolom, hogy mikor hova megyek. Nálam ez -csak- így működik.
Hááát, ez is egy nézőpont.  :flowers: Én akkor megyek, amikor kell. Pont. Ettől függetlenül nem sűrűn fordul elő, hogy "feleslegesen" mászkálnék. Nem szoktam belegondolni egy-egy elindulásnál, hogy most ezt lehetne-e később is és akkor spórolok x száz forintot. Vagy kell menni vagy nem.
Az élményautózásról meg leszoktam 1-2 éve. Addig meg pont azért nem érdekelt, hogy mennyi fogy, mert élményautóztam.  :winkiss:
(Ami az adatrészét illeti, én évente így is 15 ezret megyek csak).
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4342 Dátum: 2008.11.09 17:24:59 »
Hát arra jutottam, hogy nyilván igen, méghozzá annyira nem is keveset. Gondoljatok bele, emiatt folyamatosan kb. 30-40 kg-al könnyebb autóval közlekedek!
Igen, ezt akartam is írni, hogy a könnyű autó feltétlen előny ebben a metódusban, de csak akkor, ha tényleg útba esik a benzinkút.
Nekem olyan helyen van a két nagyon olcsó kút, hogy ahhoz egy kb. 5 km-es kerülőt kell tennem. Ezért aztán olyankor megyek arra, amikor legalább meleg a motor, hogy ezzel ne növeljem a költségeket. Ez a kerülő kb. 3,5 deci benzint jelent azon az útvonalon, azaz mostani áron kb. 90-100 forintot. Ha csak 10 litereket töltenék bele, akkor nem érné meg arra járni, és akkor legalább 5-6 Ft-tal drágábban kéne tankolnom. Így, hogy 40-50 litereket töltök, már megéri, hiszen literenként 2-2,5 Ft a többletköltség, szemben az 5-6 Ft-os árelőnnyel.

Egy Shell kúton szoktam tankolni, pont azért, mert tökéletesen útba esik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4343 Dátum: 2008.11.09 17:35:04 »
Tankolni én sem szeretek... Mit lehetne azon szeretni? Egyrészt vacakolás, másrészt pénzt kell kiadni  ::) ...
De nálam az van (ezt már korábban írtam is), hogy ha sok nafta van a tankban, akkor megyek összevissza mindenhova a kocsival, ha kell ha nem; ami már meg van véve, azzal nem tudok spórolni (ezért nincs nekem feltöltőkártyás mobilom sem)  ::) ... Ha ellenben mindig csak 60-80-100 km-re való üzemanyagom van, na, akkor azt beosztom, meggondolom, hogy mikor hova megyek. Nálam ez -csak- így működik.
Hááát, ez is egy nézőpont.  :flowers: Én akkor megyek, amikor kell. Pont. Ettől függetlenül nem sűrűn fordul elő, hogy "feleslegesen" mászkálnék. Nem szoktam belegondolni egy-egy elindulásnál, hogy most ezt lehetne-e később is és akkor spórolok x száz forintot. Vagy kell menni vagy nem.
Az élményautózásról meg leszoktam 1-2 éve. Addig meg pont azért nem érdekelt, hogy mennyi fogy, mert élményautóztam.  :winkiss:
(Ami az adatrészét illeti, én évente így is 15 ezret megyek csak).

Évi 15 ezer km messze a magyarországi átlag fölött van  :yes: !

Én olyan 30 ezer körül megyek évente, ebből kb. 20-22 ezret a Camryvel. De a szó szoros értelmében véve élményautózni, tehát abszolút céltalanul menni valahová, csak rettentően ritkán szoktam - mondjuk, talán ha 2-300 (!) kilométert évente - általában ha leesett az első hó, vagy ha vmi különlegesen szép színes őszi nap van, vagy tavasz, vagy ilyesmi  :yes: ... de ez tényleg mega-ritka. A mostani fizum sokszorosát kellene kapnom ahhoz, hogy csak úgy joyride-olgassak  ::) ...

Meg aztán, én alapvetően mindig élvezem a vezetést, nekem kvázi majdnem minden út = élményautózás  :clap: ! Ezért is gáz az, ha van sok benzin a tankban. Mert akkor alkalmat keresek rá, hogy menni kelljen valahová az autóval. Például... hmmm... van vagy két tucat üres sörösüveg a raktárban, nosza, vigyük el őket visszaváltani, és persze a 8 km-re lévő Intersparba, mert hát oda szoktam  :whistling: ... Ürügyet találni nem nehéz.

Na, ez az, amitől visszatart az, ha tudom, hogy csak 60 km-re való anyag van a tankban, és utána megint kell menni tankolni, pénzt kiadni. Ilyenkor meggondolom, hogy az adott út TÉNYLEG szükséges-e; ha igen, akkor is igyekszem összekapcsolni több intéznivalót, stb. Így azért meglehetősen sokat lehet spórolni.

Igazi, de mégsem full céltalan élményautózásnak pedig úgyis ott vannak a balatoni utak, amelyekből hál' Istennek marha sok van, évi 50-60 alkalom egész biztosan  :yes: ... Na, ilyenkor aztán eleresztem kicsit a gyeplőt, főleg lefelé, mert hisz akkor ott van a tudat, hogy megyek a Balatonra és ez jóóó  :clap: ... Visszafelé aztán krúzolgatok, elvégre olyankor többnyire nincs (annyira) jó kedvem, a Balatont (meg az ottaniakat) otthagyni nem vidám dolog.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.09 17:37:00 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4344 Dátum: 2008.11.09 17:46:40 »
most voltam kaposváron ugyebár és a balatontol kaposvárig vmi hihetetlen jó az ut és szép a táj.  ott van vmi tó vagy holtág..nagyon szép
sztem inkább rámolj ki a kocsibol ne a benzin sulyát nézd.

ja! a Music által ajánlott JET benzintől nem ugrál az alapjáratom annyira. mármaz első lámpánál észrevettem :clap:
még jóhogy eddig utáltam azt a céget... :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4345 Dátum: 2008.11.09 17:53:57 »
II-es Golf meg meghótta magát a Jet-es benyától úgy 8 éve. Motor szétszed-összerak 2x, mire rájöttek, hogy mi a baja.  :hammer:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4346 Dátum: 2008.11.09 17:56:36 »
II-es Golf meg meghótta magát a Jet-es benyától úgy 8 éve. Motor szétszed-összerak 2x, mire rájöttek, hogy mi a baja.  :hammer:

Pech. Én össze nem tudnám számolni, hányszor tankoltam különféle autókba különféle JET kutakon, de sosem volt semmi para.

Amúgy itt Pécsett az egyik JET-kút hamarosan Lukoillá vedlik át. Nemtom, ez mennyire lesz általános. Bár engem éppenséggel nem izgatna, Erdélyben majdnem mindig a Lukoilnál tankolok (mert számottevően olcsóbb).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4347 Dátum: 2008.11.09 17:58:54 »
most voltam kaposváron ugyebár és a balatontol kaposvárig vmi hihetetlen jó az ut és szép a táj.  ott van vmi tó vagy holtág..nagyon szép
sztem inkább rámolj ki a kocsibol ne a benzin sulyát nézd.

Három út is visz a Balatonról Kaposvárra ;) ... Az egyik Fonyódról, a másik Boglárról, a harmadik Szántódról. Mondjuk, a leírásod alapján te a boglári úton jöhettél - amellett van az egyik részen, már közel Kaposvárhoz, egy elég nagy (halas)tó.

-----------------------

Mit rámoljak ki a kocsiból? Ezt kérdeztem már a Starlet-topikban is  :whistling: ... Nincsenek benne fölösleges dolgok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4348 Dátum: 2008.11.09 19:37:54 »
most voltam kaposváron ugyebár és a balatontol kaposvárig vmi hihetetlen jó az ut és szép a táj.  ott van vmi tó vagy holtág..nagyon szép
sztem inkább rámolj ki a kocsibol ne a benzin sulyát nézd.

Három út is visz a Balatonról Kaposvárra ;) ... Az egyik Fonyódról, a másik Boglárról, a harmadik Szántódról. Mondjuk, a leírásod alapján te a boglári úton jöhettél - amellett van az egyik részen, már közel Kaposvárhoz, egy elég nagy (halas)tó.

-----------------------

Mit rámoljak ki a kocsiból? Ezt kérdeztem már a Starlet-topikban is  :whistling: ... Nincsenek benne fölösleges dolgok.

jaja. a völgyhid után ami van kvár felé
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4349 Dátum: 2008.11.10 01:11:24 »
most voltam kaposváron ugyebár és a balatontol kaposvárig vmi hihetetlen jó az ut és szép a táj.  ott van vmi tó vagy holtág..nagyon szép
sztem inkább rámolj ki a kocsibol ne a benzin sulyát nézd.

Három út is visz a Balatonról Kaposvárra ;) ... Az egyik Fonyódról, a másik Boglárról, a harmadik Szántódról. Mondjuk, a leírásod alapján te a boglári úton jöhettél - amellett van az egyik részen, már közel Kaposvárhoz, egy elég nagy (halas)tó.

jaja. a völgyhid után ami van kvár felé

Honnan nézve, "a völgyhíd után" ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )