Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 610891 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #630 Dátum: 2011.08.25 12:07:00 »
Én a "ha már sportkocsi legyen piros" vonalon mozogtam anno és bevallom, hogy utálom a mai autóállomány színtelenségét a sok unalmas szürkét, a feketéket a fehéreket, mert ezek szerintem nem színek, csak azért vannak, hogy védjék a vasat... szóval szerintem szép a piros, a kék, a zöld, a sárga, a lilla, és hasonlóak :)

Voila' openheart:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #631 Dátum: 2011.08.25 18:32:19 »
Kész:






Takarítgatás közben találtam a krómcsőben egy gatyamazzagot.... kivettem és azóta jobb a gázrakció és alulról jobban húz egy picit...

 Az az állat aki belerakta vááá

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #632 Dátum: 2011.08.25 20:50:38 »
Én a "ha már sportkocsi legyen piros" vonalon mozogtam anno és bevallom, hogy utálom a mai autóállomány színtelenségét a sok unalmas szürkét, a feketéket a fehéreket, mert ezek szerintem nem színek, csak azért vannak, hogy védjék a vasat... szóval szerintem szép a piros, a kék, a zöld, a sárga, a lilla, és hasonlóak :)
Hogyne lenne szép  :yes: ... Százszor inkább bármelyik, mint ezek a mai monokróm szarok. (Ezért is örülök nagyon, hogy Yarisból pont kéket találtam!) Mondjuk a fehér az nekem kivétel, bizonyos kocsiknak nagyon jól tud állni és klasszikus sportautó-szín némelyik országban. Kár, hogy ma a sok furgon és egyéb annyira lejáratja... De még így is sokkal előbb fehér, mint bármilyen szürke. A piros is teljesen rendben van, csak ha már MX-5, akkor én -ha választhatnék- nem pirosban választanám.

Klassz ez a szelepfedél így  :cool2: ... Szinterezve lett?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #633 Dátum: 2011.08.25 22:57:06 »
jaja :) Találtam egy idős szakit sok év tapasztalattal profizmussal bagóért :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #634 Dátum: 2011.08.31 10:13:15 »
Hát ha valakit érdekelnek a fejlemények: az olajszivárgás nem szűnt meg a szelepfed töm. cserével. Miatársak legjobbika akit sikerült telefonon elérnem mondta vala, hogy sajnos típushibából a veztengely jeladó o-gyűrű 5évente elöregedik. Tegnap óta ezt a rhdék gumidarabkát keresem... meg is találtam külföldi oldalakon 0.97EUR/db+22EUR szállítás.... :D
Most mazdáék is keresik már...
Ha megvan gyorsan kikapom és lecserélem, csak ne kellene már megint szíjjelszednem mindent vááá.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #635 Dátum: 2011.08.31 14:07:20 »
Cimbi, most hogy megvan (?) az új járgány, mi lesz a Madzag sorsa  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #636 Dátum: 2011.08.31 14:18:51 »
Az új járgány annyiban van meg, hogy tudom mit kell válaszolni ha a családi háttér lecsap rám kegyetlenül baltával. Addig marad! A tömítőgyűrű meg úton van ;) péntek este kerül be!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #637 Dátum: 2011.08.31 18:12:22 »
Egy friss miatárs megvette a turbós gépet, de a hazaszállításnál kilengett a kamion és sajnos ez lett a vége:










Amúgy mindenki jól van, csak a technika sínylette meg...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #638 Dátum: 2011.09.03 00:07:45 »
Ma este lurdyház parkolóban kicseréltem a tömítést némi lámpatartói segítséggel így: http://www.miata.net/garage/cas_oring.html
És friss olaj valamint szűrő kerül bele. Mostmár van rendes alapjárati 2bar olajnyomás és remélem reggel a száraz garázs fogad ;)
Igazából a legparássabb művelet a senzor kivétele volt, mert két helyen forog és mindkettőnek köze van a gyújtáshoz... ha nem mm pontosan úgy rakod vissza ahogy az volt akkor lehet állíttatni szikrát, de minden rendben zajlott, a mm-ek nekem dolgoztak szerencsére. Körülötte olajos volt minden ami nem is csoda mert a tömítés kézzel törhetővé keményedett! Az új vajpuha, ámen :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.03 00:10:58 írta Cimbi »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #639 Dátum: 2011.09.03 09:36:11 »
Hát szárazság nem, de stabil olajszint megvan! Tegnap féktisztítóval elkezdtem alul eltávolítani az idők alatt összegyűlt olajsarat. A folt ami alatta volt (kb 1,5cm sugarú pötyi) szerintem a tegnap este leoldott redva lehet ami még mindig oldódik le a meleg miatt, mert korom fekete volt, tehát gondolom, hogy nem a friss olaj... a veztengely jeladó alatt és körül teljes a szárazság (itt eddig olajos volt a csere előtt), a szelepfedéltömítés nem szivárog sehol sem és az olajszűrő is száraz, ezért kizárásos alapon csak a maradék féktisztító dzsuva maradhat ami még pötyözik... Drukkoljatok ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #640 Dátum: 2011.09.03 17:43:39 »
Egy friss miatárs megvette a turbós gépet, de a hazaszállításnál kilengett a kamion és sajnos ez lett a vége:
Oúúú  :wacko: ... Mondjuk ha rögzítették volna a kamion rakterében... Dehát tudom hogy nem szokás  ::) ... Na, amúgy azért legalább javíthatónak tűnik. A szállító meg, gondolom, megtéríti a kárt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #641 Dátum: 2011.09.03 17:47:23 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mazda
« Válasz #642 Dátum: 2011.09.03 17:58:16 »
 :clap: [rohog] :D :devil: ::) :ph34r:

  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Mazda
« Válasz #643 Dátum: 2011.09.03 21:26:46 »
Egy ilyen mellett állok éppen, gazdája minden hétvégén alatta bütyköl lent a panel előtt, mindig megcsodálom :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #644 Dátum: 2011.09.03 21:32:47 »
XVII kerületben laksz?