Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771613 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5205 Dátum: 2012.02.11 12:46:00 »
Hát ennyit ér  :D Használd amíg indít és ne nézd  ;)
Úgy lesz. :clap:

gidoati

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5206 Dátum: 2012.02.11 19:18:57 »
Hi

Mivel az asszony hajtja így csak most tünt fel...
Ma voltam szélvédőt cseréltetni (éljen a síkosság mentesítés) és szinte megijedtem mikor indítottam. Olyan a hangja mintha egy pici betonkeverő lenne benne két kaviccsal üresjáratban. Aztán ahogy közlekedtem kicsit csöndesebb lett, olyan 2000 felett elhallgat. Szóval a tippem a lánc vagy a feszítő, valaki járt már így? Tapasztalatok esetleg kb javítási ár érdekelne. Gondolom nem egy nagy ördöngősség a csere, csak mostanában kicsit hideg van :)
Ja és egy 1.3-as Yaris Verso az áldozat.

Attila

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5207 Dátum: 2012.02.11 20:29:42 »
Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy a 2003-2005 közöti yarisok-nál sikerült-e érdemben megszüntetni valakinek a kuplung nyikorgást-kattogást.
Végig olvastam a topicot is ezzel kapcsolatban,  sikerült is többször befújni a gumiharang megfelelő nyílásán keresztül  hosszabbító csővel.  Szerelőzsírral próbálkoztam................Szuper lett, könnyen járt, csendes lett, de csak max. 1 hétig!!!
Tudtok tanácsot adni hogy mi a megfelelő spray - kenőanyag amivel hosszabb távon csendben lehetne a kuplung???

thomas

nnorbi99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5208 Dátum: 2012.02.12 21:26:36 »
Sziasztok!
A 2001-es Yarisomon a két hátsó oldalsó biztonsági öveket beakadnak, miután ki lettek húzva és egy kicsit vissza lettek engedve. Ilyen esetben az öveket csak vissza engedni lehet. Visszaengedés közben valami kattog. Miután visszamentek, újra ki lehet őket húzni, de megint csak addig, mig egyszer vissza nem lesz egy picit engedve az öv. Ez a gyerekülés kikapcsolásánál problémát okoz, hisz nem lehet az övön engedni, mert beakadt.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Előre is köszi a válaszokat!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5209 Dátum: 2012.02.12 22:37:45 »
Sziasztok!
A 2001-es Yarisomon a két hátsó oldalsó biztonsági öveket beakadnak, miután ki lettek húzva és egy kicsit vissza lettek engedve. Ilyen esetben az öveket csak vissza engedni lehet. Visszaengedés közben valami kattog. Miután visszamentek, újra ki lehet őket húzni, de megint csak addig, mig egyszer vissza nem lesz egy picit engedve az öv. Ez a gyerekülés kikapcsolásánál problémát okoz, hisz nem lehet az övön engedni, mert beakadt.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Előre is köszi a válaszokat!

Ezt csak akkor csinálja, ha teljesen kihúzod, és pont azért hogy a gyerekülést rögzíteni lehessen.
Xanyi

nnorbi99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5210 Dátum: 2012.02.14 11:04:47 »
Ez igy igaz, viszont igy nagyon nehéz kiszedni a gyerekülést. Feszegetni kell a gyerekülést, hogy kiszabaditsam az öv fogságából. Nincs erre valami jobb megoldás?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5211 Dátum: 2012.02.18 08:32:57 »
Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy a 2003-2005 közöti yarisok-nál sikerült-e érdemben megszüntetni valakinek a kuplung nyikorgást-kattogást.
Végig olvastam a topicot is ezzel kapcsolatban,  sikerült is többször befújni a gumiharang megfelelő nyílásán keresztül  hosszabbító csővel.  Szerelőzsírral próbálkoztam................Szuper lett, könnyen járt, csendes lett, de csak max. 1 hétig!!!
Tudtok tanácsot adni hogy mi a megfelelő spray - kenőanyag amivel hosszabb távon csendben lehetne a kuplung???

thomas
Én nem bánom, hogy kattog, mert így legalább mindig hallom, hogy kikuplungol-e a tanuló  :D ... OK, tudom hogy ez neked nem megoldás  ;) ... csak úgy eszembe jutott róla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5212 Dátum: 2012.02.21 19:52:23 »
Sziasztok,

Beakadt a lokharito egy hokupacba, es felig lebontotta a kocsi elejet (nem en vezettem :) ). Ahogy nezem, maga az elso muanyag resz egyben van, de a kis tartopockok kiestek tobb helyrol, es a bal elso sarvedo (illetve az a muanyag idom a kerekivben, nem tudom, mi a pontos neve) eltort. Nagyjabol sikerult visszapattintanom, de nem tudom, meddig fogja birni igy. Kerdesem, hogy milyen osszegre szamithatok, ha csak a sarvedot kell cserelni, meg potolni a pockoket, illetve ha a teljes elso muanyag reszt csereléni kell? Es hova erdemes vinni? Marciusban ugyis muszakis lesz, adjam be szervizbe, es tudjam le egyutt (mondjuk Veszpremben)?
Yaris II 1.0

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5213 Dátum: 2012.02.21 22:48:32 »
Mi az, hogy milyen összegre számíthatsz? Talán az, aki vezetett :D

A sárvédőben lévő cucc amúgy a dobbetét. Gyáriban Corollára talán 30-40k, Yarisra nem tudom mennyi lehet...
Gabe 254.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5214 Dátum: 2012.02.21 22:53:00 »
Pesten tudok egy jó helyet... de ha veszprémi vagy akkor keress egy műanyagost és párzerért megcsinálja...
Ha jól emlékszem egy fossá törött yaris lököst 20ezerért raktak össze... de az tényleg legó volt...

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5215 Dátum: 2012.02.22 08:37:34 »
Sziasztok,

Most vilagosban jobban megneztem, a lokharito egyben van, egyedul a kereknel levo rogzitocsavar szakadt ki a muanyagbol, de ugy gondolom, emiatt nem csereltetnem az egeszet.

Amugy Pest kornyeki vagyok, csak az arak miatt legutobb Veszpremben voltam szervizben. Kozben belegondoltam, hogy marcius kozepen muszakira kell mennem, aprilis elejen eves szerviz, szoval szerintem marciusban beviszem egy szervizbe, es megcsinaltatok mindent egyszerre. Legfeljebb bevallalom a gyari dobbetet (koszi a felvilagositast :) ) arat. Addig csak kibirja...
Yaris II 1.0

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5216 Dátum: 2012.02.22 08:43:30 »
bárdiban is kapni dobbetétet, ami töredéke lehet a gyárinak.........
de használtalkatrész.hu-n tuti találsz hozzá mindent........ :yes:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

ZoO

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5217 Dátum: 2012.02.28 05:16:56 »
Kérek szépen segítséget ehhez a parajelenséghez. Párom Yarisa nem indul, 2 hét állás után. Akku halott, EXIDE Classic, 2007-es - mondom nem töltögetem, kicserélem. Akkubolt, jónapot ez és ez kell, csak Exide Excell van, jobb is, mint a Classic, köszönöm, viszlát.
Beszerelem, de a lefogató kampók és a keresztvas lötyög az akksin. Mintha alacsonyabb lenne ez az új akkumulátor.
Megnéztem, a jelenlegi classic és excell mindkettő 190 mm magas.

vakarom a fejem: melyik a helyes válasz?
1.- Nem 190 magas akksi való a Yarisba. A régi Exide Aksik 210mm magasak voltak, de 2007 óta összementek.
2.- Valamit nagyon benézek és rossz helyre akasztom be a kampót.
3.- az akksi alá kellene egy tálca, az annyit emelne, hogy le lehetne szorítani az akksit. De a régi alatt sem volt semmi.



kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5218 Dátum: 2012.02.28 11:22:28 »
Legolcsóbb: a tetejére fadarab, azzal leszorítani, ennyi.  :innocent:
         

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5219 Dátum: 2012.02.28 11:27:27 »
De ha ugyanolyan magas a két aksi akkor a 2-es válasz :)