Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771629 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3000 Dátum: 2008.09.30 10:41:26 »
Sziasztok!

Megpróbálom ismét: keresek jó szerelőt vagy kisebb márkaszervízt, mely nem csillagászati munkadíjakkal dolgozik, de megbízható és minőségi. És természetesen már ti is próbáltátok.

Köszönettel,
Botond

itt mazsolázhatsz a hozzászólások között..klikk..én is ajánlottam, meg más is ajánl szerelőt (bár, azt nemn írtad,h az ország melyik része lenne jó Neked)

és itt van még egy.... klikk
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.30 10:43:12 írta leszilaci »

kisze

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3001 Dátum: 2008.09.30 18:05:05 »
Végigböngésztem a hozzászólásokat, hátha valakinek volt már ötlete a szélvédő felőli nyiszogásra / a szélvédő csinálhat ilyet? /
Az egyik ismerősöm fél év alatt jött rá, hogy a kormányállításnál a szorítókengyel cirippel, miután őrületbe kergette saját magát
és a márkaszervizet is.
Ki hogy fogja fel.

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3002 Dátum: 2008.09.30 23:04:15 »
Sziasztok!

Megpróbálom ismét: keresek jó szerelőt vagy kisebb márkaszervízt, mely nem csillagászati munkadíjakkal dolgozik, de megbízható és minőségi. És természetesen már ti is próbáltátok.

Köszönettel,
Botond

itt mazsolázhatsz a hozzászólások között..klikk..én is ajánlottam, meg más is ajánl szerelőt (bár, azt nemn írtad,h az ország melyik része lenne jó Neked)

és itt van még egy.... klikk

Bocsi. Budapest, XI ker. :)
A Charlie Bt.-t már láttam a fórumban, és azt is, hogy költözik.  :) A Mobil Kft.-t megnézem.
Köszi a segítséget!

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3003 Dátum: 2008.10.01 08:16:06 »
Végigböngésztem a hozzászólásokat, hátha valakinek volt már ötlete a szélvédő felőli nyiszogásra / a szélvédő csinálhat ilyet? /
Az egyik ismerősöm fél év alatt jött rá, hogy a kormányállításnál a szorítókengyel cirippel, miután őrületbe kergette saját magát
és a márkaszervizet is.
Ki hogy fogja fel.

A-oszlop borító műanyag szokott zizegni a hideg idő beálltával(ez orvosolható, ha leszeded, majd"kiékeled" valamivel és visszarakod)
meg a bal oldali szellőző rostélyt kell néha megbillegtetnem, erre nem találtam még megoldást, csak annyit,h jóóól megmozgatom, és akkor abbahagyja ::)

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3004 Dátum: 2008.10.01 08:21:31 »

Bocsi. Budapest, XI ker. :)
A Charlie Bt.-t már láttam a fórumban, és azt is, hogy költözik.  :) A Mobil Kft.-t megnézem.
Köszi a segítséget!
ha 11ker, akkor még megéri (zalaegerszegről, vagy mátészalkáról már nem annyira) ha felhívod Andrást nagytarcsán.  :) nyugodtan mond,h a toyotaclubból ajánlották ;)

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3005 Dátum: 2008.10.02 13:55:46 »

Bocsi. Budapest, XI ker. :)
A Charlie Bt.-t már láttam a fórumban, és azt is, hogy költözik.  :) A Mobil Kft.-t megnézem.
Köszi a segítséget!
ha 11ker, akkor még megéri (zalaegerszegről, vagy mátészalkáról már nem annyira) ha felhívod Andrást nagytarcsán.  :) nyugodtan mond,h a toyotaclubból ajánlották ;)

Telszám?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3006 Dátum: 2008.10.02 13:57:27 »
Fórum kereső? ;) (segítek: Mobil kft)
(Bocs  :flowers: )
         

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3007 Dátum: 2008.10.02 13:58:09 »
Fórum kereső? ;) (segítek: Mobil kft)
Kösz.  :clap:

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3008 Dátum: 2008.10.02 19:58:55 »
Mokus,az enyém is csinálja!
Bevittem annak idején a szervízbe,azt mondták ne izguljak,semmi baja!
Hideg indításkor (lehet,h baromságot írok,de vmi ilyet mondtak) nem egyforma a motor meg az önindító fordulatszáma,és ezért hallom azt a köszörű hangot!
Nekem melegen nem csinálja!!!Én már teljesen megszoktam.

Viszont,most,h megint hideg van, vmi összehúzódott a motortérben,és alacsonyfordulaton váltáskor,vagy kuplung-csúsztatáskor "köszörű" hangot ad ki vmi!
Erről tudtok vmit?
Köszönöm a válaszokat!

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3009 Dátum: 2008.10.06 09:52:29 »
Sziasztok!

Ma voltam a Reálszisztémánál a Yarisommal műszakiztatni. Nagyon korrektek voltak, viszont úgy tűnik műszakiztatás előtt 1-2 alkatrészt cserélni kellene. Egy picit sokallom az alkatrészárakat. Az olajár alapján itélve (2-szer olyan drágán adják, mint máshol a márkás drága olajakat), alkatrészeket is lehet olcsóbban szerezni. Érdekel Toyota alkatrészkereskedés. Mit ajánlotok?

Holnap még beviszem az autót a Mobil Kft-hez is Simon Lászlóhoz. Lássuk ők mit mondanak rá.

Segítségeteket, előre is, köszönöm.

Botond

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3010 Dátum: 2008.10.06 10:01:26 »
Pontosan milyen alkatrész kéne, és mennyit mondtak?

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3011 Dátum: 2008.10.06 10:28:30 »

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3012 Dátum: 2008.10.08 23:47:17 »
Pontosan milyen alkatrész kéne, és mennyit mondtak?

Most pillanatnyilag, már semmilyen. Az autó azóta sikeresen műszakizott Simon László segítségével. De a sztorit leírom a Reál-Szisztémás fórumban.
Viszont később kellhet:
új akksi és hozzá lefogató (japán Yarisba) = 22.608 + 3.902
első futóműhöz gumibakok (cikkszám: 4881752010) és kapcsolodó csavarok és csavaranyák és alátétlemezek = 6.307 + 1.843 + 1.262 + 518 + 1.625 + 4.061 + 1.498
első ablaktörlőgumik = 2.273 + 1.405
hátsó ablaktörlő és ablaktörlő  gumi - ez nem tűnt fel nekik (pedig még gyári 2000-es évjárat), pedig fel kellett volna (az elsőknek semmi baja, jól törölnek)
izzók (helyzetjelző) = 120 + 120

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3013 Dátum: 2008.10.16 07:42:41 »
Sziasztok!

Kinek mennyire pontos a fed. computere? Nekem már a második alkalommal van az, hogy a valóságos átlagfogyasztás 0,5 literrel több mint amit kiír. Tankolni a második kattanásig szoktam, amiatt biztos nincs ekkora eltérés. Tegnap 38 litert tankoltam bele, a műszerfali skálán az utolsó kocka már villogott egy ideje, úgyhogy nem gyanakszom arra, hogy a kútnál csalnak.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3014 Dátum: 2008.10.16 08:12:30 »
Nekem is kb. 0.5 liter elteres szokott lenni. En viszont gyanakszom arra, hogy a kutnal csalnak. :)

Sziasztok!

Kinek mennyire pontos a fed. computere? Nekem már a második alkalommal van az, hogy a valóságos átlagfogyasztás 0,5 literrel több mint amit kiír. Tankolni a második kattanásig szoktam, amiatt biztos nincs ekkora eltérés. Tegnap 38 litert tankoltam bele, a műszerfali skálán az utolsó kocka már villogott egy ideje, úgyhogy nem gyanakszom arra, hogy a kútnál csalnak.
Yaris II 1.0