Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 723538 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1200 Dátum: 2011.04.12 08:22:22 »
Azert hozza kell tenni, hogy a magyar utakra nem egyszeru felkeszulni. Nem mondom, hogy jo uton nem csiripelne az Auris, de vmiert mindig otthon jon elo ujabb zorges.  ;)
Tudok más típust ami nem zörög, nyüszög stb. magyar utakon. Jó úton pl autópályán is adott már olyan hangot mintha a szú enné! :eek: :)
Fery

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1201 Dátum: 2011.04.12 11:49:02 »
Kormányszár kattogással kapcsolatba lenne kérdésem, mivel azt hiszem az enyém is ezzel a betegséggel kezd küzdeni.
Néha akkor hallok a koppanó hangot, ha egyik irányú tekerésből átváltok a másik irányba. Ha jól vettem észre, akkor gyakrabban jön elő, ha ez a végállás közelében történik. Illetve én azt vettem észre, hogy a kuplung pedálon is érezni ezt a roppanást.
Jól gondolom, hogy ez is kormányszár probléma?
(Januárban mondtam a szervizben, de akkor még sokkal ritkábban jött elő, így azt mondták, ők nem tapasztalták a hibát.)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1202 Dátum: 2011.04.12 12:26:54 »
Kormányszár kattogással kapcsolatba lenne kérdésem, mivel azt hiszem az enyém is ezzel a betegséggel kezd küzdeni.
Néha akkor hallok a koppanó hangot, ha egyik irányú tekerésből átváltok a másik irányba. Ha jól vettem észre, akkor gyakrabban jön elő, ha ez a végállás közelében történik. Illetve én azt vettem észre, hogy a kuplung pedálon is érezni ezt a roppanást.
Jól gondolom, hogy ez is kormányszár probléma?
(Januárban mondtam a szervizben, de akkor még sokkal ritkábban jött elő, így azt mondták, ők nem tapasztalták a hibát.)
Ez az a hiba ami miatt cserélték nekem is! A leírásod pontosan rá illik.
Fery

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1203 Dátum: 2011.04.12 13:59:28 »
Szintúgy nekem is hasonló módon kattogott azzal ellentétben, hogy én a pedálnál nem vettem észre semmit.
Véleményem, hogy ne halogasd amíg van rajta garancia mert a kormány, fék stb. nem gyerekjáték. 

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1204 Dátum: 2011.04.12 14:00:56 »
Írtátok ezt a zajcsökkentő szettet kérdezném, hogy ez mennyibe kerül illetve miket tartalmaz esetleg én házilag is be tudom tenni?

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1205 Dátum: 2011.04.12 14:49:23 »
Köszönöm! Amíg garanciális mindenképpen megnézetem, csak még kezdőstádiumban van és ha a szervizben nem jelentkezik, akkor nem foglalkoznak vele. (ha így lesz megyek másikhoz)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1206 Dátum: 2011.04.12 14:54:35 »
Ez egy aljas problema. Ultesd be a szervizvezetot magad melle es a parkoloban addig tekergesd a kormanyt (parkolgass etc), mig elo nem jon a problema. Nekunk volt 10 perc mire megmutatta magat.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

coyote007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1207 Dátum: 2011.04.12 20:44:37 »
tehat ma szervizlatogatason voltam az ulesek miatt...a valasz szerintem nem lep meg senkit "ilyen az ules konstrukcioja" ..igaz probaltam uj kocsiban is es hasonlo, de akkor is, valakinek log az ules valakinek nem.......azt mondtak meg csak 2000km van a kocsin, ha rosszabb lesz jojjek vissza...szerintem vissza megyek majd...hat idegesito azert...

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1208 Dátum: 2011.04.12 22:42:43 »
tehat ma szervizlatogatason voltam az ulesek miatt...a valasz szerintem nem lep meg senkit "ilyen az ules konstrukcioja" ..igaz probaltam uj kocsiban is es hasonlo, de akkor is, valakinek log az ules valakinek nem.......azt mondtak meg csak 2000km van a kocsin, ha rosszabb lesz jojjek vissza...szerintem vissza megyek majd...hat idegesito azert...
Nálunk is egy kicsit ütni kell a munkafelvevőket és akkor mindent kicserélenk gariba a kocsin.Szó szerint mindent! ::)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1209 Dátum: 2011.04.13 13:03:14 »
tehat ma szervizlatogatason voltam az ulesek miatt...a valasz szerintem nem lep meg senkit "ilyen az ules konstrukcioja" ..igaz probaltam uj kocsiban is es hasonlo, de akkor is, valakinek log az ules valakinek nem.......azt mondtak meg csak 2000km van a kocsin, ha rosszabb lesz jojjek vissza...szerintem vissza megyek majd...hat idegesito azert...
Ahogy mar irtam, jo esellyel meg fog szunni magatol. Sztem nem eri meg rohangalni a csereert, mert szinte tuti, hogy az uj is lotyogni fog az elejen  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1210 Dátum: 2011.04.13 13:43:07 »
Csak azt nem értem, hogy ha egy új ülés lóg, lötyög, az hogyan javul meg  a használattól az idővel ?
Hacsak úgy nem, hogy hozzászoksz, hogy ilyen és nem tűnik fel már  :hmmmm:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1211 Dátum: 2011.04.13 13:50:54 »
Hacsak úgy nem, hogy hozzászoksz, hogy ilyen és nem tűnik fel már  :hmmmm:
Na erre nem tudok/lehet objektiv valaszt adni.
Igazabol a vegeredmeny ugyanaz: amit nem erzek az nincs is  :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

coyote007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1212 Dátum: 2011.04.13 19:02:49 »
OK sracok mindenkepp koszi az infokert...majd kesobb jelzek, hogy mi a helyzet.....egyenlore ami csalodas a kocsin azok az ulesek a logas miatt...azota kiprobaltam par hasznalt kocsit az ismeroseim koreben: ime az eredmeny - Suzuki Swift 50000km: hattamla kis logasa, de nem zavaro, Renault Megane: 5eves 150000km: log a hattamla, Opel Astra H: 40000km  stabil-logas nelkul, Citroen C3 picasso: 30000 stabil-logas nelkul (Nagyszombaton dolgoztam a Peugeot autogyarban es ezeket a picassokat gyartottuk + 207 Peugeot...nagyon jo ulesek tenyleg) .. hat ennyi...szerintem egy ules legyen stabil, ez alap...

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1213 Dátum: 2011.04.14 17:04:56 »
Tapasztalatból mondom, hogy nekem előtte egy Astra H volt és az ülések kattogtak mert mindkét ülés vázon hajszálrepedés volt így azokat kicserélték. :yes:
Szeretném kérdezni ismételten és aki tud kérem válaszoljon, hogy zajcsökkentő szettet, mennyiért lehet venni és az én házilag is be tudom szerelni vagy csak szakműhelyben?
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.14 17:07:18 írta hisztis1 »

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1214 Dátum: 2011.04.14 19:03:47 »
Tapasztalatból mondom, hogy nekem előtte egy Astra H volt és az ülések kattogtak mert mindkét ülés vázon hajszálrepedés volt így azokat kicserélték. :yes:
Szeretném kérdezni ismételten és aki tud kérem válaszoljon, hogy zajcsökkentő szettet, mennyiért lehet venni és az én házilag is be tudom szerelni vagy csak szakműhelyben?

Gyakorlatilag öntapadó szivacsokról van szó minden méretben ezzel kell telerakni a kocsit én pl. az egész műszerfalat leszedtem már alatta az összes kábelt kötegelőztm + kiszivacsozom az összes lehetséges helyen a műszerflat mert gánymódra vannak ezek az autók gyárilag összerakva nem magyar utakra csinálták őket sajna.