Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 566649 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #2010 Dátum: 2011.01.17 15:13:32 »
Nyáron Toyo Proxes T1R, télen pedig Dunlop SP Winter Sport M3, mindkettő 195/50 15...

Igazából ez a gumi tetszett nagyon,amikkel a swift sportokat szerelték: Goodyear - EAGLE F1



Ellenben az általad ajánlott gumi mintázata is nagyon tetszik:


A kérdésem csak annyi lenne, hogy mi a tapasztalatod vele.Mert a Goodyeart eagle-ről mindenki lebeszélt.2 szenon alatt állítólag elkopik.
Yaris Ts 05'

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #2011 Dátum: 2011.01.17 15:24:02 »
Nekem a Supra-n GY F1 van, de nem vettem észre hasonlókat.
Majdnem 3 éve vettem a gumikat (használtan), azóta 11-12e km-t mentem, de nem vettem észre hogy számottevően kopottabb lenne a mintázata.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #2012 Dátum: 2011.01.17 15:31:54 »
Nekem a Supra-n GY F1 van, de nem vettem észre hasonlókat.
Majdnem 3 éve vettem a gumikat (használtan), azóta 11-12e km-t mentem, de nem vettem észre hogy számottevően kopottabb lenne a mintázata.

ez a pakett 40ezret megér szted?valóban 8mm lenne az eredeti profilmélység?

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/gumi_felni_disztarcsa/gumiabroncs/goodyear_f1_nyari_gumi_195_50_15_1435869329.html
Yaris Ts 05'

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2013 Dátum: 2011.01.17 15:32:38 »
Konkretan Swift Sport tulajok velemenye az, hogy a gumi ujonnan jol tapad de 1-2 szezon utan ugy felkemenyedik, hogy semmit nem er (tobb ilyen gumival szerelt auton nezegettem a gumi kemenyseget. Azt hiszem tobbek kozt MrIP is ilyet hasznal vagy hasznalt es az is elegge kemeny volt mar nem uj koraban...). A Toyo meg egy viszonylag puha keverek es 1-2 ev utan is az marad. Bar ahogy olvasom Kmr-nek pont ellentes a velemenye a GY F1-el kapcsolatban. Szemely szerint a T1R-t javaslom. Nekem legalabbis ez lesz a kovetezo nyari garnituram.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #2014 Dátum: 2011.01.17 15:42:09 »
Az első két évben nem tudom ilyen volt mert azután vettem meg :) Ha akkor puhább volt akkor intenzívebb terhelés esetén nyilván gyorsabban is kophatott volna.
Az enyémek most kb. 5 évesek. Úgy adódott hogy most télen is használtam őket és nagy hidegben, taknyos úton is stabilak voltak. Az emelkedő-hó-nyárigumi kombó végül azért kifogott rajta, akkor felraktam a télieket ;)

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2015 Dátum: 2011.01.17 15:50:17 »
Nekem a Supra-n GY F1 van, de nem vettem észre hasonlókat.
Majdnem 3 éve vettem a gumikat (használtan), azóta 11-12e km-t mentem, de nem vettem észre hogy számottevően kopottabb lenne a mintázata.

ez a pakett 40ezret megér szted?valóban 8mm lenne az eredeti profilmélység?

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/gumi_felni_disztarcsa/gumiabroncs/goodyear_f1_nyari_gumi_195_50_15_1435869329.html

Bar nem hozzam szolt a kerdes, de mig T1R-t 13900 Ft-os darabaron meg lehet venni ujonnan, addig sztem nem kerdes, hogy az iden tavasszal 4 eves GY F1 meger e 10000 Ft-ot. Bar Te tudod...  :flowers:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #2016 Dátum: 2011.01.17 15:53:41 »
Ennyit sztem sem ér!

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Yaris Ts
« Válasz #2017 Dátum: 2011.01.17 16:11:45 »
A szimetrikus mintázatú gumik nagyobb eséllyel hangosabbak, vagy hangosodnak egy-két év alatt. Pirelli és Michelin gumikkal is jártam így korábbi, nem alul motorizált Corolláimmal. A hirdetésben szereplő gumikkal rendesen kanyarogtak, koránt sem tartom őket 90 %-osnak. Egy év van még bennük, mint lehetőség...
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.17 16:15:40 írta zsono »
Zsono

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2018 Dátum: 2011.01.17 16:33:27 »
A szimetrikus mintázatú gumik nagyobb eséllyel hangosabbak, vagy hangosodnak egy-két év alatt. Pirelli és Michelin gumikkal is jártam így korábbi, nem alul motorizált Corolláimmal.

Nem ez volt a kerdes, de teljesen igazad van :).

Meg egy kis kiegeszites Benji kerdesere: a Toyo sem arrol hires, hogy lassan kopik, de az legalabb tapad is amig el nem kopik...  Ami tapad az altalaban kopik is.

Amugy nem lenne rossz otlet egyszer osszegyulni azon TS tulajoknak (meg barkinek aki ilyen meretet hasznal, vagy csak erdekli az eredmeny), akiknek kulonbozo mintazatu azonos meretu (195/50 R15) gumijaik vannak. Egy autot kivalasztani, arra felrakni mindegyik kereket sorban es merni egy-egy fektavot. A gumi tesztek osszessegeben alkotnak egy sorrendet, amiben benne van a tartossag, vizen valo szereples, stb. Japan gyartok alatalaban azert nincsenek a dobogon, mert a tartossag meg a vizen valo viselkedes miatt lecsusznak. A legtobb TS tulajt sztem nem kulonosebben erdekli, hogy egy adott gumi 3 vagy 6 evig hasznalhato (persze a vizen valo viselkedes igen, de engem szemely szerint nem izgat az, hogy esetleg 2 m-rel hosszabb a fektav vizen, ha szarazon 5-10 m van a japan gyartok javara). Ugy vagyok vele, hogy inkabb kopjon el 3-4 ev alatt, de addig tapadjon mint allat.

Biztos vagyok benne, hogy szarazon sokkal jobban szerepel az 1-2 eves T1R, Parada mint az en 1 szezont futott Dunlop Sp Sport 01-em es abban is, hogy enyem jobban szerepelne mint a szinten 1 eves Eagle F1. Persze ezek csak talalgatasok, ezert kellene egy hiteles merest vegezni ugyanazon autoval...

Ha vannak erdeklodok akkor amint kicsit melegebb lesz akar meg is ejthetnenk a tesztet (addig kenyelmesebb, amig a nyariak nem kerulnek fel autora, mert akkor mindenki vinne csomagtartoban es csak egy auton kellene cserelgetni).

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #2019 Dátum: 2011.01.17 17:14:48 »
A szimetrikus mintázatú gumik nagyobb eséllyel hangosabbak, vagy hangosodnak egy-két év alatt. Pirelli és Michelin gumikkal is jártam így korábbi, nem alul motorizált Corolláimmal. A hirdetésben szereplő gumikkal rendesen kanyarogtak, koránt sem tartom őket 90 %-osnak. Egy év van még bennük, mint lehetőség...

Azt nagyon nem szeretném.A mostani téli gumijaim nagyon rendben vannak,de undorítóan hangosak. borzalmas. kleber krisalp 185/55.

Még egy kérdés,a 195ös gumi magassága csak 50mm, ez egyenesen nem jelenti azt hogy az autó jobban fog rázni mint egy 55mm-es magasságúval?

B.
Yaris Ts 05'

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2020 Dátum: 2011.01.17 17:35:59 »
Még egy kérdés,a 195ös gumi magassága csak 50mm, ez egyenesen nem jelenti azt hogy az autó jobban fog rázni mint egy 55mm-es magasságúval?

B.

A /50 meg a /55 nem mm-ert jelent, hanem a gumi szelessege %-ban. Szoval 195osnel 97.5 mm, 185osnel meg 101.75mm. Azt hiszem paran leirtuk, hogy nem fogsz erezni kulonbseget, de ha meg mindig ketelkedsz ebben, akkor vedd meg nyugodtan a 185/55os gyari meretet es le van tudva a dolog...  :yes:

TSityu

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2021 Dátum: 2011.01.17 18:35:37 »
Ha összejönne a teszt megpróbálok szerezni lassulásmérőt, azzal azért pontos adatok jönnének ki.  ;)

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2022 Dátum: 2011.01.17 18:46:23 »
Ha összejönne a teszt megpróbálok szerezni lassulásmérőt, azzal azért pontos adatok jönnének ki.  ;)

Esetleg lehetne mozgositani egy-ket IS tulajt is, hogy reprezenatativ legyen a minta. Nem hiszem, hogy kozulunk osszegyulne 4-5 kulonbozo mintazatnal tobb es akkor meg lehet, h sokat mondtam...

TSityu

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2023 Dátum: 2011.01.17 18:53:48 »
Ok, akkor tarthatunk egy törpe japán spor+ autó találkozót.  :clap: :clap: :clap:

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Yaris Ts
« Válasz #2024 Dátum: 2011.01.17 18:58:58 »
Nekem a potenza 2 évig bírta, nem volt ideje felkeményedni, mert elfogyott...
Mindenki a közlekedési stílusának megfelelő gumit vegyen.
És hogy mennyire kopik egy gumi, az a jobb lábadtól függ!  :innocent:
Van, aki azt mondja, hogy a használt gumikon sokat lehet nyerni, nekem az a véleményem, hogy ez az egyetlen kapcsolata az autónak a talajjal és nem érdemes ezen spórolni.
Sosem tudhatod, mit kapott előtte...
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)