Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6165 Dátum: 2012.02.26 21:26:16 »
Hát ez jó kérdés, én úgy tudtam hogy amikor felrakja mind a 4 kerékre a beállításhoz szülséges eszközöket akkor egyszerre nézi mind a 4-et. De akkor lehet hogy külön kérni kell hogy nézze meg a hátsókat is?
Optikai padokon a hátsókat is mérik.
A jegyzőkönyvön rajta van az állítás előtti/utáni állapot mindkét tengelyen.
Ha jók az értékek, akkor minden OK, ha nem és nem is állítható akkor van probléma.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6166 Dátum: 2012.02.26 21:58:02 »
Én anno vettem a toyotánál valami üzemanyagrendszer tisztítót, beleöntöttem egy bő fél tank benyába és lementem vele balcsira majd vissza. Az elején jött valami redva, gondolom tisztult, aztán már nem :) Ártani nem árt ha egy kicsit meghajtod néha és nem csak 2000 fordulatig pörög állandóan. A fogyasztás is le fog csökkenni egy kicsivel, ha kitisztul...

Köszi a tippet, megpróbálok utána nézni ennek  a lötyinek.  Voltak olyan gondolataim is hogy talán a benzin okozhatja.... Az orosz kút van hozzám a legközelebb de azért megpróbálok variálni ezzel is, ha marad a jelenség akkor szerelő...
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6167 Dátum: 2012.02.26 21:59:07 »
szia! Jöhet, köszi. Remélem tartalmazza. ;)

110mb. Hogy küldjem?
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6168 Dátum: 2012.02.29 00:02:52 »
sziasztok

szeretnek venni egy 2004-2006 os evjaratu avensist,1.8 as esetleg 1.6 os motorral.mivel nincs idom atnyalazni az egesz forumot igy itt kerek titeket segitsetek.....mit kell tudni ezekrol a motorokrol? vannak tipushibai? az osszes 1.6 os lanchajtasu? 100.000 km korul jarnak ezek a kocsik mire kell odafigyelni ezzel kapcsolatban?kerlek irjatok le mindent pu-be vagy esetleg mailba is johet a valasz!

NAGYON SZEPEN KOSZONOM ELORE IS!!!

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6169 Dátum: 2012.02.29 08:18:45 »
sziasztok

szeretnek venni egy 2004-2006 os evjaratu avensist,1.8 as esetleg 1.6 os motorral.mivel nincs idom atnyalazni az egesz forumot igy itt kerek titeket segitsetek.....mit kell tudni ezekrol a motorokrol? vannak tipushibai? az osszes 1.6 os lanchajtasu? 100.000 km korul jarnak ezek a kocsik mire kell odafigyelni ezzel kapcsolatban?kerlek irjatok le mindent pu-be vagy esetleg mailba is johet a valasz!

NAGYON SZEPEN KOSZONOM ELORE IS!!!

Ha jól látom, WV [!sic] Golf 4-ed van.
Miért lesz belőle Toyota?

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6170 Dátum: 2012.02.29 18:24:48 »
Ha jól látom, WV [!sic] Golf 4-ed van.
Miért lesz belőle Toyota?
Hogy a VW-ből hogyan lett WV az elgépelés is lehet,
De komolyan kérded miért?
A 4-esnél sokkal nagyobb az utastere (a csomitérről nem is beszélve), meg valami 9 légzsák is rémlik, valamint nagyobb kasztni, nagyobb biztonság..
Én is VW-ról váltottam, de még mindig megvan a napi használatú '95-ös Polo (kívánok mindenkinek ilyen megbízható kocsit (1.6 benzin 387e km) ami sohasem hagyott cserben minket.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6171 Dátum: 2012.02.29 19:06:49 »
nah , ma sikerult ujitanom egy 1.8as szep allapotu elso gazdas 100.000 km s avensiskat :) mar nagyon varom. ugy nez ki penteken elhozhatjuk,vagy talan hetfon. :))))

sajnos sedan.. de igy is nagyon szep..sot... csakhat volt egy kombi amit vegul nem adtak el.. de tan nem is baj mert annak az eleje meg ossze vlt torve :eek:

es h mert cserelek?

NEKEM SOHA DE SOHA tobbe nem kell nemet fos, foleg nem golf.... az olajat zabalja, a hidrotokeje csorog csattog (mar majd az osszes cserelve volt) es hosszu utra mar nem mertem vele elmenni mert mindig attol feltem h mikor szarik be.szal ertitek h mert valtottam toyotara :)))))

amugy is ezek az 1.4 es motorok elegge sz...r konstrukciojuak voltak. es nem csak sztem.....

de borura deru, nemsokara a japan auto tulajok diszes tarsasagat gyarapitom!!!!! VEGRE!!!!!! :clap: :clap: :clap:

el se hiszitek mennyire boldog vagyok...... 1.8 vvti lanchajtas....... mi kell meg???? :) :D :D :D :D :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6172 Dátum: 2012.02.29 19:41:10 »
Idézet
foleg nem golf.... az olajat zabalja
Az 1,8-as Avensis nem fogja  :whistling: [rohog]
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6173 Dátum: 2012.02.29 20:24:15 »
nah , ma sikerult ujitanom egy 1.8as szep allapotu elso gazdas 100.000 km s avensiskat :) mar nagyon varom. ugy nez ki penteken elhozhatjuk,vagy talan hetfon. :))))

sajnos sedan.. de igy is nagyon szep..sot... csakhat volt egy kombi amit vegul nem adtak el.. de tan nem is baj mert annak az eleje meg ossze vlt torve :eek:

es h mert cserelek?

NEKEM SOHA DE SOHA tobbe nem kell nemet fos, foleg nem golf.... az olajat zabalja, a hidrotokeje csorog csattog (mar majd az osszes cserelve volt) es hosszu utra mar nem mertem vele elmenni mert mindig attol feltem h mikor szarik be.szal ertitek h mert valtottam toyotara :)))))

amugy is ezek az 1.4 es motorok elegge sz...r konstrukciojuak voltak. es nem csak sztem.....

de borura deru, nemsokara a japan auto tulajok diszes tarsasagat gyarapitom!!!!! VEGRE!!!!!! :clap: :clap: :clap:

el se hiszitek mennyire boldog vagyok...... 1.8 vvti lanchajtas....... mi kell meg???? :) :D :D :D :D :D
Sok örömöd legyen benne, sok hiba- és balesetmentes kilométert. :yes:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6174 Dátum: 2012.02.29 20:42:22 »
Ha jól látom, WV [!sic] Golf 4-ed van.
Miért lesz belőle Toyota?
2005 évvégén vettünk egy zsír új 1.2-es, három hengeres VW Pólót, de azzal csak a baj volt aztán 1 évesen eladtuk,
még hálistennek az árfolyam mizéria előtt megszabadultunk a hitelétől is egyúttal.
Aztán jött a Scenic (később kiderült törött volt megszabadultam tőle mert kezdtek kijönni a problémák).
Ekkor az apósomék kölcsönadták a Kia RIÓ-t 1 évig használtuk és 2009-ben megvettük az Avencicit. Két és fél éve van nálunk, de még nem bántuk meg :)
A Kia Rió most 8 éves de még sose volt baja! Ezen a téren hozza az Avensis megbízhatóságát :) Ha a Ceed-ek is ilyen megbizhatóak, legközelebb azt  veszek.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6175 Dátum: 2012.02.29 20:43:45 »
nah , ma sikerult ujitanom egy 1.8as szep allapotu elso gazdas 100.000 km s avensiskat :) mar nagyon varom. ugy nez ki penteken elhozhatjuk,vagy talan hetfon. :))))

sajnos sedan.. de igy is nagyon szep..sot... csakhat volt egy kombi amit vegul nem adtak el.. de tan nem is baj mert annak az eleje meg ossze vlt torve :eek:

es h mert cserelek?

NEKEM SOHA DE SOHA tobbe nem kell nemet fos, foleg nem golf.... az olajat zabalja, a hidrotokeje csorog csattog (mar majd az osszes cserelve volt) es hosszu utra mar nem mertem vele elmenni mert mindig attol feltem h mikor szarik be.szal ertitek h mert valtottam toyotara :)))))

amugy is ezek az 1.4 es motorok elegge sz...r konstrukciojuak voltak. es nem csak sztem.....

de borura deru, nemsokara a japan auto tulajok diszes tarsasagat gyarapitom!!!!! VEGRE!!!!!! :clap: :clap: :clap:

el se hiszitek mennyire boldog vagyok...... 1.8 vvti lanchajtas....... mi kell meg???? :) :D :D :D :D :D
VW utálatodban egyetértek, lásd előző hsz-t :)

Feleségem szedán Avét szeretett volna, végül egy véletlen folytán 5ajtós lett. Amióta babánk van rájött hogy a szedánt nem tudtuk volna így kihasználni :)
Gratulálok a kocsihoz  :clap: Péntek este beszámolót kérünk! :D [rohog]

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6176 Dátum: 2012.02.29 20:47:46 »
2005 évvégén vettünk egy zsír új 1.2-es, három hengeres VW Pólót, de azzal csak a baj volt aztán 1 évesen eladtuk,
még hálistennek az árfolyam mizéria előtt megszabadultunk a hitelétől is egyúttal.
Aztán jött a Scenic (később kiderült törött volt megszabadultam tőle mert kezdtek kijönni a problémák).
Ekkor az apósomék kölcsönadták a Kia RIÓ-t 1 évig használtuk és 2009-ben megvettük az Avencicit. Két és fél éve van nálunk, de még nem bántuk meg :)
A Kia Rió most 8 éves de még sose volt baja! Ezen a téren hozza az Avensis megbízhatóságát :) Ha a Ceed-ek is ilyen megbizhatóak, legközelebb azt  veszek.

Milyen az a Rio? Dízel?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6178 Dátum: 2012.02.29 21:11:06 »
Nem. 1.3-as benzines és szedán, külsőre és felszereltségre épp ilyen :)

Jaaa...én 1,5 CRDi-vel metnem egy 50km-t ...nagyon tetszett,jó kis kocsinak tűnt.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6179 Dátum: 2012.02.29 22:17:34 »
nagyon rendesek vagytokfiuk,

mindenkinek koszonom a jokivansagokat, annyi ideg utan amit mi megettunk azzal a ta...ony golfal.. haaaat .. mar megerdemeltuk :)

ahogy meglesz irok rola azonnal!!!

(asszony nyuz menjunk fizessuk ki mooooooooooooooost :) :) :)    ) :clap: :clap: :clap: