Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3777042 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5835 Dátum: 2011.10.14 20:24:47 »
Sziasztok!

Az első Tél jön az Avensisemmel (Ave I 1.8, ránc-felvarrott), és még életemben nem volt benzines autóm, bár mindenki mondta, hogy a benzines jobb télen.
Át kell-e nézetnem a gyertyákat és hasonló kérdések érdekelnek. Egyébként 35e km van a gyertyákban.

Ja és az típushiba, hogy a kalaptartót nem nyomja le a liftbacknél rendesen a hátsó ajtó? van ugye a két gumi, ami arra hivatott, hogy odaszorítsa a kalaptartót, de köztük legalább 2cm a hézag. Bár ez apróság, de egy csendes autó legyen csendes :-) Már kipróbáltam, hogy ablakszigetelőt tettem a kalaptartó alá, de az sem segített.

Köszönöm
nálam nem a kalaptartó zörgött, hanem a pótféklámpa alatti és körüli burkolat lógott/nyiszorgott.
Vettem pár száz forintért minden rögzítő bolhából ( 3 féle van, egyikből 1, másikból 2, harmadikból vagy 10 ) és leszereltem a burkolatot,
majd új bolhákkal visszatettem. Valamint a pótféklámpa körüli gumi nyiszorgott, azt szilikonsprével lefújtam, azóta csönd van !! :)

robi8211

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5836 Dátum: 2011.10.15 15:14:36 »
Sziasztok, Mai nap próbáltam lecserélni a fagyállót, mert többéves van benne. Leengedni a Hűtőbe alul visszatérő csövet vettem le a hűtőről, és le is folyt szép mennyiség. Sajnos a felfogó edény valamennyit elengedett. A radiátorból nem bírtam leengedni. Kezdtem visszatölteni, de csak 3 liter ment vissza bele az 5,2 L helyett.

Kérdésem, valamit rosszul csináltam, vagy nem járattam eleget a motort, esetleg valahonnan még le kellet volna engedni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Típus: Toyota avensis 1999 sol 1,6 benzin
Toyota Avensis D-Cat

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5837 Dátum: 2011.10.16 17:31:12 »
Köszönöm rokafiu!
Irány a szerelő.
ui.alapjáraton nem,csak terhelésen hallom ki.

Miénknek is csörgő hangja van,terhelésnél.



Mennyi egy hibakód kiolvasás egy Toyota-szervízben kb?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5838 Dátum: 2011.10.16 20:07:12 »
Sziasztok, Mai nap próbáltam lecserélni a fagyállót, mert többéves van benne. Leengedni a Hűtőbe alul visszatérő csövet vettem le a hűtőről, és le is folyt szép mennyiség. Sajnos a felfogó edény valamennyit elengedett. A radiátorból nem bírtam leengedni. Kezdtem visszatölteni, de csak 3 liter ment vissza bele az 5,2 L helyett.

Kérdésem, valamit rosszul csináltam, vagy nem járattam eleget a motort, esetleg valahonnan még le kellet volna engedni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Típus: Toyota avensis 1999 sol 1,6 benzin
Nekem se jött le mind, valamennyi marad a rendszerben, fűtőradiátorban stb...
de jövő tavasszal úgy tervezem, újra lecserélem és akkor már biztos jó lesz :)

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5839 Dátum: 2011.10.16 20:32:44 »
Miénknek is csörgő hangja van,terhelésnél.



Mennyi egy hibakód kiolvasás egy Toyota-szervízben kb?
Telefonon kb 10ezret mondtak,de nem biztos,hogy tárol a rendszer hibakódot.Úgyhogy én ezt hagyom utoljára.Megnéztem a gyertyákat.Beállítottam a hézagokat 9mm-re (4-5-ről!),de nem változott semmi.Fehér lerakódást találtam a gyertyákon.Itt a topicban megtalálod,mik okozhatják.(csináld magad topic).Én most ezeket próbálom kiszűrni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.16 20:34:33 írta Sördög »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5840 Dátum: 2011.10.16 21:59:51 »
Telefonon kb 10ezret mondtak,de nem biztos,hogy tárol a rendszer hibakódot.Úgyhogy én ezt hagyom utoljára.Megnéztem a gyertyákat.Beállítottam a hézagokat 9mm-re (4-5-ről!),de nem változott semmi.Fehér lerakódást találtam a gyertyákon.Itt a topicban megtalálod,mik okozhatják.(csináld magad topic).Én most ezeket próbálom kiszűrni.
nekem a denso gyertyán jó volt a hézag, mégis csörgött és gyenge volt a gép.
Amikor kicseréltem NGK-ra ezek mind megszüntek. Lehet egyedi eset? :)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5841 Dátum: 2011.10.16 22:06:07 »

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5842 Dátum: 2011.10.16 22:13:40 »
Hibakod olvasasert szerintem nincs ertelme szakszervizben 10 ezret kifizetni. Autovillamossagis szaki szerintem 3-4 ezerert kiolvassa. De ha veletlen van ismeros ODB2 olvasoval, akkor meg jobb :)

A mai napon nekem is bedobta a kulcs a torolkozot. Kicsereltem az elemet, de az sem segitett. Kiprobaltam a masik kulccsal, mert multkor azt csinaltam, hogy kinyitottam azzal, es utana csodak csodajara az eredeti kulcs is ujra mukodott. Hat most ez sem valt be, mert semelyik sem nyitotta.
Nosza, a leiras alapjan (nyitott vezeto oldali ajtonal (minden mas becsukva) kulcs be-ki 2x, ajto becsuk kinyit 2x, kulcs be-ki, ajto becsuk kinyit 2x, kulcs be, ajto becsuk majd a kulcsot LOCK->ON->LOCK allasba forgatas 3x 1 masodpercig (confirmation mode), kulcs ki, ezutan a bezar-kinyit 4x azt jelezte, hogy 4 kulcs van az autohoz rendelve. Ez igen erdekes, mert mindig is 2 taviranyitos kulcsa volt az autonak, megvasarlaskor is. plusz 1 szervizkulcs.
Lehetseges, hogy a szervizben hozzaadogattak meg 2 idegen kulcsot?
Mindegy, most szepen toroltem oket, ugyhogy ha ezzel a trukkel akarta volna valaki ellopni, majd most 2 perccel hosszabb munkaja lesz, mert nem fognak mukodni...

Mindenesetre ujra hozzaadtam a 2 kulcsomat (nyitott vezeto ajtonal kulcs be-ki 2x, ajto becsuk kinyit 2x, kulcs be-ki, ajto becsuk kinyit 2x, kulcs be, ajto becsuk majd a kulcsot LOCK->ON->LOCK allasba forgatas 1x 1 masodpercig (add mode), megnyomtam 2x1 mp-re az egyik kulcson, majd 2x1 mp-re a masik kulcsot a lock-ot, el is fogadta mindkettot, kulcs ki a zarbol, ajtot kinyit es kesz is.

Ezutan az eredeti kulcsom ugy mukodott, mint regen, sot az uj elemek miatt joval tavolabbrol is. Viszont a masodik kulcsom valamiert csak zarni tudja az ajtokat, a nyitas es a csomagterajto nyitas nem mukodik, noha ha 3 mp-re nyomvatartom a gombokat ugyanugy villog a LED, mint a zaras gombnal, tehat a gombok jol mukodnek rajta, es a kulcsot is elfogadta a kulcstanitas soran az auto. Kiprobaltam, hogy ujra torlom a kulcsokat, majd eloszor a masodik kulcsot tanitom, es aztan az eredeti kulcsot, de akkor is ugyanez a helyzet. A furcsa az, hogy emlekeim szerint ez a masodik kulcs honapokkal ezelott meg gond nelkul nyitni zarni is tudott. Raadasul kotve hiszem, hogy barmi baja lehetne, mert majdnem vadonat ujnak nez ki, szerintem ezt sosem hasznaltak, legfeljebb potkulcsnak. Mindig otthon tarolom, nem esett le, nem azott be, stb. Ugyhogy tenyleg nem ertem miert nem nyitja az ajtokat...

Van valakinek otlete?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5843 Dátum: 2011.10.16 22:50:29 »
Egy kis segítséget kérnék a szakiktól!
A probléma: Avensis II. (2003.dec) indítókulcsa akksi töltést követően nem vezérli a központi zárat.

Találtam itt egy ilyen kulcsprogramozó leírást:

"...Vezető oldali ajtó nyit (a többi legyen csukva), beül, ajtó nyitva hagy.
1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (10 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer (10 másodpercen belül)
3. kulcs be-kulcs ki 2-szer
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kucs be, benne hagy
6. ajtó be, becsukva hagy
7. ignition on-ignition off 2-szer (ez a kulcs hozzáadása, előzőek törlése)
(ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó)
8. kulcs kivesz, unlock gomb lenom és nyomvatart, majd lock gomb 5-ször megnyom, minden gombnyomás minimum 2 másodpercig tartson
9. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit.
10. kiszáll, ajtó becsuk, kipróbál, örül. "

A problémám:
Ha a fentieket követve próbálkozom, akkor a 7. pontnál nekem nem történik semmi, az ajtózár meg sem mukkan. Többszöri próbálkozás után sem.

Tud valaki segíteni, vagy húzzak a szervizbe??

A harmadik pontnal csak 1x kell betenni es kivenni a kulcsot, az idozitesek pedig nem helyesek. Helyesen a procedura:
"...Vezető oldali ajtó nyisd ki (a többi legyen csukva), ülj be, az ajtót hagyd nyitva.
1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (5 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer
3. kulcs be-kulcs ki (2.-3. pont 40 másodpercen belül)
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kulcs be, és hagy benne
6. ajtó be, hagyd becsukva (4.-5.-6. pont 40 másodpercen belül)
7. ignition on (1 másodpercig tartsd gyújtás állásban) - ignition off (1 másodpercig tartsd lekapcsolva a gyútjást), ezt 2-szer ismételni.
(ez a kulcs hozzáadása, előzőek törlése. A 7-es pontot 40 másodpercen belül végre kell hajtani. Ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy újraprogramozás módban van az autó)
8. kulcsot vedd ki
9. a kulcson a lock vagy az unlock gombot nyomd meg, majd 3 másodpercen belül ugyanezt a gombot ismét nyomd meg
10. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit, ha valami hiba van, 2-szer zár és nyit
(további kulcsok hozzáadásához 40 másodpercen belül minden egyes tanítandó kulccsal a 9.-10. pont ismétlendő)
10. kulcsot betesz vagy ajtót kinyit"

A fentebbi módszer 2004-es Avensis-en biztosan működik, ma teszteltem.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5844 Dátum: 2011.10.16 23:27:21 »
Hibakod olvasasert szerintem nincs ertelme szakszervizben 10 ezret kifizetni. Autovillamossagis szaki szerintem 3-4 ezerert kiolvassa. De ha veletlen van ismeros ODB2 olvasoval, akkor meg jobb :)
Ezzel óvatosan, mert több olyan hibakód is van, amit egyes OBD kütyük nem értenek, Toyota specifikus.

... hogy 4 kulcs van az autohoz rendelve. Ez igen erdekes, mert mindig is 2 taviranyitos kulcsa volt az autonak, megvasarlaskor is. plusz 1 szervizkulcs.
Lehetseges, hogy a szervizben hozzaadogattak meg 2 idegen kulcsot?
A problémádra nem tudom a választ, viszont szerintem csak egy plusz kulcs volt beprogramozva, a szervíz kulcsot be kell programozni, az csak a kesztyűtartót nem nyitja - meg szedánnál a csomagtartót, ha jól tudom.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5845 Dátum: 2011.10.17 08:30:20 »
OBD2-es hibakódot a pénteki mikrotali keretén belül - vagy ha valaki kijön a melóhelyemhez napközben - ingyen kiolvasok, ha tudok az ELM-mel.
         

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5846 Dátum: 2011.10.17 20:30:11 »
nekem a denso gyertyán jó volt a hézag, mégis csörgött és gyenge volt a gép.
Amikor kicseréltem NGK-ra ezek mind megszüntek. Lehet egyedi eset? :)
Meg tudod adni a gyertya típusát?Előre is köszi :flowers:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5847 Dátum: 2011.10.17 21:24:03 »
Meg tudod adni a gyertya típusát?Előre is köszi :flowers:
A legjobb gyertya tipus
NGK BKR6E
és alvázszámfüggő hogy 0,8 - 0,9 vagy 1,1mm hézagút kell venned.
Nekem Bosch-os ECU-m van, európai gyártású a kocsi, úgy tudom ezekbe 1,1mm hézagú való.

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5848 Dátum: 2011.10.18 08:59:21 »
nálam nem a kalaptartó zörgött, hanem a pótféklámpa alatti és körüli burkolat lógott/nyiszorgott.
Vettem pár száz forintért minden rögzítő bolhából ( 3 féle van, egyikből 1, másikból 2, harmadikból vagy 10 ) és leszereltem a burkolatot,
majd új bolhákkal visszatettem. Valamint a pótféklámpa körüli gumi nyiszorgott, azt szilikonsprével lefújtam, azóta csönd van !! :)

rendesen megrángattam a féklámpa környékét, de nem az. Olyan, mintha a kalaptartó elfáradt volna, és a vége nagy kilengéssel veregeti a féklámpa környékét. Csak nem tudom, hogy ez most a hátsó ajtó hibája-e, hogy eltávolodott a kalaptartótól, mivel napról napra hangosabb... Olyan, mintha lassan szét akarna esni :-S

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5849 Dátum: 2011.10.18 11:34:37 »
A hátsó ajtóban van két lefogató fül, azt egy kicsit húzkodd meg, hogy lefogassa a kalaptartót. Óvatosan ne törd le, de egyébléként hajlékony.