Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 591781 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Yaris II - 2005
« Válasz #2445 Dátum: 2008.02.10 19:47:38 »
Kedves Mindenki,

Köszönöm hogy megosztottátok tapasztalataitokat  :pofa: Tehát hiába méretre szabott akkor is sz.... :sir:  Pedig az ember azt hinné, hogy ennyi pénzért már úgy áll az ülésen ahogy kell.  :szomoru:   Azt hiszem lemondok az üléshuzat vásárlásról.  :sir:
Megpróbálkozom inkább az olcsóbb trikó üléshuzattal, és ha nem tetszik akkor max leveszem. :hmm:

Köszi mégegyszer az infókat!

További élvezetes és balesetmentes  :vezetes:  


Üdv:

Frida   :szivecske:   :toy:

viharhozo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Yaris II - 2005
« Válasz #2446 Dátum: 2008.02.22 18:14:39 »
69000 km utan kigyulladt a motorhibat jelzo lampa. Gaz, bar az auto egyelore megy.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Yaris II - 2005
« Válasz #2447 Dátum: 2008.02.23 17:40:33 »
Idézetet írta: "Frida"
Kedves Mindenki,

Köszönöm hogy megosztottátok tapasztalataitokat  :pofa: Tehát hiába méretre szabott akkor is sz.... :sir:  Pedig az ember azt hinné, hogy ennyi pénzért már úgy áll az ülésen ahogy kell.  :szomoru:   Azt hiszem lemondok az üléshuzat vásárlásról.  :sir:
Megpróbálkozom inkább az olcsóbb trikó üléshuzattal, és ha nem tetszik akkor max leveszem. :hmm:

Köszi mégegyszer az infókat!

További élvezetes és balesetmentes  :vezetes:  


Üdv:

Frida   :szivecske:   :toy:



Helló!

Múltkor azt írtam,hogy hogyan jártam az "eredeti" üléshuzattal,de azt nem mondtam el,miként oldottam meg a problémát:lehet kapni néhány "hiperben"-Inter... stb.- "ülésvédõket".Fekete bõrutánzattal és kék,vagy piros betéttel.Na ezekbõl vettem négyet (4x990,00Ft),ha jól emlékezem.Az alsó gumiszalagokat be lehet fûzni,a hátsó-felsõket pedig a fejtámla alatt egyszerüen elrejtve összekötve rögzítettem.Ha letoljátok a fejtámlát ,tök eltakarja a kötést.Hátul csak a két "igazi"ülésre tettem,mert 4-nél többen úgyse utazunk. :rolleyes: A mániás pedantériámat is kielégítette! :kacag:

A :toy: legyen Veletek!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Yaris II - 2005
« Válasz #2448 Dátum: 2008.02.25 11:55:41 »
Helló!

Múltkor azt írtam,hogy hogyan jártam az "eredeti" üléshuzattal,de azt nem mondtam el,miként oldottam meg a problémát:lehet kapni néhány "hiperben"-Inter... stb.- "ülésvédõket".Fekete bõrutánzattal és kék,vagy piros betéttel.Na ezekbõl vettem négyet (4x990,00Ft),ha jól emlékezem.Az alsó gumiszalagokat be lehet fûzni,a hátsó-felsõket pedig a fejtámla alatt egyszerüen elrejtve összekötve rögzítettem.Ha letoljátok a fejtámlát ,tök eltakarja a kötést.Hátul csak a két "igazi"ülésre tettem,mert 4-nél többen úgyse utazunk. :rolleyes: A mániás pedantériámat is kielégítette! :kacag:

A :toy: legyen Veletek![/quote]


Szia!

Jól néz ki? Ha tudsz, akkor esetleg csinálnál képet róla?  :szemez:   :pofa:
Az a helyzet, hogy én is mániás pedantériától szenvedek.  :pofa:  :pszt:

Köszi.

Üdv.

Frida  :szivecske:  :toy:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Yaris II - 2005
« Válasz #2449 Dátum: 2008.02.25 13:40:13 »
Nekem az hiperes üléshuzatokkal az folt a bajom hogy állandóan varrás mentén elengedte a mûbört.
Így 2-3  hónaponta új üléshuzat kellet volna.Vettem helyette textilt ami mosható. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Yaris II - 2005
« Válasz #2450 Dátum: 2008.02.25 23:15:39 »
Idézetet írta: "Frida"
Helló!

Múltkor azt írtam,hogy hogyan jártam az "eredeti" üléshuzattal,de azt nem mondtam el,miként oldottam meg a problémát:lehet kapni néhány "hiperben"-Inter... stb.- "ülésvédõket".Fekete bõrutánzattal és kék,vagy piros betéttel.Na ezekbõl vettem négyet (4x990,00Ft),ha jól emlékezem.Az alsó gumiszalagokat be lehet fûzni,a hátsó-felsõket pedig a fejtámla alatt egyszerüen elrejtve összekötve rögzítettem.Ha letoljátok a fejtámlát ,tök eltakarja a kötést.Hátul csak a két "igazi"ülésre tettem,mert 4-nél többen úgyse utazunk. :rolleyes: A mániás pedantériámat is kielégítette! :kacag:

A :toy: legyen Veletek!



Szia!

Jól néz ki? Ha tudsz, akkor esetleg csinálnál képet róla?  :szemez:   :pofa:
Az a helyzet, hogy én is mániás pedantériától szenvedek.  :pofa:  :pszt:

Köszi.

Üdv.

Frida  :szivecske:  :toy:[/quote]

Szia Frida!

A foto nekem túl macerás :?: de azt hiszem,hogy "Car-tech" fedõnéven futtatják!Szivacsbéléssel a "mûbõr" alatt.Az elképzelhetõ,hogy nem bírja a nagy strapát,de hát ennyiért? :kacsint: Amúgy méretben úgy passzol mint a friss kutyagumi a hóban! :nagymosoly:

Sziasztok és a  :toy:  legyen Veletek!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Yaris II - 2005
« Válasz #2451 Dátum: 2008.02.26 14:19:47 »
Idézetet írta: "Profy"
Nekem az hiperes üléshuzatokkal az folt a bajom hogy állandóan varrás mentén elengedte a mûbört.
Így 2-3  hónaponta új üléshuzat kellet volna.Vettem helyette textilt ami mosható. :D


Szia!
Neked milyen üléshuzatot sikerült venned és hol?Tapasztalataid?
Én még továbbra sem adtam fel a keresgélést,mert azért jó lenne valami huzat nyárra különösen.  :pofa:

Üdv:

Frida  :szivecske:   :toy:

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Yaris II - 2005
« Válasz #2452 Dátum: 2008.02.26 14:34:41 »
Szia Frida!

A foto nekem túl macerás :?: de azt hiszem,hogy "Car-tech" fedõnéven futtatják!Szivacsbéléssel a "mûbõr" alatt.Az elképzelhetõ,hogy nem bírja a nagy strapát,de hát ennyiért? :kacsint: Amúgy méretben úgy passzol mint a friss kutyagumi a hóban! :nagymosoly:

Sziasztok és a  :toy:  legyen Veletek![/quote]


Szia!

Azért köszi az infót, utána fogok nézni.  :pofa:  Szóval úgy áll, mint .....  :kacag:  
Remélem most már találok végre olyat ami megfelel.
De képtelen vagyok elfogadni, hogy nem létezik olyan jó minõségû, megfelelõ anyagú (100% textil, mosható) méretben tökéletesen passzoló sz..r üléshuzat amit a kis yariskára fel tudnék tenni. És mellesleg még az ember fizetni is hajlandó lenne érte (lsd te eseted a 22 ezres méretre szabott üléshuzat). :sir: Én annyiért már elvárnám hogy úgy álljon mint friss...............  :rohog:

Üdv:

Frida  :szivecske:   :toy:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris II - 2005
« Válasz #2453 Dátum: 2008.02.26 19:18:12 »
Üléshuzat témába most kaptam egy tuti tippet!

Állítólag Budapesten van egy kis garázs, ahol egy hölgy varr üléshúzatokat autókra. Aztmondják hogy nagyon profi munka.

Pl. egy Suzuki Swiften:

Vagy egy Opel Astrán:



Szûcs Piroska! Bp. Csuka u. 4. (Duna plázánál)
tel: 329 96 10

Jah, és az ára is 20 ezer Ft alatt marad...
Xanyi

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Yaris II - 2005
« Válasz #2454 Dátum: 2008.02.26 20:45:11 »
Korrekt munkának tûnik.
Mondjuk ha az Opelos ráhúz még egy réteget az anyósülésre, akor anyos pajti már csak az ülés sarkán csücsülhet.
Gabe 254.

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris II - 2005
« Válasz #2455 Dátum: 2008.02.28 09:40:25 »
Sziasztok. Biztosan ismeritek azt a nem hagyomanyos ablaktorlo lapatot, ami tulajdonkeppen egy ives muanyag. A kerdesem az lenne, hogy yarisII-re lehet-e ilyet tenni, van-e valakinek ilyen, egyaltalan jobb-e, mint a hagyomanyos (gondolom az lenne a lenyege, hogy jobban felfekszik, kevesbe csikoz)? Es hol lehet ilyet kapni es mennyiert?
Yaris II 1.0

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yaris II - 2005
« Válasz #2456 Dátum: 2008.03.03 19:14:23 »
Sziasztok! :)

Nemrég megkaptuk mi is az új Yaris II-t! Az én TS-em után, szüleimnek is Yarist javasoltam. Nem bántuk meg! Sõt! :)

Volt szerencsém tesztelni az újat is. A véleményem az, hogy nagyobb lett, ez érezhetõ. A belsõ is minõségibb, nem hallok zörgést, bár lehet hogy csak azért mert új :) Meg ugye a TS ráz rendesen, ahogy kell, ez meg lágy hozzá képest, sima 1.3-as. A motor nekik elegendõ, de érezhetõen lomhább az enyémnél. Nagyon jó benne ülni, biztonságban érzem magam benne, nagyautós, a tükrök is hatalmasak, a hifi is jobb lett :) A könnyûfém felni nagyon mutatós, szép darab, talán még szebb is mint a TS-en lévõ. Mintha azt olvastam volna itt, hogy 90ezer darabja? Hát nem tudom, annyit nem adnék érte :) Összeségében azt mondom nagyon jó. (majdnem Swift lett helyette, szerencsére elrángattam õket a Toyotához, mikor nyíltnap volt :))

Ami nem tetszik, hogy a gázpedál nagyon puha, olyan mintha nem is nyomnám, ez nagyon zavar, nem érzem kellõen, ráadásul mindig beszorul a lábam, kicsi a hely, meg belóg oldalt az anyag. Szüleimet nem zavarja, engem nagyon. Továbbá a kormány agyon van szervózva, nem nagyon szeretem, legyen keményebb :)

Akci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Yaris II - 2005
« Válasz #2457 Dátum: 2008.03.08 12:23:49 »
Idézetet írta: "Misi"
Arról nem is beszélve, hogy az oldallégzsákos kocsiknál arra is figyelni kell, hogy a huzat oldal ki legyen könnyítve.
Ez sem evidencia a maszek gyártóknál.



Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy oldallégzsák van a yarisomban és felrakhatok ilyenkor teljes normál üléshuzatot is vagy csak trikósat? Honnan ellenõrizhetem, hogy megfelelõen ki van e könnyítve a huzat? Jelzik ezt valahol? :hmm:

Üdv: Akci  :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris II - 2005
« Válasz #2458 Dátum: 2008.03.08 12:50:57 »
A huzatokon nem nagyon szokták jelölni, a csomagoláson kell valami utalásnak lenni arra, hogy oldallégzsákos autóknál is használható.

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris II - 2005
« Válasz #2459 Dátum: 2008.03.10 08:22:44 »
Idézetet írta: "Catman"
Sziasztok. Biztosan ismeritek azt a nem hagyomanyos ablaktorlo lapatot, ami tulajdonkeppen egy ives muanyag. A kerdesem az lenne, hogy yarisII-re lehet-e ilyet tenni, van-e valakinek ilyen, egyaltalan jobb-e, mint a hagyomanyos (gondolom az lenne a lenyege, hogy jobban felfekszik, kevesbe csikoz)? Es hol lehet ilyet kapni es mennyiert?

Ezek szerint senkinek nincs tapasztalata ilyen ablaktorlovel?
Yaris II 1.0