Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 591695 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

TTT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Yaris II - 2005
« Válasz #2430 Dátum: 2008.01.21 18:07:20 »
Sziasztok!

Újként kérdeznék is nyitásként! :)

Új Yaris tulajok segítségét kérném!

A képen a jobb alsó kesztyûtartó látható. Az lenne a kérdésem, hogy nektek is csak úgy van az a pöcök (amit pirossal bekarikáztam) ott? Vagy van funciója, esetleg csatlakozik hozzá valami határoló?
 
Megtenné valaki(k), hogy megnézik a saját autójukon ilyen-e mint Nálam, vagy sem?

Köszi!

[a csatolmányt egy admin törölte]

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Yaris II - 2005
« Válasz #2431 Dátum: 2008.01.21 20:20:07 »
Üdv! Milyen a jargany? Uj?

Most néztem meg az enyém pont ugyanugy néz ki mint a tied! Erdekes...

TTT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Yaris II - 2005
« Válasz #2432 Dátum: 2008.01.21 20:28:40 »
Idézetet írta: "Peter"
Üdv! Milyen a jargany? Uj?

Most néztem meg az enyém pont ugyanugy néz ki mint a tied! Erdekes...


1,5 éves.

Érdekes, mert ha kiveszem a kesztûtartót, akkor jobb belül is van egy ilyen pöcök.
Így funkciótlan. de mondjuk pont paszolna rá egy kis hevederszerû határoló.
Olyan mintha hiányozna onnan, és gondoltam hátha elfelejtették visszatenni a szervizben valamelyik "buherálás" alkalmával.  
De ha nincs, nincs...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris II - 2005
« Válasz #2433 Dátum: 2008.01.21 20:41:53 »
Szerintem az a pöcök a teleszkóp felfogatási pontja lenne.

TTT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Yaris II - 2005
« Válasz #2434 Dátum: 2008.01.21 20:47:23 »
Idézetet írta: "Misi"
Szerintem az a pöcök a teleszkóp felfogatási pontja lenne.


Ez eszembe sem jutott. De igazad lehet!
És miért nincs benne teló? Vagy esetleg tõlünk nyugatabbra tesznek bele? És pikk-pakk kész a csillapított nyílású kesztyûtartó?
Magyarnak meg így is jó? :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris II - 2005
« Válasz #2435 Dátum: 2008.01.21 20:56:54 »
Nem hinném, hogy csak nálunk nincs benne. Lehet, hogy a modellfrissítésre tartogatják.

TTT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Yaris II - 2005
« Válasz #2436 Dátum: 2008.01.21 21:04:01 »
Idézetet írta: "Misi"
Nem hinném, hogy csak nálunk nincs benne. Lehet, hogy a modellfrissítésre tartogatják.


Az mikorra várható?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris II - 2005
« Válasz #2437 Dátum: 2008.01.21 21:08:18 »
Toyotánál általában 3-3,5 éves kora körül szoktak frissíteni.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Yaris II - 2005
« Válasz #2438 Dátum: 2008.01.21 21:32:28 »
Nekem eddig fel sem tunt, hogy nem csillapitottan nyilik :)
A Corollában ott van a kis teleszkop.

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Klima
« Válasz #2439 Dátum: 2008.02.04 14:35:03 »
Hello

Milyen klíma van a Yaris-ban: csak hût vagy fût is? Azaz télen beindítva a hideg motort, klímát rákapcsolva tolja a meleget vagy várhatok a motor felmelegedésére?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klima
« Válasz #2440 Dátum: 2008.02.04 20:35:29 »
Idézetet írta: "lukit"
Hello

Milyen klíma van a Yaris-ban: csak hût vagy fût is? Azaz télen beindítva a hideg motort, klímát rákapcsolva tolja a meleget vagy várhatok a motor felmelegedésére?


Várhatsz a motor felmelegedéséig. Egyébként olyan autó nincs, ami a klíma gomb benyomására fûteni kezd  :kacsint:
Xanyi

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Yaris II - 2005
« Válasz #2441 Dátum: 2008.02.05 10:06:01 »
Sziasztok!

Vett valaki mostanában üléshuzatot esetleg trikó ülésvédõt Yaris II-hez?
Egy korábbi hozzászólásban olvastam, hogy a szalonban is kapható. A szalonban viszont kicsit furán néztek rám és közölték, hogy már régóta nem foglalkoznak üléshuzattal. :szomoru:
Tud valaki olyan helyet mondani ahol tutira kapható Yaris II-re szabott ülésvédõ vagy üléshuzat?

Elõre is köszi az infót.

Üdv:

Frida   :szivecske:   :toy:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Üléshuzat
« Válasz #2442 Dátum: 2008.02.10 11:11:39 »
Kedves Frida!

KAPHATÓ ÜLÉSHUZAT!A soproni Toy-kereskedésnek van egy beszállítója,(amely beszállító biztosan az egész országba küld)tipusra szabott,szín- és anyagmintára választott huzatokat. :pofa:
De ennek ellenére elmesélem,hogy én hogyan jártam üléshuzat ügyben:a Yaris II-höz rendeltem egy szetet, kb.22 ezerért.Két hét  alatt megjött és én örömmel vittem haza felrakni.Ekkor ment el a kedvem az egésztõl! :szomoru:
A követekezõ hiányosságok merültek fel: 1./a gumiszalagokat,amelyek a huzatokat feszítik,nem lehet a háttámla és ülõlap találkozásánál lévõ résen úgy átbújtatni, ahogy az más autóknál szokás,mert a mi Yarisunknál ott egy esztétikus takarófilclap található hátul.
                                                             2./A kalaptartónál meg vannak ugye tépõzáras pontok, a takaróborítók esztétikus rögzítésére.Na ezt el lehet felejteni,mert a tépõzár egyik fele a huzat által letakarásra kerül! :hmm:
 Tehát ugy sz.. az egész ahogy van!Elrontja az autó belsõ igényes dizájnját!!! :sir:
 Fogtam magam és a fenti tapasztalatokra hivatkozva visszavittem a boltba.Voltak olyan kedvesek :szivecske: ,hogy elfogadták a kifogásaimat és visszavették úgy,hogy egy ködlámpa- szettbe beszámították a huzat árát! :nagymosoly:
Ennyit a huzatról.

A  :toy: legyen Veletek!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Üléshuzat
« Válasz #2443 Dátum: 2008.02.10 11:46:10 »
Idézetet írta: "rezsofriedrich"
Kedves Frida!

KAPHATÓ ÜLÉSHUZAT!A soproni Toy-kereskedésnek van egy beszállítója,(amely beszállító biztosan az egész országba küld)tipusra szabott,szín- és anyagmintára választott huzatokat. :pofa:
De ennek ellenére elmesélem,hogy én hogyan jártam üléshuzat ügyben:a Yaris II-höz rendeltem egy szetet, kb.22 ezerért.Két hét  alatt megjött és én örömmel vittem haza felrakni.Ekkor ment el a kedvem az egésztõl! :szomoru:
A követekezõ hiányosságok merültek fel: 1./a gumiszalagokat,amelyek a huzatokat feszítik,nem lehet a háttámla és ülõlap találkozásánál lévõ résen úgy átbújtatni, ahogy az más autóknál szokás,mert a mi Yarisunknál ott egy esztétikus takarófilclap található hátul.
                                                             2./A kalaptartónál meg vannak ugye tépõzáras pontok, a takaróborítók esztétikus rögzítésére.Na ezt el lehet felejteni,mert a tépõzár egyik fele a huzat által letakarásra kerül! :hmm:
 Tehát ugy sz.. az egész ahogy van!Elrontja az autó belsõ igényes dizájnját!!! :sir:
 Fogtam magam és a fenti tapasztalatokra hivatkozva visszavittem a boltba.Voltak olyan kedvesek :szivecske: ,hogy elfogadták a kifogásaimat és visszavették úgy,hogy egy ködlámpa- szettbe beszámították a huzat árát! :nagymosoly:
Ennyit a huzatról.

A  :toy: legyen Veletek!


Sajnos ezeket a huzatokat hiába direkt az adott típusra varrják, mégsem lesz tökéletes. Az általad említett hiányosságokon kívül ráadásul összevissze áll az ülésen, elcsúszkál, stb...
A legtöbb autóban úgyis a két elsõ ülés van kitéve koszolódásnak, oda kell venni két univerzális trikó huzatot (bármelyik autósboltban kapható), és akkor az legalább csak 2000 Ft-ért áll csúnyán, nem 20 ezerér!!
Xanyi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris II - 2005
« Válasz #2444 Dátum: 2008.02.10 11:52:33 »
Arról nem is beszélve, hogy az oldallégzsákos kocsiknál arra is figyelni kell, hogy a huzat oldal ki legyen könnyítve.
Ez sem evidencia a maszek gyártóknál.