Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 603687 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2445 Dátum: 2017.02.25 22:32:30 »
:) Gondolni gondoltam, csak arra nem gondoltam, hogy a "tele tank" az nem egy allando, hanem "ad-hoc" valtozo terfogat is lehet.
Node majd 2 het mulva leellenorzom egy Bxl-Bp forduloval.
Ennek semmi jelentosege...ha tudid hogy mennyit mesz es hogy mennyit tankolsz akkor megvan a fogyasztas is.

Nekem a legutobbi bp-bxl viszonylaton eleg verfagyaszto fogyasztadaim lettek, mondjuk az idojaras is az volt... :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2446 Dátum: 2017.02.26 09:20:28 »
arra nem gondoltam, hogy a "tele tank" az nem egy allando, hanem "ad-hoc" valtozo terfogat is lehet.
A flexitankot autóversenyzésben használják,a PIII ból is kihagyták . Elég valószínűtlen, hogy az olcsóbb Aurisba belekerült, miközben pl.  a gépháztető nem alu mint a Priusokban.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.26 09:29:33 írta Agyarka »

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2447 Dátum: 2017.03.04 23:25:10 »
Sziasztok, kigurítottam egy háromnegyed tankot jó kis forgalomban, dugóban, lámpáknál ácsorogva, körforgalmak előtt araszolva, bár volt benne néhány csendes 30 km-es út is. A kis diesel így is 3,84-et kért, szóval úgy néz ki, nem nyomja meg drasztikusan az araszolás, alapjáratozás a fogyasztást. A durvább utaknál nyilván több, de olyan 4,5 ből nagyon durva helyzetekben is el lehetne gurítani. Jóval többre számítottam. Egyébként az előző átlag is pont 3,84 abban inkább nagyobb sebességű utak rontották az átlagot.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2448 Dátum: 2017.03.05 08:55:36 »
Sziasztok, kigurítottam egy háromnegyed tankot jó kis forgalomban, dugóban, lámpáknál ácsorogva, körforgalmak előtt araszolva, bár volt benne néhány csendes 30 km-es út is. A kis diesel így is 3,84-et kért, szóval úgy néz ki, nem nyomja meg drasztikusan az araszolás, alapjáratozás a fogyasztást. A durvább utaknál nyilván több, de olyan 4,5 ből nagyon durva helyzetekben is el lehetne gurítani. Jóval többre számítottam. Egyébként az előző átlag is pont 3,84 abban inkább nagyobb sebességű utak rontották az átlagot.
Hát igen ez az amit a benzinesek nem hisznek el. Bár én a Corollámmal cca 1 literrel többet fogysztok (4,5 l az dugómentes Budapest meg pl Dunakanyar (országút)
De az arányok ugyan azok mint nálad.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2449 Dátum: 2017.03.05 10:10:32 »
Nem hiszem el valóban, mert más a tapasztalat. Családban van leginkább, de nem csak Brüsszelben használt Verso, 7,8 volt legutóbb a teljes átlaga. Ha itthon vannak, mindig alacsonyabb egy literrel, és ez is vegyes, de nagyrészt város. Biztosan szűkebb a rés, de nem 1 liter van a hipermiler és az amiacsövönkifér stílus közt.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2450 Dátum: 2017.03.05 10:12:51 »
A teljes átlag alatt a 0km óta megtettet értem.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.05 16:25:25 írta music »
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2451 Dátum: 2017.03.05 10:25:15 »
Nem hiszem el valóban, mert más a tapasztalat. Családban van leginkább, de nem csak Brüsszelben használt Verso, 7,8 volt legutóbb a teljes átlaga. Ha itthon vannak, mindig alacsonyabb egy literrel, és ez is vegyes, de nagyrészt város. Biztosan szűkebb a rés, de nem 1 liter van a hipermiler és az amiacsövönkifér stílus közt.
Na tessék ugye megmondtam! [rohog] [rohog] [rohog]
1. A 7,8 megint csak vegyes amit írtál, a szórásról még nem sokat mond, pláne 0-tól mérve.
2. Mi a kicsi 1,4-es dieselről beszéltünk, más azért egy 2.0-2.2 literes diesel, meg ugye Brüssel más világ (mint ahogy Budapest is más mint pl Debrecen mint város!) Gondolom egy egyterű, Anyukaautó ;) meg autópályán nem takarékos, városban meg a nagy tömeg, meg a nagy motor miatt.
3. Én is tudom pl Merciről, Landcrouserről, hogy nem fogyasztanak keveset 8-12 litert, de a szórás ott is kisebb mint a benzineseknél.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2452 Dátum: 2017.03.05 15:50:41 »
Kis henger űrtartalmú dízel, kis teljesítménnyel. Ha széttaposod, akkor is csak 90 LE-t tud leadni. Mi a fenétől fogyasztana sokat?!  ;)  :surrender:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2453 Dátum: 2017.03.05 16:31:30 »
2. Mi a kicsi 1,4-es dieselről beszéltünk,
Ez nem volt egyértelmű, nyilván BlueD4D a sajátjáról írt, de úgy tűnt, általános érvényűnek lettek szánva a megállapítások.
Viszont akkor a dolog úgy korrekt, ha azt is megállapítjuk, hogy a benzineseknél is kisebb az olló a motor lökettérfogat (egész pontosan megfelelő kg/LE arány mellett vagy a teljesítmény, vagy a jármű tömegének) csökkenésével. Az egy percig nem vitás, hogy a dízelnél kisebb a min max közti különbség.
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2454 Dátum: 2017.03.06 00:14:44 »
Az enyém ráadásul 75 lovas lenne, ha 20 lónál többet bármikor is előcsalnék belőle :D Néha külön jó is a nagy forgalom, sok helyen fél km-ről ki lehet gurítani szinte, úgy is 3x utolérem a kocsisort, ugyanezen okból intenzíven gyorsítani sincs értelme. Nyilván a lámpánál előkelő helyről indulás más tészta, de akkor is ha mögöttem nem sietnek én is visszaveszek.
 Angliában az araszolás is egész folyamatos, mert ha helyet hagysz magad előtt akkor sem pofátlankodik be oda senki. Itt a dugózás egy kellemes délutáni kikapcsolódás, 10ből 9 úton senki sem akar neked menni, leszorítani, eléd vágni. Véletlenül sem nemhogy szándékosan. Ezek nem Belgák :D
A benzines hidegen eszik és városban sűrűn hideg a motor. Talán modern LPG, de leginkább CNG üzemmel nem lenne ilyen gond, ráadásul az hegyi levegőt pufog, és még a CO2 is alacsony. De még az LPG SEM izgat senkit, a diesel kell a buszokba, városi kocsikba 2017-ben is. Sőt a kormány is nyíltan etanol és LPG ellenes.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2455 Dátum: 2017.03.06 08:18:42 »
Kis henger űrtartalmú dízel, kis teljesítménnyel. Ha széttaposod, akkor is csak 90 LE-t tud leadni. Mi a fenétől fogyasztana sokat?!  ;)  :surrender:
Ugyan ezt kérdezem a benzinesről :D Mi a francot fogyaszt sokat egy kis ccm-es benzines , mondjuk ugyan annyi Le-vel?
OK nem fogyaszt sokat ha üres országúton folyamatosan 80-al megy. De ki jár úgy ? Én szinte soha: vagy város(lehetőleg amikor nincs csúcs) vagy pálya 130-al.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2456 Dátum: 2017.03.06 08:37:18 »
Ugyan ezt kérdezem a benzinesről :D Mi a francot fogyaszt sokat egy kis ccm-es benzines , mondjuk ugyan annyi Le-vel?
OK nem fogyaszt sokat ha üres országúton folyamatosan 80-al megy. De ki jár úgy ? Én szinte soha: vagy város(lehetőleg amikor nincs csúcs) vagy pálya 130-al.

Alapvetően a gázolaj és a benzin közötti égési hatásfok miatt adódik a különbség.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2457 Dátum: 2017.03.06 09:22:44 »
Alapvetően a gázolaj és a benzin közötti égési hatásfok miatt adódik a különbség.
Igen ez az egyik, a másik,a benzines nagyobb hővesztesség a motorban.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2458 Dátum: 2017.03.06 09:39:35 »
Mármint elégetésből származó, fajlagos energiatartalom....  ::)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2459 Dátum: 2017.03.06 09:49:05 »
Véleményem szerint a felhasznált tüzelőanyag energia sűrűsége a domináns a fajlagos felhasználás mennyiségét tekintve. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu