Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 10
1
OFF-topic / Re:Lakás, háztartás
« Utolsó üzenet: írta KLaco Dátum 2024.05.07 14:03:43 »
https://telex.hu/gazdasag/2024/04/24/tartos-fogyasztasi-cikkek-jotallas-valtozas

     A jövőben a 10 000 forintot elérő, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év, 250 000 forint eladási ár felett három év lesz a kötelező jótállási idő.

Ha a jótállási idő alatt a fogyasztási cikket már háromszor megjavították, mégis elromlik, azt kötelesek nyolc napon belül kicserélni.

Ez így tök jó lenne, csak sokszor van az, hogy ha veszel valamit áfás számlára, akkor hiába adnak a termékre 3 év garit, neked csak 1 jár, mert cég vagy. Ezt megérteném akkor, hogy ha 1 noname terméket akarsz üzletszerűen használni. De ha 1 professzionális használatra szánt terméket veszel, akkor miért nem jár rá cégként ugyanannyi garancia?
2
OFF-topic / Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Utolsó üzenet: írta KLaco Dátum 2024.05.07 14:00:10 »
Váratlan probléma. Minket kevéssé érint.
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2024/05/06/az-elektromos-buszok-miatt-kerult-csod-szelere-egy-norveg-buszuzemelteto/
Tipikus példája annak, hogy ha valaki extrém módon akar zöldnek látszani, az nem minden körülmények között megy ;)
Nálunk is csúfosan leszerepeltek az elektromos buszok. Most asszem a 8E vonalán tesztelnek valami új Mercit. Kíváncsi leszek, azzal mire jutnak.
3
OFF-topic / Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Utolsó üzenet: írta music Dátum 2024.05.07 09:18:48 »
Minden bizonnyal a döntéshozók nem a villanybusz használói közül kerülnek ki...
4
OFF-topic / Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Utolsó üzenet: írta Nagycitrom Dátum 2024.05.07 08:45:49 »
Váratlan probléma. Minket kevéssé érint.
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2024/05/06/az-elektromos-buszok-miatt-kerult-csod-szelere-egy-norveg-buszuzemelteto/
Totál káosz a résztvevők között és megy a körbemutogatás.
Azt értem, hogy van egy szerződés, hogy milyen buszok mehetnek. De ha adott egy külső körülmény (extrém időjárás), akkor egy tömegközlekedést miért nem lehet rugalmasan átszervezni milliárdos birságok nélkül?  :hmmmm:
A villanybuszozás tapasztalatok nélkül tanuló fázisban van. Mereven ragaszkodni az elképzelésekhez - szerintem - hülyeség.
6
Általános / Re:Beszélgessünk
« Utolsó üzenet: írta vd1234 Dátum 2024.05.07 07:26:08 »
Pontosítok, mert valószínűleg félreérthetően fogalmaztam: a rátöltéssel nem max.-on lenne az olaj, hanem középen, tehát kb. 6000 km alatt megy el 1 liter, azaz 1000 kilóméterenként másfél deci lehet a fogyasztása.
Tudom, ez még mindig kevés...
A löttyöt mikor kéne beletenni? Mert nem magam xsinálom az olajcserét, szervizbe viszem. Ráadásul ma...
Szétszedetni persze, hogy nem akarom, csak egyszer be fog következni, és reméltem, hogy még odébb van.
És tényleg.
A CoV-nak is volt már a végén egy kis olajfogyija, csak abban már 270.000 volt addigra, de kevesebb is volt ennél.
Ezt az öblítőt közvetlenül olajcsere előtt kell a meleg motorba tenni (a régi olajba!), kb. 15 percet járatni alapjáraton, és utána leengedni az olajat. Ezután mehet fel az új szűrő és bele az új olaj. Most fejből írtam, de rajta is van a dobozon természetesen.
Szerk.:
https://pro-tec.hu/motorbelter-tisztito/
7
Általános / Re:Beszélgessünk
« Utolsó üzenet: írta music Dátum 2024.05.07 01:00:58 »
Pontosítok, mert valószínűleg félreérthetően fogalmaztam: a rátöltéssel nem max.-on lenne az olaj, hanem középen, tehát kb. 6000 km alatt megy el 1 liter, azaz 1000 kilóméterenként másfél deci lehet a fogyasztása.
Tudom, ez még mindig kevés...
A löttyöt mikor kéne beletenni? Mert nem magam xsinálom az olajcserét, szervizbe viszem. Ráadásul ma...
Szétszedetni persze, hogy nem akarom, csak egyszer be fog következni, és reméltem, hogy még odébb van.
És tényleg.
A CoV-nak is volt már a végén egy kis olajfogyija, csak abban már 270.000 volt addigra, de kevesebb is volt ennél.
8
Általános / Re:Beszélgessünk
« Utolsó üzenet: írta vd1234 Dátum 2024.05.06 18:14:31 »
Értem.
0w20-ból meg teljesen jó 1dl 1000 km-en. Eszembe nem jutna szétszedetni.
Attól még adnék egy esélyt a ProTec-nek, pár ezer Ft, hátha.
9
Általános / Re:Beszélgessünk
« Utolsó üzenet: írta music Dátum 2024.05.06 17:10:05 »
Igen, 1 litert jelent.
A haszálat olyan volt, hogy amikor 15.000-et ment annak nagyobb része városon kívüli út volt. A kicsi futás csak város, ott viszont viszonylag kevés km-re jött a csere. Mindent elmond, hogy egy évben 4x tankoltam...
Sajnos, volt olyan szerviz, nem is egy, (Budakeszi) mikor nem 0w-20as olaj ment bele. Az utóbbi években direkt ezt kértem, így most már mindig a megfelelőt kapta.
Ha marad ez a vegyes, évi 10.000 futás alatti használat, akkor nem fogom bántani.

10
Általános / Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Utolsó üzenet: írta Xtrem Dátum 2024.05.06 12:23:54 »
Szerdától még tovább csökkennek az árak. A benzinnél 5, a gázolaj esetében pedig 4 Ft-tal.
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 ... 10