Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 166266 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #240 Dátum: 2004.11.30 07:38:08 »
Idézetet írta: "NoGun"
Jól teszitek!

Pedig valószinűleg ti még nem csúsztatok a tetőre állva az autópálya szembejövő sávjában ... néha előjön az a képsorozat.

Szerencsére szieszta időben nem jött arra senki ...

 :shock:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #241 Dátum: 2004.11.30 07:39:46 »
Nem mondod NoGun!

Kifejtenéd ezt részletesen? Mármint a fejreállásos csúszászost.szerintem mást is érdekelne tanulság levonás céljából. Szerintem. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #242 Dátum: 2004.11.30 09:21:21 »
Idézetet írta: "Mercurius"
Miért nem csinálják a kocsikat fából???  :roll:  :lol:

Kicsit lassan lehetne vele haladni: mindig kiásni a gyökerét, aztán újra elültetni... :wink:  :lol:  :P
music     

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #243 Dátum: 2004.11.30 09:54:12 »
Görögországba utaztunk nyaralni egy barátommal, az új Ladámmal (16,000 km), este indultunk, kb. 3-4 óra felé megálltunk aludni, már jugoszláviában és reggel 6-7 körül mentünk tovább, majd 11 körül megint hosszú pihenő, ebéd, indulás tovább. A Görög oldalon egy autópályán mentünk, napsütés száraz idő, beszélgettünk, nem voltam fáradt. üres utak, picit meleg, nyitott ablakok. a belső sávban haladtunk valamiért (talán megelőztünk valakit), amikor az elválasztó sávba belehajtottunk enyhe 10-15%-os szögben (előtte épp rápillantottam a barátom arcára, majd amikor vissza akkor már jött a sövény és a rekettyés). Korlát nem volt csak (fényzáró) növénysáv, ezt szépen legyalultuk, de aztán jött egy ostornyél, amit akkor már a jobb kerekünkkel szépen kiütöttünk, miközben a jobb kerék felfutott az éppen kidőlő betonoszlopra. Ez fejrefordított minket, bele a szembesávba, ahol a tetőn csúsztunk nem keveset, hisz csúszási ellenálása a tetőnek minimális ...

Nem jött szembe csak egy személyautó aki időben lehúzódott és várta a fejleményeket.

Én be voltam kötve és alattam egy golyósülés volt. amikor ütköztünk akkor becsúsztam kicsit a kormány alá és az öv ebben a pozícióban fogott meg, szerencsémre mert az én oldalamon a tető bejött az ülés magasságáig (az ülést nem lehetett utána a sínen mozgatni mert megszorult.)

Miután fejjel lefelé kikapcsoltam az övet és lehuppantam a tetőre, kimásztam és szemrevételeztem a dolgokat.

Nekem a térdem és a bal könyököm lógott ki az ablakon (!!!), abban voltak kavicsdarabok, a barátom rosszabbul járt, mert ő nem volt bekötve és a jobb oldali kerék ami bejött az utastérbe kicsit, megütötte a jobb lábát (ahol épp kitámasztott), amiben a boka alatti csontocskák zúzódtak, törtek.

Aztán jöttek a mentők, elvittek bennünket a helyi kórházba, ahol leápoltak.
Később rendőrségi macera, kocsi kiléptetése az országhatáron kívülre, ennek bepecsételése az útlevélbe (az autóimport eléggé el volt lehetetlenítve), majd biztosító és egyéb intézés, busszal, taxival egy idegen városban, fájó térddel, ahol a biztosító partnere az utcai fülkéből hívatta fel velem a Hungáriát, aki viszont súlyos pénzekért váratott a fülkében, miközben nem történt semmi.

Később az autót a semleges területről ellopták, mi vonattal nagy macerával jöttünk haza, mielőtt postán feladtam a felesleges dolgokat, hazafelé Bukarest, állomás alvás, késés, peronon utazás, barátom mankóval járóképes, stb.

Sok szerencse volt a dologban, az egyik hogy megúsztuk, a másik hogy annak ellenére, hogy csak rendőrségi jegyzőkönyveket és fényképeket hoztunk haza a Merkúr soron kívül kiutalt nekem egy Lada kombit (új autó biztosításom volt), amit egy hónap után meg is kaptam (várakozási idő talán egy év is volt akkoriban). Emlékszem a plüs ülés és a hátsó automata öv extra volt, ezért az előadó közölte velem hogy rá kell fizetni. 3000 forintot!
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #244 Dátum: 2004.11.30 09:54:57 »
a következő részben elmesélem hogyan törték szarrá a vadiúj Astra kombimat Milánóban!
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #245 Dátum: 2004.11.30 23:41:11 »
Idézetet írta: "Mercurius"
Most láttam a Fókuszban, hogy egy srác neki ment kocsival (90km/h +Suzuk) )egy fának, egy hónapig volt eszméletlen. A fa azóta is jól van. Picit lejött a kérge.

Miért nem csinálják a kocsikat fából???  :roll:  :lol: [/b]


A fa a legrondább ellenfél , ez kétségtelen  :shock:... Németországban valamelyik főúton van egy olyan , fás szakasz (nem útmenti erdő , hanem allé) , ahol különösen sok és súlyos baleset volt amiatt , hogy az autók sorozatosan mentek neki a fáknak . Végül bazinagy táblákat pakolt ki a helyi önkormányzat az út mellé , hogy "Bitte nicht gegen die Bäume fahren!" , azaz "Kérjük ne hajtson neki a fáknak!"  :lol: ... És tudjátok , mi a vicc ? A balesetek száma nagymértékben visszaesett  :o !

Mondjuk , ha a gyerek Mutyukival rongyolt neki 90-el egy fának , és túlélte , akkor még voltaképpen szerencsésnek is mondhatja magát  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #246 Dátum: 2004.11.30 23:52:43 »
Wazze NoGun  :shock: ... Ez a sztori kőkemény  :pal2: ... Ladáddal elszállsz , Astrádat összetörik , Zafirádat ellopják - öregem , nem mondhatni , hogy eseménytelen az autós pályafutásod  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #247 Dátum: 2004.11.30 23:54:19 »
Node reméljük , ezután már szerencsét hoz neked a Toyota  [smilie=sm23.gif] !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Mercurius

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 187
    • http://europe.hungary.org
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #248 Dátum: 2004.12.01 00:19:45 »
Én egyszer láttam egy ilyen tetőreborulós átfordulós ladát, a házunknál a buszmegállóból. Jött a kanyarban a lada gyorsan, megcsúszott a a kanyarban, és pördült egyet, végül a kerekén állt meg, de a tengelyek nem maradtak linárisak. Őszintén szólva vicces látvány volt. Nem sérült meg senki.
oyota Corolla Sedan 1,6 Sol Sport (2004)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #249 Dátum: 2004.12.01 01:12:20 »
Idézetet írta: "Mercurius"
Én egyszer láttam egy ilyen tetőreborulós átfordulós ladát, a házunknál a buszmegállóból. Jött a kanyarban a lada gyorsan, megcsúszott a a kanyarban, és pördült egyet, végül a kerekén állt meg, de a tengelyek nem maradtak linárisak. Őszintén szólva vicces látvány volt. Nem sérült meg senki.


Múlt télen a szomszédasszony egyik rokona állt fejre ladával ráadásul nem volt bekötve, és átcsúszott rajta a kocsi, nomeg tökéletes deliriumban volt. Segítettem leszedni róla a kocsit, de annyira össze volt vágva  a képes fele a szélvédő, és az oldalüvegekről, hog ynem ismertem meg- pedig előző nap bezsélgettünk is.

Szerencséj volt, hogy ö az árok legmélyebb pontján landolt, és a kocsit az árokpart feljebb tartotta, így csak 5 bordája, combja és karja törött.

Aki vele utazott, az az út közepén feküdt, a szembe jövő teherautó alig tudott megállni előtte.

Reggel megnéztük a nyomokat, elég rendesen csúsztak, azon csodálkoztunk, hogy csk a legvégén esett ki mind a kettő a kocsiból.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #250 Dátum: 2004.12.01 07:41:24 »
NoGun:
Ez aztán a sztori! Nem mondom, hogy irigyellek miatta.

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #251 Dátum: 2004.12.01 09:23:48 »
Egyébként nagyon sokszor gondolok a Görögországi eseményre és csak azt tudom felhozni okként, hogy dombok között jöttünk és épp kijöttünk egy szélvédett helyről a domb tetejére. A kocka lada egyébként sem érzéketlen az oldalszélre és nyitva voltak az ablakok, talán belefújt a kocsiba ... talán ez elég volt, hogy eltérítsen, de azt a kormányom érzi az ember általában ...

A futómű vagy kormány esetleges hibáját már nem lehetett vizsgálni ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #252 Dátum: 2004.12.01 23:08:18 »
Ide is beteszem:Egy tanulságos cikk
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #253 Dátum: 2004.12.02 00:27:10 »
Idézetet írta: "music"
Ide is beteszem:Egy tanulságos cikk


Bocs , de szerintem aki ezt a cikket írta , az nem normális  :x

Persze az sem normális , aki (mint ahogy a cikkben szerepelt) egy jó Euro NCAP minősítés okán azt hiszi , hogy a kocsija mindig megvédi  :crazy: !

De nem kellett volna az idióta cikkírónak legalább egy mondat erejéig megemlítenie , hogy az Euro NCAP teszt célja az , hogy felállítsa az autók között a biztonsági sorrendet , elvégre amelyik ott jobban szerepel , az az életben is jobban , és fordítva ?!? És nem kellett volna önmagának és az olvasóknak föltennie a kérdést (ahelyett hogy -Isten tudja milyen okból- ezerrel csökkenteni igyekszik az Euro NCAP teszt jelentőségét , amelynek -többek közt- jelentős részben köszönhetjük , hogy végre a legtöbb autógyártó nagy hangsúlyt fektet a biztonságra !!!) , hogy vajh hogyan szerepelt volna ebben az ütközésben egy olyan autó , amely az A3-al ellentétben nem négy , hanem csak két csillagot kapott :?: Nem kellett volna esetleg fölvetnie , hogy talán egy kétcsillagos autó már sokkal kisebb sebességnél is szétszakadt volna , mint az A3-as  :?:

Ehh , gyengeelméjű  :disgusted:

-------------------------

Ettől függetlenül , a képek rémesek  :shock: ! Mégis mennyivel mehetett ez az életunt  :? ???
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #254 Dátum: 2004.12.02 08:17:01 »
Idézetet írta: "music"
Ide is beteszem:Egy tanulságos cikk

Ez a cikk író, nyugodtan eldobhatja a pennáját, és elmehet egy kőműves mellé segédmunkásnak, vagy inkább egy bulvár magazinba írjon férc műveket.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."