Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3777165 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4860 Dátum: 2011.02.13 16:20:56 »
A kötelező nappali világítás, a tompított kiváltása a reflektor fényének redukálásával. Nagy előny, ha xenon vagy emelt fényű a tompított, mert így töredékét használod. Nálam ráadásul nincs hozzá rendelve a hátsó világítás a rendszám világítással (de lehet úgy is). Egy okos kis elektronika csinálja, utólag beszerelhető.

Dani80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4861 Dátum: 2011.02.13 17:20:41 »
Sziasztok!

Nemrég be szerettem volna szereltetni a kocsimba a gázt ( 2003 avensis, 2.0 automata) és állítólag nem lehet ebbe a típusú motorba. Van valakinek valamilyen tippje, hogy mégis hogy lehetne?

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4862 Dátum: 2011.02.13 17:24:35 »
Sziasztok!

Nemrég be szerettem volna szereltetni a kocsimba a gázt ( 2003 avensis, 2.0 automata) és állítólag nem lehet ebbe a típusú motorba. Van valakinek valamilyen tippje, hogy mégis hogy lehetne?

Én úgy tudom, hogy D4-es motornál sehogy nem szereltetsz gázt, ha jót akarsz magadnak akkor meg pláne nem, sőt csakis normális benzint használj, etanolt még véletlen se.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4863 Dátum: 2011.02.13 17:35:11 »
Sziasztok!

Nemrég be szerettem volna szereltetni a kocsimba a gázt ( 2003 avensis, 2.0 automata) és állítólag nem lehet ebbe a típusú motorba. Van valakinek valamilyen tippje, hogy mégis hogy lehetne?
Légyszi, ne írd be ugyanazt a kérdést több topikba. Egy helyen is elég; aki tud, úgyis válaszol.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4864 Dátum: 2011.02.13 17:45:10 »
Van valakinek valamilyen tippje, hogy mégis hogy lehetne?
Sehogy! Ehhez a közvetlen befecskendezésű motorhoz nincs technológia. Csak úgy lehet, ha eladod az autót, és más fajta motorút veszel. (Megjegyzem, használtautó hirdetésben nem találtam benzin/gáz üzemű avensist.)
Igazat szól diegho is, az etanolról! Nem éri meg!
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Dani80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4865 Dátum: 2011.02.13 17:52:29 »
Van valakinek valamilyen tippje, hogy mégis hogy lehetne?
Sehogy! Ehhez a közvetlen befecskendezésű motorhoz nincs technológia. Csak úgy lehet, ha eladod az autót, és más fajta motorút veszel. (Megjegyzem, használtautó hirdetésben nem találtam benzin/gáz üzemű avensist.)
Igazat szól diegho is, az etanolról! Nem éri meg!

ok.

Dani80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4866 Dátum: 2011.02.13 17:58:15 »
Sziasztok!

Nemrég be szerettem volna szereltetni a kocsimba a gázt ( 2003 avensis, 2.0 automata) és állítólag nem lehet ebbe a típusú motorba. Van valakinek valamilyen tippje, hogy mégis hogy lehetne?

Én úgy tudom, hogy D4-es motornál sehogy nem szereltetsz gázt, ha jót akarsz magadnak akkor meg pláne nem, sőt csakis normális benzint használj, etanolt még véletlen se.

Pedig a "B" verzió az lenne, elég sokat járok vele. Miért nem ajánlod az etanolt?

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4867 Dátum: 2011.02.13 18:04:12 »
Nem akarjuk ismét leírni a történeteket.
Keresésbe írd be: etanol, és olvasgass!
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4868 Dátum: 2011.02.13 18:04:56 »
Pedig a "B" verzió az lenne, elég sokat járok vele. Miért nem ajánlod az etanolt?
Tönkretesz dolgokat az üzemanyag-rendszerben, amiknek nagyon költséges a javítása. Ez a motor igen kényes az üzemanyagra, nem szabad kísérletezni vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4869 Dátum: 2011.02.13 18:26:23 »
De jó hogy mindhárom topicban ugyanazt beszéljük. Menjünk át egybe légyszi ezzel a témával (na ezért nem engedjük a floodolást többek között). A fórumozók 95%-a ugyanis minden topicot olvas.  :flowers:
         

Dani80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4870 Dátum: 2011.02.13 18:29:00 »
De jó hogy mindhárom topicban ugyanazt beszéljük. Menjünk át egybe légyszi ezzel a témával (na ezért nem engedjük a floodolást többek között). A fórumozók 95%-a ugyanis minden topicot olvas.  :flowers:

ok, bocsi itt még új vok..

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4871 Dátum: 2011.02.13 18:31:16 »
Semmi gond, de elvileg amikor reg-geltél, elfogadtad ezt, és ebben szó esik erről is. Nem ok nélkül. ;)
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4872 Dátum: 2011.02.13 19:00:42 »
A kötelező nappali világítás, a tompított kiváltása a reflektor fényének redukálásával. Nagy előny, ha xenon vagy emelt fényű a tompított, mert így töredékét használod. Nálam ráadásul nincs hozzá rendelve a hátsó világítás a rendszám világítással (de lehet úgy is). Egy okos kis elektronika csinálja, utólag beszerelhető.
aham. de mire jó? a xenon nem fogyaszt kevesebbet? meg alacsonyabb hőmérsékleten is működik, mint a halogén izzók, nem?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4873 Dátum: 2011.02.13 19:43:48 »
Hát hogy kiméljék a xenon-t, főleg a foncsor mattulás miatt. (Amúgy a DRL olyan 30% körül fogyaszt, tehát cirka 17W. Nem tudom a xenon mennyi.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4874 Dátum: 2011.02.13 20:03:41 »
aham. de mire jó? a xenon nem fogyaszt kevesebbet? meg alacsonyabb hőmérsékleten is működik, mint a halogén izzók, nem?
Pl. a xenonnak nem tesz jót a gyakori kapcsolgatás, "kicsit" drágább, mint egy halogén izzó, ha cserélni kell. A reflektor vetítési képe a legjobb a nappali fényhez, nem használod feleslegesen a hátsó világítást és a rendszámtábla világítást. Ezekkel együtt nem hiszem, hogy kevesebbet fogyaszt egy xenon.
Nálam van ugye sötétedésre automata tompított kapcsoló. A DRL a gyújtásra van kötve, tehát mindig világít, nem fordulhat elő, hogy elfelejtem felkapcsolni a lakott területen kívül. Így az automata kapcsolóval soha nem kell a lámpával foglalkoznom, ha szürkület van, átkapcsol tompítottra.