Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765832 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tomahawk_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4470 Dátum: 2010.12.21 15:54:00 »
Sziasztok!
Az én Avensis I.-emet is elérte a gyújtáskapcsoló betegség. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mi most erre a legjobb megoldás,tulajdonképpen mit kell cserélni, melyik alkatrész vegyem meg hozzá hová vigyem megcsináltatni esetleg?A 13. kerületben lakom, ettől nem lenne baj, ha nem lenne túl messze egy szervíz, ahol konyítanak hozzá.Ezt az alkatrészt csak márkaszervízben árulják, vagy kapok hozzá általános alkatrészekkel foglalkozó üzletben is?Megköszönném, ha valaki segítene, nem jött jól karácsony előtt a dolog.:-(

a legjobb megoldás új kapcsolórészt venni és kicserélni.

http://www.toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=44971

ha nem akarsz ~30e-ért újat venni, szétszeded, és a képen látható helyen kihézagolod a fehér műanyagot amit a kulcs által benyomott kis valalmi elfordit.
Köszönöm, hogy válaszoltál, sajnos munkába kell járnom vele, így ma megcsináltattam a Mayernél...31 ezer munkadíjjal együtt.Nem hiányzott az biztos!Mégegyszer köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és válaszoltál!
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.21 16:47:40 írta Palaczk »

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4471 Dátum: 2010.12.21 22:54:04 »
:-) "sajnos munkába kell járnom vele, így ma megcsináltattam" => nálam is ugyanez volt a fennforgás... :-\

Jut eszembe:
Nekem a múlt héten elszállt a fékem.., de olyan szinten hogy pumpálásra is csak egy kicsit lassult. Kevésbé mint motorfékkel.....
Első tünet:  kb. egy hónapja tolattam ki a parkolóból és beakadt, értsd befeszült a fékpofa a dobba. előre elinduláskor elengedte, akkor meg nem gyanakodtam semmire.
kb. 2 hétre rá, tolatásnál ugyanez. Akkor mar hiába indultam el előre blokkolt mind a két hátsó kerek. "Szerencsére" havas volt az út.....csúszott a hátulja az úton.  Megrántottam a kéziféket, akkor az egyik oldalon elengedte. Majd rántottam rajt még egyet, akkor elengedte a másik oldalt is de kézifékkar a kezemben maradt mintha elszakadt volna a bovden....

Majd végkifejletként múlt heten pár száz méterrel a cél előtt beesett a fékpedál. Pumpálom-pumpálom -> alig van fékhatás...
Szerencsére nem 140-nél a belső sávban tömött sorban haladva egy hirtelen felvillanó féklámpánál történt!
Meló után izgalmas volt hazaautózni max 70-nel motorfékkel. 60km autópálya, 20 közút!

Javítás után a szerelő azt mondta: "Ilyet meg nem láttam!!!  :eek: A fékmunkahengerből kiesett a dugattyú, a ferodol meg levált a fékpofáról.  :hmmmm:"
A legszebb az egészben, hogy 2 hónapja volt műszakin, természetesen a fékkel semmi baj nem volt!!  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.22 09:12:08 írta kleingy »

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4472 Dátum: 2010.12.21 23:13:37 »
Valaki roppant jó minőségű alkatrészekkel javíthatta korábban a hátsó fékeket  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4473 Dátum: 2010.12.22 12:00:11 »
Valaki roppant jó minőségű alkatrészekkel javíthatta korábban a hátsó fékeket  :hmmmm:


bár 185e van benne de azt sem tartom kizártnak hogy még a gyári cuccok voltak benne...
2001-es belgiumi autó körbefényezve szerkezeti javítás nélkül, 2003.12.01-es Mo.-i forgalomba helyezéssel.
87e-el vettem 2008 szeptemberében vettem 1 kamionsofőrtől akinek a felesége járt vele, azóta 100e-et gurultam vele 95%-ban autópályán-közúton, az "aki fékez veszít" elvet követve  :D

Lehet hogy nem bírta a fagyokat!


'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

stofi11

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4474 Dátum: 2010.12.30 15:33:59 »
Sziasztok.

 Lenne egy elég komoly problémám. 2003-as diesel (2.0 D4d)  avensisem van, és mostanában szokása, hogy gondol egyet bevillan a motordiagnosztika lámpa és semmilyen gázadásra nem reagál az autó. Leállítás után újraindul, gázra jól reagál de a jelzőlámpa továbbra is világít. Gépre rádugva turbótöltő rendszer hibát ír. Valakinek volt-e már hasonló problémája. Tartok a legrosszabbtól, hogy turbót kell cserélni, de hátha csak valami kis szenzor vagy érzékelő.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4475 Dátum: 2011.01.01 15:06:06 »

Jut eszembe:
Nekem a múlt héten elszállt a fékem.., de olyan szinten hogy pumpálásra is csak egy kicsit lassult. Kevésbé mint motorfékkel.....
Első tünet:  kb. egy hónapja tolattam ki a parkolóból és beakadt, értsd befeszült a fékpofa a dobba. előre elinduláskor elengedte, akkor meg nem gyanakodtam semmire.
kb. 2 hétre rá, tolatásnál ugyanez. Akkor mar hiába indultam el előre blokkolt mind a két hátsó kerek. "Szerencsére" havas volt az út.....csúszott a hátulja az úton.  Megrántottam a kéziféket, akkor az egyik oldalon elengedte. Majd rántottam rajt még egyet, akkor elengedte a másik oldalt is de kézifékkar a kezemben maradt mintha elszakadt volna a bovden....
Gondoltál arra, hogy csak egyszerűen befagyott a kézifék bowden azért fog a hátsó fék?

"Majd végkifejletként múlt heten pár száz méterrel a cél előtt beesett a fékpedál. Pumpálom-pumpálom -> alig van fékhatás...
Szerencsére nem 140-nél a belső sávban tömött sorban haladva egy hirtelen felvillanó féklámpánál történt!
Meló után izgalmas volt hazaautózni max 70-nel motorfékkel. 60km autópálya, 20 közút! "

Köszöntelek Igazmondó Boleszláv klubjában! :hug:

További horror történetek a nem jelző fékfolyadékszint-jelző lámpáról, elfolyt fékolajról, egykörös rendszerekről? :eek:

Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4476 Dátum: 2011.01.03 16:14:26 »
Üdv. és BÚÉK Mindenkinek!

A kérdésem az első ablaktörlőkkel kapcsolatos:
Létezik, hogy az ablaktörlő motor idővel "gyengül"?
Már régóta megfigyeltem, hogy relatív szárazabb állapotban a lapátok nem mennek vissza a kiindulási pontba. Vagy ez így működik új állapotában is (sajnos ezt nem volt lehetőségem kipróbálni  ::) )
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4477 Dátum: 2011.01.03 16:28:49 »
Próbáld meg relative nedvesebb állapotban ;)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4478 Dátum: 2011.01.03 16:48:09 »
Sziasztok.

 Lenne egy elég komoly problémám. 2003-as diesel (2.0 D4d)  avensisem van, és mostanában szokása, hogy gondol egyet bevillan a motordiagnosztika lámpa és semmilyen gázadásra nem reagál az autó. Leállítás után újraindul, gázra jól reagál de a jelzőlámpa továbbra is világít. Gépre rádugva turbótöltő rendszer hibát ír. Valakinek volt-e már hasonló problémája. Tartok a legrosszabbtól, hogy turbót kell cserélni, de hátha csak valami kis szenzor vagy érzékelő.

nekem hasonlo szitu volt, lámpa felvillant, majd elvette a gázt, ujrainditás után ment tovább viszont a lámpa nem aludt ki
gép nálam gázpedálszenzor hozott ki, ezt cserélve jo lett minden :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4479 Dátum: 2011.01.04 10:58:33 »
Létezik, hogy az ablaktörlő motor idővel "gyengül"?
Ha gyengülne, lassabban mozgatná a lapátokat  ;)
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4480 Dátum: 2011.01.04 14:50:46 »
Üdv. és BÚÉK Mindenkinek!

A kérdésem az első ablaktörlőkkel kapcsolatos:
Létezik, hogy az ablaktörlő motor idővel "gyengül"?
Már régóta megfigyeltem, hogy relatív szárazabb állapotban a lapátok nem mennek vissza a kiindulási pontba. Vagy ez így működik új állapotában is (sajnos ezt nem volt lehetőségem kipróbálni  ::) )


Nem lehet, hogy inkább a mechanikának van már egy kis holtjátéka?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4481 Dátum: 2011.01.04 15:01:16 »
Kiégett az utastér világításom, hogyan tudom leszedni a lámpaburát úgy, hogy ne törjem szét? Úgy néztem, hogy a kapcsoló felőli részen fogja 2 pöcök. Jól látom?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4482 Dátum: 2011.01.04 20:23:08 »
Kiégett az utastér világításom, hogyan tudom leszedni a lámpaburát úgy, hogy ne törjem szét? Úgy néztem, hogy a kapcsoló felőli részen fogja 2 pöcök. Jól látom?

fújjad meg egy hőlégfúvóval és magától szépen lefolyik  :lol:

Ronnie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4483 Dátum: 2011.01.05 08:59:09 »
Kiégett az utastér világításom, hogyan tudom leszedni a lámpaburát úgy, hogy ne törjem szét? Úgy néztem, hogy a kapcsoló felőli részen fogja 2 pöcök. Jól látom?

fújjad meg egy hőlégfúvóval és magától szépen lefolyik  :lol:

Ez az szaki!!!! :clap: :lol:
Toyota Avensis 1.6 16V Linea Luna

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4484 Dátum: 2011.01.05 10:03:39 »
Kiégett az utastér világításom, hogyan tudom leszedni a lámpaburát úgy, hogy ne törjem szét? Úgy néztem, hogy a kapcsoló felőli részen fogja 2 pöcök. Jól látom?
Pontosan már nem emlékszem melyik oldalon, de valahol a peremén van egy kis bemélyedés ahová csavarhúzoval, körömmel benyúlva lehajtható a búra. Legutóbb én is itt kérdeztem, ha visszaolvasol vagy rákeresel nem több mint egy évre megtalálhatod pontosan, vagy holnapra megnézem az enyémen melyik oldalon van.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.05 10:06:03 írta kugyu21 »