Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765742 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3525 Dátum: 2010.03.03 15:36:41 »
Ez afféle típushibaféle  :?:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Éhesló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3526 Dátum: 2010.03.04 12:13:26 »
Kedves Olvtársak,
nem nagyon kaptam választ hetek óta senkitől arra az itt felvetett problémámra, hogy a kulcsaim fejrészén található nyomógombos rész tönkremenetelét követően, mi lehet a csere, vagy javítás gazdaságos módja.
Több alkalommal futottam neki:
- a kulcsaim mechanikus része (tolla) ép, nem szorul cserére, jelenleg ezeket használom
- a kulcs fejrészén a nyitást, zárást vezérlő nyomgombok mentek tönkre, így a távvezérlésem nem működik,
- a gyári újakra történő csere 60-70e HUF/db lenne,
- ezt mocskos módon pofátlan és lehetetlen árnak tartom ilyen nevetséges hiba javításához, egy 9 éves kisméretű elektronikus szerkezet esetén
- a neten csak kulcsot áruló kollégát találtam, elektronikát nyomógombos résszel nem árulnak.

Bármilyen ötletet, javaslatot szívesen fogadnék.

Tisztelettel, Éhesló

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3527 Dátum: 2010.03.04 14:44:44 »
Kedves Olvtársak,
nem nagyon kaptam választ hetek óta senkitől arra az itt felvetett problémámra, hogy a kulcsaim fejrészén található nyomógombos rész tönkremenetelét követően, mi lehet a csere, vagy javítás gazdaságos módja.
Tisztelettel, Éhesló
Ennek bizonyára az az oka, hogy nekünk sincs ötletünk.  :helpsmilie:
music     

Éhesló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3528 Dátum: 2010.03.04 14:50:09 »
Kedves Olvtársak,
nem nagyon kaptam választ hetek óta senkitől arra az itt felvetett problémámra, hogy a kulcsaim fejrészén található nyomógombos rész tönkremenetelét követően, mi lehet a csere, vagy javítás gazdaságos módja.
Tisztelettel, Éhesló
Ennek bizonyára az az oka, hogy nekünk sincs ötletünk.  :helpsmilie:

Nagyon sajnálom, mert ilyen szánalmasan primitív hiba javítása, vagy alkatrészcseréje nem kellene, hogy ilyen költséggel járjon...
A Toyota sem a régi. Sajnos.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3529 Dátum: 2010.03.04 14:55:15 »
Csak egy tipp, hogy a veszprémi és a kiskőrösi kereskedéseket is hívd fel, hátha. Ők szervizben nagyon jók, hátha az árral is tudnak machinálni vagy konstruktívan hozzáállni a problémához.  :)
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3530 Dátum: 2010.03.04 15:06:44 »
Végső esetben nem lenne megoldás mondjuk egy teljesen új központi zár rendszert beépíteni riasztóval? És akkor külön távirányítóról menne a riasztó valamint a zárás, a kulcs meg megmaradna immohoz... nem vok tisztában a pontos árakkal de biztos hogy fele ár alatt összehozható...

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3531 Dátum: 2010.03.04 17:11:43 »
"- a kulcsaim mechanikus része (tolla) ép, nem szorul cserére, jelenleg ezeket használom
- a kulcs fejrészén a nyitást, zárást vezérlő nyomgombok mentek tönkre, így a távvezérlésem nem működik,"

Én ugyan nem láttam még bontva kulcs elektronikai modult, de talán nem olyan bonyolult. Gondolom két, négy ponton forrasztott mikrokapcsoló zár és nyit, illetve ha van, a harmadik, csomagtér nyitó gomb is ilyen. Ha sérülés nélkül meg lehet bonytani az elektronikai modult, akkor a kapcsolók ügyeskezű műszerésszel, mikropákával talán cserélhetők. Akkor van baj, ha a modul ráöntött, és elektronikai sérülést okoz a megbontása.

Láttad már kibontva a kulcsot?
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.04 17:33:08 írta zsono »
Zsono

Éhesló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3532 Dátum: 2010.03.04 17:47:38 »
"- a kulcsaim mechanikus része (tolla) ép, nem szorul cserére, jelenleg ezeket használom
- a kulcs fejrészén a nyitást, zárást vezérlő nyomgombok mentek tönkre, így a távvezérlésem nem működik,"

Én ugyan nem láttam még bontva kulcs elektronikai modult, de talán nem olyan bonyolult. Gondolom két, négy ponton forrasztott mikrokapcsoló zár és nyit, illetve ha van, a harmadik, csomagtér nyitó gomb is ilyen. Ha sérülés nélkül meg lehet bonytani az elektronikai modult, akkor a kapcsolók ügyeskezű műszerésszel, mikropákával talán cserélhetők. Akkor van baj, ha a modul ráöntött, és elektronikai sérülést okoz a megbontása.

Láttad már kibontva a kulcsot?


Sajnos nem értek hozzá és még nem szedtem szét.
Van vagy 4 éve, hogy elelmet cseréltek benne, de ez is a szervízben történt.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3533 Dátum: 2010.03.04 18:39:59 »
Kedves Olvtársak,
nem nagyon kaptam választ hetek óta senkitől arra az itt felvetett problémámra, hogy a kulcsaim fejrészén található nyomógombos rész tönkremenetelét követően, mi lehet a csere, vagy javítás gazdaságos módja.
Tisztelettel, Éhesló
Ennek bizonyára az az oka, hogy nekünk sincs ötletünk.  :helpsmilie:

Nagyon sajnálom, mert ilyen szánalmasan primitív hiba javítása, vagy alkatrészcseréje nem kellene, hogy ilyen költséggel járjon...
A Toyota sem a régi. Sajnos.

Ennyi az ára. Ha kell kell, ha nem akkor meg venni kell egy univerzális kp.zár távvezérlőd, és akkor külön távvezérlővel ugyanazt a célt éred el.
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3534 Dátum: 2010.03.04 19:18:25 »
Sajnos nem értek hozzá és még nem szedtem szét.
Van vagy 4 éve, hogy elelmet cseréltek benne, de ez is a szervízben történt.
Akkor semmit sem veszíthetsz!
Szedd 'szét' az egyik kulcsot (1-es méretű keresztcsavarhúzó (vagy mi kell)).
Cserélj benne újfent elemet (kb. 500 pénz) és egy fogpiszkálóval nyomd le a kapcsolót.
Ha hallod finoman kattanni és a zár nem működik, akkor van baj!
És jön az előzőekben említett mikropáka esély.
Az Ave I.-ben nem igazán vagyok otthon.
Hány távir. kulcs van hozzá?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3535 Dátum: 2010.03.04 19:37:31 »
Éhesló:

Pesti vagy, mert akkor kiközvetítenélek egy ügyeskezű szakemberhez, aki szvsz. megoldást tudna találni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3536 Dátum: 2010.03.04 20:27:56 »
Én ugyan nem láttam még bontva kulcs elektronikai modult, de talán nem olyan bonyolult. Gondolom két, négy ponton forrasztott mikrokapcsoló zár és nyit, illetve ha van, a harmadik, csomagtér nyitó gomb is ilyen. Ha sérülés nélkül meg lehet bonytani az elektronikai modult, akkor a kapcsolók ügyeskezű műszerésszel, mikropákával talán cserélhetők. Akkor van baj, ha a modul ráöntött, és elektronikai sérülést okoz a megbontása.

Láttad már kibontva a kulcsot?



Sajnos nem értek hozzá és még nem szedtem szét.
Van vagy 4 éve, hogy elelmet cseréltek benne, de ez is a szervízben történt.
Zsono mondta meg a frankót! Ha kilenc éves a kulcs, akkor az még Ave I. Nekem uez a problémám volt. Én szétszedtem a kulcsot, a mikro-kapcsolók cserélhetőek, csak én lusta voltam anno utána járni. Ha találsz valmi ügyes szakit, biztosan megoldják. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Éhesló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3537 Dátum: 2010.03.04 21:25:13 »
Sajnos nem értek hozzá és még nem szedtem szét.
Van vagy 4 éve, hogy elelmet cseréltek benne, de ez is a szervízben történt.
Akkor semmit sem veszíthetsz!
Szedd 'szét' az egyik kulcsot (1-es méretű keresztcsavarhúzó (vagy mi kell)).
Cserélj benne újfent elemet (kb. 500 pénz) és egy fogpiszkálóval nyomd le a kapcsolót.
Ha hallod finoman kattanni és a zár nem működik, akkor van baj!
És jön az előzőekben említett mikropáka esély.
Az Ave I.-ben nem igazán vagyok otthon.
Hány távir. kulcs van hozzá?
2 db Nagyjából 1 év alatt amortizálódott rajtuk mind a 4 gomb....:(

HUN337

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3538 Dátum: 2010.03.05 00:00:27 »
Reggel megyek a Szervize itt kint Németben.... Valami nem frankó :S Jöttem ma haza és VMax hosszutávon csak 185 volt óra szerint, pedig 160ig jól ment (nem igazán jól, ahogy kéne, de jól)... WAZZ

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3539 Dátum: 2010.03.05 12:32:30 »
Sziasztok!

98-as 1.6-os Avensishez keresek a négy ajtóra díszlécet,mert a mostaniak eléggé avétosak,2-nek a széle meg letört valószínű a fagytól!(így nagyon csúnya).
Ha valaki tudja hol lehet ezt beszerezni normális áron az legyen szíves szólni!
Előre is köszi a segítséget!
Minden jót!

Megkaptad a privát üzenetemet?
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!