Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3777770 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2340 Dátum: 2009.04.20 22:05:10 »
Howa gondoltad a belökés? Árokba, szakadékba nem ajánlanám.  :D
Tali előtt megkapta a kocsi a kötelező "fejmosást", szóval belöktem egy helyi mosóba, de nem párásodott be a hátsó lámpa szerencsére. Ellenben hallottunk Palaczkal egy állítólag jó megoldást a párásodás elkerülésére: a cipődobozokban lévő szilika golyókkal teli papírtasakot kell berakni a lámpába és az elszívja a nedvességet :otlet: Állítólag valakinek már 2 éven nem párásodik emiatt a hátsó lámpája.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2341 Dátum: 2009.04.21 04:38:14 »
Howa gondoltad a belökés? Árokba, szakadékba nem ajánlanám.  :D
Tali előtt megkapta a kocsi a kötelező "fejmosást", szóval belöktem egy helyi mosóba, de nem párásodott be a hátsó lámpa szerencsére. Ellenben hallottunk Palaczkal egy állítólag jó megoldást a párásodás elkerülésére: a cipődobozokban lévő szilika golyókkal teli papírtasakot kell berakni a lámpába és az elszívja a nedvességet :otlet: Állítólag valakinek már 2 éven nem párásodik emiatt a hátsó lámpája.

Ez nem is hüleség!
BekeN

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2342 Dátum: 2009.04.21 17:59:41 »
már kiterjedt az internet, nem annyira a hely, mint az ár érdekel.
Lehet egyáltalán utángyártottat beletenni, elfogadja a computer?
Valaki csinált már ilyet?
És vonóhorgot szerelt-e be valaki, mennyire kivitelezhető?
Köszi mindenkinek előre is

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2343 Dátum: 2009.04.21 22:52:26 »
már kiterjedt az internet, nem annyira a hely, mint az ár érdekel.
Lehet egyáltalán utángyártottat beletenni, elfogadja a computer?
Valaki csinált már ilyet?
És vonóhorgot szerelt-e be valaki, mennyire kivitelezhető?
Köszi mindenkinek előre is

Vonóhorgot bárki felrakja neked és akkor lehet vizsgáztatni.
Katalizzátornál meg a lmabda szonda nézi a keveréket ha jól tudom nincs benne külön érzékelő a katalizátorba.Bár a nagyobb tudásuak megerősítenek ebben majd.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2344 Dátum: 2009.04.22 13:39:55 »
Sziasztok!
Valaki próbált már kormányszervó szivattyú tengelyéről tárcsát lehúzni?
A szivattyúmnak semmi baja,de a szimeringet (mellékelt ábrán 44802A) szívesen kicserélném.Ja és az autó Avensis 2001-es.
Azt hittem pikk-pakk lejön majd,de beletört a bicskánk,szerencsére a szivattyú nem csak a csapágylehúzó bánta.
Ha valakinek van ezirányú tapasztalata írja meg.Persze nem sürgős a csere mert nem "dől a lé" és az autó alatt sem látszik semmi csordogálásra utaló,de egy két csepp már olajozgatja a szíjjat,ezért inkább kicserélném.
Üdv

[a csatolmányt egy admin törölte]

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2345 Dátum: 2009.04.22 14:29:52 »
Sziasztok!
Valaki próbált már kormányszervó szivattyú tengelyéről tárcsát lehúzni?
A szivattyúmnak semmi baja,de a szimeringet (mellékelt ábrán 44802A) szívesen kicserélném.Ja és az autó Avensis 2001-es.
Azt hittem pikk-pakk lejön majd,de beletört a bicskánk,szerencsére a szivattyú nem csak a csapágylehúzó bánta.
Ha valakinek van ezirányú tapasztalata írja meg.Persze nem sürgős a csere mert nem "dől a lé" és az autó alatt sem látszik semmi csordogálásra utaló,de egy két csepp már olajozgatja a szíjjat,ezért inkább kicserélném.
Üdv

Estve megnézem a szerelési könyvet hátha van hozzá valamilyen célszerszám.

Nálam dőől az olaj a szíjra. :(
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.22 14:36:21 írta Profy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2346 Dátum: 2009.04.22 14:46:18 »
Köszönöm,de azt hiszem "látnom" is kellett volna nem csak "nézni".Azt a robbantottat már "nézte" párszor de csak most mikor be akartam illeszteni a képet a hozzászólásba akkor tűnt fel,hogy a tárcsa + tengely egy cikkszám és egy alkatrész,még jó,hogy nem szakítottuk szét.Úgy tűnik csak szét kell szedni aszivattyút középen és kicsavarni a tengelyt mert bár elég rossz minőségű a kép de mentesnek látszik a tengely vége. Szimering beszerezve ha sikerül felküszködni megírom.
Üdv

Tomahawk_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2347 Dátum: 2009.04.23 12:28:25 »
Nem hiba, csak avulás mutatkozik a váltógombomon(Avansis I.1999.1.6 Sedan) és az azt körbevevő bőrszoknyán.Van valakinek tapasztalata, hogy hol vásárolhatnék rá újat, és esetleg, hogy hogy kell leszedni a helyéről úgy, hogy ne tegyek kárt semmiben?Letekerős esetleg?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2348 Dátum: 2009.04.23 12:52:52 »
Nem hiba, csak avulás mutatkozik a váltógombomon(Avansis I.1999.1.6 Sedan) és az azt körbevevő bőrszoknyán.Van valakinek tapasztalata, hogy hol vásárolhatnék rá újat, és esetleg, hogy hogy kell leszedni a helyéről úgy, hogy ne tegyek kárt semmiben?Letekerős esetleg?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Letekerős a váltógomb.A szoknya 4 csap hornyos kapcsolatba van a műanyag boxal.
Bontóba élég jó szoknyákat lehet kapni türhető áron.Váltógomb meg inkább Ebayról rendelni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Tomahawk_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2349 Dátum: 2009.04.23 15:07:39 »
Nem hiba, csak avulás mutatkozik a váltógombomon(Avansis I.1999.1.6 Sedan) és az azt körbevevő bőrszoknyán.Van valakinek tapasztalata, hogy hol vásárolhatnék rá újat, és esetleg, hogy hogy kell leszedni a helyéről úgy, hogy ne tegyek kárt semmiben?Letekerős esetleg?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Letekerős a váltógomb.A szoknya 4 csap hornyos kapcsolatba van a műanyag boxal.
Bontóba élég jó szoknyákat lehet kapni türhető áron.Váltógomb meg inkább Ebayról rendelni.
Köszönöm,hogy válaszoltál!
Normál jobbmenetes?Simán kézzel essek neki letekerni, vagy egy fogóval tartsak ellen a váltógomb alatti részen?

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2350 Dátum: 2009.04.23 21:16:13 »
Normál jobbmenetes?Simán kézzel essek neki letekerni, vagy egy fogóval tartsak ellen a váltógomb alatti részen?

Normál, nem kell ellentartani. Pont úgy van elkészítve, hogy kényelmesen le lehet tekerni, majd ha visszateszed, akkor is. (persze, ha gyári még az állapot, azaz korábban valaki nem alkalmazott szorító tömítést, vagy ragasztót. Szerintem nem kellett, jó a konstrukció a toyotában)
Zsono

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2351 Dátum: 2009.04.23 21:17:44 »
Köszönöm,de azt hiszem "látnom" is kellett volna nem csak "nézni".Azt a robbantottat már "nézte" párszor de csak most mikor be akartam illeszteni a képet a hozzászólásba akkor tűnt fel,hogy a tárcsa + tengely egy cikkszám és egy alkatrész,még jó,hogy nem szakítottuk szét.Úgy tűnik csak szét kell szedni aszivattyút középen és kicsavarni a tengelyt mert bár elég rossz minőségű a kép de mentesnek látszik a tengely vége. Szimering beszerezve ha sikerül felküszködni megírom.
Üdv

Na hogy megnyugtassalak a motor szervíz könyve szerint egy 43Nm-el meghúzott csavarral van a kormányszervóhoz rögzítve az égszíjtárcsa.
A komplett szivatyú házat pedig 2 csavar tartja a motorblokkon. :D

Ha kell holnap vagy hétvégén megkaphatod a rajzot róla. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2352 Dátum: 2009.04.23 21:20:41 »

Köszönöm,hogy válaszoltál!
Normál jobbmenetes?Simán kézzel essek neki letekerni, vagy egy fogóval tartsak ellen a váltógomb alatti részen?

Sima jobb menetes.Gyárilag talán van valami ragacs rajta ha jól emlékszem.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Tomahawk_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2353 Dátum: 2009.04.25 23:46:00 »

Köszönöm,hogy válaszoltál!
Normál jobbmenetes?Simán kézzel essek neki letekerni, vagy egy fogóval tartsak ellen a váltógomb alatti részen?

Sima jobb menetes.Gyárilag talán van valami ragacs rajta ha jól emlékszem.

Ok, köszi mindkettőttöknek, holnap nézek rá valamit.

Tomahawk_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2354 Dátum: 2009.04.27 09:15:54 »
Elvégeztem a gomb és szoknyacserét, nem volt bonyolult kicserélni valóban.A szoknyát egyszerűbb úgy kiemelni, hogy az egész kulisszát a két oldalán lévő és a két tartóboxban lévő, és a kézifékkar oldalburkolatán lévő csavarral kivesszük,hátrafelé és belülről közelítjük meg a dolgot.Amit vettem gagyi univerzális bőrszoknya, az nem stimmelt a gyári helyére, így a varrását felbontva kivettem belőle a rugót, ami a fém keretre rászorította volna és újravarrtam a drótkeret köré,majd felpattintottam a helyére.A gomb kicserélése is egyszerű volt, univerzális gombot vettem, olyasmit, ami a 2000-től a ránfelvarrott Ave I.-eseken van.Ezt 3 imbuszcsavar tartja 3 oldalról.A bőrszoknyát ki fogom cserélni egy minőségibbre, mert ez elég merev műbőr.Sebaj, arra,hogy kiműveljem magam a kicseréléséből, arra megtette!