Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2885846 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8895 Dátum: 2012.09.21 20:14:31 »
Csakis levehetőt rakass rá. A fix nagyon veszélyes, egy nagyobb koccanás nem látsz semmit, de az álvázad elment.
Nekem az ujra 100e Ft volt (de ugye nem kellett külön vizsgáztatni miatta).
Vigyázz csak műbizanylatosat vegyél és engedéllyel rendelkező szervizzel lehet csináltatni, ő igazolja a műbizonylaton a beszerelést.
Köszi!
corolla 1.6 HB terra 2004

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8896 Dátum: 2012.09.21 21:29:30 »
Üdv márkatársak!
Rég jártam erre és úgy alakult,hogy a corira vonóhorgot akarok szereltetni. Tapasztalatok kellenének,hogy milyet érdemes szereltetni és árban mire számíthatok.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

Bosal utángyártottjai a gyári ár felében vannak, de kb ugyan azt tudják. Nézz körül, hogy a tiedhez gyártanak-e (még)  horgot.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8897 Dátum: 2012.09.21 21:52:49 »
Bosal utángyártottjai a gyári ár felében vannak, de kb ugyan azt tudják. Nézz körül, hogy a tiedhez gyártanak-e (még)  horgot.
Nekem is olyan volt az előző E-12-esen :yes: Mikor az ujat vettem még nem volt rá, így kaptam árában gyárit.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8898 Dátum: 2012.09.21 23:11:50 »
A Bosal nagyon rohad, garázsban tartott autón is kegyetlenül rozsdás lett 4-5 év alatt. A levehető ugyanúgy összecsukhatja a kocsit, mert a keresztmerevítő egyből átteszi az ütközés terhelését a nyúlványokra. A fix viszont kisebb koccanásnál jobban véd, és leparkolt autónál is biztosítja a kellő tiszteletet.

lesliev

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8899 Dátum: 2012.09.22 09:15:46 »
Tisztelt Topiclakók !

Új vagyok itt a fórumon, nemrég vettem egy 2007-es Aurist magamnak, 2,0 l-es D-4D -t. Még ismerkedem az autóval, egyenlőre nagyon tetszik.
Egy kérdésem volna: Nem működött az ablakmosó az első szélvédőn, el volt dugulva a fúvóka. Ezt sikerült kitisztítanom sűrített levegővel, most már nyomja a vizet, de túl alacsonyra mennek a vízsugarak, csak a szélvédő alját érik el, gyakorlatilag a lapátok alá nyomják a vizet. Nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan lehet állítani a vízsugár magasságát (oldalirányban jó), nekem fixnek tűnik a két fúvóka. Légyszi' világosítsátok meg az elmémet, mert előbb utóbb jönnek az esős napok, szükségem lesz rá ...
Előre is köszönöm, és ha lesz még kérdésem, remélem Ti akkor is segíteni fogtok ...
   lesliev

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8900 Dátum: 2012.09.22 10:11:53 »
Tisztelt Topiclakók !

Új vagyok itt a fórumon, nemrég vettem egy 2007-es Aurist magamnak, 2,0 l-es D-4D -t. Még ismerkedem az autóval, egyenlőre nagyon tetszik.
Egy kérdésem volna: Nem működött az ablakmosó az első szélvédőn, el volt dugulva a fúvóka. Ezt sikerült kitisztítanom sűrített levegővel, most már nyomja a vizet, de túl alacsonyra mennek a vízsugarak, csak a szélvédő alját érik el, gyakorlatilag a lapátok alá nyomják a vizet. Nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan lehet állítani a vízsugár magasságát (oldalirányban jó), nekem fixnek tűnik a két fúvóka. Légyszi' világosítsátok meg az elmémet, mert előbb utóbb jönnek az esős napok, szükségem lesz rá ...
Előre is köszönöm, és ha lesz még kérdésem, remélem Ti akkor is segíteni fogtok ...
   lesliev

Úgy tudom a spriccolók gyárilag szar konstrukciók, amég gari volt ezeken az autókon nálunk cserélték őket, mert nem tudtak vele mit csinálni  :yes:

lesliev

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8901 Dátum: 2012.09.22 12:41:56 »
Úgy tudom a spriccolók gyárilag szar konstrukciók, amég gari volt ezeken az autókon nálunk cserélték őket, mert nem tudtak vele mit csinálni  :yes:

 :eek:  Cserélték, de milyenre? Ahogy elnézem csak a gyárit lehet berakni, spéci helye van a motorháztető alatt (!) és olyan lapos, hogy nemigen fér be más  :no: . És a másik gyári ugyanolyan jobb lesz, vagy válogatni kell ???  :?:  Van már pár ezer Auris forgalomban, csak nem cserélték az összeset ?  :hmmmm:

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8902 Dátum: 2012.09.22 13:06:42 »
:eek:  Cserélték, de milyenre? Ahogy elnézem csak a gyárit lehet berakni, spéci helye van a motorháztető alatt (!) és olyan lapos, hogy nemigen fér be más  :no: . És a másik gyári ugyanolyan jobb lesz, vagy válogatni kell ???  :?:  Van már pár ezer Auris forgalomban, csak nem cserélték az összeset ?  :hmmmm:

Úgy tudom valami módosított gyárira! Hívd fel egy márkaszervízt megmondják  :yes:

lesliev

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8903 Dátum: 2012.09.22 14:53:15 »
Úgy tudom valami módosított gyárira! Hívd fel egy márkaszervízt megmondják  :yes:
Köszönöm ! Megpróbálom. :yes:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8904 Dátum: 2012.09.22 18:44:52 »
A gyáriból lehet rendelni asszem 3 félét. Pont az a különbség köztük, hogy más szögbe visznek.
Garanciába ha cseréltük mindig a legmagasabbat rendeltük, mert gyárilag a legalacsonyabbra spriccelő van benne. Az már viszonylag jó.
Xanyi

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8905 Dátum: 2012.09.23 11:08:57 »
Üdv!
Kérdésem lenne, utólagos tempomat beszerelés mennyire költséges és macerás?
2007.10.  Corolla 1.4 benzines Luna sedan?
A kábelek benne vannak csak össze kell dugni , vagy azt is cserélni kell?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8906 Dátum: 2012.09.23 11:31:50 »
Üdv!
Kérdésem lenne, utólagos tempomat beszerelés mennyire költséges és macerás?
2007.10.  Corolla 1.4 benzines Luna sedan?
A kábelek benne vannak csak össze kell dugni , vagy azt is cserélni kell?
Én akartam rakatni. A bele való elektromos gázoshoz 100 eFt felett lett volna, a hagyományos bowdenest is bele tudták volna szerelni, de ahhoz furkálni kellett volna , az 50-60 eFt lett volna. Most meg 5 év után már nem érdemes, bár jó lenne.
Azért majd figyelek mire jutsz ;)

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8907 Dátum: 2012.09.23 11:45:22 »
Most jöttem 800km-t pénteken hát jó lett volna.
Ez még bowdenes.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8908 Dátum: 2012.09.23 17:49:20 »
Most jöttem 800km-t pénteken hát jó lett volna.
Ez még bowdenes.
Az hogy lehet? A tied nem E-15-ös? :hmmmm:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8909 Dátum: 2012.09.23 20:39:31 »
Az hogy lehet? A tied nem E-15-ös? :hmmmm:

Az 1,4-es annál is bowdenes.
Xanyi