Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 723535 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1185 Dátum: 2011.04.03 13:42:50 »
Ez az Auris züm-züm érzés.  :cry:

coyote007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1186 Dátum: 2011.04.08 19:04:19 »
sziasztok...

1 honapja vetem at az uj Aurist..1,6Valvematic Luna...futott km 2000....fogyasztas 7,0l eddig...osszessegeben minden OK vele, kiveve az elso uleseket..lotyognek, lognak a hattamlak es mozognak is kicsit az ulesek....valakinek van hasonlo erszrevetele?? fekezesnel es gyorsitasnal erezni vagy ha megfogom es megmozgatom, lotyogo hangot ad ki....ja es a kuplung szinten kicsit log a felso pozicioban..

orulnek a valaszoknak
koszi elore is..

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1187 Dátum: 2011.04.08 21:38:19 »
A kuplung "lógásánál" nem a holtjátékra gondolsz? Az természetes, az első 3-4cm olyan, mintha lötyögne, de ez így van minden más autónál is. Nem hiba! :flowers:

Különben, meg az üléslötyögés miatt a még bőven garanciális autódat vidd vissza a szervizbe, hogy csinálják meg... :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

coyote007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1188 Dátum: 2011.04.08 21:47:36 »
de a holtjatekra gondoltam...az nem is gond, csak mondom rakerdezek, mert nagyon erzekeny, eddig TDI kocsival jartam, azert kicsit mas az erzes ..... ami idegesito azok az ulesek..jol tartanak, de varosban olyan erzesem van, mintha 1-2 helyen nem lenne jol rogzitve, cseh forumon is kerdeztem mar, az irtak a sracok, hogy ismeros nekik a tema, reklamaltak a szervizben es az volt a valasz, hogy ilyen az ules es kesz...az ules egy uj kocsiban legyen jol rogzitett, ne logjon stb.(1-2mm OK a tamlaban..de az a max.)

coyote007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1189 Dátum: 2011.04.08 21:48:57 »
kedden viszem szervizbe...kivancsi vagyok mit mondanak majd..

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1190 Dátum: 2011.04.08 22:07:17 »
kedden viszem szervizbe...kivancsi vagyok mit mondanak majd..
Én a helyedben megkérném őket a szervizben, hogy húzzák meg az ülérögzítő csavarokat, bár, ezt Te is ellenőrizheted otthon is akár, ha hozzáférsz.
Azért majd írd le, mit reagáltak és hol, kíváncsi vagyok rá, mert ez már a faceliftes modell, és furcsa, hogy ezeken a nyöszörgéseken, lötyögéseken nem tudtak javítani.
Milyen összeszerelésű az autód? Japán, britt...?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

coyote007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1191 Dátum: 2011.04.09 08:22:34 »
nem akartam hozzanyulni a csavarokhoz..megiscsak majdnem uj kocsi..nezzek csak meg...a kocsi Pozsonyban volt veve...ha jol tudom az EU-ba szant kocsik vagy brit vagy torok osszerakasuak...es Kozep-Europa legtobbje torok..igy az enyem is...

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1192 Dátum: 2011.04.09 16:20:41 »
sziasztok!tél óta előjött a kocsin egy nyikorgó hang hidegen jobban hallani de még melegen is hallatszik...rengeteg fejtörést okozott már de nem jutok előbbre...rengeteg tesztelés stb.
hosszbordásszíj kizárva. vezetőgörgők vízpumpa szíjjfeszítő kizárva.(levett hosszbordásszíjjal is csinálta)a héten rendeltem egy gyári lácfeszítőt.ma be is raktam mondván hátha a lánc adja a hangot.(hát nem) :( nah mind1 a cseréje ugyis esedékes volt mert eresztette az olajat hátul . és ha már szétkapom és bepasztázom akkor kapjon uj feszítőt. de ugye ez sem oldotta meg... a nyikorgás olyan minha egy rossz görgő szárazon nem túl hangos de azért ott van a hang lefüleltem és véleményem szerint a szívórész mőgül jön a hang esetleg a szívórész felett a szelepfedél alól... ha valakinek van vmi tipje h mit nézzek még meg akkor kérem szóljon :) köszi
'03 Corolla E12 4zz-fe

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1193 Dátum: 2011.04.10 16:08:21 »
 :clap:
Végre megoldódott a 90-110 között jelentkező ütemes zümmögés és vibráció gondja az Aurisomnál! Meg volt repedve az alsó motorvédő műanyag lemez, és az rezonált a menetszéltől. Most átmenetileg leszereltem, ha lesz időm megcsinálom a repedéseket és megy vissza a kocsira. Addig is élvezem a mostmár (tényleg) komfortos vezetést!  :yes:
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1194 Dátum: 2011.04.10 19:23:09 »
No, még egy hiba forrás és megoldása. Jó, hogy leírtad!  :yes:
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1195 Dátum: 2011.04.11 07:18:42 »
1 honapja vetem at az uj Aurist..1,6Valvematic Luna...futott km 2000....fogyasztas 7,0l eddig...osszessegeben minden OK vele, kiveve az elso uleseket..lotyognek, lognak a hattamlak es mozognak is kicsit az ulesek....valakinek van hasonlo erszrevetele?? fekezesnel es gyorsitasnal erezni vagy ha megfogom es megmozgatom, lotyogo hangot ad ki....
Az elso par honap/km soran ilyen volt nekem is. Idovel megszunik, addig probald meg elviselni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1196 Dátum: 2011.04.11 14:39:18 »
Voltam a 45.000-es szervizen és említettem a kormány kattogást és azt mondták, hogy kicserélik ami a múlt héten meg is történt. :clap:
Próbálták, hogy a cseréből adódó futóműbeállítást én fizessem, de beszéltem pár emberrel ill. a központtal és mondták, hogy az belefér a gariba így azt sem kellet fizetnem.   

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1197 Dátum: 2011.04.11 19:28:11 »
Kedves márkatársaim!

Ezek az autók pláne a mai Toyoták bizony akármit is csináltok ha egy zörejt megszüntettek akkor előjön 2.Szervízünkbenkoplett zajcsillapító szettet lehet rendelni az autókhoz.Szét kellene az egész autót szetdni főleg a műszerfalat mindent kiszivacsolni összefogatni aztán talán jó lenne.Ez a mai autógyártás sajnos de még a Toyota mindig a legjobb minőséghez tarrtozik ez lebegjen szemetek előtt. :clap:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1198 Dátum: 2011.04.12 07:18:28 »
Kedves márkatársaim!

Ezek az autók pláne a mai Toyoták bizony akármit is csináltok ha egy zörejt megszüntettek akkor előjön 2.Szervízünkbenkoplett zajcsillapító szettet lehet rendelni az autókhoz.Szét kellene az egész autót szetdni főleg a műszerfalat mindent kiszivacsolni összefogatni aztán talán jó lenne.Ez a mai autógyártás sajnos de még a Toyota mindig a legjobb minőséghez tarrtozik ez lebegjen szemetek előtt. :clap:
Az a "talán jó lenne" nem megnyugtató!  :hmmmm:
Ezt a zajcsillapító szettet a gyárban is beépíthették volna, egyszerűen hihetetlen számomra, hogyan adták át a tesztelők az autót sorozat gyártás előtt?
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1199 Dátum: 2011.04.12 07:42:05 »
Azert hozza kell tenni, hogy a magyar utakra nem egyszeru felkeszulni. Nem mondom, hogy jo uton nem csiripelne az Auris, de vmiert mindig otthon jon elo ujabb zorges.  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX