Szerző Téma: Kivel futottunk össze?  (Megtekintve 261897 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kivel futottunk össze?
« Válasz #1410 Dátum: 2014.01.16 20:13:59 »
A másik dolog meg... kedves tőletek, akik itt írtátok, hogy hiányoltok. Ez jólesett. De abszolút tisztában vagyok vele, hogy legalább ennyien, vagy inkább többen örültek annak, hogy eltűntem. Kaptam korábban épp elég erre vonatkozó, konkrét felszólítást, privátban is, FB-on is, másodkézből is, stb. Megkaptam, hogy ez a fórum itt az én "játszóterem", ahol zsarnokoskodom a kismillió hozzászólásommal. Közölték velem, hogy innen miattam mentek/mennek el emberek - és/vagy maradnak távol. Tudatában vagyok annak, hogy a háttérben konkrét tevékenység folyt/folyik arra irányulóan, hogy engem innen dobjanak ki, ha magamtól nem mennék.

Üdv Mester!

Örülök, hogy visszajöttél, mert szerény véleményem szerint Neked itt a helyed. Velünk. A CSAPATTAL.  Így csupa nagybetűvel.

Aki el akar innen így-úgy-amúgy "távolítani", az meg nézzen magába, aztán ragadjon billentyűzetet és itt a nyílt fórumon adja tudtára mindenkinek, hogy a mi a véleménye a másikról.

Vannak olyan kérdéskörök, melyben nem érünk egyet egymással - talán ez már nem is fog változni - és mégis barátomnak tekintelek, akire számíthatok, ha úgy hozza a sors. A véleménykülönbség nem determinálja az ellenérzést.

Minden fórumon vannak "öregek", akik véleménye mérvadó, ha tetszik, ha nem. És úgy vélem - és ezzel nem vagyok egyedül-, hogy Te is a "vének tanácsához" tartozol. Tettél már annyit a klubért, hogy így legyen. 

Maradj velünk!

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kivel futottunk össze?
« Válasz #1411 Dátum: 2014.01.16 20:14:56 »
................

Szerintem sok régi fórumozó így van ezzel, ezért is ritkábbak a hozzászólásaik, csak éppen Te fogalmaztad ezt most meg.

Úgy-úgy, de még mennyire!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Kivel futottunk össze?
« Válasz #1412 Dátum: 2014.01.18 20:23:11 »
OK-OK  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Kivel futottunk össze?
« Válasz #1413 Dátum: 2014.01.18 20:51:33 »
 :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Kivel futottunk össze?
« Válasz #1414 Dátum: 2014.01.18 21:09:29 »
Na... szóba került itt, hogy megsérült a Yaris. Sajnos, valóban. Ez az oktatókocsik standard sorsa  ::) ... nálam 26 hónap kellett ahhoz, hogy először bekövetkezzen. Idősebb kollégák némelyike nem is emlékszik már, hogy pontosan hányszor mentek bele hátulról  :wacko: ...

Így fest most az autó:



Nem néz ki annyira vészesnek - de, ahogy az lenni szokott, a látható elemek alatt is baj van. Nem is kicsi. A hátfal pl. cserés, és a csomagtér padlója is csúnyán összegyűrődött - húzatópadra is szükség lesz a javítás során. Cserés továbbá az ötödik ajtó, a lökhárító, alatta a köténylemez, mindkét lámpa, a hátsó ablaktörlő-motor karostul, meg még pár apróság. A pontos kalkuláció még nincs meg, de saccra legalább 350-400 ezres mutatvány lesz - bontott alkatrészekkel. Gyári újakkal még a GTK réme is befigyelhetne.

A következő történt. Tanuló vezetett, 50-el közeledtünk, egyenesen haladva, egy lámpához. Kb. 30 m-re voltunk a megállás helyét jelző vonaltól, mikor a lámpa sárgára váltott. Fékeztünk - intenzíven, de messze nem akkorát, hogy az ABS működésbe lépjen; megálltunk. A tükörbe nézve láttam, hogy a mögöttünk jövő fehér Iveco Daily ránézésre alig lassítva közeledik - aztán BUMM  :wacko: ... óriási ütközés, süketítő csattanás, a fejem hatalmas erővel a fejtámlához vágódik... vagy 10 m-rel előrébb lökött minket, annak ellenére, hogy nyomtam a féket! (Sajnos nem jutott eszembe felengedni, bár akkor meg tutira belökött volna minket a kereszteződésbe, ahol már indultak oldalról a kocsik.)

Szerencsére pillanat alatt került egy önkéntes tanú, aki végig nagyon határozottan és segítőkészen viselkedett. Mondta, hogy katona, és látta a kocsim hátán a kecskeméti repülős matricát, úgyhogy segít  :D

Az Iveco sofőrje persze kezdetben jött azzal, hogy "minek kell a sárgánál megállni"  :eek: ... aztán pár KRESZ-idézettel leszereltük. Először a felelősségét sem akarta elismerni, mire mondtam, hogy OK, akkor hívjunk rendőrt. Ekkor hirtelen meggondolta magát, és mondta, hogy OK, nem kell rendőr, elismeri ő  ::) ... Kitöltöttük a baleseti bejelentőt, és mentünk a dolgunkra. Amúgy masszív azért a Yariska segge  :devil: ... mert az Iveco orra is csúnyán összetörött, a lökhárítója erősen benyomódott, a hűtőrácsa szétment, a hűtőjéből csorgott a folyadék az útra. Valahogy nem tudtam sajnálni  :nonono:

Főleg, mikor később, az Allianzot felhívva megtudtam, hogy az ipse biztosítása még 2012-ben megszűnt, mert nem fizette a díjat  :ph34r: :censored: !

Úgyhogy... Mabiszos kárrendezés lesz. Amúgy respect, mert mindenki, akivel az ügyintézés során kapcsolatba kerültem, informatív volt és segítőkész; az ügymenet gyors és pontos. Hétfőn beszéltem az Allianzzal, kedden a Mabisszal; a Mabisztól még aznap meg is jött az email, hogy a károkozónak nincs érvényes biztosítása; ismét felhívtam őket, elmondták, mi ilyenkor a teendő: ahhoz a biztosítóhoz kell fordulni, akinél a casco-d vagy a köteleződ van. Ők rendezik a károdat, aztán a Mabisz fizet nekik, majd a Mabisz betámadja a károkozót (ha ismert), és megpróbálja rajta behajtani a pénzt. De ez már nem a te bajod.

Ugyancsak még kedden bejelentettem tehát a kárt - ugyancsak az Allianznál, mert náluk van a cascom. Ez este 6-kor történt; másnap reggel már hívott is a kárszakértő, és délután le is zajlott a szemle, elkészült a kárfelvételi jegyzőkönyv. Most arra várunk, hogy megjöjjön a kalkuláció; aztán lakatos barátom munkához is lát.

De szerencsére a kocsi teljesen üzemképes maradt, még a lámpák is működnek; annyi van csak, hogy az ötödik ajtó nem nyitható, és bizonyos fordulatszámokon a kipufogó zörög, mert a meggyűrődött hővédő lemez hozzáér a hátsó dobhoz. De a lényeg, hogy a munkából nem esett ki az autó, tudok vele oktatni. Még (sikeres) vizsgám is volt azóta vele  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1415 Dátum: 2014.01.18 21:14:48 »
lacikám!!!
aranyszabály!!!
mindig hivj rendőrt!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1416 Dátum: 2014.01.18 21:39:55 »
lacikám!!!
aranyszabály!!!
mindig hivj rendőrt!!!
Hát, gondoltam ha elismeri a felelősséget, nem szükséges  ::) ...

Utólag nem lehet feljelenteni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1417 Dátum: 2014.01.18 21:41:54 »
Hát, gondoltam ha elismeri a felelősséget, nem szükséges  ::) ...

Utólag nem lehet feljelenteni?
Azt nem tudom, de bármikor visszavonhatja azt, hogy elismeri a felelősségét ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1418 Dátum: 2014.01.18 21:55:40 »
Azt nem tudom, de bármikor visszavonhatja azt, hogy elismeri a felelősségét ...
Ráírtuk a bejelentőre, hogy elismeri a felelősségét, és ezt alá is írta. Van továbbá két tanúm. Neki meg vaj a fején, mert ugye nincs biztosítása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kivel futottunk össze?
« Válasz #1419 Dátum: 2014.01.18 22:03:54 »
A saját biztosítója is bekéri tőle az adatlapot, tehát újra ki kell töltenie. Na akkor szokták meggondolni magukat, hogy nem is úgy történt, meg miegymás.
Nem poénból írtam, tapasztaltam ilyent. És ilyenkor nagyon lelassulnak a folyamatok és 2-3 hét távlatából kell újra jobb belátásra bírni az illetőt, aki hirtelen amnéziás lesz, meg ott nem is ezt akarta írni ... stb.
Szóval nem árt, ha van egy hivatalos közeg által megállapított tényállás is ;)

(nem mondom, hogy ez lesz, de jópár példát láttam a környezetemben is erre)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kivel futottunk össze?
« Válasz #1420 Dátum: 2014.01.18 22:06:14 »
Nem erről van szó. Hanem arról, hogy az utóbbi időben elment kissé a kedvem a fórumozástól. Ugyanazok a dolgok ismétlődnek. Nem lehet meggyőzni senkit semmiről. Lerágtunk, megbeszéltünk mindent legalább 460-szor. És mégis mindig előkerül újra az összes baromság, a 200 ezer km-nél széteső Corollától a kerékanyák kenéséig stb stb stb stb stb. Itt igazából két dolgot lehet tenni: vitatkozni a vita kedvéért, vagy lelépni. Nekem már nincs több motivációm. Semmi értelme, abszolút haszontalanul eltöltött idő. UGYANAZT vesézzük újra meg újra, bármiféle konszenzus bármiféle reménye nélkül. Nagyjából elfogyott az erre a célra szánt energiám.

A másik dolog meg... kedves tőletek, akik itt írtátok, hogy hiányoltok. Ez jólesett. De abszolút tisztában vagyok vele, hogy legalább ennyien, vagy inkább többen örültek annak, hogy eltűntem. Kaptam korábban épp elég erre vonatkozó, konkrét felszólítást, privátban is, FB-on is, másodkézből is, stb. Megkaptam, hogy ez a fórum itt az én "játszóterem", ahol zsarnokoskodom a kismillió hozzászólásommal. Közölték velem, hogy innen miattam mentek/mennek el emberek - és/vagy maradnak távol. Tudatában vagyok annak, hogy a háttérben konkrét tevékenység folyt/folyik arra irányulóan, hogy engem innen dobjanak ki, ha magamtól nem mennék.

Na, hát nekem ez az érzés NEM hiányzik, hogy én ilyen negatív indulatokat ébresszek másokban, emberek kommunikációját nehezítsem meg vagy tegyem tönkre. Ne vegyék rossz néven azok, akik itt kinyilvánították, hogy hiányolnak - de most úgy érzem, többet nyom a latban, hogy mennyien szeretnék, hogy én ne legyek itt. OK, tessék... nem kell nekem még ez a gond is a többi mellé. Most legalábbis így érzem. Nem volt ez egy konkrét döntés, hogy "mától nem lépek be a fórumra"... egyszerűen csak teltek a napok, és nem volt semmi kedvem hozzá. Egyáltalán nem tűnt fel, hogy ennyi ideje nem léptem már be - és ez is sokatmondó.
Üdv!

Örülök, hogy újra látható vagy!  :yes:
Azért nem mindig ugyanazok a körök mennek ám, a kiemelt résznél például (szerintem)  már más a fősodor  ;)
Remélem, hogy jól jössz ki a Yaris-ügyből  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.18 22:21:32 írta vd1234 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Kivel futottunk össze?
« Válasz #1421 Dátum: 2014.01.18 22:32:02 »
A saját biztosítója is bekéri tőle az adatlapot...
Az nincs neki. Írtam: 2012 óta nincs biztosítása, mert nem fizette a díjat. (Amúgy az autó céges, egy kis kft nevén van; a kft és a károkozó ipse címe azonos, tehát nyilván az ő cége.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1422 Dátum: 2014.01.19 06:46:37 »
Hát, gondoltam ha elismeri a felelősséget, nem szükséges  ::) ...

Utólag nem lehet feljelenteni?
NEEEEM!!!!
NE GONDOLKOZZ ILYENKOR!!!!
ha tudod,h te nem hibáztál,akkor rendőrt hívsz,lexarod mit mond a másik fél.
és egyböl fotózol,adatot rögzítesz. lesz idö míg kiérnek a rendőrök.
még elhintheted azt is,h fáj a nyakad,fejed.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1423 Dátum: 2014.01.19 07:12:55 »
NEEEEM!!!!
NE GONDOLKOZZ ILYENKOR!!!!
ha tudod,h te nem hibáztál,akkor rendőrt hívsz,lexarod mit mond a másik fél.
és egyböl fotózol,adatot rögzítesz. lesz idö míg kiérnek a rendőrök.
még elhintheted azt is,h fáj a nyakad,fejed.
Öcsémnek hasonló, hátulról belemenős esetben egy biztosítós ismerőse ment a helyszínre. A másik félnek volt biztosítása, és úgy egyeztek meg, hogy a rendőrséget nem hívják ki. Minden rendben ment, úgy látszik, vannak kivételek is.
Utána pár héttel meg úgy nekiállt fájni a nyaka, hogy alig tudott felkelni, de az már egy másik sztori.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1424 Dátum: 2014.01.19 07:17:26 »
úgyvan.
ha már picit érzed,h fáj,egyből mentő. vizsgáljanak meg. nekem is volt már 2ilyen ügyem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки