Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1562500 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Corolla Verso
« Válasz #4575 Dátum: 2016.01.10 14:17:32 »
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 2007-es fl-es Versoba utángyártott könyöklőt és szönyegkészletet?
Köszönöm.

Petronauta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #4576 Dátum: 2016.01.11 14:41:03 »
Sziasztok!

Oktober vegen vasaroltunk egy hasznalt dizel Corolla Versot, 150.000 km-rel, nemetorszagi auto, magyar  kereskedotol. A kerdes, hogy teljesen random feher fustot ereget magabol, igy probalgattam utanaolvasni, befecskendezo problema lehet? En ezt rejtett hibanak veszem, a kereskedo eddig normalis volt, viszont a sajat szereloihez akarja vinni az autot, ok persze allitjak, hogy az autonak semmi baja, csak azert fustol mert dizel stb, de ez kizart, hogy normalis amit az auto csinal. Ha viszont a befecskendezoket kene cserelni, akkor azt hol erdemes? Nem igazan lenne most markaszervizre penzem, utangyartott fecskendezore gondoltam, illetve a kerdesem, hogy az mennyibe fajna/ db? Mik a hatranyai?

Koszonet, ha valaki reagal a kerdesemre, szep napot!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #4577 Dátum: 2016.01.11 15:00:28 »
Ha fehér a füst, akkor az hűtővíz, és jó eséllyel hengerfej tömítés probléma, rossz esetben gátrepedés. Előbbi jó eséllyel javítható, utóbbinál motor kuka...  :no:

Petronauta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #4578 Dátum: 2016.01.11 15:42:49 »
Ez kb mennyibe faj, ha a tomitest kell cserelni, illetve hol erdemes megnezetni, ahol ertenek hozza, de nem markaszerviz?

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4579 Dátum: 2016.01.11 15:51:06 »
Persze nagyon nehéz távgyógyítani... mit mondanak a szerelők, márkaszervíz? szóval valaki, aki javít is meg tudja határozni a baj okát. A javításra is tehet ajánlatot a tapasztalatok alapján, az árakat is kb. belövik. Biztosan sokszázezer a javítás, csak az első számjegyet nem lehet tudni. :cry:
A fórumot és egyéb tapasztalatokat ha nézem, plusz amit én magam olvastam, hallottam, az első, hogy bármi baja van a márkaszervíz rettenetesen drága. Ami viszont a lényeg, hogy van, mindig létezik olcsóbb megoldás, utángyártott, felújított stb. felújítás...kisebb óradíj, jobb ár.
A garancia kérdésében fontos volna, hogy így vetted, vagy azóta jött elő a hiba? Ugyanis ha nem volt és nálad jött ki a baj, elvileg volna rá garancia, mert a használt autóra is van! Aztán jön a vita, hogy mire van az a garancia, fékbetétre biztos nincs...
Kokrétan a hiba okára vonakozóan azt tudom, hogy a 175 LE-s motor nagyon kihegyezett és rengeteg volt ezekkel a probléma, engem konkrétan lebeszéltek, nehogy ezt a verziót vegyem. Hamar hengerfejesek lehetnek, túlmelegednek, a gázolaj minőségére érzékenyek, szennyező anyagokra stb. Mondjuk nem írtad meg milyen motor van benne, 3 féle volt akkoriban, 136 LE, 150 Le és a 175-ös.
Szerencsére, jelen esetben sajnos... nem tudok ajánlani senkit, aki ilyesmit csinál, de sok ezzel a témával foglalkozó hozzászólás van és volt itt, hátha ők tudnak ajánlani valakit, úgyhogy lapozz vissza, biztosan találsz sorstársat.

Petronauta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #4580 Dátum: 2016.01.11 16:16:00 »
177-s, a problema mar akkor is megvolt, csak egyre tobbet csinalja... Es az a bajom, hogy sajat szerelojukhoz visszuk, o azt mondja semmi baja, de neha brutalisan fustol. En elbaltaztam ezt az egesz autovasarlast, de ezen mar tultettem magam. Gondolom olyan nincs, hogy azt mondom nekik, hogy kerem vissza a penzem :D koszi, majd probalgatok visszaolvasni, csak ez egy hosszadalmas tortenet a 400 oldallal :D ami erdekes, hogy tok random csinalja, ilyen 3-4. fokozatban lehinkabb. 140 folott egyaltalan nem is csinalja pl, illetve ha elkezd fustolni, akkor altalaban ha beallok egy ilyen 70-80-s tempora, utana befejezi..:(koszi a segitseget!

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #4581 Dátum: 2016.01.12 07:59:34 »
Hűtőfolyadék szintje ugye nem csökken?
Nem lehet, hogy a DPF szűrőt akarja regenerálni olyankor, amikor füstöl?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4582 Dátum: 2016.01.12 08:51:26 »
Nekem is eszembe jutott, és az tényleg alkalomszerűen történik, de az fehér füst?
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #4583 Dátum: 2016.01.12 11:02:00 »
Én sose tudtam megkülönböztetni a kettőt: a kéket is fehérnek látom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Petronauta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #4584 Dátum: 2016.01.12 12:53:32 »
Én sose tudtam megkülönböztetni a kettőt: a kéket is fehérnek látom.

Hat ezaz...:D tolem is kerdezik, hogy milyen szinu ... Hat mondom feher... Kerdes: kekes feher vagy feher?:D koszi... 25 eves nokent biztosan tudom milyen a feher meg a kekes feher... Csinalok majd valami videot rola .. Nem tudom, hogy a hutovoz szintje csokkent e, megnezem. Honnan tudom meg, ha a hutovozws verzio van?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #4585 Dátum: 2016.01.12 12:58:14 »
Hat ezaz...:D tolem is kerdezik, hogy milyen szinu ... Hat mondom feher... Kerdes: kekes feher vagy feher?:D koszi... 25 eves nokent biztosan tudom milyen a feher meg a kekes feher... Csinalok majd valami videot rola .. Nem tudom, hogy a hutovoz szintje csokkent e, megnezem. Honnan tudom meg, ha a hutovozws verzio van?
Jah, nőként ciki, egy pasinak sokkal szűkebb a látott színskálája :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Corolla Verso
« Válasz #4586 Dátum: 2016.01.12 13:09:59 »
Hat ezaz... :D tolem is kerdezik, hogy milyen szinu ... Hat mondom feher... Kerdes: kekes feher vagy feher? :D koszi... 25 eves nokent biztosan tudom milyen a feher meg a kekes feher... Csinalok majd valami videot rola .. Nem tudom, hogy a hutovoz szintje csokkent e, megnezem. Honnan tudom meg, ha a hutovozws verzio van?
Ez jó eséllyel a részecskeszűrő regenerálás füstje lesz.
A D-4D & D-CAT topic utolsó pár oldalát érdemes átolvasni, mert nem egyedi a probléma/jelenség.

Petronauta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #4587 Dátum: 2016.01.12 13:15:48 »
Jah, nőként ciki, egy pasinak sokkal szűkebb a látott színskálája :D

Ja bocsi!:D nem tartom kizartnak, hogy meg tudnam kulonboztetni, ha lattam volna feher fustot es kekes feheret.. :)

Petronauta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corolla Verso
« Válasz #4588 Dátum: 2016.01.12 13:28:12 »
Ez jó eséllyel a részecskeszűrő regenerálás füstje lesz.
A D-4D & D-CAT topic utolsó pár oldalát érdemes átolvasni, mert nem egyedi a probléma/jelenség.

Koszi!!!  :winkiss:

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4589 Dátum: 2016.01.12 20:49:49 »
Ami bíztató, hogy ha ez nem tisztító művelet lenne, ez a füstölés, akkor nem bírja/bírta volna eddig se. Hibakód, letilt, leáll. Vagy csak eláll.
De egy vizsgálat mégiscsak jó lenne!! Nem tudom írtad-e, hogy volt diagnosztikán?
Különben a tiszító folyamat szükséges, nem mindig tudni ill. alig tudni mikor van. Bizonyára az enyém már sokszor megcsinálta, de nem vettem észre. A kicsike 136 Le-s épp most Belgrád felé és haza(?) csinált ilyet, némileg növekedett pill. fogyasztás értékkel. De igazából nem tudom biztosan. Leginkább mégis onnan tudom, hogy a 8xx km után, mintha seggbe lőtték volna, annyira harap és megy, hogy még/már nekem is feltűnt:-) Az az igazság, ezek a dizelek szeretnek egyenletesen forogni, sokat, egyenletesen, a 136-os legjobb és leghalkabb utazója a 160, csak már fizetős. De szépen forog 150 körül, ezt szoktam tolni és ez jó neki. Figyelem! Hidegen sose forgasd és ha toltad, ne állítsd le, 2-250 km után, pisiszünetben azt a pár percet hagyom járni. Ez nem (csak) a motor miatt fontos, hanem a turbó kenését tartja fenn, ami nagyon fontos!