Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 972055 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4905 Dátum: 2016.11.06 15:43:37 »
múltkor voltam a Madár hegyen ha a gazdagrét feletti részre gondolsz. nagyon szép de autó nélkül halott vagy. olyan mint Üröm.  fent a hegyen oszt helló. csak ne kelljen dolgozni járni..
A gazdagrét mellett részről van szó, ami a templom mellett/alatt van. Ott még a bkv is könnyen elérhető.
Ez az autókérdés nem különösebben izgat, így is ketten két autóval járunk, pedig itt van a metró és a 4-es villamos pár méternyire.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4906 Dátum: 2016.11.06 16:06:47 »
Jó sok érdekes szempontot feldobtatok, mi is kábé ezeken agyalunk 2-3 éve.
Mi tudjuk, mi lenne az ideális lakóhely, de nem tudjuk megfizetni:
- a legjobb, nekem mindenképpen top a MOM park feletti rész. Imádom, gyönyörű zöld, de minden közel van, jó a tömegközlekedés, cserébe megfizethetetlen.
- Következő ilyen a Villányi út környéke. Szintén jó paraméterek, viszont alig olcsóbb mint a MOM környéke.
- Ami realitás lehet az a XI. kerület Ulászló utca (Fehérvári-Bartók között), itt lakunk most is a közelben (Baranyai utca eleje), imádjuk, de ez is durván drága. Így egyre inkább arra felé megyünk, hogy a nagyobb lakás miatt meg kell kötni azt kompromisszumot, hogy kintebb költözünk. Ezen a lakótelepen pedig nincs 55 négyzetméternél nagyobb lakás.

Szeretünk itt lakni, ahol lakunk, de már unjuk, hogy a parkolóhely egyre nehezebb (sok surmó sajnálja az Allee-ban a 200ft/óra parkolási díjat, ez karácsony közeledtével egyre kritikusabb), hogy egyre több itt is a csöves stb.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4907 Dátum: 2016.11.06 16:56:45 »
Garázs! Nekünk a kizáró okok közt volt. Az nem elfogadható, hogy az utcán kelljen tartani az autót. Nem csak a védelem miatt, hanem a kényelem miatt is - a garázsba mindig be lehet állni (legalábbis idegenek ebben ritkáb akadályoznak meg).

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4908 Dátum: 2016.11.06 17:03:24 »
rakás pénz a garázs. reggelente látom az csillaghegyen új lakóparkok mellett a susnyásban ott rohadnak a kocsik a házak mellett.


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4909 Dátum: 2016.11.06 17:10:37 »
Még nagyobb rakás pénzbe kerül majd akkor, amikor meghúzzák, bármi kárt okoznak benne, sőt ellopják. És annál még nagyobb kár az, amikor nem lehet dolgozni a hiányzó autó miatt...
Az már csak tényleg bónusz, hogy télen nem kell kaparni a jeget a szélvédőről, nyáron meg nem 50 fokos autóba kell beülni.
Amúgy dél-pesten 500ezer volt egy garázs pár éve.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4910 Dátum: 2016.11.06 18:30:13 »
Én ezt a problémát megoldottam: kiharcoltam, úgy alakítottam, hogy otthonról dolgozhassak :yes:
Ezt még a főnökök, tulajdonosok se tehetik meg (OK nincsenek is az országban, ami még jobb)
Voltak probálkozásaik, hogy vegyünk egy szép új raktár/irodaépületett, ami 40 km-re volt(Nagytarcsán) ,de jól lebeszéltem őket róla, magyarul beintettem :D
Ez a felállás immár több mint 20 éve fennáll, de elötte külföldön is úgy béreltem, hogy a város kellős közepében legyek és az iroda 10 percre volt gyalog, délben haza tudtam menni ebédelni- aminek az asszony nem mindig örült [rohog]

Hát, ju nó oldi pít, a változatosság... :D :D ;) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4911 Dátum: 2016.11.06 18:35:15 »
Még nagyobb rakás pénzbe kerül majd akkor, amikor meghúzzák, bármi kárt okoznak benne, sőt ellopják. És annál még nagyobb kár az, amikor nem lehet dolgozni a hiányzó autó miatt...
Az már csak tényleg bónusz, hogy télen nem kell kaparni a jeget a szélvédőről, nyáron meg nem 50 fokos autóba kell beülni.
Amúgy dél-pesten 500ezer volt egy garázs pár éve.

Azér' nem to'm! A miénk tíz és harminc miller között vót pár évae, de fölötte van meég ez+az, giz+gaz! is :D :D :tt2: :whistling: :yes: eés, nem vót 15 kilóméterre a háztú, ja meg mossincs!!!
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.06 18:36:58 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4912 Dátum: 2016.11.06 18:42:04 »
Azér' nem to'm! A miénk tíz és harminc miller között vót pár évae, de fölötte van meég ez+az, giz+gaz! is :D :D :tt2: :whistling: :yes: eés, nem vót 15 kilóméterre a háztú, ja meg mossincs!!!
Lacikám, Te nagyon is jó helyen laksz!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4913 Dátum: 2016.11.06 19:06:38 »
Lacikám, Te nagyon is jó helyen laksz!
Eztet hogyé'ted Főni!
Távol a sok xartú', v. a sok távol a xartú'?? :D :D [rohog] :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4914 Dátum: 2016.11.06 19:40:16 »
Jó sok érdekes szempontot feldobtatok, mi is kábé ezeken agyalunk 2-3 éve.
Mi tudjuk, mi lenne az ideális lakóhely, de nem tudjuk megfizetni:
- a legjobb, nekem mindenképpen top a MOM park feletti rész. Imádom, gyönyörű zöld, de minden közel van, jó a tömegközlekedés, cserébe megfizethetetlen.
- Következő ilyen a Villányi út környéke. Szintén jó paraméterek, viszont alig olcsóbb mint a MOM környéke.
- Ami realitás lehet az a XI. kerület Ulászló utca (Fehérvári-Bartók között), itt lakunk most is a közelben (Baranyai utca eleje), imádjuk, de ez is durván drága. Így egyre inkább arra felé megyünk, hogy a nagyobb lakás miatt meg kell kötni azt kompromisszumot, hogy kintebb költözünk. Ezen a lakótelepen pedig nincs 55 négyzetméternél nagyobb lakás.

Szeretünk itt lakni, ahol lakunk, de már unjuk, hogy a parkolóhely egyre nehezebb (sok surmó sajnálja az Allee-ban a 200ft/óra parkolási díjat, ez karácsony közeledtével egyre kritikusabb), hogy egyre több itt is a csöves stb.
Mom parknal mi is figyeltuk a helyzetet. Inkabb ott fizetnek 6-700 ezret egy negyzetmeterert mint a gazdagreten...van ott egyket utca a bevasarlokozpont mogott amik szuperek
De a kissvabhegy azert meg annal is jobb. Meg meg dragabb :(

Garazs: amikor koltozni kell akkor altalaban fontosabb hogy legyen meg egy felszoba vagy fussa a konyhabutorra mint hogy utcan all-e a verda...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4915 Dátum: 2016.11.06 20:00:06 »
Eztet hogyé'ted Főni!
Távol a sok xartú', v. a sok távol a xartú'?? :D :D [rohog] :flowers:
elfér ott még egy tót menyecske is...egy remete jeti...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4916 Dátum: 2016.11.06 20:15:21 »
Jó sok érdekes szempontot feldobtatok, mi is kábé ezeken agyalunk 2-3 éve.
Mi tudjuk, mi lenne az ideális lakóhely, de nem tudjuk megfizetni:
- a legjobb, nekem mindenképpen top a MOM park feletti rész. Imádom, gyönyörű zöld, de minden közel van, jó a tömegközlekedés, cserébe megfizethetetlen.
- Következő ilyen a Villányi út környéke. Szintén jó paraméterek, viszont alig olcsóbb mint a MOM környéke.
- Ami realitás lehet az a XI. kerület Ulászló utca (Fehérvári-Bartók között), itt lakunk most is a közelben (Baranyai utca eleje), imádjuk, de ez is durván drága. Így egyre inkább arra felé megyünk, hogy a nagyobb lakás miatt meg kell kötni azt kompromisszumot, hogy kintebb költözünk. Ezen a lakótelepen pedig nincs 55 négyzetméternél nagyobb lakás.

Szeretünk itt lakni, ahol lakunk, de már unjuk, hogy a parkolóhely egyre nehezebb (sok surmó sajnálja az Allee-ban a 200ft/óra parkolási díjat, ez karácsony közeledtével egyre kritikusabb), hogy egyre több itt is a csöves stb.
Na, ez érdekes.
A Kiss J. utca fölső részén nőttem fel, ott van egy rész kertes sorházakból. Nagyon szerettem, jó volt a közlekedés, infrastruktúra, a többit már leírtam. A kert olyan volt, hogy nekünk nem volt sose balatoni nyaralónk...
Utána a Fehérvári - Ulászló sarkán laktunk pár évet, ott jó volt, hogy közel volt a budai Skála, a piac, meg rengeteg BKV járat ment a közelben. Jóideig autónk sem volt, szükség híján. Onnan azért menni kellett idővel, mert nem elég zöld, és nem is volt elég nagy. Először az Ulászló utcát nézegettük, aztán a Villányi Bocskai közti részt, végül teljesen kitágítottuk Budára. És végül idejöttünk annak ellenére, hogy elsőre az infrastruktúra sem meggyőző, és mindkettőknek messzebb van a munkahelyétől. De győzött a zöld közelsége.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4917 Dátum: 2016.11.06 20:16:14 »
Mom parknal mi is figyeltuk a helyzetet. Inkabb ott fizetnek 6-700 ezret egy negyzetmeterert mint a gazdagreten...van ott egyket utca a bevasarlokozpont mogott amik szuperek
De a kissvabhegy azert meg annal is jobb. Meg meg dragabb :(

Garazs: amikor koltozni kell akkor altalaban fontosabb hogy legyen meg egy felszoba vagy fussa a konyhabutorra mint hogy utcan all-e a verda...
Dolgos utca és környéke? Unokatesóm lakott ott, az egy talán 4 szintes ház volt lift nélkül, és az emeletek magasabbak, hosszabb lépcsők.
Másrészt meg autóval nagyon nehéz megállni ott, nem nagyon van hely az autóknak, napközben meg pénzdíjas, ha vendég jön stb. A 61es villamos meg 500m gyaloglás.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4918 Dátum: 2016.11.06 22:36:47 »
Hat mi konkretan a beck fulop utcaban neztunk egyet de szerencsere lotavolon kivul volt ax ara ezert nem kellett sokat agyalnunk azon hogy mik a gyenge pontok :)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4919 Dátum: 2016.11.06 23:55:46 »
Dolgos utca és környéke? Unokatesóm lakott ott, az egy talán 4 szintes ház volt lift nélkül, és az emeletek magasabbak, hosszabb lépcsők.
Másrészt meg autóval nagyon nehéz megállni ott, nem nagyon van hely az autóknak, napközben meg pénzdíjas, ha vendég jön stb. A 61es villamos meg 500m gyaloglás.
Dolgos utcát konkrétan imádom! Volt egy lány, akivel még a feleségem előtt kavartam, ott volt egy gyönyörű lakása, ott voltam nála párszor (nem, nem aludtam ott). A lakásba/környékbe szerelmes vagyok azóta is a lánnyal kapcsolatos érzések elég gyorsan elmúltak.  :whistling:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...