Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970365 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4635 Dátum: 2016.09.07 13:06:56 »
Feleségem most hívott, hogy hallotta a rádióban, hogy létezik valami olyan cucc, ami gázos átfolyó vízmelegítőnél (~cirkó) melegen tartja a vizet, és nem kell megvárni még csomó hideg víz kifolyik a meleg érkezéséig. Tudja valaki mi ez, hogyan lehet rákeresni? Nálunk a fürdőben van a melegítő és a konyha elég messze van, és elég sok idő (és víz) mire a konyhában is meleg lesz a víz. Köszönöm!

Nem a kérdésre, hanem a mögöttes problémátokra többféle megoldás lehetséges. Belekezdjünk?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4636 Dátum: 2016.09.07 13:31:38 »
Nézzük persze!
De ami fontos, hogy ne legyen túl drága és építésigényes, mert alapvetően nem tervezünk itt lakni túl sokáig (2-3 éven belül szeretnénk nagyobb lakásba költözni) - szóval véleményem szerintem nem túl komoly a probléma, mert 7 éve lakunk itt, és eddig nem volt gond, ezt a rövid időt meg kibírjuk már. Szóval ha van valami egyszerű és nem túl drága megoldás az érdekelne.

A konyhában egyébként elég kevés melegvízet használunk, mert mosogatógép van, a problémásabb dolgok mosogatásához meg hozunk melegvízet a konyhából, illetve van vízforraló.
Amikor megvettük a lakást, akkor a konyhában volt egy elektromos kisbojler (ilyen 5 literes), de az a megoldás nem tetszett, leszereltettük (pedig lehet, nem lett volna hülyeség).

Mondom, túl nagy súlya nincs az ügynek.

De ha már itt vagyunk, ami érdekelne, hogy a vízmelegítő (átfolyós, gázos) csak nagyon meleg és hideg vizet tud. No, annak kellene egy beállítás és karbantartás, és nem lenne gond. A konyhába ezért is problémás a melegvíz, mert a konyhai csap nem "visz el" annyi melegvízet, amitől a vízmelegítő beindul.

« Utoljára szerkesztve: 2016.09.07 13:35:21 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4637 Dátum: 2016.09.07 15:36:42 »
Nézzük persze!
De ami fontos, hogy ne legyen túl drága és építésigényes, mert alapvetően nem tervezünk itt lakni túl sokáig (2-3 éven belül szeretnénk nagyobb lakásba költözni) - szóval véleményem szerintem nem túl komoly a probléma, mert 7 éve lakunk itt, és eddig nem volt gond, ezt a rövid időt meg kibírjuk már. Szóval ha van valami egyszerű és nem túl drága megoldás az érdekelne.

A konyhában egyébként elég kevés melegvízet használunk, mert mosogatógép van, a problémásabb dolgok mosogatásához meg hozunk melegvízet a konyhából, illetve van vízforraló.
Amikor megvettük a lakást, akkor a konyhában volt egy elektromos kisbojler (ilyen 5 literes), de az a megoldás nem tetszett, leszereltettük (pedig lehet, nem lett volna hülyeség).

Mondom, túl nagy súlya nincs az ügynek.

De ha már itt vagyunk, ami érdekelne, hogy a vízmelegítő (átfolyós, gázos) csak nagyon meleg és hideg vizet tud. No, annak kellene egy beállítás és karbantartás, és nem lenne gond. A konyhába ezért is problémás a melegvíz, mert a konyhai csap nem "visz el" annyi melegvízet, amitől a vízmelegítő beindul.


De nem ám!! Amennyiben tárolós volt a vízmelegítő.
A legegyszerűbb egy zárt rendszerű elektromos vízforraló, aminek a belépő (kék)csonkja az átfolyós "cirkó" hmv kimenetére van csövezve, a kilépő (piros) csonkja pedig a mosogató csapoló melegvíz bekötő csonkjára. Kell még egy megfelelő védelemmel ellátott dugalj is a közelébe. Nyereség; a tárolóként működő vízmelegítő a csapoló közvetlen közelébe felszerelhető (mosogató alá) így azonnal van melegvíz a kazánból a mosogatónál. + Kazán üzemszünet esetére is van melegvíz, amennyiben van áram.
A másik lehetőséget (amit preferálnál) a kombinált kazán ismerete nélkül nem tudom kifejteni, de nem reménytelen és "csak" a hőcserélő átmosásával (vízkő mentesítésével) járna.A cirkuláltatott hmv ág a legdrágább és macerás a kialakítása,=kiesett. :)
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.07 15:44:02 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4638 Dátum: 2016.09.07 15:43:26 »
De nem ám!! Amennyiben tárolós volt a vízmelegítő.
A legegyszerűbb egy zárt rendszerű elektromos vízforraló, aminek a belépő (kék)csonkja az átfolyós "cirkó" hmv kimenetére van csövezve, a kilépő (piros) csonkja pedig a mosogató csapoló melegvíz bekötő csonkjára. Kell még egy megfelelő védelemmel ellátott dugalj is a közelébe. Nyereség; a tárolóként működő vízmelegítő a csapoló közvetlen közelébe felszerelhető (mosogató alá) így azonnal van melegvíz a kazánból a mosogatónál. + Kazán üzemszünet esetére is van melegvíz, amennyiben van áram.
A másik lehetőséget a kombinált kazán ismerete nélkül nem tudom kifejteni, de nem reménytelen és "csak" a hőcserélő átmosásával (vízkő mentesítésével) járna.A cirkuláltatott hmv ág a legdrágább és macerás a kialakítása,=kiesett. :)
Köszi!
Az átfolyó vízmelegítő egy junkers, és nem tárolós. Szóval ha tudsz valakit ajánlani, aki ki tudja takarítani/karban tartani akkor azt is megköszönném (Budapest, Újbuda Központ).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4639 Dátum: 2016.09.07 15:59:25 »
Köszi!
Az átfolyó vízmelegítő egy junkers, és nem tárolós. Szóval ha tudsz valakit ajánlani, aki ki tudja takarítani/karban tartani akkor azt is megköszönném (Budapest, Újbuda Központ).


A junkers kevés, kell a komplett típus azonosító.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4640 Dátum: 2016.09.07 16:03:17 »
A junkers kevés, kell a komplett típus azonosító.
Oké, megpróbálom előkeríteni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4641 Dátum: 2016.09.07 18:24:19 »
meg a parabolára...

no, röviden a parabola projektről:

1. leszedtem a falról, átraktam máshová , konzol felrak. antenna felrak, jel nincs.
2 DIgis kijön közli itt nincs jel, hátrébb kellett vinni a kertbe egy 10 métert.
3. lakatos após átjött épitettünk egy 4 m magas vascső adótornyot , tartóval mindennel.. parabola felrak.
4. ma megint jött a Digis egy óra szenvedés anyázás után talált jelet.
5. befűztem vagy 130 méter kábelt árkon bokron át. 3 szál. 
6. most megy. gyengébb a jel mint azelőtt de megy.
7. rakás pénz. csak a kábel meg a csatok vagy 10e plussz a két kiszállás díja sok ezer 

elegem lett belőle.  :censored:

munka közben:

-maradtam volna a panelban: ott a digikábel és a melegviz a küszöbön..
-mentem volna lakóparkba, minden szép és új.
-minek jöttem ki falura..

 ::)
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.07 18:36:00 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4642 Dátum: 2016.09.07 19:13:24 »
Ott kellett volna hagyni ahol volt....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4643 Dátum: 2016.09.07 19:18:40 »
én kb 15+ éve csinálgatok ilyesmit,soha nem volt olyan,h nem találtam jelet...
furcsa ez nekem...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4644 Dátum: 2016.09.07 20:01:36 »
(megint) egy nagyon amatőr kérdés: a hűtőnk hűtő részében kiégett az izzó, teljesen közönséges (E27 40w tejfehér) körte volt benne. Ilyet már nem nagyon lehet kapni. A korszerűbbnek csúfolt égők közül van olyan, ami nem jó bele, mert pl. nem bírja a hideget, vagy a sok rövid idejű kapcsolgatást, avagy mehet bele bármi?
Nyilván első körben halogén, másodikban valami ledes jön szóba.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4645 Dátum: 2016.09.07 20:11:56 »
(megint) egy nagyon amatőr kérdés: a hűtőnk hűtő részében kiégett az izzó, teljesen közönséges (E27 40w tejfehér) körte volt benne. Ilyet már nem nagyon lehet kapni. A korszerűbbnek csúfolt égők közül van olyan, ami nem jó bele, mert pl. nem bírja a hideget, vagy a sok rövid idejű kapcsolgatást, avagy mehet bele bármi?
Nyilván első körben halogén, másodikban valami ledes jön szóba.


Jó lesz az a halogén, legalább lesz miért pörögjön a kompresszor. LED!!
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.07 20:21:21 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4646 Dátum: 2016.09.07 20:28:05 »
Mi miatt linkelted be?
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4647 Dátum: 2016.09.07 20:30:17 »
Ott kellett volna hagyni ahol volt....

ronda volt. ki volt rakva a falra az ablak mellé. tudom hogy így a könnyü csak ronda és takarta a fényt.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4648 Dátum: 2016.09.07 20:30:44 »
én kb 15+ éve csinálgatok ilyesmit,soha nem volt olyan,h nem találtam jelet...
furcsa ez nekem...

egy hatalmas fenyőfa takarta a jelet.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4649 Dátum: 2016.09.07 20:34:05 »
(megint) egy nagyon amatőr kérdés: a hűtőnk hűtő részében kiégett az izzó, teljesen közönséges (E27 40w tejfehér) körte volt benne. Ilyet már nem nagyon lehet kapni. A korszerűbbnek csúfolt égők közül van olyan, ami nem jó bele, mert pl. nem bírja a hideget, vagy a sok rövid idejű kapcsolgatást, avagy mehet bele bármi?
Nyilván első körben halogén, másodikban valami ledes jön szóba.
OBI-ban nézd meg. :)