Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 972003 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4335 Dátum: 2016.04.10 07:57:18 »
Miért motorbenzin van????

A modern benzinesek négyüteműek.  Vagyis benzin kell bele, meg motorolaj. Pont úgy, mint a kocsikba.  Ennek megfelelően évente kell cserélni. 6 deci motorolaj kell bele jellemzően. Meg sima 95-ös benzin.

Ha megfelelő lóerő van, akkor a nagy és nedves füvet is viszi.  Persze azért évente-kétévente nem árt egy késélezés sem, főleg, ha akad kavics a kertben. Nekem a nagy Oleo-Mac egy tartállyal két fűnyírást teljesít.  Nyilván függ a nyírandó felülettől.  Fogyasztás?  Fogalmam sincsen, nem mérvadó.  Üzemórában lehetne mérni, de minek is??

Van biza, ha hihetünk a MASZ tudásbázisnak!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4336 Dátum: 2016.04.10 08:29:58 »
Van biza, ha hihetünk a MASZ tudásbázisnak!!

Nana, nem veszünk ki szavakat, hanem az idővonal mentén tekintjük az értelmét a dolgoknak!!  :helpsmilie: :helpsmilie:

Ennek mentén, akkor átfogalmazva: ennek a tudásbázisnak az ő bugyraiban van-é autóbenzin megfogalmazás?   :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4337 Dátum: 2016.04.10 08:56:28 »
Vizes fűvet nem ajánlatos vágni! Nem dobja ki a gyüjtőbe, vagy félpecenként szedegetheted ki, mert betömörül. Max . ha gyüjtőt nem teszed fel és az ajtót felhajtod, hogy szabadon kidobja, DE MIND RÁD fogja dobni :devil:

ugyanezt érzem.. :censored:
akkor hagyjuk.  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4338 Dátum: 2016.04.10 09:22:29 »
apósoméknak ilyen van...
januárban vették...vmi nagy kedvezménnyel 72ért...
http://www.mcculloch.com/hu/products/lawn-mowers/m56-140wf/
a napokban állt üzembe,eddig jó...nagyon erös...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4339 Dátum: 2016.04.10 10:12:58 »
Nana, nem veszünk ki szavakat, hanem az idővonal mentén tekintjük az értelmét a dolgoknak!!  :helpsmilie: :helpsmilie

Ennek mentén, akkor átfogalmazva: ennek a tudásbázisnak az ő bugyraiban van-é autóbenzin megfogalmazás?   :surrender:

 :no: :yes: :no: :yes: ;)
Az aláhúzott szöveg szerinti felhívást (gondolatmenetet) követve; az autókban, motorkerékpárokban,... és kerti munkagépekben is, jól körülhatárolható számosságban belsőégésű otto motorok szolgáltatják a munkavégző képességet, így a citált idővonalat felhasználva eljuthatunk ahhoz a "szűkített értelmezéshez", hogy van.
Javallat, hogy használjuk a szakma által deklarált kifejezéseket, így nem kell azon lamentálni, hogy "mit gondolt a költő"! :flowers: 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4340 Dátum: 2016.04.11 05:25:59 »
ugyanezt érzem.. :censored:
akkor hagyjuk.  :clap:

Kivéve, ha van a gyűjtősnek oldalkidobója is....   Nálam a gyakorlat azt mutatja, hogy ehhez már csaknem folyós-vizesnek kell lenni a fűnek.  A harmat nem tétel - legalábbis a korábban említett modellnek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4341 Dátum: 2016.04.11 13:50:01 »
értem. csak lenyírtam tegnap a fűvet , vizes volt az alja de az asszo' addig cseszegetett amig nekiálltam.. ::)

a kés kivan már foltosan vágja. érdemes ezt élezni? kivettemm satupadban reszelővel próbáltam élet csinálni, dehát.. nem lett nagy szám.  :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4342 Dátum: 2016.04.11 14:29:35 »
értem. csak lenyírtam tegnap a fűvet , vizes volt az alja de az asszo' addig cseszegetett amig nekiálltam.. ::)
a kés kivan már foltosan vágja. érdemes ezt élezni? kivettemm satupadban reszelővel próbáltam élet csinálni, dehát.. nem lett nagy szám.  :wacko:

érdemes élezni. ha tompa a kés, akkor a füvet gyakran csak tépi, ha éles, akkor rendesen vágja. ja és sokkal gyorsabb lesz az egész projekt.
köszörűd nincs? apám vagy harminc éve maga élesít mindent a késektől a nagybaltáig, beleértve a fűnyírő kését is

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4343 Dátum: 2016.04.11 15:01:49 »
értem. csak lenyírtam tegnap a fűvet , vizes volt az alja de az asszo' addig cseszegetett amig nekiálltam.. ::)

a kés kivan már foltosan vágja. érdemes ezt élezni? kivettemm satupadban reszelővel próbáltam élet csinálni, dehát.. nem lett nagy szám.  :wacko:

Jó az ,ha az élszög<mint 15o!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4344 Dátum: 2016.04.11 19:07:31 »
értem. csak lenyírtam tegnap a fűvet , vizes volt az alja de az asszo' addig cseszegetett amig nekiálltam.. ::)

a kés kivan már foltosan vágja. érdemes ezt élezni? kivettemm satupadban reszelővel próbáltam élet csinálni, dehát.. nem lett nagy szám.  :wacko:
Flexet neki! Ne durván csak éppen a csorbáját, tompáját srégen leköszörülni.2perc az egész+ fel és leszerelés. A benzinest ne forditsad fel, nem szereti a karbi meg a tank :no:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4345 Dátum: 2016.04.11 19:15:39 »
értem. csak lenyírtam tegnap a fűvet , vizes volt az alja de az asszo' addig cseszegetett amig nekiálltam.. ::)

a kés kivan már foltosan vágja. érdemes ezt élezni? kivettemm satupadban reszelővel próbáltam élet csinálni, dehát.. nem lett nagy szám.  :wacko:

Reszelő??   Flexet neki, ahogy ÖregPít írta.  De ésszel Koma, először csak finoman, hogy ráérezz a helyes szögre és szigorúan kesztyűben!!   Ki ne tépje a kezedből, mert lesz sietés az ambulancéba!!

Ha nem vagy biztos kezű, akkor inkább fogd be satuba a kést és úgy!  Vigyázz nagyon! Csak saját felelősségre!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4346 Dátum: 2016.04.11 19:45:22 »
Reszelő??   Flexet neki, ahogy ÖregPít írta.  De ésszel Koma, először csak finoman, hogy ráérezz a helyes szögre és szigorúan kesztyűben!!   Ki ne tépje a kezedből, mert lesz sietés az ambulancéba!!

Ha nem vagy biztos kezű, akkor inkább fogd be satuba a kést és úgy!  Vigyázz nagyon! Csak saját felelősségre!
Á egyszerű: lépcsőre rakod , hogy kilógjon, rálépsz és a  két kezed szabad a flexeléshez ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4347 Dátum: 2016.04.12 05:36:40 »
Á egyszerű: lépcsőre rakod , hogy kilógjon, rálépsz és a  két kezed szabad a flexeléshez ;)

Kinek, mi. Én kézben csinálom, de murray Komámnak van satupadja.  :1eye:

Ámbátor majd építek egy lépcsősort valahova, most, hogy írod... :surrender:
Ez itt síkvidék nem hegyoldal. :)  :stuart:
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.12 05:38:47 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4348 Dátum: 2016.04.12 07:55:24 »
Kinek, mi. Én kézben csinálom, de murray Komámnak van satupadja.  :1eye:

Ámbátor majd építek egy lépcsősort valahova, most, hogy írod... :surrender:
Ez itt síkvidék nem hegyoldal. :)  :stuart:
Ahol van áram a flexhez, ott azért van valami fix hely is.  :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4349 Dátum: 2016.04.12 08:10:01 »
no, jóvan. tegnap kivettem a kést (nem veszek másikat 5 rugó újban az egész fűnyiró nem ér annyit)  aztán satuban flexxel valamit csiszolgattam.  :hug:
akkor ha önjáró egy fűnyiró van rásegités a kerekekre? ez kikapcsolható?  mert a kertem vége totál lejtős és pont ott a legnehezebb nyírni mert ilyen zsíros vastag parasztfű van nem fűmagos fű.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002