Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970283 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4320 Dátum: 2016.04.08 11:13:27 »
Kellene vennem egy új fűnyírót, viszonylag nagyobb, nem sík, bokrokkal fákkal tagolt területhez.
A gép legyen tartós, masszív, fűgyűjtő minél nagyobb annál jobb, önjáró??, jó ár/érték arányú.
Néztem pl a Makita PLM4621N modelljét.
Lenne valakinek javaslata mit érdemes venni (vagy mit nem), esetleg beszerzési forrás ahol jóárasítottan lehetne gépet venni?
Írj Kgabe-nak, biztos tud minimum tanáccsal segíteni. Makita forgalmazók is többek között... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4321 Dátum: 2016.04.08 11:15:02 »
Írj Kgabe-nak, biztos tud minimum tanáccsal segíteni. Makita forgalmazók is többek között... ;)
Neki már írtam ;)
De gondoltam több szem többet lát..  :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4322 Dátum: 2016.04.08 17:59:11 »
Neki már írtam ;)
De gondoltam több szem többet lát..  :flowers:

Fűnyíró Oleo-Mac, nekünk önjárós van.  Pont jó, hogy olasz!!  :1eye:  4 éve zokszó nélkül üzemel.  Most kapott egy teljes átvizsgálást, zsírzást, késélezést, szűrőket, olajat, miegyéb 10E-ért és go to.


Az az állítás, hogy az önjáró nehézkes manőverezésű, meg elviszi az erőt, nem igazán alátámasztható az én tapasztalatommal.  Nekem egy nagyobb méretű van, imádom, gyors, erős, jól manőverezhető. Az viszont igaz, hogy az önjáróst külön tanulni kell, hogyan érdemes kanyarogni vele akadály esetén. Kis gyakorlással szinte élvezet.  :yes:  Éééés baromi kényelmes, hogy nem kell küzdeni laza talajon sem.

Esetlegesen a kisebb motoros modelleknél lehet teljesítménycsökkenés az önjárás végett.

Kicsit olyan, mint az egynégyes szívó Octavia. Van, megy, de klímával, öt személlel a Matiz is elmegy mellette. 

Nem alulmotorizált fűnyírót kel venni. :)  És pontosan az igények fölé kell pozicionálni egy kicsit, akkor nem szenvedés lesz a munka vele.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4323 Dátum: 2016.04.08 19:35:13 »
Nekem 5db benzines van, abból 2 db önjáró, (egy olalkidobós, 4 pedig gyűjtős)
Persze vannak nagyobb kategoriásak is, de a 2 önjárom eleve erősebb mégse bírja olyan jól pl a nagy füvet mint a többi. Van egy MTD (vagy valami ilyesmi) olasz, párszor volt használva és tönkre is ment, fel kellett újíttatni, a szerelő is nagyon szidta, de jól megcsinálta.
Igen élvezetes az önjáró használata, de ügyeskedni kell . Nagy területekre ahol nincs sok fa meg egyébb kerülgetni való, no meg emelkedőn a legjobb.
Milyen az a" laza talaj"?
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.08 19:37:36 írta OldPiet »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4324 Dátum: 2016.04.08 19:47:58 »
Néztem az Oleo Mac-et az önjáró minimum 100 felett van, egyébként meg Briggs motoros(USA) ami mindenféle képpen a legjobb. Ha olaszban építették attól csak nem lesz rossz, a moci a lényeg.
Én meg 50-60e Ft ért vettem őket, de most se vennék a duplájáért. Ezek is tartósak, megbízhatóak, van ami már több mint 10 éve működik (leszámitva az 1 olasz gyerekbetegségét, de az talán még 40 eFt se volt)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4325 Dátum: 2016.04.09 08:24:11 »
Milyen az a" laza talaj"?

Amikor megázik. :)

Amúgy minek Neked annyi benzinbirka?? 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4326 Dátum: 2016.04.09 08:25:22 »
Néztem az Oleo Mac-et az önjáró minimum 100 felett van, egyébként meg Briggs motoros(USA) ami mindenféle képpen a legjobb. Ha olaszban építették attól csak nem lesz rossz, a moci a lényeg.
Én meg 50-60e Ft ért vettem őket, de most se vennék a duplájáért. Ezek is tartósak, megbízhatóak, van ami már több mint 10 éve működik (leszámitva az 1 olasz gyerekbetegségét, de az talán még 40 eFt se volt)

Úgy a, 105 Mátyás volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4327 Dátum: 2016.04.09 09:19:05 »
Amikor megázik. :)

Amúgy minek Neked annyi benzinbirka??
Sok a telek :D
és még két helyen csak villanyt használok :hug:
Sajna sedánom van, így nem tudom cipelni ide oda a fűnyírókat :innocent:


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4328 Dátum: 2016.04.09 16:39:46 »
Amikor megázik. :)

Amúgy minek Neked annyi benzinbirka??

Hát Főni , ez egy kissé bitumenszagúra sikeredett talajismeretre utal. :D :lol: ;)
A laza talaj!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4329 Dátum: 2016.04.09 16:56:57 »
Hát Főni , ez egy kissé bitumenszagúra sikeredett talajismeretre utal. :D :lol: ;)
A laza talaj!

Igaz. Akkor puha, felázott, mocsaras. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4330 Dátum: 2016.04.09 17:42:02 »
egyet kérdeznék. vízes fűvet,az alja vizes a benzines vágja?  vagy ez a késtől függ? utálok a a húszft-os elektromos fűnyirommal a vízes fűben molyolni.  amugy a benzines mennyit fogyaszt? autóbenzin kell bele vagy kétütemű?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4331 Dátum: 2016.04.09 18:47:52 »
egyet kérdeznék. vízes fűvet,az alja vizes a benzines vágja?  vagy ez a késtől függ? utálok a a húszft-os elektromos fűnyirommal a vízes fűben molyolni.  amugy a benzines mennyit fogyaszt? autóbenzin kell bele vagy kétütemű?

Miért motorbenzin van????

A modern benzinesek négyüteműek.  Vagyis benzin kell bele, meg motorolaj. Pont úgy, mint a kocsikba.  Ennek megfelelően évente kell cserélni. 6 deci motorolaj kell bele jellemzően. Meg sima 95-ös benzin.

Ha megfelelő lóerő van, akkor a nagy és nedves füvet is viszi.  Persze azért évente-kétévente nem árt egy késélezés sem, főleg, ha akad kavics a kertben. Nekem a nagy Oleo-Mac egy tartállyal két fűnyírást teljesít.  Nyilván függ a nyírandó felülettől.  Fogyasztás?  Fogalmam sincsen, nem mérvadó.  Üzemórában lehetne mérni, de minek is??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4332 Dátum: 2016.04.09 18:48:34 »
Sok a telek :D
és még két helyen csak villanyt használok :hug:
Sajna sedánom van, így nem tudom cipelni ide oda a fűnyírókat :innocent:

Így már érthető.  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4333 Dátum: 2016.04.09 20:59:19 »
Miért motorbenzin van????

A modern benzinesek négyüteműek.  Vagyis benzin kell bele, meg motorolaj. Pont úgy, mint a kocsikba.  Ennek megfelelően évente kell cserélni. 6 deci motorolaj kell bele jellemzően. Meg sima 95-ös benzin.

Ha megfelelő lóerő van, akkor a nagy és nedves füvet is viszi.  Persze azért évente-kétévente nem árt egy késélezés sem, főleg, ha akad kavics a kertben. Nekem a nagy Oleo-Mac egy tartállyal két fűnyírást teljesít.  Nyilván függ a nyírandó felülettől.  Fogyasztás?  Fogalmam sincsen, nem mérvadó.  Üzemórában lehetne mérni, de minek is??
Jól írod!
Az önjáró a dupláját issza mint a sima: saccra az önjáró 2 l-t a sima 1 l-t iszik ezzel simán lenyírjuk az 1000nm-es telket (a kettő együtt 1,5 óra alatt)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4334 Dátum: 2016.04.09 21:06:35 »
egyet kérdeznék. vízes fűvet,az alja vizes a benzines vágja?  vagy ez a késtől függ? utálok a a húszft-os elektromos fűnyirommal a vízes fűben molyolni.  amugy a benzines mennyit fogyaszt? autóbenzin kell bele vagy kétütemű?
Vizes fűvet nem ajánlatos vágni! Nem dobja ki a gyüjtőbe, vagy félpecenként szedegetheted ki, mert betömörül. Max . ha gyüjtőt nem teszed fel és az ajtót felhajtod, hogy szabadon kidobja, DE MIND RÁD fogja dobni :devil: