Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970329 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4185 Dátum: 2016.01.11 21:45:45 »
Pontosan ugyanezt gondolom én is...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4186 Dátum: 2016.01.11 22:15:17 »
Geratherm Non Contact a miénk. (online használati útmutató: klikk)
Baromi könnyen használható:
- bekapcsológombot megnyom
- pár másodpercet vár, míg csippan egyet (ilyenkor kalibrálja magát)
- homlokra/halántékra irányít, kb. 2-3cm távolságról
- START gombot megnyom
- kék fénnyel kört rajzol a homlokra, apró, kb. 1cm-es jobra-balra mozdulatokkal lehet még pontosabban mérni
- amikor kialszik, csippan egyet, és máris, nagy karakterekkel írja is az LCD-re az eredményt. LCD háttérszíne zöld hőemelkedésig, láztól felfele pedig piros

3 egymás után mérésből 3-at ugyanannyira hoz ki (mindig), én ennyitől pontosnak tekintem.
Egy dologra érdemes figyelni, lehetőleg ugyanabba a helyiségbe legyen tárolva ahol a mérés történik, kvázi ha valaki hűvös helyen tárolja a gyógyszerek mellett, majd behozza a meleg szobába és azonnal mérni kezd vele, akkor tévedhet, ezt írja a manuál is, mi nem tapasztaltunk ilyet, de azért erre figyelünk.
Egy praktikus tartója van. 2 AAA elemmel müxik, ami 3 év alatt még nem merült le.

A gyerekeink viccesnek érzik az egészet, ő maguk is tudják mérni saját lázukat, sőt játékból egymásét is meg szokták, és már tudják, ha piros utána a kijelző, akkor azonnal anyát hívni  :D
Köszi szépen, nagyon kell már valami megbízható. Valaki mindig beteg(de szó szerint) októbertől-áprilisig. Tele a brácsám vele néha... Akarom mondani állandóan.


A Lidlis, Aldis, nem csak fül, hamem homlok/halánték mérési lehetőséggel is rendelkeztek. Sajna az még pontatlanabb volt, mint a fülben mérés.
Emlékszem dühömben keresgéltem sokat a neten azokat a típusokat, hátha írnak róluk valamit, és közben megtaláltam más néven ugyanazt az Aliexpress-en, fillérekért...
Ezt csak megerősíteni tudom, pont ezekről írtam, siralmas mind. Viszont szomorú tapasztalat: a szülészeten is ugyanazt a Lidl-s szutykot(Silvercrest infra) használták mint amit kidobtunk a pontatlansága miatt. Csak pislogtam.


Lenyűgöző, de ennek az árából még a legolcsóbb helyen is 15 db hagyományos "lerázós" hőmérőt lehet venni, de van, ahol 25-öt...
Tételesen naplózzuk a családi költségvetést jól szűrhetően, úgyhogy meg tudom mondani, hogy a Lidl-s vackokra 7 ropit, a lerázhatatlan hagyományosokra 8 ropit költöttünk 3 év alatt. Ehhez képest 8000 ft egyszeri kiadás nem vészes.
Amúgy hihetetlen dolgokra tud az ember költeni, de észre sem veszi amíg nem számol utána. Telefon, net, kábeltv, stb... és ezek még a legfinomabb dolgok.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4187 Dátum: 2016.01.12 00:02:22 »
Tételesen naplózzuk a családi költségvetést jól szűrhetően, úgyhogy meg tudom mondani, hogy a Lidl-s vackokra 7 ropit, a lerázhatatlan hagyományosokra 8 ropit költöttünk 3 év alatt. Ehhez képest 8000 ft egyszeri kiadás nem vészes.
Akkor nektek megéri. Nekünk, amióta gyerek van, kettő darab hagyományos tört el, azaz vettünk 2 db alkoholosat darabját 500-ért, meg egy popsiba dugósat 2000-ért.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4188 Dátum: 2016.01.12 05:53:22 »
Hát... Én 50km-nél messzebb vagyok, de azért még Pest megye és agglomerációnak tekintem. Lehet tévesen. Én még azt a definíciót ismerem, hogy agglomeráció az, ahonnan jelentős nagyságú munkaerő áramlik a nagyvárosba. Ha ez még érvényes, akkor agglomerációban lakom. Ha nem, akkor sem dől össze a világ.
Van olyan kolléga a cégnél aki Pusztaszabolcsból, Velencéről, Esztergomból jár be és senki nem vizihulla. Velencéből az irodába beérni 38 perc a kollégának. Nálunk aki megengedheti magának az mind Budapesten kívül lakik egy csendes, vidéki helyen, az autópályától 5-10 perc távolságra olyan helyen, ahol van kórház/óvoda/iskola. A bérleti díjat meg példaként írtam, a budapesti kiadás tényleg lefedi 2,5 hónap bérletünket ugyanakkora lakásméretre. Igaz, hogy BP egy óra kocsival ha nincs dugó, ill. nem autópálya mellett vagyunk. Viszont Budaörsre a 16-17. kerületi/Kistarcsai kollégák háromnegyed óra alatt érnek be jó esetben a kertes házaikból és nem tudnak sokkal jobb fogyasztást felmutatni városban autózva a pályázós kollégákhoz képest. :)
 
Egyébként meg nem, egyáltalán nem halott minden BP után 3 lépéssel. Sőt. Amíg budapesti voltam és a vidéki kiruccanás a városszéli Auchan volt, addig én is azt hittem, hogy vidéken nincs semmi. Ez egy sima nagyvárosi kényszerképzet. Van hiper, van barkácsbolttól a villanyszerelési szaküzleten át a horgászboltig minden. Van szervíz, gumis, kupleráj, lapszabászat, korcsolyapálya, sportcsarnok, óvoda, iskola, állatkórház, fonalbolt, giftshop, szamos marcipánbolt és tiszta erdő 5 percre innen. Ha kocogni akarok, akkor a szántóföldek 3 percre vannak tiszta levegővel, utánuk meg bégető birkafarm jön. A GLS ugyanúgy házhoz hoz mindent mint pesti koromban. Budapestről nézve ugyan világvége, de innen meg Budapest a világvége. Csend van, nyugi van, olcsóbb sok minden, a netről ide is kihoznak mindent, szóval ami van az nem száműzetés, hanem hawaii-holliday, és sok-sok home office. :)

UI: Viszont építkezni itt sem olcsóbb...

Szívemből beszéltél.  Nekem, mióta van keleti nullás kaputól kapuig 28 (!!!) perc a közel negyven kilométer. Mondjuk Csepel, Puli sétányról ugynez egy órán felül van.  Egy percet sem bántam meg, hogy '95-ben kiköltöztem a nagyfaluból. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4189 Dátum: 2016.01.12 08:39:39 »
én is simán kijjebb költöznék, vác vagy székesfehérvár irányába, de elsősorban a gyerekek miatt nem akarunk. iskola, barátok, rokonok...meg aztán nagyon nagy dolog az, ha az ember gyalogtávolságra vagy pár megállónyira lakik a munkahelyétől, azok általában nem is tudják, mekkora, akik nem próbálták.

de simán el tudom képzelni, hogy ha a gyerekek kicsit nagyobbak/önállóbbak lesznek, akkor egyszercsak elhúzunk innét (a belvárosi főhadiszállást természetesen megtartva  :devil: ) valahová kijjebb és majd bejárogatunk. és füvet nyírok, meg pincében tartom a bort.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4190 Dátum: 2016.01.12 08:58:30 »
Akkor nektek megéri. Nekünk, amióta gyerek van, kettő darab hagyományos tört el, azaz vettünk 2 db alkoholosat darabját 500-ért, meg egy popsiba dugósat 2000-ért.
A gyerekeimbe valahogy tornádó, hurrikán, meteor, pirana, cápa, és hulk gének is jutottak vegyesen. De nem panaszkodom, a játszóházakban néha olyan kölköket is látok akik jóval túltesznek rajtuk, úgyhogykopp-kopp, -aránylag- jó dolgom van. :D


én is simán kijjebb költöznék, vác vagy székesfehérvár irányába, de elsősorban a gyerekek miatt nem akarunk. iskola, barátok, rokonok...meg aztán nagyon nagy dolog az, ha az ember gyalogtávolságra vagy pár megállónyira lakik a munkahelyétől, azok általában nem is tudják, mekkora, akik nem próbálták.
Home office. Három lépés az iroda. Legjobb.

de simán el tudom képzelni, hogy ha a gyerekek kicsit nagyobbak/önállóbbak lesznek, akkor egyszercsak elhúzunk innét (a belvárosi főhadiszállást természetesen megtartva  :devil: ) valahová kijjebb és majd bejárogatunk. és füvet nyírok, meg pincében tartom a bort.
Egy programozó házaspár ismerősünk hagyta a francba a gyerekek barátait és kiköltöztek Thaiföldre egy 3 és egy 8 évessel. Lettek új thai meg angol barátok, meg tengerpart, meg napsütés, meg friss egzotikus gyümölcs. A megélhetés kb ugyanannyi mint itthon, ill. kicsit kedvezőbb. Rájöttek, hogy ha amerikai megbízó cégnek dolgoznak, azt akárhonnan tudják űzni. A tengerparti ház is kiváló home office tud lenni. :innocent:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4191 Dátum: 2016.01.12 09:08:11 »
Nálunk a tányérok, poharak fogynak nagy számban.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4192 Dátum: 2016.01.12 09:24:50 »
Nálunk a tányérok, poharak fogynak nagy számban.
Ne versenyezz, úgyis én nyerek. :P
A pincében már egy IKEA *.tányér, pohár és bögre kisraktár van. Evőeszközből szintén kellett, eleinte nem tudtuk hová tűnnek el. A kétéves elhordta a kukába, mert látta hogy a nagyfiók is beledobálnak ezt-azt, úgyhogy ő is :banging:  ... laptopból eddig szerencsére csak kettőt fogyasztottak, telefonból hármat. Kezdünk megbarátkozni az IP67 szabvány szépségeivel...  Fogyasztják még az elemlámpákat, fázisceruzákat, pendrive-okat is lelkesen. Ezekből mondjuk csak a fáziscerka aggaszt.
A kocsin olyan beállításokat tudnak találni, amikről addig nem is tudott az ember. Az Avensisbe be se engedem őket ülni egyedül. :D A 2 éves talált a tableten egy sebezhetőséget, úgyhogy feloldja a jelszó ellenére. 2 hónap alatt nem jöttünk rá, hogy hogyan, mert nekünk nem mutatja meg. :D A 4 éves gyerek már simán kifigyeli a pin kódot(megtanult youtube-ról angolul számokat meg színeket :D ), úgyhogy muszáj jelszót használni, de érzem, hogy ez se lesz hosszútávú megoldás...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4193 Dátum: 2016.01.12 11:12:00 »
A gyerekeimbe valahogy tornádó, hurrikán, meteor, pirana, cápa, és hulk gének is jutottak vegyesen. De nem panaszkodom, a játszóházakban néha olyan kölköket is látok akik jóval túltesznek rajtuk, úgyhogykopp-kopp, -aránylag- jó dolgom van. :D
Home office. Három lépés az iroda. Legjobb.
Egy programozó házaspár ismerősünk hagyta a francba a gyerekek barátait és kiköltöztek Thaiföldre egy 3 és egy 8 évessel. Lettek új thai meg angol barátok, meg tengerpart, meg napsütés, meg friss egzotikus gyümölcs. A megélhetés kb ugyanannyi mint itthon, ill. kicsit kedvezőbb. Rájöttek, hogy ha amerikai megbízó cégnek dolgoznak, azt akárhonnan tudják űzni. A tengerparti ház is kiváló home office tud lenni. :innocent:
5 év külföld után nem rossz dolog közel lakni mindehez és mindenkihez, hidd el nekem. ráadásul lehet, hogy nemsokára megint költözünk.

ja és ha a hivatalnokoknak megengednék a távmunkát (simán megszervezhető lenne egyébként ), akkor fellázadna a nép.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4194 Dátum: 2016.01.12 16:47:05 »
5 év külföld után nem rossz dolog közel lakni mindehez és mindenkihez, hidd el nekem. ráadásul lehet, hogy nemsokára megint költözünk.

ja és ha a hivatalnokoknak megengednék a távmunkát (simán megszervezhető lenne egyébként ), akkor fellázadna a nép.
Nem értem ezt a távmunka ellenességet. Egész hivatalokat lehetne fizikailag megszüntetni úgy, hogy mégis működjenek tovább. A munkaidő 99% a gép előtt zajlik, megfelelő informatikai infrastruktúra mellett simán elvégezhető lenne otthonról is. Hetente 1X meg bemenne a munkahelyére.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4195 Dátum: 2016.01.12 17:12:34 »
Ezért jobb, ha a tulajdonos fizeti továbbra is a rezsit és havonta behajtja a bérlőn. Így nem akkor szembesülsz a hátralékkal, amikor már kikacsolnák.
De egyébként igazad van, a tulajt szinte semmi törvény nem védi, ellentétben a bérlővel, akit több is.
Én eddig mindig óra leolvasása alapján bevételeztem a bérlőtől, külön kezelve a bérlést és külön a rezsit. Ha a bérlő fizeti a rezsit, az vagy megtörténik, vagy nem. Az utolsó hónapban meg valahogy sosem. :) Én a bérleti díjról meg a rezsiről is készpénz átvételi elismervényt írok. Mindig részletes 5 oldalas bérleti szerződést írtam aminek része volt a fényképes melléklet, nehogy a bérlet végén gondot okozzon, hogy valaki rosszul emlékszik("azúgyvolthogy"). Mivel a törvény erősen a bérlő pártján áll sok esetben, a szerződésben nagyon aprólékosnak és pontosnak kell lenni, ugyanakkor nem lehet nagyon egyoldalú a szerződés. Az anyagiakat mindig nagyon pontosan és időre kell intézni, mindig ugyanakkor. Késedelmes fizetést ki lehet védeni úgy, hogy extra kiszállási felárat kikötsz a szerződésben. Kétszer ráfizet 8000 ft-ot a kiszállásra és többet nem késik.
Kiköltözésnél meg mindig helyszín felmérés van tanúkkal a szerződés fényképes melléklete alapján. Olyan nincs, hogy nem fizetik az utolsó két hónapot, mert majd a kaucióból rendezve lesz. Kaució akkor jár vissza, ha át lett tekintve az ingatlan a legvégén. Még nem volt olyan átvétel, hogy minden hiánytalanul megvolt az eredeti állapotban. Azt jó előre a szerződésben ki kell kötni, hogy milyen elhasználódást tekintesz a bérlet részének és mi az amit nem. Pl. karc a falon, falból kiszakadt konnektor és hasonlók. Ja, és néha nehéz lehet, de a bérlővel nem haverkodunk vagy jópofizunk, különben a kialakult szociális viszony nehezíti az üzleti kérdéseket. Szigor és korrektség és ugyanezt elvárni visszafelé is.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4196 Dátum: 2016.01.12 19:54:34 »
Papíron, tudom hogy vannak. Csak a gyakorlati tapasztalat egészen más, sajna.
Nekem van ilyen. Munkához kell, ellenőrizzük időnként OMH hitelesített eszközzel.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4197 Dátum: 2016.01.12 21:12:45 »
OK, szerencsés vagy.

Nekünk 3 példányunk volt, mindegyiket visszavittük, mert 3 egymás utáni mérés 3 tök eltérő értéket mutatott. Ilyenek, hogy: 37.3, majd 38,2, majd 37,9.
Mivel a hőemelkedés gyerekek esetében is 37 foktól kezdődik és 38 fokig tart. 38 és afeletti hőmérséklet a láz és akkor lehet adni lázcsillapítót. Eléggé szar érzés nem tudni pontosan, hogy akkor most 38 fölött van-e, vagy sem...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4198 Dátum: 2016.01.12 22:08:06 »
Eléggé szar érzés nem tudni pontosan, hogy akkor most 38 fölött van-e, vagy sem...
Itt fogtad meg tökéletesen a lényeget!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4199 Dátum: 2016.01.13 18:19:17 »
Gőzölt tej+tejhab + benne az eszpresszó....
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!