Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970260 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4095 Dátum: 2016.01.03 17:50:13 »
Gondolkodik valaki a 10M támogatás+10M hitel csomagban? (Most tényleg csak a materialista része érdekel, pro-kontra  ideológiai nem).
Mi elgondolkodtunk az emeletráépítés-tetőtér dologban, de azért ez igen nagy döntés (vagyis a +1 =3 gyerek), így még idő kell..

nekem már megvan a három gyerek és én úgy elköltöm azt az állami támogatást, mint a pinty!  :whistling:
(két gyerek után már kaptam szocpolt, úgyhogy annyival kevesebb fog járni a harmadik után, de úgy se rossz)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4096 Dátum: 2016.01.03 19:39:40 »
nekem már megvan a három gyerek és én úgy elköltöm azt az állami támogatást, mint a pinty!  :whistling:
(két gyerek után már kaptam szocpolt, úgyhogy annyival kevesebb fog járni a harmadik után, de úgy se rossz)
De milyen formában teszed ezt meg? Eladod a házad, és veszel egy új építésűt vagy hozzáépítesz, esetleg ráépítesz?
Én ráépítésben gondolkodom, és kíváncsi vagyok mennyi idő múlva jön a "hullám"? mikor lesz nehéz építészt, meg kivitelezőt találni...
Mert azért a dolgok előkészítése is idő.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4097 Dátum: 2016.01.03 20:23:58 »
nálam több megoldás is szóba jöhet, még vizsgáljuk a lehetőségeket. szerintem egy a fontos: villámgyorsan kell lépni. ennek több oka is van az én olvasatomban, a legfontosabb, hogy egy-két éven belül már nem a lakosság, hanem az építőipar támogatását fogja a gyakorlatban szolgálni ez a most még "büntetlenül" elkölthető összeg.

tolle, lege!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4098 Dátum: 2016.01.03 20:43:34 »
Mi nem szeretnénk 3-dik gyereket. 2 darab ezekből pont eléggé leterhelik a mindennapjainkat, ovi, bölcsi, sport, stb.  :D

Most 2 autónk van, mindegyikbe 2-2 autós ülés, mert egyikünk viszi reggel munkába menet, másikunk hozza őket hazafelé útban. Egy 3-dik gyerekkel nagyobb autóra kell váltani legalább az egyiket, erre nem látok esélyt mostanában.
Sajna a családi viszonyok nem adnak nekünk nagyszülői támogatást a mindennapokban, ezért ketten kell mindent megoldanunk, nincs kire számítani, gyakorlati segítséggel.
Egy 60nm-es lakásban vagyunk 2,5 szobával, itt bővíteni kellesz majd pár éven belül mert most még vidám a közös gyerekszoba, de iskolába menet már koránt sem lesz az, főleg fiú/lány viszonylatban.

Szép ez a 10+10 milás lehetőség, de sajna még mindig kevés két szülőnek az élet mindennapi lebonyolításához 3 gyerekkel Budapesten. Kell a lakás a családnak, azt nem vitatom, de kellene még rendes jövedelem azt fenntartani, meg 3 éhes szájat etetni, ruháztatni őket, és úgy nevelni, hogy ne lúzerek legyenek felnőtt korra.

Én azt nehezményezem az adókedvezménynél is, hogy 3 gyerek után drasztikusan nagyot támogatnak. Pedig 2 gyerekkel is van jó nagy szívás sok szempontból, méltánytalannak tartom azt, hogy ekkora difi legyen támogatásban a 2 és a 3 gyerekesek közt.

« Utoljára szerkesztve: 2016.01.03 20:46:57 írta robi (Robi) »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4099 Dátum: 2016.01.03 21:10:14 »
Mi nem szeretnénk 3-dik gyereket. 2 darab ezekből pont eléggé leterhelik a mindennapjainkat, ovi, bölcsi, sport, stb.  :D

Most 2 autónk van, mindegyikbe 2-2 autós ülés, mert egyikünk viszi reggel munkába menet, másikunk hozza őket hazafelé útban. Egy 3-dik gyerekkel nagyobb autóra kell váltani legalább az egyiket, erre nem látok esélyt mostanában.
Sajna a családi viszonyok nem adnak nekünk nagyszülői támogatást a mindennapokban, ezért ketten kell mindent megoldanunk, nincs kire számítani, gyakorlati segítséggel.
Egy 60nm-es lakásban vagyunk 2,5 szobával, itt bővíteni kellesz majd pár éven belül mert most még vidám a közös gyerekszoba, de iskolába menet már koránt sem lesz az, főleg fiú/lány viszonylatban.

Szép ez a 10+10 milás lehetőség, de sajna még mindig kevés két szülőnek az élet mindennapi lebonyolításához 3 gyerekkel Budapesten. Kell a lakás a családnak, azt nem vitatom, de kellene még rendes jövedelem azt fenntartani, meg 3 éhes szájat etetni, ruháztatni őket, és úgy nevelni, hogy ne lúzerek legyenek felnőtt korra.

Én azt nehezményezem az adókedvezménynél is, hogy 3 gyerek után drasztikusan nagyot támogatnak. Pedig 2 gyerekkel is van jó nagy szívás sok szempontból, méltánytalannak tartom azt, hogy ekkora difi legyen támogatásban a 2 és a 3 gyerekesek közt.
Úgy látszik ők is látják, amit te, hogy mennyivel nagyobb teher a 3. gyerek.
Az a 2. 10-es azért mégiscsak hitel és nem mindenki tudja mi lesz, 25 év múlva, amire visszafizeti a hitelt.

Egyébként volt egy gondolatmenet, hogy ha a többség igénybe venné ezeket az összegeket, népgazaságilag eléggé eladosódnánk.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4100 Dátum: 2016.01.03 21:25:18 »
Egyébként volt egy gondolatmenet, hogy ha a többség igénybe venné ezeket az összegeket, népgazaságilag eléggé eladosódnánk.
Direkt írtam, hogy engem csak a materiális/konkrét gyakorlati része érdekel, nem akarok ideologizálást, politizálást indítani..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4101 Dátum: 2016.01.03 21:30:58 »
Mi nem szeretnénk 3-dik gyereket. 2 darab ezekből pont eléggé leterhelik a mindennapjainkat, ovi, bölcsi, sport, stb.  :D
Én meg ezért is gondolkodom  :hmmmm: nem áll messze tőlem a 3. gyerek gondolata, és mi meg 65m2+50m2 szuterén helyen vagyunk, így 10éven belül minimum kellene bővíteni.. feleségem 5éve itthon van, neki is kellene karriert építeni (=versenyképesnek maradni az álláspiacon), illetve engem is terhel, hogy család 2 gyerek, és nincs másik kereső..... viszont a 3 gyerek után több  lenne a nettóm, meg nagyobb lenne a lakás.. na ezért gondolkodom még, nem fogok egyből rohanni papírokat aláírni.
És ugye fontos, hogy minden építkezést komoly előkészítésnek kellene megelőznie... kellene egy építész, egy költségvetés, árajánlat.. na ez kb 6 hónap.. ez kb pont elég végiggondolni a dolgot.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4102 Dátum: 2016.01.03 22:16:32 »
Én azt nehezményezem az adókedvezménynél is, hogy 3 gyerek után drasztikusan nagyot támogatnak. Pedig 2 gyerekkel is van jó nagy szívás sok szempontból, méltánytalannak tartom azt, hogy ekkora difi legyen támogatásban a 2 és a 3 gyerekesek közt.
Nagyon kiszélesedne az igénylők köre, nagyságrenddel megugrana a támogatási összeg és azt a pénzt elő is kell teremteni. Ha erre van keret a számításaik szerint, akkor ez van. Tudom hülyén hangzik, de legalább valami van.
Abba itt ne menjünk bele, hogy ki honnan venné el a hiányzó összeget (tartsuk be a politika mentességet!)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4103 Dátum: 2016.01.03 22:19:09 »
...viszont a 3 gyerek után több  lenne a nettóm, meg nagyobb lenne a lakás.....

Sajna az a realitás, hogy amennyivel nagyobb lenne a nettód, az közel sem fedezné a +1 gyerek miatt bevállalt extra kiadásokat. Nagyobb lakással nagyobb fenntartsási költsékek lesznek. Nagyobb autóval ugyanígy.

Az emberi tényezőről nem is beszélve: 3 gyerekre kell figyelni basszus. Egyiket járatni Judo-ra, másikat táncórára, harmadikat meg mittudom én mi másra. Hozd össze hogy míg egyik öltözik, a másik a vastag téli ruhában ne rohangálja szét magát a lépcsőházban, mert megizzad és megfázik. A kicsi meg ordít a babahordozóban.  :hug:
Ja és legye elég bölcsi/ovi hely. Ne kelljen már magánoviba saját pénzen járatni a kölköt, mert az Óvodavezető szerint betelt az ovi és nincs több hely. Aztán ha elég határozott vagy akkor mégis lesz neki hely...
Na ehhez kevés, az, amit adnak.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.03 22:27:31 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4104 Dátum: 2016.01.03 22:24:33 »
Nagyon kiszélesedne az igénylők köre, nagyságrenddel megugrana a támogatási összeg és azt a pénzt elő is kell teremteni. Ha erre van keret a számításaik szerint, akkor ez van. Tudom hülyén hangzik, de legalább valami van.
Abba itt ne menjünk bele, hogy ki honnan venné el a hiányzó összeget (tartsuk be a politika mentességet!)

Hát nem tudom, én úgy gondolom, hogy ha van egy bizponyos keret amit erre a célra kell fordítani, akkor lehetne igazságosabban is oszztani. Adjanak a 3 gyerekeseknek ne 10+10-et, hanem mondjuk 6+6-ot, és a 2 gyerekeseknek jutna nem 2,6, hanem mondjuk 3,4.
Ugyanígy az adókedvezménnyel is. Egy gyerek után 10ezer Ft/hó-t kapsz, 2 után 25ezret, 3 után 99ezret. Lenne lineárisabb a dolog, mondjuk 2 után 35ezer, 3 után 75ezer. Menyivel igazságosabb lenne, nemdebár...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4105 Dátum: 2016.01.03 22:31:52 »
Hát akkor marad a civil kezdeményezés, helyi OK megkeresése és nyaggatása és a várakozás. Vagy egyéb, de nagyon nem vagyok jártas ezekben a dolgokban. De az biztos, hogy csak abból, hogy Te vagy én gondolunk valamit egy autós fórumon, nem változik meg semmi  ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4106 Dátum: 2016.01.03 23:33:52 »
Gondolkodik valaki a 10M támogatás+10M hitel csomagban? (Most tényleg csak a materialista része érdekel, pro-kontra  ideológiai nem).
Mi elgondolkodtunk az emeletráépítés-tetőtér dologban, de azért ez igen nagy döntés (vagyis a +1 =3 gyerek), így még idő kell..
Mi gondolkodunk, de nem estünk egymásnak az asszonnyal emiatt. Nekünk már kész van mindhárom. :) Minket nem rövidtávon érdekel, ha látunk értelmes telket és még lesz ez a rendszer, és ránkjön az építkezhetnék akkor lehívjuk. Ideológiai oldalba direkt nem megyek bele, az maradjon a polfórumokra. Azt viszont elmondanám, hogy külön emiatt szerintem senki nem fog gyereket vállalni, aki egyébként nem tervezte amúgy is. Az autó esetében sem a megvásárlása a drága, hanem a fenntartása a vétel után. Na ez gyereknél pont ugyanígy van.


Mi a 2,4M-ós szocpolt vetttük igénybe 2006-ban, megelőlegezve 2 gyerekre, teljesítettük is.
Most egy büdös szó nem esik arról, hogy ha mi most bevállalnánk a +1 gyereket, akkor mennyit is kapnánk? Valszeg a különbözetet 10M-ig?
Illetve, most 2 gyerekre 2,6M jár, akkor a 200ezer Ft. különbözet is járna?
Több cikk is írta ezt az esetet konkrétan. Jól gondolod, a kettő közti különbözetet kaphatjátok meg. Bár ha túl sikeres lesz a program, akkor úgyis nekiállnak tovább szűkíteni a potenciális igénylőket.

Én azt nehezményezem az adókedvezménynél is, hogy 3 gyerek után drasztikusan nagyot támogatnak. Pedig 2 gyerekkel is van jó nagy szívás sok szempontból, méltánytalannak tartom azt, hogy ekkora difi legyen támogatásban a 2 és a 3 gyerekesek közt.
Úgy vettem észre, hogy a kölykökkel járó problémák/teendők/stressz, a gyerekek számával exponenciálisan növekednek. Nem hiném, hogy politikai döntés mögött állhat bármilyen értelem, de meg tudom érteni, hogy miért lehet jogos bizonyos szempontból a kiugró kedvezmény(és meg kell mondanom pártatlan vagyok, mert nem kapunk 3 gyerek utáni kedvezményt). Ahogy te is rávilágítottál: rengeteg idő, pénz és energia kell hozzá, hogy _ember_ legyen belőlük. Ha meg valakinek egyszerre 3 ilyen hurrikán-cápa-energiavámpír-pirana van otthon, arra még több kell.  Ha megnézed a korábbi években járó kedvezményeket, teljesen egyértelmű, hogy nem a kétgyerekesek kapnak keveset adókedvezményből, hanem a triplázók sokat. Ettől persze a kétgyerekesek nem fognak jobban örülni.

Adjanak a 3 gyerekeseknek ne 10+10-et, hanem mondjuk 6+6-ot, és a 2 gyerekeseknek jutna nem 2,6, hanem mondjuk 3,4.
Ugyanígy az adókedvezménnyel is. Egy gyerek után 10ezer Ft/hó-t kapsz, 2 után 25ezret, 3 után 99ezret. Lenne lineárisabb a dolog, mondjuk 2 után 35ezer, 3 után 75ezer. Menyivel igazságosabb lenne, nemdebár...
Nem fog megtörténni, mert sokkal magasabb lenne az igénylők köre és egyúttal nagyobb lenne a kiesés a központi költségvetésből.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4107 Dátum: 2016.01.04 10:15:01 »
két gyerek az több, mint egy, de kevés a népesség megtartásához. szerintem nem véletlen, hogy háromnál ugrott már korábban is a mutató, most meg aztán pláne.
az biztos, hogy a meglevő három gyerek most nagy lehetőséget ad a családnak. mi is szeretnénk kihasználni, remélem, sikerül is.

Én meg ezért is gondolkodom  :hmmmm: nem áll messze tőlem a 3. gyerek gondolata, és mi meg 65m2+50m2 szuterén helyen vagyunk, így 10éven belül minimum kellene bővíteni.. feleségem 5éve itthon van, neki is kellene karriert építeni (=versenyképesnek maradni az álláspiacon), illetve engem is terhel, hogy család 2 gyerek, és nincs másik kereső..... viszont a 3 gyerek után több  lenne a nettóm, meg nagyobb lenne a lakás.. na ezért gondolkodom még, nem fogok egyből rohanni papírokat aláírni.
És ugye fontos, hogy minden építkezést komoly előkészítésnek kellene megelőznie... kellene egy építész, egy költségvetés, árajánlat.. na ez kb 6 hónap.. ez kb pont elég végiggondolni a dolgot.

nálunk dettó ez volt. úgyhogy a nejem visszamnet karriert építeni és most vállaltunk egy harmadikat, miután néhány évet melózott megint. ettől persze szuboptimálissá vált a családszerkezet (a baba és a nővére között 7 év van, bátyus meg kilenccel idősebb), de vannak ennek is jó oldalai :)
egy dolgot azért ne felejts el: csak új építésre kapsz nagy támogatást. olvasd végig alaposan, amit linkeltem! a hírek szerint február környékén lesznek készen a bankok a konstrukcióikkal, elvileg onnantól lesz a program operatív.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4108 Dátum: 2016.01.04 10:56:13 »
Mi a 2,4M-ós szocpolt vetttük igénybe 2006-ban, megelőlegezve 2 gyerekre, teljesítettük is.
Most egy büdös szó nem esik arról, hogy ha mi most bevállalnánk a +1 gyereket, akkor mennyit is kapnánk? Valszeg a különbözetet 10M-ig?
Illetve, most 2 gyerekre 2,6M jár, akkor a 200ezer Ft. különbözet is járna?
http://index.hu/gazdasag/2015/12/16/csok/
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346