Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971999 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3840 Dátum: 2015.11.22 17:12:08 »
azért 2 kiló egy ilyen játékszerért..pont tegnap voltam egy lakóparki lakásban ott láttam egy ilyet .+  ezt etetni árammal stb.
egyenlőre maradok az analóg fregolinál.. ::)
Rengeteg, persze, még most is lelkiismeretfurdalásunk van, amiért ennyi pénzt kiadtunk rá. De ez egyszeri kiadás...

Energiafogyasztás:

Egy tök sztenderd programmal, a szekrényszárazzal, 8kg pamuttöltettel, 130 perc alatt 1,67kWh-t fogyaszt.

Bár nem számoltam utána, de szerintem a split klíma többet fogyaszt... a szárítógépnek inkább a kényelme az, ami miatt imádja az, akinek van. Ahogy Peti is mondja, az egy nagyon kényelmes dolog, ha este mosol egy adagot, majd még lefekvés előtt berakod a szárítógépbe és reggel már veheted is fel. Számomra tök hihetetlen, de qrva jó találmány. Kicsit olyan ez, mint autóban a klíma: nélküle is elvoltunk 25 éve a Daciában, meg a Ladákban, de azért most, hogy klímás autóink vannak, mennyivel jobb a komfortunk? Tényleg ehhez tudom a legjobban hasonlítani. A szárítógéppel nem vagy évszakhoz, napszakhoz kötve, ugyanúgy, ahogy az autó klímájának következtében sem. ;)

Mondtam is az asszonynak, hogy a kérdés nem az, hogy van-e létjogosultsága a szárítógépnek, hanem, hogy hajlandó/képes-e az ember ennyi pénzt kiadni rá? Ha, egyébként, van egy mosókonyhád, vagy egy akkora méretű fürdőszobád, ahol elfér kényelmesen a szárítógép a mosógép mellett, vagy felett, akkor simán jó egy 115k Ft-os kondenzációs is, mert a feladatot az is elvégzi. Igaz, energiafogyasztásban kb a duplája egy középkategóriás hőszivattyúsnak, de az eredmény (száraz ruhák) tekintetében ugyanaz. Szóval, nem kötelező 2 kilóért venni, nálunk a ház elrendezésének nem ideális mivolta "kényszerített" a drágább készülék vásárlására.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3841 Dátum: 2015.11.22 17:16:51 »
Mindenképp jó a szárítógép, mi anno 6-8 éve vettünk egy Bosch gépet, sima fűtőszálas, páralecsapató tartályos, de ősztől-tavaszig folyamatosan használjuk, jó dolog ám, ha az este kimosott ruhád reggel már száraz, télen is. :)

Amúgy régebben más elrendezésű volt a fürdőszobánk, és a szárító a mosógép tetején volt. Gond nélkül bírta mindkét gép, ha jó a mosógép dobjának a felfüggesztése, meg se moccannak...  ;) Ha helyszűkében vagytok, szükségmegoldásnak jó szerintem.
Igen, vannak is mostanában összeszerelő keretek, amik univerzálisak, hogy a két gépek egymásra tudd tenni helytakarékosság miatt. Nálunk a fürdőszoba eleve szűk és zsúfolt (sajnos az ház alaprajzi jellemzői csak ezt tették lehetővé - 90-100 éves az épület), ezért egymásra nem akartuk rakni, hogy még jobban szűkítse a pici teret. Így maradt a nappali ideiglenesen. A tetőtérbeépítéssel ez a probléma orvosolódni fog.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3842 Dátum: 2015.11.22 17:40:13 »
Tegnap meghoztuk a - nem könnyű - döntést és vettünk egy AEG hőszivattyús szárítógépet 5 év teljes körű garival (ebből 1 év jár alapból, mi vettünk hozzá még 4 évet 18999Ft-ért).
Nagyon ment az agyalás, milyen és főleg, mennyiért legyen. Esetünkben a kondenzációs gépek gyakorlatilag kiestek, mivel a háznukban nincs külön helység a gépnek, erős kompromisszummal jelenleg a nappalit "színesíti". Tevrezzük beépíteni a tetőteret és ott készülünk majd kialakítani egy olyan méretű fürdőszobát, ahová a mosógéppel együtt a szárítógép is elhelyezhető. Jelenleg, tehát, ideiglenes helyén van, éppen ezért fontos volt, hogy se víz elvezető cső ne kelljen hozzá, se ne növelje a párát a nappaliban, illetve, a hőmérsékletet se befolyásolja érezhetően. Adott volt így az egyetlen választási lehetőségként a hőszivattyús technológia.
Néztük sorban a szóba kerülő gépeket, több márkát is. A Bosch-t helyből kilőttük, mert, vagy drága és kínai, vagy jóval drágább és német gyártmány van belőle.
A mosógépünk egyelőre nem nőtt párom szívéhez (Gorenje), így ez a márka is kiesett, pedig, szerintem igen jó ajánlat lett volna az is.
Maradt a Whirpool és annak prémium terméke, az AEG. A Media Marktban hívtuk segítségül az eladót, aki nagyon részletesen, de nem részlehajlóan ecsetelte a műszaki különbségeket (Whirpool vs AEG).
Előbbi egyszerűbb tartalommal rendelkezik olcsóbb kivitelben (ez is 150k minimum), másik komolyabb jellemzőkkel bír pár tízezressel drágábban. Igyekeztünk hosszú távra tervezni, két kicsi gyerekkel számolva, így, fontosnak találtuk, hogy az AEG-ben már rozsdamentes acél dob forog és 3db szenzor figyeli a tartalmát, méri súlyt, nedvességet, stb, ezek alapján "inteligensen" végzi a dolgát. Energiahatékonyságban A+ és A++-ról lévén szó, éves szinten kb 2000-2500Ft-nyi a különbség, tehát 0. Kondenzációs hatékonyságban B kontra A, akármit is jelentsen ez valójában, hiszen, mindkettő jól elvégzi a dolgát.
Végül, én javasoltam, hogy a komolyabbat vegyük, biztosan sokat fog menni (kb 2 naponta tutira), nagyobb a töltete is (8kg), kevésbé fog erőlködni, mint egy kisebb kapacitású gép.
Megvettük. A tegnap délutáni próba alkalmával, 2x1,5 órát működött a szárítógép. A művelet előtt és után is ellenőriztem a szoba páratartalmát és hőmérsékletét, gyakorlatilag nem volt mérhető különbség 0,5 Celsius-os, illetve, tized % kijelzésű eszközzel mérve. Működés közben a gép oldala éppen csak langyos lesz, ez a hő a 20 m2-es helységet képtelen fűteni. Tehát, egyelőre, úgy tűnik, jól választottunk, noha a fogamat most is szívom az ára miatt. Az 5 év garanciával együtt 200k Ft -ba került a MM Red Friday akciójában (11%-os, félÁFÁval csökkentett vételáron). A gép pontos típusa: AEG T86581 IH3.



Kis üröm az örömben, hogy a számomra ideális típus gyakorlatilag nem létezik AEG-ből. Nekünk nem szempont a szálhúzott alu hatású dekor, az üvegajtó, a 8kg-os kapaciás és az A++ energiahatékonyság sem. Elég lenne egy 7kg-os kapacitású, A+-os, teliajtós, csicsa nélküli változat, ami pontosan ugyanolyan programokkal rendelkezik, mint EZ a választott típus. Olcsóbb lehetne legalább 20k-val és tökeletesen megfelelne... ez van...

Néhány dolgot hadd kérdek meg szőr(szösz)mentén. Ezek tükrében!!" Nagyon ment az agyalás, milyen és főleg, mennyiért legyen. Esetünkben a kondenzációs gépek gyakorlatilag kiestek,"
Amennyiben van lényegi differencia, akkor hogy lehet hogy mindkettőben a folyadék (víz) kinyerés eredményeként kondenzátum tartályra van szükség, amibe a ruhaneműkből kinyert víz kerül a szárítási ciklus folyamán?
Hova lesz az a 1.99 kWh energia ami a "hőszivattyús" kütyü működtetéséhez kell a műszaki adatai szerint???
Aztán, ha kiderül, hogy a nem kondenzációs annál inkább "hőszivattyús" berendezést vettetek, akkor miért kondenzál és gyűjti a kondenzátumot ( a környezetihez képest mellesleg emelt hőmérsékleten) a kondenz tartályába? (ez kissé segít a második kérdésről lamentálni)
Aztán itt vala az örök mumus a hatásfok!! Azt írják (írád), hogy alacsonyabb hőfokon szárít, így hosszabb szárítási ciklusokkal kell számolni. Így a műszaki adataiból és a "vélemények"-ből nyert adatok szerint 40%-al több idő kell azonos mennyiségű víz kinyerésére azonos mennyiségű ruhából. Tehát azonos hőteljesítményű fűtésű kondenzációshoz(szabályozható a szárítás hőfoka!!!!!) képest 40 perccel tovább dógoz a kicsike. ?????? Ráadásként van benne egy Carnot-rendszer, minden "összetevőjével". 
Nos...?
Na és egy kis adalék a helyiség fűtéshez. Amennyiben a kondenzációs a helyiséget(térelhatárolást) fűti (amelyikben elhelyezést nyer) akkor a ház v. lakás fűtési hatásfoka is növekszik ezzel a hőterheléssel, hisz nem a szabadba került a meleg!! Nyáron meg marad az „analóg fregoli”!!!!!
Tudod, a fizika nem megy ki a divatból!!   :yes::whistling: :yes:
Azér az utolsó mondatodat respektálom!!!!!!!!!!!!!! :flowers: :yes: :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3843 Dátum: 2015.11.22 18:19:42 »
Hűtőszekrény dilemma: hol az átverés:
Ariston ENBLH 192A3 VW Hűtő (liter): 300   Fagyasztó (liter): 169   Magasság (cm): 196   Szélesség (cm): 70   Mélység (cm): 68
Siemens KG49NAI22   Hűtő (liter): 307   Fagyasztó (liter): 82   Magasság (cm): 200   Szélesség (cm): 70   Mélység (cm): 65

Hogy a pékben van az, hogy két, kb. ugyanakkora kombi jégszekrény esetén, egyiknek a fagyasztó tere kétszer akkora, mint a másiké, miközben a normál hűtőtér kb. ugyanannyi. Termék fotót nézve ugyanolyan elrendezésűek.
Ez most két extréma volt, a kettő között mindenfajta hazugság van a fagyasztótér értékét tekintve, 111, 125, 182 liter egyaránt.

Ami meg külön bosszantó, hogy olyan típusokat kínálnak a boltokban (több tucatnyi), melyeket egyszerűen nem találja meg az ember a gyártók hivatalos honlapjain, legalább lássuk a gyártói hivatalos adatokat. Ariston, Bosch, Siemens, Beko.

Nagyobb fagyasztótér elérése lenne a cél, a hűtőtér megtartása mellett, a jelenlegi gépünk 341 literes hűtőtérrel rendelkezik, és 94 literes fagyasztótérrel. A hűtőtér tökéletesen elegendő, a fagyasztót nőttük ki. Valszeg külön fagyasztószekrény lesz, amit sajnálok, mert elhelyezése külön dilemma. Magasabb kombigépet könnyebben el tudnánk helyezni a jelenlegi helyén.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3844 Dátum: 2015.11.22 18:30:53 »
Maradt a Whirpool és annak prémium terméke, az AEG.

Nekünk nem szempont a szálhúzott alu hatású dekor, az üvegajtó, a 8kg-os kapaciás és az A++ energiahatékonyság sem. Elég lenne egy 7kg-os kapacitású, A+-os, teliajtós, csicsa nélküli változat, ami pontosan ugyanolyan programokkal rendelkezik, mint EZ a választott típus. Olcsóbb lehetne legalább 20k-val és tökeletesen megfelelne... ez van...

Tudtommal az AEG nem a Whirlpool prémiuma, hanem az Elektrolux - Zanussi vonalhoz tartozik (Elektrolux = alap, Zanussi = közép, AEG = prémium).
Ugyanebbe a dilemmába voltunk mi is, a Zanussi-ból megtaláltuk ugyanazt fapadosban, mint ami az AEG-ben megvolt, csak úgy éreztük, "túl fapados" ahhoz képest, hogy nem volt sokkal olcsóbb. Nem volt benne rozsdamentes dob, meg az érzékelők csak fele, és LCD kijelzőjén is kb. fele funkcionalitás volt elérhető.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3845 Dátum: 2015.11.22 18:57:51 »

Tudtommal az AEG nem a Whirlpool prémiuma, hanem az Elektrolux - Zanussi vonalhoz tartozik (Elektrolux = alap, Zanussi = közép, AEG = prémium).
Ugyanebbe a dilemmába voltunk mi is, a Zanussi-ból megtaláltuk ugyanazt fapadosban, mint ami az AEG-ben megvolt, csak úgy éreztük, "túl fapados" ahhoz képest, hogy nem volt sokkal olcsóbb. Nem volt benne rozsdamentes dob, meg az érzékelők csak fele, és LCD kijelzőjén is kb. fele funkcionalitás volt elérhető.
Te írod jól! Igen, az Electrolux csoport prémiummárkája az AEG, rosszul írtam...
Ezt nem a Whipoolhoz hasonlitottuk, hanem az egyik Electrolux-hoz és ott pont ugyanazokat a dolgokat tapasztaltuk, amit írtál. Az Expert-ben néztük volna Whirpoolt, ha lett volna nekik készleten....

Hűtő ügyben mi Electrolux mellett döntöttünk, eddig minden tekintetben bevált a márka. Akcióban volt valami 100k pár évvel ezelőtt. Alul fagyasztós, összesen 180cm körüli magasságú. Edzett üveg polcok vannak benne és antibakteriális bevonat van a belsején. Számomra néha picit zajos a működése, holott, papír szerint a halk készülékek közé tartozik. Ja, van benne fölül egy legkeringtető is, ez nyáron célszerű, mert jobban eloszlatja a hűvös levegőt belül, ha gyakrabban nyitogatod az ajtót. Legalábbis a marketing szerint....
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3846 Dátum: 2015.11.22 19:15:24 »
Hűtőszekrény dilemma: hol az átverés:
Ariston ENBLH 192A3 VW Hűtő (liter): 300   Fagyasztó (liter): 169   Magasság (cm): 196   Szélesség (cm): 70   Mélység (cm): 68
Siemens KG49NAI22   Hűtő (liter): 307   Fagyasztó (liter): 82   Magasság (cm): 200   Szélesség (cm): 70   Mélység (cm): 65

Hogy a pékben van az, hogy két, kb. ugyanakkora kombi jégszekrény esetén, egyiknek a fagyasztó tere kétszer akkora, mint a másiké, miközben a normál hűtőtér kb. ugyanannyi. Termék fotót nézve ugyanolyan elrendezésűek.
Ez most két extréma volt, a kettő között mindenfajta hazugság van a fagyasztótér értékét tekintve, 111, 125, 182 liter egyaránt.

Ami meg külön bosszantó, hogy olyan típusokat kínálnak a boltokban (több tucatnyi), melyeket egyszerűen nem találja meg az ember a gyártók hivatalos honlapjain, legalább lássuk a gyártói hivatalos adatokat. Ariston, Bosch, Siemens, Beko.

Nagyobb fagyasztótér elérése lenne a cél, a hűtőtér megtartása mellett, a jelenlegi gépünk 341 literes hűtőtérrel rendelkezik, és 94 literes fagyasztótérrel. A hűtőtér tökéletesen elegendő, a fagyasztót nőttük ki. Valszeg külön fagyasztószekrény lesz, amit sajnálok, mert elhelyezése külön dilemma. Magasabb kombigépet könnyebben el tudnánk helyezni a jelenlegi helyén.

Ha jól emlékezem a dologra, akkor az a lényeg, hogy az egyik bruttót ír, a másik meg nettót. Csak elfelejtik egyérteműsíteni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3847 Dátum: 2015.11.22 19:17:56 »

Néhány dolgot hadd kérdek meg szőr(szösz)mentén. Ezek tükrében!!" Nagyon ment az agyalás, milyen és főleg, mennyiért legyen. Esetünkben a kondenzációs gépek gyakorlatilag kiestek,"
Amennyiben van lényegi differencia, akkor hogy lehet hogy mindkettőben a folyadék (víz) kinyerés eredményeként kondenzátum tartályra van szükség, amibe a ruhaneműkből kinyert víz kerül a szárítási ciklus folyamán?
Hova lesz az a 1.99 kWh energia ami a "hőszivattyús" kütyü működtetéséhez kell a műszaki adatai szerint???
Aztán, ha kiderül, hogy a nem kondenzációs annál inkább "hőszivattyús" berendezést vettetek, akkor miért kondenzál és gyűjti a kondenzátumot ( a környezetihez képest mellesleg emelt hőmérsékleten) a kondenz tartályába? (ez kissé segít a második kérdésről lamentálni)
Aztán itt vala az örök mumus a hatásfok!! Azt írják (írád), hogy alacsonyabb hőfokon szárít, így hosszabb szárítási ciklusokkal kell számolni. Így a műszaki adataiból és a "vélemények"-ből nyert adatok szerint 40%-al több idő kell azonos mennyiségű víz kinyerésére azonos mennyiségű ruhából. Tehát azonos hőteljesítményű fűtésű kondenzációshoz(szabályozható a szárítás hőfoka!!!!!) képest 40 perccel tovább dógoz a kicsike. ?????? Ráadásként van benne egy Carnot-rendszer, minden "összetevőjével". 
Nos...?
Na és egy kis adalék a helyiség fűtéshez. Amennyiben a kondenzációs a helyiséget(térelhatárolást) fűti (amelyikben elhelyezést nyer) akkor a ház v. lakás fűtési hatásfoka is növekszik ezzel a hőterheléssel, hisz nem a szabadba került a meleg!! Nyáron meg marad az „analóg fregoli”!!!!!
Tudod, a fizika nem megy ki a divatból!!   :yes::whistling: :yes:
Azér az utolsó mondatodat respektálom!!!!!!!!!!!!!! :flowers: :yes: :flowers:
Ebben a bejegyzésben alul van két ábra a kondenzációs és hőszivattyús működésről.
http://haztartasikiegeszitok.blog.hu/2012/07/13/szaritogep_atok_vagy_aldas

Használatban annyi a különbség köztük, hogy a hőszivattyús kíméletesebben bánik a ruhákkal, textilekkel és kevesebb energiát igényel. Megis, magasabb a hatásfoka és hosszabb ideig tart 1-1 program.

A másik jelentős különbség, hogy a kondenzációs technológia - ahogy írtad is - a környezetét is fűti, de a nagyobb gond, hogy párás levegőt juttat a helyiségbe. A modernebb kondenzációs gépek már kevesebbet, mint kezdetben, de jóval többet, mint a hőszivattyús (ami 0 párát ad ki magából, hiszen az egy zárt rendszer). Persze, kondenzvíz tároló tartályra mindkettőnek szüksége van és más közös alkatrészeik is vannak, működésük egymástól megis eltérő.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3848 Dátum: 2015.11.22 19:18:59 »
Hűtőszekrény dilemma: hol az átverés:
Ariston ENBLH 192A3 VW Hűtő (liter): 300   Fagyasztó (liter): 169   Magasság (cm): 196   Szélesség (cm): 70   Mélység (cm): 68
Siemens KG49NAI22   Hűtő (liter): 307   Fagyasztó (liter): 82   Magasság (cm): 200   Szélesség (cm): 70   Mélység (cm): 65

Hogy a pékben van az, hogy két, kb. ugyanakkora kombi jégszekrény esetén, egyiknek a fagyasztó tere kétszer akkora, mint a másiké, miközben a normál hűtőtér kb. ugyanannyi. Termék fotót nézve ugyanolyan elrendezésűek.
Ez most két extréma volt, a kettő között mindenfajta hazugság van a fagyasztótér értékét tekintve, 111, 125, 182 liter egyaránt.

Ami meg külön bosszantó, hogy olyan típusokat kínálnak a boltokban (több tucatnyi), melyeket egyszerűen nem találja meg az ember a gyártók hivatalos honlapjain, legalább lássuk a gyártói hivatalos adatokat. Ariston, Bosch, Siemens, Beko.

Nagyobb fagyasztótér elérése lenne a cél, a hűtőtér megtartása mellett, a jelenlegi gépünk 341 literes hűtőtérrel rendelkezik, és 94 literes fagyasztótérrel. A hűtőtér tökéletesen elegendő, a fagyasztót nőttük ki. Valszeg külön fagyasztószekrény lesz, amit sajnálok, mert elhelyezése külön dilemma. Magasabb kombigépet könnyebben el tudnánk helyezni a jelenlegi helyén.

Úgy a pékbe, hogy v. elnézted v. elírták a nettó fagyasztótér kubatúráját!!
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.22 19:22:15 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3849 Dátum: 2015.11.22 19:36:53 »
Te írod jól! Igen, az Electrolux csoport prémiummárkája az AEG, rosszul írtam...
Ezt nem a Whipoolhoz hasonlitottuk, hanem az egyik Electrolux-hoz és ott pont ugyanazokat a dolgokat tapasztaltuk, amit írtál. Az Expert-ben néztük volna Whirpoolt, ha lett volna nekik készleten....

Hűtő ügyben mi Electrolux mellett döntöttünk, eddig minden tekintetben bevált a márka. Akcióban volt valami 100k pár évvel ezelőtt. Alul fagyasztós, összesen 180cm körüli magasságú. Edzett üveg polcok vannak benne és antibakteriális bevonat van a belsején. Számomra néha picit zajos a működése, holott, papír szerint a halk készülékek közé tartozik. Ja, van benne fölül egy legkeringtető is, ez nyáron célszerű, mert jobban eloszlatja a hűvös levegőt belül, ha gyakrabban nyitogatod az ajtót. Legalábbis a marketing szerint....

A nyilvánvalóhoz nem kell marketing! Amennyiben valós a lakásban v. annak bármely helyiségében térfogatáramra kényszeríteni a belső levegőt így felgyorsítani a kívánt termikus stacioner állapot elérését, úgy valós egy kisebb térfogatú (kubatúrájú) térelhatárolás esetén (pl. hűtőszekrény) minden évszakban egyaránt.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3850 Dátum: 2015.11.22 20:31:24 »
Ebben a bejegyzésben alul van két ábra a kondenzációs és hőszivattyús működésről.
http://haztartasikiegeszitok.blog.hu/2012/07/13/szaritogep_atok_vagy_aldas

Használatban annyi a különbség köztük, hogy a hőszivattyús kíméletesebben bánik a ruhákkal, textilekkel és kevesebb energiát igényel. Megis, magasabb a hatásfoka és hosszabb ideig tart 1-1 program.

A másik jelentős különbség, hogy a kondenzációs technológia - ahogy írtad is - a környezetét is fűti, de a nagyobb gond, hogy párás levegőt juttat a helyiségbe. A modernebb kondenzációs gépek már kevesebbet, mint kezdetben, de jóval többet, mint a hőszivattyús (ami 0 párát ad ki magából, hiszen az egy zárt rendszer). Persze, kondenzvíz tároló tartályra mindkettőnek szüksége van és más közös alkatrészeik is vannak, működésük egymástól megis eltérő.
A hőszivattyú nem más mint egy  hőátszármaztató berendezés, amely berendezés a hőáramlás irányát változtatni képes és .
A félkövér kiemelés MAXIMUM a hűtőkörre igaz, értelem szerűen! A többi légköri nyomáson van!! :yes: :yes:
Szerinted hová tűnik a kondenzáció során szivattyúzott HŐ? Hő!
A különbség abban van, hogy a hőelvonáshoz  az első sematikus ábrán látható rendszer a helyiség levegőjét használja, - míg a második a hőelvonáshoz (dehova lesz??????????????) egy relatíve egyszerű hűtőkört iktat be - a keresztáramú hőcserélőhöz.

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3851 Dátum: 2015.11.22 20:41:47 »

A hőszivattyú nem más mint egy  hőátszármaztató berendezés, amely berendezés a hőáramlás irányát változtatni képes és .
A félkövér kiemelés MAXIMUM a hűtőkörre igaz, értelem szerűen! A többi légköri nyomáson van!! :yes: :yes:
Szerinted hová tűnik a kondenzáció során szivattyúzott HŐ? Hő!
A különbség abban van, hogy a hőelvonáshoz  az első sematikus ábrán látható rendszer a helyiség levegőjét használja, - míg a második a hőelvonáshoz (dehova lesz??????????????) egy relatíve egyszerű hűtőkört iktat be - a keresztáramú hőcserélőhöz.
Ez igaz, de azt értsd meg, hogy a hővel párát is kiad magából és ez a gond vele. A hőszivattyús nem ad ki párát! Mértem közvetlen 2 egymást követő sztenderd program lefolytatásával. Sem honersekletben, sem párában nincs mérhető plusz mennyiség a környezetben.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3852 Dátum: 2015.11.22 20:44:09 »
A másik jelentős különbség, hogy a kondenzációs technológia - ahogy írtad is - a környezetét is fűti, de a nagyobb gond, hogy párás levegőt juttat a helyiségbe.
Ez típustól függ. Miénk kondenzációs, de semmi párát nem juttat a helyiségbe, mert nincs is levegős kapcsolata a helyiséggel. A kondenz víz ugyanazon a csövön távozik, amelyiken a kimosott víz.
Melegedni melegszik ugyan (maga a gép háza), de az nekünk nem gond. Amikor mi vettük, akkor még csak ilyen volt elérhető a mezei embernek, és ez volt a csúcs.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3853 Dátum: 2015.11.22 20:45:42 »
Ez igaz, de azt értsd meg, hogy a hővel párát is kiad magából és ez a gond vele.
:no: :no: :no: Nem mindegyik.
Amelyik zárt rendszerben működik, abból biztos nem jön ki semmi pára. Rendesen a csövön távozik folyékony halmazállapotban a lefolyóba.

« Utoljára szerkesztve: 2015.11.22 20:50:20 írta robi (Robi) »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3854 Dátum: 2015.11.22 20:57:07 »
Ez igaz, de azt értsd meg, hogy a hővel párát is kiad magából és ez a gond vele. A hőszivattyús nem ad ki párát! Mértem közvetlen 2 egymást követő sztenderd program lefolytatásával. Sem honersekletben, sem párában nincs mérhető plusz mennyiség a környezetben.

No! Nekem egy Siemens- az elmúlt dekádban gyártott - kondenzációs szárítógépem van. Még nem mértem meg a helyiség (fürdőszoba 15 m2) h értékét a gép működése során, de ha megszárítja a 6.5 kg ruhát amit az alatta döngető mosógép kimosott, akkor a fürdőszobában már nem fűt a radiátor. Ez pedig már hőnyereség!! A ruha száraz, a helyégben lehet pancsolni, a kondi tartályt meg üríteni. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu