Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970302 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3765 Dátum: 2015.09.30 18:21:15 »
Radiátor kész... nemsokára feltöltik a rendszert, akkor kiderül, mit műveltem...
Nincs a közelemben (vagy csak nem tudok róla) normális vizes bolt. Ahová sikerült beesnem, "vegyes bolt", vagy nem tudják, mi az a cafni, meg a hozzá való szerszám, ha tudják, nincs hozzá szerszám, vagy van, de 12600 Ft-ért. Végül az ajánlott blitz fogóval sikerült szétszednem, nem kevés anyázás közepette. Sérülést, korróziót nem láttam jelentős mértékűt, így jól betekerve összeraktam.
Köszi a tanácsokat! :)

Sajnálom, hogy nem korábban írtál a problémáról, mert egy röpke randi Dh-n és kapsz mindent.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3766 Dátum: 2015.09.30 18:36:35 »
Sajnálom, hogy nem korábban írtál a problémáról, mert egy röpke randi Dh-n és kapsz mindent.
Tudtommal magyarul ez hollander [rohog]

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3767 Dátum: 2015.09.30 18:50:37 »
Sajnálom, hogy nem korábban írtál a problémáról, mert egy röpke randi Dh-n és kapsz mindent.
Ööö... Dh?
Tudtommal magyarul ez hollander [rohog]
Ennél árnyaltabba a kép, mint hogy hollander, szerintem, bár még nem vagyok elég jártas víz-gáz-fűtés szerelésben :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3768 Dátum: 2015.09.30 19:24:01 »
Ööö... Dh? Ennél árnyaltabba a kép, mint hogy hollander, szerintem, bár még nem vagyok elég jártas víz-gáz-fűtés szerelésben :)

Csepelhez nincs túl messze Dunaharaszti. Valóban árnyaltabb!! Péter akkor kerül az ismeretbirtokába,amikor belenéz a cafniba és rájön, hogy a franciba tekerné bele a radiátorba (hidraulikailag tömör állapotot létrehozva) a menetes kötésnél.
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.30 19:34:27 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3769 Dátum: 2015.09.30 19:26:16 »
Tudtommal magyarul ez hollander [rohog]

Amikor egyszer beszerencséltet valami egy szakboltba, kérj egyet a cafniból és kuksiz bele. Meglátod, hogy bővülni fog a tudtoddal ismertek köre. ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3770 Dátum: 2015.09.30 20:05:39 »
Amikor egyszer beszerencséltet valami egy szakboltba, kérj egyet a cafniból és kuksiz bele. Meglátod, hogy bővülni fog a tudtoddal ismertek köre. ;)
Nálam 20 éve lett (kissé) átépítve a fűtési rendszer az még vascsőből lett heggesztve, hajlítva. A hollanderek egy betonvasra heggesztet lapka, mint célszerszám lett behajtva.
Aztan jó pár éve a régi bordás radiátorok sorra kilyukadtak és a legtöbbet magam  cseréltem le lapradiátorra (nem kis gond volt házilag megcsinálni, mert a csatlakozók mind máshová estek mint az új raiátornál).
Manapság meg a víz- és fűtőcsöveket már rézből csinálják. Na ahhoz végkép nem értek, nem is akarom megtanulni. (Max még a kertben csövezek (na nem úgy [rohog]) menetvágóval...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3771 Dátum: 2015.09.30 20:11:36 »

Manapság meg a víz- és fűtőcsöveket már rézből csinálják. Na ahhoz végkép nem értek, nem is akarom megtanulni. (Max még a kertben csövezek (na nem úgy [rohog]) menetvágóval...

manapság már nagyon régóta műanyagból csinálják őket ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3772 Dátum: 2015.09.30 20:20:34 »
manapság már nagyon régóta műanyagból csinálják őket ;)
Igazad van a házig a bevezetés nekünk is műanyag, de a kertben nekem mindenütt horg. vascsőből van, én csináltam.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3773 Dátum: 2015.09.30 21:54:11 »
Igazad van a házig a bevezetés nekünk is műanyag, de a kertben nekem mindenütt horg. vascsőből van, én csináltam.

Maximum a bekötő vezeték kpe, mert a mérőig a szolgáltatóé és addig méretlen a szolgáltatás tárgya/épen eleget küszködnek a gerincvezetékek tömörtelenségeivel/.  A házak alap vezetékei ~75%-ban fém, a maradék újabban kpe, míg a hálózati vezetékei ~85% fém a maradék pedig 5rétegű műanyag.Ez realitás (vízellátás és csatornázás), nem politika!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3774 Dátum: 2015.10.01 08:06:08 »
manapság már nagyon régóta műanyagból csinálják őket ;)

most a nyáron csőveztük be a házat több mint 200 m rézcső ment rá. a rézcsövet roppantani kell ( a roppantógép 3-400e ft) kölcsönözni kell. 
a müanyagnál a fittingek drágábbak, a réznél a cső drágább.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3775 Dátum: 2015.10.01 11:23:56 »
most a nyáron csőveztük be a házat több mint 200 m rézcső ment rá. a rézcsövet roppantani kell ( a roppantógép 3-400e ft) kölcsönözni kell. 
a müanyagnál a fittingek drágábbak, a réznél a cső drágább.


Ez majd minden részletében így igaz! Eltérés annyi, hogy a rézcsövet nem kell de lehet préselve szerelni. Lehet továbbá forrasztott kötésekkel is szerelni. A forrasztás előnyei az egyszerűbb és nagyságrendekkel olcsóbb eszközpark igény és fitting árak (forrasztható és préselhető), valamint az esetlegesen előforduló javítás viszonyított olcsósága.Ráadásul a fittingek sk is kialakíthatóak célszerszámmal. Arról nem is beszélve, hogy a réz alkalmazása élettanilag is kedvezőbb és a folyásirány szabály betartásával a korróziós tömörtelenség is kizárható.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3776 Dátum: 2015.10.01 19:49:56 »
mi (após) roppantotta a csővet de utána forrasztotta is.
viszont ezzel a rézcső "egézségesebb" dologgal megleptél. 
 sok csapvízet iszom  és kényes vagyok a csapvízre. de hogy a rézcsőben jobb a víznek ez jó!  :clap:
bár most jut eszembe mikor ideköltöztünk a mosogató csapba valami műanyag cső ment mikor a vízszerelők csinálták. kár  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3777 Dátum: 2015.10.01 20:24:10 »
mi (após) roppantotta a csővet de utána forrasztotta is.
viszont ezzel a rézcső "egézségesebb" dologgal megleptél. 
 sok csapvízet iszom  és kényes vagyok a csapvízre. de hogy a rézcsőben jobb a víznek ez jó!  :clap:
bár most jut eszembe mikor ideköltöztünk a mosogató csapba valami műanyag cső ment mikor a vízszerelők csinálták. kár  :cry:
A réz fertőtlenit, azért is használták régen edénynek. A réztartalmú szer meg a permetezőszere a (szőlő) gombafertőzésnek.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3778 Dátum: 2015.10.01 20:26:43 »
gálic
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3779 Dátum: 2015.10.01 20:38:55 »
gálic
Avagy kalkantit és rézszulfát. Ezeken kívül még használatos a rézoxidklorid, mint növényvédő permetként kiszórandó szer.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu