Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970283 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3750 Dátum: 2015.09.29 14:46:22 »
Nekünk egy AEG L87695WD sztenderd méretű mosó-szárítónk van, kerek 3 évvel ezelőtt vettük. Első évében tönkrement benne a fűtőszál, gariban jöttek kicserélték.
Nagy megelégedéssel használjuk:
- hideg időben, ősszel/télen/tavasszal nincs teregetés, szárítás van.
- teljesen megszűnt a lakásban a penészedés (!!!) mert nem teregetünk a lakásban. Teregetés csak nyáron van, és csak a lakáson kívül.
- 2 gyerek és 2 felnőtt után gyakorlatilag minden nap dolgozik.
Mi esetünkben nagyon bejött.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3751 Dátum: 2015.09.29 15:01:10 »
kúl. ugye ezek a gépek a ruhában levő nedvességet külön összegyűjtik, amit ki lehet önteni?

ilyesmiket nézegetek én is. mint pl ez az LG

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3752 Dátum: 2015.09.29 16:54:20 »
Egyik radiátorunk csöpög... Tavasszal jeleztük a ház műszakis emberének, de akkor azt mondta, amíg víz van benne, nem tud mit csinálni; most le van eresztve a rendszer, megint szóltunk neki, most azt válaszolta, amíg üres a rendszer, nem tud mit csinálni... nem egyszerű...

A lényeg: a képen látható, nagy fehér csavarnál (hollander?), kóc tömítésnél szivárog a víz. Mivel üres a rendszer, ha kijön egy fűtésszerelő, gondolom, annyit tud tenni, hogy szétszedi, újra tömíti, aztán feltöltés után meglátjuk, mi lesz. Eszközöm van hozzá, némi műszaki érzékem is van, merjek nekiállni? Két hetem lenne rá, addig még üres a rendszer...  Másik kérdés, ha kezdődik a feltöltés, és szivárog, a képen is látható visszatérő szelepnél el tudom zárni a vizet (felül van szabályzó, de ha azt elzárom, az nyilván kevés önmagában, ugye?)?


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3753 Dátum: 2015.09.29 17:11:59 »
Egyik radiátorunk csöpög... Tavasszal jeleztük a ház műszakis emberének, de akkor azt mondta, amíg víz van benne, nem tud mit csinálni; most le van eresztve a rendszer, megint szóltunk neki, most azt válaszolta, amíg üres a rendszer, nem tud mit csinálni... nem egyszerű...

A lényeg: a képen látható, nagy fehér csavarnál (hollander?), kóc tömítésnél szivárog a víz. Mivel üres a rendszer, ha kijön egy fűtésszerelő, gondolom, annyit tud tenni, hogy szétszedi, újra tömíti, aztán feltöltés után meglátjuk, mi lesz. Eszközöm van hozzá, némi műszaki érzékem is van, merjek nekiállni? Két hetem lenne rá, addig még üres a rendszer...  Másik kérdés, ha kezdődik a feltöltés, és szivárog, a képen is látható visszatérő szelepnél el tudom zárni a vizet (felül van szabályzó, de ha azt elzárom, az nyilván kevés önmagában, ugye?)?


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Szervusz Feri!

Láss hozzá nyugodtan. Érdemes ezt és így használni a kenderkóc helyett, mert nem szárad ki.
Amennyiben a megfogott felületen nem kívánsz sérüléseket látni,érdemes az állítható kulcsot alkalmazni, de ha ez nem szempont, akkó' pojó a "-os csőfogó. Meglátod nem fog csöpögni, amennyiben a kötés környéki alkatrészek ( 'k-s hollandis karmantyú és a cafni anyája) nincsenek elrepedve v. nincs rajtuk pontkorróziós tömörtelenség.
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.29 17:17:20 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3754 Dátum: 2015.09.29 17:44:47 »
Szia! :)

Köszönöm a segítséget! Pont a Loctite cuccait néztem... Mindjárt nekiállok :)


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3755 Dátum: 2015.09.29 20:06:58 »
Ha valahol a Békéscsaba-Szeged vonalon vagy, szívesen segítek loctite ügyben ;-)
Gabe 254.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3756 Dátum: 2015.09.29 21:13:06 »
Van az a vonal, ami Csepelen keresztül köti össze Szegedet Békéscsabával :D
Azért köszi! :)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3757 Dátum: 2015.09.29 21:15:16 »
Szétszedtem, természetesen a kérdéses helyen nem sikerült oldani a kötést, de legalább levettem a radiátort :D Holnap keresnem kell gumi tömítést,  O-gyűrűt a szelepekhez... aztán valahogy megbontani a kócos tömítésnél... nem találom a megfelelő fogót... jó lesz ez  :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3758 Dátum: 2015.09.29 21:18:40 »
Van az a vonal, ami Csepelen keresztül köti össze Szegedet Békéscsabával :D
Azért köszi! :)

A benzin capital-t elhagyád?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3759 Dátum: 2015.09.29 21:31:10 »
Mit nekem...  :whistling:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3760 Dátum: 2015.09.29 22:14:38 »
Feri!

Amennyiben rendelkezésdre áll blitz fogó, pl. akkor azzal megtudod fogni a közdarabot, ha befér a két hollandi közé a fogó egyenes fogazású pofija. Satuba fogva a fogót, a csőfogóval talán sikerül lelazítani a cafni hollandiját. Sanszos lehet a hollandi törése, de egy próbát mindenképpen megér a büszkeség.A cafni+torló (térfogatáram korlátozó)  szelep ~ 3000 Ft, ha minden kötél (anya)szakad. Cafnival szolgálhatok, csak egy pofavizitbe kerül, in Dh.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3761 Dátum: 2015.09.30 05:43:48 »
Ha ennyire be van állva, én vennék egy zárószelepet, oszt azt is cserélném.  Viszonylag fillérekért lehet venni  a fittingeket.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3762 Dátum: 2015.09.30 06:35:45 »
Ha ennyire be van állva, én vennék egy zárószelepet, oszt azt is cserélném.  Viszonylag fillérekért lehet venni  a fittingeket.
Az egyik végére megy egy radiátort cafnival? ::) :D Szerintem a radiátorról nem sikerült leválasztani a ták szelepenek a hollandis közdarabját.
Sorry Főni! :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.30 06:41:27 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3763 Dátum: 2015.09.30 07:49:58 »
kúl. ugye ezek a gépek a ruhában levő nedvességet külön összegyűjtik, amit ki lehet önteni?

A miénk kondenzációs, azaz, hideg vizet használ ahhoz, hogy a nedvességet tartalmazó pára a dobon belül csapódjon le, és kifolyik az egész a mosógép szennyvíz kimenetén.
Ergo több vizet fogyaszt emiatt (de nem Energomat szinten).

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3764 Dátum: 2015.09.30 15:38:30 »
Radiátor kész... nemsokára feltöltik a rendszert, akkor kiderül, mit műveltem...
Nincs a közelemben (vagy csak nem tudok róla) normális vizes bolt. Ahová sikerült beesnem, "vegyes bolt", vagy nem tudják, mi az a cafni, meg a hozzá való szerszám, ha tudják, nincs hozzá szerszám, vagy van, de 12600 Ft-ért. Végül az ajánlott blitz fogóval sikerült szétszednem, nem kevés anyázás közepette. Sérülést, korróziót nem láttam jelentős mértékűt, így jól betekerve összeraktam.
Köszi a tanácsokat! :)