Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971698 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3585 Dátum: 2015.01.23 14:01:06 »
Azért olcsó kenyérből és virsliből többet el lehet adni, mint festékből és csempéből  ;)
Enni kell, épitkezni nem muszáj :no: És nem is épitkezik a nép a válság óta.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3586 Dátum: 2015.01.23 19:50:22 »
 :)
Amennyiben fussa, úgy fém béléscső végig és tetősíkon felül szigetelve (mint ahogy írtad es), hogy megakadályozzad a kondenzációt, ami elősegítené a korom megtapadását, majd rétegződését.Még a huzamra is jó hatással lenne. Persze esztendőre egy kotrás mindenképpen.
A cső kevéssé érdessége okán kedvezőbb mint a samott, de Te tudod mennyi bani van a stellázsiban. :yes:
Köszönöm a tanácsokat. Jövö héten jön a csöves felmérni a munkát.   :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3587 Dátum: 2015.01.31 19:36:50 »
Festésben, festékekben van vkinek tapasztalata ? :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3588 Dátum: 2015.01.31 19:40:52 »
Festésben, festékekben van vkinek tapasztalata ? :)
Az előző festésünk Tikkurilával volt, azt szerettem, a mostani Héra. Ez olcsóbb és hígabb is a leve...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3589 Dátum: 2015.01.31 19:42:47 »
Festésben, festékekben van vkinek tapasztalata ? :)
Van.
Kicsit konkrétabb kérdésed is van?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3590 Dátum: 2015.01.31 19:52:20 »
Az előző festésünk Tikkurilával volt, azt szerettem, a mostani Héra. Ez olcsóbb és hígabb is a leve...
nagy az árverseny, drágák az alapanyagok...nagy csodák nincsenek..  :hug:
ősszel vettem valami 3ft-os obi-s mázoló zománcot... fedőképessége kb a friss tehéntejével volt azonos..  :no:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3591 Dátum: 2015.01.31 20:24:38 »
Az érdekelne h melyiket érdemes megvenni ? Konkrétan előszobát-konyhát, WCt/fürdőt kellene kifesteni. Úgy, hogy színezni is kéne majd, ill most is színes a konyha és az előszoba is. A konyha világoszöld, azt világosbarnára szeretnénk, az előszoba mintha halvány kék lenne, ezt meg világos szürkére kellene. A fürdő/WC fehér, ezt meg világoskékre szeretnénk. A konyha zöldjét át kellene kenni először fehérrel ?  :hmmmm:  SK csinálnánk amúgy, glettelni nem kell úgy néztem, vagy csak minimálisan. Persze kérdés hol jön majd a vakolat is esetleg :D Festettem már régebben, de nem emléxek mivel, de Héra rémlik. 
Aztán le kellene festeni az ajtókat/tokokat is, ezek fák. Meg lesznek fémrészek is, WC hátfal, radiátorcsövek.
Felület-előkészítés is érdekelne. Eddig annyit tudok, h csiszolás/tisztítás, alapozás. Csiszolni inkább azért kellene néhol a falat mert egyenetlen. Az ajtófélfákon meg sötétbarna lakkszerű anyag van, csillog. Ezt fehérre kellene kenni.Az ajtó fehér-fehér. A fém dolgok is fehér-fehér, tehát itt nincs színváltás.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3592 Dátum: 2015.01.31 20:45:09 »
Falra a Hérát javaslom.Elfogadható árú,jól takar és jól tapad.
Fát-fémet minden esetben csiszolni kell a tapadás miatt,majd alapozó és zománcfesték.
Ezek választásakor inkább kérd ki eladók segítségét.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3593 Dátum: 2015.01.31 21:09:44 »
A Héra addig jó, amíg nem kell hozzányúlni. Bármi szennyeződést le akarsz mosni, elég csúnyán megmarad a letisztítás helye. Arról nem beszélve, hogy a penészt penészirtóval ledörzsölve leszedte a festéket is. Tikkurilával ilyen gond nem volt.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3594 Dátum: 2015.01.31 21:22:22 »
Van.
Kicsit konkrétabb kérdésed is van?
jaj,pikaszó von dalamdzsa,té piktor is vagyol?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3595 Dátum: 2015.01.31 21:37:08 »
Az érdekelne h melyiket érdemes megvenni ? Konkrétan előszobát-konyhát, WCt/fürdőt kellene kifesteni. Úgy, hogy színezni is kéne majd, ill most is színes a konyha és az előszoba is. A konyha világoszöld, azt világosbarnára szeretnénk, az előszoba mintha halvány kék lenne, ezt meg világos szürkére kellene. A fürdő/WC fehér, ezt meg világoskékre szeretnénk. A konyha zöldjét át kellene kenni először fehérrel ?  :hmmmm:  SK csinálnánk amúgy, glettelni nem kell úgy néztem, vagy csak minimálisan. Persze kérdés hol jön majd a vakolat is esetleg :D Festettem már régebben, de nem emléxek mivel, de Héra rémlik. 
Aztán le kellene festeni az ajtókat/tokokat is, ezek fák. Meg lesznek fémrészek is, WC hátfal, radiátorcsövek.
Felület-előkészítés is érdekelne. Eddig annyit tudok, h csiszolás/tisztítás, alapozás. Csiszolni inkább azért kellene néhol a falat mert egyenetlen. Az ajtófélfákon meg sötétbarna lakkszerű anyag van, csillog. Ezt fehérre kellene kenni.Az ajtó fehér-fehér. A fém dolgok is fehér-fehér, tehát itt nincs színváltás.
Itthon a feleségem festette a szuterént nem rég valami no-name fehér falfestékkel, nem volt vele gond. Most festettünk szüleimnél, ott poli-kutya nevű falfestékkel kenték a festők (made by Polifarbe = 2. legnagyobb itthoni fösték gyár), akik általában nem a saját maguk ellenségük. A saját lakásomat mikor festőkkel kifestettem, az a festő banda a trilakos sárga vödörben lévő Diszperzit falfestékkel festették. Sima fehér falfestékekben nincs nagy trükk, ne a legolcsóbb 3ft-ost vedd, és nagy bajod nem lehet.
A lényegi kérdés itt a színezésen van. A színes falfesték igen drága. Színezni még nem színeztünk, itthon a festők kis sárga port beletoltak a fehér festékbe, és beállították a színt.. anyáméknál a színkártyáról bármit kikevertek ilyen pigment porokkal, de azok azért nem olcsók, és te sokfajta színt akarsz, tehát irány a festékbolt, és ott géppel kikeverik neked...bár nagyon nehéz színkártyáról otthonra színt választani, de nem lehetetlen.
A zöld konyhát szerintem nem fehérrel kéne, hanem egyből a célszínnel...ha 1x nem takar teljesen, akkor még egy réteg kell rá, ennyi.

A fára-fémre mehet magasfényű zománcfesték. Ajtókat érdemes leszedve bakra fektetve vízszintesen tartva festeni, különben megfolyik a festék.
Trilak -nak a Trinátja olyan általános populáris zomácfesték, mint a Héra a falfestékeknél, a TOP pedig a Mesterzománc, de az drágább is valamennyivel.
Festőknél általános, hogy az alapozót összekeverik a zománcfestékkel, és ezzel a kevert anyaggal 1x festik le az ajtókat....
Nem tudom mivel van az ajtótok lefestve, de szerintem lehet tolni rá a zománcfestéket, nem hinném hogy fel kell csiszolni....a mai festékek tapadnak mindenre.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3596 Dátum: 2015.01.31 22:21:26 »
Itthon a feleségem festette a szuterént nem rég valami no-name fehér falfestékkel, nem volt vele gond. Most festettünk szüleimnél, ott poli-kutya nevű falfestékkel kenték a festők (made by Polifarbe = 2. legnagyobb itthoni fösték gyár), akik általában nem a saját maguk ellenségük. A saját lakásomat mikor festőkkel kifestettem, az a festő banda a trilakos sárga vödörben lévő Diszperzit falfestékkel festették. Sima fehér falfestékekben nincs nagy trükk, ne a legolcsóbb 3ft-ost vedd, és nagy bajod nem lehet.
A lényegi kérdés itt a színezésen van. A színes falfesték igen drága. Színezni még nem színeztünk, itthon a festők kis sárga port beletoltak a fehér festékbe, és beállították a színt.. anyáméknál a színkártyáról bármit kikevertek ilyen pigment porokkal, de azok azért nem olcsók, és te sokfajta színt akarsz, tehát irány a festékbolt, és ott géppel kikeverik neked...bár nagyon nehéz színkártyáról otthonra színt választani, de nem lehetetlen.
A zöld konyhát szerintem nem fehérrel kéne, hanem egyből a célszínnel...ha 1x nem takar teljesen, akkor még egy réteg kell rá, ennyi.

A fára-fémre mehet magasfényű zománcfesték. Ajtókat érdemes leszedve bakra fektetve vízszintesen tartva festeni, különben megfolyik a festék.
Trilak -nak a Trinátja olyan általános populáris zomácfesték, mint a Héra a falfestékeknél, a TOP pedig a Mesterzománc, de az drágább is valamennyivel.
Festőknél általános, hogy az alapozót összekeverik a zománcfestékkel, és ezzel a kevert anyaggal 1x festik le az ajtókat....
Nem tudom mivel van az ajtótok lefestve, de szerintem lehet tolni rá a zománcfestéket, nem hinném hogy fel kell csiszolni....a mai festékek tapadnak mindenre.

Én már színeztem egyszer, kis tubusban volt sárga trutyi, azt kellett belenyomni a fehér festékbe. De jó sok kellett bele, és így is világos sárga lett csak :) De amúgy az árnyalat nem gond, tehát nem baj ha kicsit halványabb-sötétebb, nincs pontosan meghatározva. nyilván majd előtte lesz próba kis felületen, ill kis kikevert festékkel. Tavaly anyámnál is festettek festők, ott sem csiszoltak semmit csak alapoztak aztán rá a festék. Itt viszont sztem kell majd csiszolni, mert gány az egész, de majd látom.
És ezek az olajfestékek fémre-fára ?  :hmmmm: 

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3597 Dátum: 2015.01.31 22:25:48 »
A másik, hogy olyan nagyon drágán nem akarunk festeni, mert nem tervezek 3-4 évnél tovább ebben a lakásban :) Családé, de én majd el akarnám adatni :)  Tehát inkább csak az van, hogy nézzen már ki valahogy :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3598 Dátum: 2015.01.31 22:52:11 »

És ezek az olajfestékek fémre-fára ?  :hmmmm:
milyen olajfestékre gondolsz???  :szemez:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3599 Dátum: 2015.01.31 22:54:41 »
A másik, hogy olyan nagyon drágán nem akarunk festeni, mert nem tervezek 3-4 évnél tovább ebben a lakásban :) Családé, de én majd el akarnám adatni :)  Tehát inkább csak az van, hogy nézzen már ki valahogy :)
mi is magunk festettük tavaly a konyhát és a fürdőt... meló után csináltam, villanyfénynél, fehéret fehérre....alig láttam a különbséget, hol volt már festve - hol nem volt még...  ::) ...a plafont utáltam festeni, csöpögött az arcomba meg a hajamba a festék... idén nyáron jön az étkező-előszoba sk.