Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970272 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #3420 Dátum: 2014.10.19 21:09:59 »
pedig azért áll meg benne a viz. miénk is ilyen volt.
kicseréltem a csövet vastagabbra.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3421 Dátum: 2014.10.19 21:20:46 »
Igen tudom, már többször kitíszítottuk, de nem igazán segített semmit.

Én a feléért is megoldom bárki (szakmai) ajánlatánál + kiszállás és véglegesen, mert a titkot is megfejt(het)ed. ;) :D :otlet:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #3422 Dátum: 2014.10.19 21:21:28 »
pedig azért áll meg benne a viz. miénk is ilyen volt.
kicseréltem a csövet vastagabbra.
És ezt hogyan tudom kicserélni? Ehhez ki kell venni a hűtőt, vagy előlről is hozzá tudok férni? Amúgy ha vágod, akkor nincs kedved eljönni valamikor megcsinálni nekem? :-)
Ha ki kell venni a hűtőt, akkor ki kell venni a beépített sütőt is (ez van mellette a konyhabútorban). Az úgy tudom nem direktben van bekötve, nem konnektorral. Ezt lehet valahogy bontani majd újra összerakni?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3423 Dátum: 2014.10.19 21:22:28 »
Én a feléért is megoldom bárki (szakmai) ajánlatánál + kiszállás és véglegesen, mert a titkot is megfejt(het)ed. ;) :D :otlet:
Mondd, fizetek  :yes: :D .
Ha nem poén, és tényleg kijönnél megszerelni, akkor mondj egy elérhetőséget és megbeszéljük!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3424 Dátum: 2014.10.19 21:24:42 »
Mondd, fizetek  :yes: :D .
Ha nem poén, és tényleg kijönnél megszerelni, akkor mondj egy elérhetőséget és megbeszéljük!

Most is rakoncátlankodik?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3425 Dátum: 2014.10.19 21:32:55 »
Most is rakoncátlankodik?

Igen, folyamatosan és az elmúlt napokban lett annyira kritikus, hogy valamit már kezdeni kell vele.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3426 Dátum: 2014.10.19 21:57:58 »
Igen, folyamatosan és az elmúlt napokban lett annyira kritikus, hogy valamit már kezdeni kell vele.

Húzzad kifele (nem a gyufát), majd hátul keresd meg a hűtött tér kompresszorát. Arról ismerszik meg, a tetején egy magasító korona van, hogy fogadni tudja a belső térből a kondenzátumot, túlcsordulás nélkül. A koronával körbezárt fel(ter)ületnek vízkövesnek és némileg nedvesnek kell lennie. Amennyiben száraz, úgy a kivezető cső el van dugulva, mint ahogy Akibor is írá. Valamint a belső térben is a víz kivezetésben szerepet kapott lejtésképző belső burkolaton is lehet oda nem való akármi. Amennyiben van, azt is távolítsd el, valamint fokozottan ügyelj arra, hogy a hőelvonó felülethez ne érjen semmi amit a belső térbe tesztek. Ennek is szerepe  lehet az eldugulásban, közvetetten. Amikor mindezen túljutottál és helyre tetted a berendezést,egy vízmértékkel tégy a hosszantartó konyhabékéért. Fog ez menni meglátod. ;) :) :flowers:     
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3427 Dátum: 2014.10.19 22:25:14 »
Húzzad kifele (nem a gyufát), majd hátul keresd meg a hűtött tér kompresszorát. Arról ismerszik meg, a tetején egy magasító korona van, hogy fogadni tudja a belső térből a kondenzátumot, túlcsordulás nélkül. A koronával körbezárt fel(ter)ületnek vízkövesnek és némileg nedvesnek kell lennie. Amennyiben száraz, úgy a kivezető cső el van dugulva, mint ahogy Akibor is írá. Valamint a belső térben is a víz kivezetésben szerepet kapott lejtésképző belső burkolaton is lehet oda nem való akármi. Amennyiben van, azt is távolítsd el, valamint fokozottan ügyelj arra, hogy a hőelvonó felülethez ne érjen semmi amit a belső térbe tesztek. Ennek is szerepe  lehet az eldugulásban, közvetetten. Amikor mindezen túljutottál és helyre tetted a berendezést,egy vízmértékkel tégy a hosszantartó konyhabékéért. Fog ez menni meglátod. ;) :) :flowers:   
Köszi! Már csak akkor valamikor szét kellene bombázni a konyhát. Az van, hogy a hűtőnek pont akkora helye van, amennyi kell neki (+1-2 cm), de mivel a szélén van, ezért nem lehet kihúzni, mert a hűtő elég belóg az ablak belső párkánya (műanyag ablak). Szóval ki kell szedni a (elektromos) sűtőt és akkor lehet kibontani a konyhaszekrényt... Nem egyszerű... Ha tudtok valaki ajánlani, aki megcsinálja mindezt, szívesen fizetnék érte...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3428 Dátum: 2014.10.20 11:52:14 »
Köszi! Már csak akkor valamikor szét kellene bombázni a konyhát. Az van, hogy a hűtőnek pont akkora helye van, amennyi kell neki (+1-2 cm), de mivel a szélén van, ezért nem lehet kihúzni, mert a hűtő elég belóg az ablak belső párkánya (műanyag ablak). Szóval ki kell szedni a (elektromos) sűtőt és akkor lehet kibontani a konyhaszekrényt... Nem egyszerű... Ha tudtok valaki ajánlani, aki megcsinálja mindezt, szívesen fizetnék érte...
egy műszaki cikket befalazni sose jó ötlet, pont emiatt  :no:

nekünk is electrolux hűtőnk van. az is drága volt :D és nekem is van egy történetem vele: néhány héttel ezelőtt kinyitottam, és azt bírtam látni, hogy a hűtő legfelső polcára tett csomagolt vajnak csak a csomagolása van a helyén. a vaj odalent volt egy furcsa kupacban a hűtő alján. a hűtőben eközben hideg volt.  :hmmmm:

na, gondoltam, ennek fele sem tréfa, ha elolvadt odabent a vaj, és közben viszont hideg is van, akkor a világítás lesz a ludas. és lőn, a lámpa annyira forró volt, mintha egy grillsütőszállal világított volna. feladvány 2.0: miért forró? gondoltam, azért, mert elromlott a lekapcsoló funkció, és folyamatosan világít. de nem, ha becsuktam az ajtót, sötét volt. feleségem tudományos alapon is bebizonyította, a telefonját a hűtőbe rakva le is filmezte a sötétséget :D

ekkor hívtam fel anyám különbejáratú hűtő- és mosógépszerelőjét. aki annyit tudott kontribuálni, hogy nem kéne 25 wattos izzót rakni bele. miután csekkoltam, hogy ilyen izzóval vettem a hűtőt (mert vettem másik izzót, de persze ettől a probléma fennmaradt), és van egy "max 25w" felirat is bent, a szerelőt nem hívtam többet. közben az izzót kicsavartam és hetekig sötétben turkáltunk bent, mert idegesített, hogy a hűtőm, ha van benne izzó, fűt is, ráadásul sötétben  :devil:

maradt a villamosmérnök testvérem. eleinte kicsit vakarta a fejét, hogy hogy a pék fülébe lehet az, hogy a hűtőben sötét is van meg forróság is egyszerre, aztán eljött, hozott valami áramerősségmérőt és méricskélni kezdett. megállapításra került, hogy a hűtőlámpában akkor is folyik áram, ha az nem világít. nabzmg, most akkor mi legyen, vegyek másik hűtőt, vagyis inkább mostantól szokjak hozzá, hogy sötét van bent?

és akkor rájött: a hűtő világítását szabályozó kis kallantyú a hűtő ajtajába a sok nyitogatástól egy egész pici kis árkot vájt, amitől a mostani állapotában egy milliméterrel kevésbé nyomódik be, ha becsukjuk az ajtót. teljesen benyomva nem folyik áram és sötét van és hideg, teljesen kiengedve világos van és melegszik (de persze akkor az ajtó is nyitva van). de lett egy harmadik állás is: majdnem teljesen benyomva sötét van, de folyik áram és az izzó krvára bemelegszik.

megoldás: ráragasztottam tíz réteg celluxot az ominózus felületre, amitől a kallantyú egy fél milliméterrel beljebb nyomódik az ajtó becsukásánál. és dögöljek meg, ha értem, hogy lehetséges az, hogy az áram akkor is folyt, amikor a kallantyú nem volt teljesen benyomva. azt hittem, ez egy kétállású kapcsoló, de ezek szerint nem. még egy ok, amiért nem vagyok a villanyszerelés barátja  :surrender:


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #3429 Dátum: 2014.10.20 21:38:40 »
Igen tudom, már többször kitíszítottuk, de nem igazán segített semmit.
És milyen mélyen tolatátok bele a rugalmas pálcát? Nem elég a luk felső részét megkapirgálni, érdemes koppanásig letolni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #3430 Dátum: 2014.10.21 10:03:13 »
És milyen mélyen tolatátok bele a rugalmas pálcát? Nem elég a luk felső részét megkapirgálni, érdemes koppanásig letolni.
Koppanásig lement, sőt már hosszabb cuccot is toltam bele (volt ilyen hajlékony műanyagbevonatú drót) de ez sem segített.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3431 Dátum: 2014.10.21 19:11:03 »
Körben az ajtótömítő jól illeszkedik? Mert rés esetén folyamatosan csapódik ki bent a pára.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3432 Dátum: 2014.10.22 19:00:48 »
Van nékem egy kabátom, amit még néhai munkáltatómtól kaptam. A kabát nagyon jó, annyi szépséghibája van, hogy az azóta megszűnt cég logója rá van nyomtatva a hátára.
Van e valami módszer vagy cég, aki nem beszerzési áron eltávolíjja a matricát?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3433 Dátum: 2014.10.22 20:15:21 »
ecetes olló?  :devil:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3434 Dátum: 2014.10.22 20:42:58 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer