Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971992 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3030 Dátum: 2014.04.14 21:38:52 »
[rohog] :D Nagy arc vagy Te is hallode !?   :flowers:  :hug:
Az lehet csak igaz az amit olvastam tanulmányt: az ember fia így 30 éves kora környékén bírja legkevésbé az alkoholt. És tényleg: én is képes vagyok pár liter piától egy hétre kifeküdni. Idén már kétszer megjátszottam, pedig még csak Április eleje van ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3031 Dátum: 2014.04.15 11:49:22 »
Megkérdem itt is, az indexen nem túl közlékenyek :)
Szal szigetelik a házunkat(panel), és radiátorokat is szeretnénk cserélni. Nem igazán vagyok képben a témával. Tegnap kaptunk egy árajánlatot egy emberkétől, Dunaferr Lux-N radiátorokkal. Viszont amin elgondolkodtam, az a méret. 2 kis szoba van meg egy nagy. Egyforma radiátorok vannak. ill az egyik szobában egyel kisebb. 660x480as méretű, hagyományos panelradiátorok. Ugye ez csak 2 cső, meg a hőátadó alu "ház". Az árajánlatban 600x500as 2 soros (DK22) radiátorok vannak, ill a nappalira 600x600as, holott ott is 660x480as van. MEgjegyzem, eredetileg amikor beköltöztünk, a kis szobában 3 tagos p.csa radiátor volt, tehát jóval kisebb mint a mostani, ezt még mi raktuk fel. De az volt a "gyári" gondolom.
Szóval én sztem, mivel szigetelve lesz a ház, meg quázi egész télen elzártak lesznek a radiátorok más tapasztalataiból kiindulva, egész biztos hogy nem kell az 500as hossz, sztem 600x400as elég. Lehet hogy kisebb is elég lenne. Amin még agyalok, hogy lehet egysoros is elég lenne nem ? Igazából nem vagyok képbe ezzel mit jelentenek ezek pontosan, de gondolom a hőátadó lemezelés egy vagy 2 soros.
Ja az árajánlatban 14 a 2 kisebb és 15 az egy nagyobb radiátor, de mint mondtam ezek mind nagyobbak hosszra mint amik fennvannak. Viszont a neten vannak olcsóbban, 10 körül ugyanulyenek, ill itt is van egy boltban 7-8e körül pekpan radiátor. 3nál nem mindegy, ez 15-20e ft spórolás..
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.15 11:58:16 írta Kisfiatal »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3032 Dátum: 2014.04.15 11:55:28 »
nagyjából arra, hogy mibe kerül egy házat becsomagolni, és hogy ez mekkora csökkenést jelent a havi kiadásokban. még társasházi viszonylatban sem éri meg. mondjuk a mi lakásunkra jutna, let's say, 1 millió forint jutna a hőszigetelés költségéből. most is havi 10ezer alatt van a gázszámlám. ha nullára (  :lol: ) csökkenne a gázfogyasztásom a szigetelés után, akkor mennyi idő alatt térülne meg? arról nem is beszélve, hogy nem a falon, hanem az ablakon megy ki a meleg (nálunk legalábbis)...

de igazad van, pontosítok: nem éri meg, ha az ember nem lakik irtózatosan sokáig ugyanott ;)

Hát, én se vágtam volna bele egyébként :) Nekünk közel 1 millát kellett kiperkálni, de erre még jön állami támogatás. Ez össz ablak csere (3+az erkély+ a lépcsőház), meg a külső szigetelés van. Viszont ha minden igaz 8-10 év alatt megtérül, és egyéb járulékos haszon: szebb lesz a ház, kicsit emelkednek a lakásárak a házban, és ez távoltartja a hülyéket, panelprolikat :)) Egyébként ez egy jobb panel környék, sztem a legjobb a városban. Itt nincsenek balhés idióták, panelprolik :) Néha elszörnyülködöm, más paneleknél milyen alakok laknak..

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3033 Dátum: 2014.04.15 12:25:50 »
Megkérdem itt is, az indexen nem túl közlékenyek :)
Szal szigetelik a házunkat(panel), és radiátorokat is szeretnénk cserélni. Nem igazán vagyok képben a témával. Tegnap kaptunk egy árajánlatot egy emberkétől, Dunaferr Lux-N radiátorokkal. Viszont amin elgondolkodtam, az a méret. 2 kis szoba van meg egy nagy. Egyforma radiátorok vannak. ill az egyik szobában egyel kisebb. 660x480as méretű, hagyományos panelradiátorok. Ugye ez csak 2 cső, meg a hőátadó alu "ház". Az árajánlatban 600x500as 2 soros (DK22) radiátorok vannak, ill a nappalira 600x600as, holott ott is 660x480as van. MEgjegyzem, eredetileg amikor beköltöztünk, a kis szobában 3 tagos p.csa radiátor volt, tehát jóval kisebb mint a mostani, ezt még mi raktuk fel. De az volt a "gyári" gondolom.
Szóval én sztem, mivel szigetelve lesz a ház, meg quázi egész télen elzártak lesznek a radiátorok más tapasztalataiból kiindulva, egész biztos hogy nem kell az 500as hossz, sztem 600x400as elég. Lehet hogy kisebb is elég lenne. Amin még agyalok, hogy lehet egysoros is elég lenne nem ? Igazából nem vagyok képbe ezzel mit jelentenek ezek pontosan, de gondolom a hőátadó lemezelés egy vagy 2 soros.
Ja az árajánlatban 14 a 2 kisebb és 15 az egy nagyobb radiátor, de mint mondtam ezek mind nagyobbak hosszra mint amik fennvannak. Viszont a neten vannak olcsóbban, 10 körül ugyanulyenek, ill itt is van egy boltban 7-8e körül pekpan radiátor. 3nál nem mindegy, ez 15-20e ft spórolás..

A fentieket figyelembe véve, mi vett rá a hőleadó cseréjére? Egyszerűen csak meguntad a mostaniak látványát? Amennyiben nincs baj velük, hagynám a helyedben. Sokkal többet is spórolhatsz úgy. Ellenben , ha minden áron csere lesz, akkor bőven elég leszen az "egysoros" lemezradiátor, hisz úgy is zárva lesznek a szelepek.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #3034 Dátum: 2014.04.15 12:31:35 »
és ecetszagú minden ruhátok?
akik nem figyeltek az iskolában, azok nem tudják, hogy az ecet maradéktalanul elpárolog ;)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #3035 Dátum: 2014.04.15 12:57:45 »
iskola? ammeg mi? amugy igazad van,már rájöttem. tegnap kipróbáltam egy zsepivel. bár azért maradt némi savankás buké.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3036 Dátum: 2014.04.15 13:31:29 »
Viszont ha minden igaz 8-10 év alatt megtérül, és egyéb járulékos haszon: szebb lesz a ház, kicsit emelkednek a lakásárak a házban, és ez távoltartja a hülyéket, panelprolikat :)) Egyébként ez egy jobb panel környék, sztem a legjobb a városban. Itt nincsenek balhés idióták, panelprolik :) Néha elszörnyülködöm, más paneleknél milyen alakok laknak..

ezért ez tetszett.. :lol:
fura panelból cikizni a többi panelban élőt..ez olyan mikor a feketék niggerezik a másikat.. na mindegy.

visszatérve a fűtésre most szabadultam ki végre a panelből 11 év után így van pár véleményem.
én nem mentem bele a korszerűsítésbe nincs garancia arra hogy vételkor a vevő kifizeti a +1m-át amibe ez kerül. a vevő alappanel áráért akar panelprogramost , tudom, most adtam el a panellakásom. túrót! sőt ló..szt!

más: a radiátor projekt a lakás fekvésétől függ ha körbefűtik, ha nem szélső lakás a földszinten hanem középső a 8.kon -nekem ilyen volt-akkor felesleges nagyobb radiátor. nálam 11 évig dögmeleg volt résnyire nyitva az ablakok -15ben is. 

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3037 Dátum: 2014.04.15 13:41:17 »
A fentieket figyelembe véve, mi vett rá a hőleadó cseréjére? Egyszerűen csak meguntad a mostaniak látványát? Amennyiben nincs baj velük, hagynám a helyedben. Sokkal többet is spórolhatsz úgy. Ellenben , ha minden áron csere lesz, akkor bőven elég leszen az "egysoros" lemezradiátor, hisz úgy is zárva lesznek a szelepek.

Na téged vártalak, mert eszembe jutott hogy te vágod ezt :) Nos én nem akarom cserélni, anyám akarja, esztétikai okokból..
Szted elég akkor az egysoros, 11es lemezradi ? Most ne abból indulj ki hogy úgyis zárva lesz, ezt csak én mondtam, mert több helyről hallottam, hogy effektíve zárva vannak, mert elég az amit a cső lead.. Természetesen ablakcsere is volt :) Sarki lakás egyébként, mivel kocka, és 2. emelet. Ill fsz-el együtt 3.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3038 Dátum: 2014.04.15 13:56:34 »
ezért ez tetszett.. :lol:
fura panelból cikizni a többi panelban élőt..ez olyan mikor a feketék niggerezik a másikat.. na mindegy.

visszatérve a fűtésre most szabadultam ki végre a panelből 11 év után így van pár véleményem.
én nem mentem bele a korszerűsítésbe nincs garancia arra hogy vételkor a vevő kifizeti a +1m-át amibe ez kerül. a vevő alappanel áráért akar panelprogramost , tudom, most adtam el a panellakásom. túrót! sőt ló..szt!

más: a radiátor projekt a lakás fekvésétől függ ha körbefűtik, ha nem szélső lakás a földszinten hanem középső a 8.kon -nekem ilyen volt-akkor felesleges nagyobb radiátor. nálam 11 évig dögmeleg volt résnyire nyitva az ablakok -15ben is.

Mi (ill anyám), innen már nem fog elköltözni, szal valszeg megéri a beruházás :)
 

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3039 Dátum: 2014.04.15 15:38:29 »
így van. lényeg hogy ne rohadjon a ház előtt a kocsi.  ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3040 Dátum: 2014.04.15 21:31:31 »
Na téged vártalak, mert eszembe jutott hogy te vágod ezt :) Nos én nem akarom cserélni, anyám akarja, esztétikai okokból..
Szted elég akkor az egysoros, 11es lemezradi ? Most ne abból indulj ki hogy úgyis zárva lesz, ezt csak én mondtam, mert több helyről hallottam, hogy effektíve zárva vannak, mert elég az amit a cső lead.. Természetesen ablakcsere is volt :) Sarki lakás egyébként, mivel kocka, és 2. emelet. Ill fsz-el együtt 3.

Azért mert "kocka" ( esetleg négyzetes hasáb) még nem jelenti azt, hogy szélsőségesen kedvezőtlen a lakástok elhelyezkedése.Természetesen azt sem, hogy ideális. Kedvező esetben 1 külső homlokzattal, szélsőségesen kedvezőtlen esetben  pedig 4-gyel is rendelkezhet egy lakás. A tiétek a két szélső érték között lehet, sztem 2 külső homlokzattal. A tájolásáról nem említettél semmit, de az kijelenthető, hogy a hőszigetelést követően erőteljes változást tapasztalhattok, amit akár "házilag" kivitelezett mérésekkel is igazolható. Azokból amit korábban írtál azt a következtetést vonom le, hogy az épület (szakszerű) szigetelését követően, elégséges lesz a 11k lemezradiátorok hőleadó képessége, ha a méretét igazítjátok a hőfok lécsőhöz. Még akkor is, ha a kkh =  méretezési hh v. az alatti lesz, akár tartósan is, - a jégkorszakot kivéve -.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3041 Dátum: 2014.04.16 17:32:17 »
Azért mert "kocka" ( esetleg négyzetes hasáb) még nem jelenti azt, hogy szélsőségesen kedvezőtlen a lakástok elhelyezkedése.Természetesen azt sem, hogy ideális. Kedvező esetben 1 külső homlokzattal, szélsőségesen kedvezőtlen esetben  pedig 4-gyel is rendelkezhet egy lakás. A tiétek a két szélső érték között lehet, sztem 2 külső homlokzattal. A tájolásáról nem említettél semmit, de az kijelenthető, hogy a hőszigetelést követően erőteljes változást tapasztalhattok, amit akár "házilag" kivitelezett mérésekkel is igazolható. Azokból amit korábban írtál azt a következtetést vonom le, hogy az épület (szakszerű) szigetelését követően, elégséges lesz a 11k lemezradiátorok hőleadó képessége, ha a méretét igazítjátok a hőfok lécsőhöz. Még akkor is, ha a kkh =  méretezési hh v. az alatti lesz, akár tartósan is, - a jégkorszakot kivéve -.

Utolsó mondatodat nem teljesen értem  ::) Egyébkén déli-délnyugati fekvésű a lakás, konkrétan 2 szobát és a konyhát olyan DU 1 órától süti a nap.. A nappalit már DE, DU már nem :)
Én afelé hajlok hogy 1 soros 600x400asok lesznek mindenhol. 1 sarki szoba van, azt most ott van a legkisebb radi :) A nappali körbe van fűtve, csak az erkély van ugye :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3042 Dátum: 2014.04.16 18:54:35 »
Utolsó mondatodat nem teljesen értem  ::) Egyébkén déli-délnyugati fekvésű a lakás, konkrétan 2 szobát és a konyhát olyan DU 1 órától süti a nap.. A nappalit már DE, DU már nem :)
Én afelé hajlok hogy 1 soros 600x400asok lesznek mindenhol. 1 sarki szoba van, azt most ott van a legkisebb radi :) A nappali körbe van fűtve, csak az erkély van ugye :)

A hozzászólás utolsó mondata, long form;
"Még akkor is, ha a kkh (külső környezeti hőmérséklet) =  méretezési hh (határ hőmérséklettel) v. az alatti lesz, akár tartósan is, - a jégkorszakot kivéve -."
A radiátor méretválasztásánál, fontos figyelembe venni annak leadott teljesítményét meghatározó, belépő-kilépő hőközlő közeg hőfok szintjét. A leadott teljesítmény nem lesz azonos 90/70 és 70/50 v. 60/40 (oC) esetén, annak ellenére, hogy a dt= mindhárom esetben. Ez még a saccométeres méretválasztáshoz is köll, pláne a hőszükséglet számítást követő fűtési rendszer méretezéséhez.
Amennyiben megelégszel a választott módszerrel, akkor sem nyúlsz vele "alá", legfennebb lesz rajta tartalék bőven. :)
A radiátor szelepeket érdemes alkalom szerűen megmozgatni, nehogy akkor tapadjon le, amikor muszáj lenne mozognia. ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3043 Dátum: 2014.04.17 18:58:49 »
Még pár szakmai kérdés: panellakásba milyen anyagú radiátor javasolt ? Pontosabban a cső anyaga a lényeg ugye, abban kering a folyadék. MErt az hogy acéllemezes meg alu, a folyadék szempontjából mind1 nem ? De lehet hogy hülyeségeket kérdezek :) De sztem a ház csöve nem alu.
Másik: a jobbos/balos ugye azt jelenti, hogy ha szembeállok vele (beépítve), akkor a csőkivezetések jobb/bal oldalon vannak ?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3044 Dátum: 2014.04.18 08:03:49 »
Még pár szakmai kérdés: panellakásba milyen anyagú radiátor javasolt ? Pontosabban a cső anyaga a lényeg ugye, abban kering a folyadék. MErt az hogy acéllemezes meg alu, a folyadék szempontjából mind1 nem ? De lehet hogy hülyeségeket kérdezek :) De sztem a ház csöve nem alu.
Másik: a jobbos/balos ugye azt jelenti, hogy ha szembeállok vele (beépítve), akkor a csőkivezetések jobb/bal oldalon vannak ?
Válaszok; sortli=könnyebb érthetőség
Mosoly előtti rész=igen, főleg a vége :)
Mosoly utáni rész=nem
"Másik" =igen
 ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu