Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970373 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2985 Dátum: 2014.04.01 10:20:59 »
A másfél éve vett AEG mosó-szárító gép meghibásodott. Már csak a kiterjesztett garancia (+4 éves) él, a gyári nem. Előre fáztam, mi lesz ebből.

Kellemes csalódás ért. 24 órás telefonos ügyfélszolgálaton este 9-kor rögzítették a hibát, küldtek e-mail-ben egy nyomtatványt a hiba pontos leírása végett, amit kitöltve másnap visszaküldtem, SMS-ben tájékoztattak hogy a munkát kinek (melyik szerelőnek) adták ki, aki felhívott, hogy egyeztesse velem a kiszállás időpontját.
Megérkezett, 20 perc alatt, hibakódok kiolvasásával behatárolta a hibás alkatrészt (fűtőszál), azt külön műszerrel meg is mérte hogy valóban hibás. Megrendelte a cserealkatrészt, majd hív újboli időpontegyeztetésre hogy mikor jöhet beszerelni. Flottnak tűnik az egész. Garancia, tehát megerősítette, hogy ez nekünk nem fog semmibe kerülni.

Egyetlen negatívum, amit a szerelő is mondott, nem engedik nekik hogy saját raktárban tartsanak alkatrészt, minden ***t egyedileg kell rendelgetnijük, ezért a javítások az esetek döntő többségében dupla kiszállással történnek.

Valójában ez a garancia egy Groupama-biztosítás, és ők káreseményként tekintenek az esetre. Úgy is vették fel a telefonos ügyfélszolgálaton.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2986 Dátum: 2014.04.01 11:39:51 »
Akkor ezt nem az Electrolux ügyfélszolgálat intézte, hanem a Groupama?
Vagy az Electrolux javult volna ennyit 2 év alatt?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2987 Dátum: 2014.04.01 12:23:28 »
Igen, ez a Groupama ügyfélszolgálatán keresztül indéződik a dolog. A szerelő tulajdonképpen AEG/Electrolux hivatalos márkaszerviz is egyben, csak most az ő szempontjukból nézve más a megbízó.
Örülök is, így utólag, hogy csak 1 éves a "gyári" gari...

Bár, hozzáteszem, van fordítva is eset, pl. Auchan-ba vettünk 3,5 éve egy jónagy LG plazmatévét, ugyanígy +2 éves extra garanciával, a 2 éves gyárira. Gyári gariban volt hiba, azt korrekten megoldották, azóta kopp-kopp jó a készülék. Csak közben kaptam egy levelet az extragaranciát nyújtó biztosítótól, hogy a PSZÁF felszámolta őket, így nincs kihez forduljak ha baj van. Még egy fél év volna hátra belőle....

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2988 Dátum: 2014.04.01 13:19:58 »
nekünk is ilyen plusz biztosításunk van az auchanból vett mosógépre,mosogatógépre,de eddig jól működik minden. ahogy néztem,az is groupamás.
mondjuk én rossz véleménnyel vok groupamáékról mind autós kötelező mind lak.bizti terén.
egy kártérítési perben viszont rommá vertem őket és meglepetésre fizettek határidő elött,jobban mint egy katonatiszt;) ;) ;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2989 Dátum: 2014.04.01 16:37:59 »
Való igaz, hisz annak a legkedvezőbb az A/V aránya! Viszont maradjunk a hazai realitásoknál, ami az épületek típusát illeti.
Mire alapozod a sommás megállapításod? :hmmmm: :eek: :no:

nagyjából arra, hogy mibe kerül egy házat becsomagolni, és hogy ez mekkora csökkenést jelent a havi kiadásokban. még társasházi viszonylatban sem éri meg. mondjuk a mi lakásunkra jutna, let's say, 1 millió forint jutna a hőszigetelés költségéből. most is havi 10ezer alatt van a gázszámlám. ha nullára (  :lol: ) csökkenne a gázfogyasztásom a szigetelés után, akkor mennyi idő alatt térülne meg? arról nem is beszélve, hogy nem a falon, hanem az ablakon megy ki a meleg (nálunk legalábbis)...

de igazad van, pontosítok: nem éri meg, ha az ember nem lakik irtózatosan sokáig ugyanott ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2990 Dátum: 2014.04.01 17:01:10 »
...
Megérkezett, 20 perc alatt, hibakódok kiolvasásával behatárolta a hibás alkatrészt (fűtőszál), azt külön műszerrel meg is mérte hogy valóban hibás. Megrendelte a cserealkatrészt, majd hív újboli időpontegyeztetésre hogy mikor jöhet beszerelni...

Megőrülök, már egy mosógépnél is hibakódot kell kiolvasni   :eek:
Hogyan nézhet ez ki?? WM1250 error code, heater failure   :lol: Bocsánat, ezt nem bírtam ki  :otlet:

A jó öreg Energomatnál nagyon nyugis tempóban nagyjából 1 órán belül meg is van a fűtőszál cseréje (szétszedéssel, összerakással), egy multiméterrel pontosan behatárolható a hiba. Egyébként kb. 25 évig ment a fűtőszál (AEG-nél másfél év, hihetetlen...), cserélni is azért kellett, mert elkezdte leverni a FI-relét, ami azt jelenti, hogy ment volna még egy darabig így is, ha az nincs ::)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2991 Dátum: 2014.04.01 17:58:04 »
Ez azért picivel többet tud mint az Energomat, fűtőszál is több fajta van benne - és persze nem mechanikus programkapcsolója van.

Egyébként kérdésed az én kíváncsiságomat is felébresztette, megtaláltam hogy kell belőle kiolvasni. Hazamegyek és ki is próbálom, majd referálok, hogyan néz ki  :tt2:

Néztem valamelyik nap hogy a briteknél árulnak többfajta akkus porszívót, melyen rendes USB port van, mint a nyomtatón. PC-hez vagy Mac-hez lehet csatlakoztani, és a róla feltelepített szoftverrel lehet konfigurálni a szívó erőt Eco/Normal/Turbo fokozatokba, illetve a pórszívóval végzett ide-oda mozgásból kiszámolja azt is, hogy a munkát végző "droid" hány kalóriát égetett el. Kábé 140 fontért webshop árban szállítással együtt...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2992 Dátum: 2014.04.01 19:19:28 »
Ez azért picivel többet tud mint az Energomat, fűtőszál is több fajta van benne - és persze nem mechanikus programkapcsolója van.
...

Őszintén szólva nem igazán vagyok híve az új varázskütyüknek.
Főleg, hogy itt pl. másfél évig bírta a fűtőszál... :eek:  Meddig bírnák a csapágyak, például nálunk, ahol naponta legalább egy mosás lemegy??
Én a megbízhatóság mellett teszem le a voksomat. Meg az olcsó javíthatóság mellett  :yes:
Van itthon Miele kondenzációs (plusz elektronikus vezérlésű) szárítógép, az már füstölt. A százéves Hanseatic szárítógép a mechanikus időzítő-kapcsolójával hála Istennek még nem.
Szerintem ezek  vígan mennek még, amikor sok új, "picivel többet tudó" gépnek már a porából sem lesz  :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2993 Dátum: 2014.04.01 21:44:44 »
Egyetértek veled. Egyetlen problémám van csak, pici lakásba 4 főnek ennyi gép nem fér el.
A mi okos AEG gépünket még mindig megbízhatónak ítélem emellett is, révén, hogy minden nap mos legalább egyet, télen pedig minden nap szárít is.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2994 Dátum: 2014.04.02 07:13:06 »
Ez azért picivel többet tud mint az Energomat, fűtőszál is több fajta van benne - és persze nem mechanikus programkapcsolója van.
Ez az az Energomat, ami 100+ liter vízzel és közel 2000W-nyi árammal mos ki 4.5 kg ruhát és 400 (vagy 500) fordulatos centrifugája van, ugrál és elmászik a program végére?  ::) Cserébe ~ 40 perc alatt végez.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2995 Dátum: 2014.04.02 09:25:34 »
nagyjából arra, hogy mibe kerül egy házat becsomagolni, és hogy ez mekkora csökkenést jelent a havi kiadásokban. még társasházi viszonylatban sem éri meg. mondjuk a mi lakásunkra jutna, let's say, 1 millió forint jutna a hőszigetelés költségéből. most is havi 10ezer alatt van a gázszámlám. ha nullára (  :lol: ) csökkenne a gázfogyasztásom a szigetelés után, akkor mennyi idő alatt térülne meg? arról nem is beszélve, hogy nem a falon, hanem az ablakon megy ki a meleg (nálunk legalábbis)...

de igazad van, pontosítok: nem éri meg, ha az ember nem lakik irtózatosan sokáig ugyanott ;)

A kiemelt rész igen hangsúlyos a konklúzióban. :yes: Amennyiben komolyan érdekel a téma, javaslom, hogy konzultálj szakemberrel, akivel tisztázhatjátok az elképzelés peremfeltételeit, a kivitelezés részletes költségeit, a megtérülési számítás részleteit, a számított megtérülési időt és annak ellenőrzési módját,  stb. Építtetői oldalról javaslom, hogy konzultálj Agyarka cartárssal. Ő biztosan alaposan körbejárta a kérdéskört, és felkészült ebben is.
Esetleg ide is kilátogathatsz egy ingyenes belépővel. Ahol megfogalmazhatod a kérdésedet és a szakma krémjétől kaphatsz választ, ha ez számít. Ha kicsit fellengzősre sikeredett akkor bocsi, nem annak szántam! :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.02 09:32:12 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2996 Dátum: 2014.04.02 09:42:35 »
köszi, nem aktuális. társasházban lakom és hétszámjegyű költsége lenne a hőszigetelésnek, de ha én magam dönthetném el, hogy csináljuk vagy sem, akkor is valszeg inkább valami másra költenék. a mai energiaárak és a mai építőanyagárak mellett nem érzem úgy, hogy érdemes lenne ilyesmivel foglalkozni. anyagi szempontból kizárólag akkor érdekes ez a téma, ha állami támogatással lehet megcsinálni.
szüleimnél 12 éve full külső felújítást bonyolítottam, hatalmas (1000 nm feletti)  felületet kompletten újravakolva, szigetelve, színezve, minden nyílászáró és közmű cseréjével stb. nem két napja volt, de az alapok megvannak. van némi rálátásom ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2997 Dátum: 2014.04.02 11:00:55 »
köszi, nem aktuális. társasházban lakom és hétszámjegyű költsége lenne a hőszigetelésnek, de ha én magam dönthetném el, hogy csináljuk vagy sem, akkor is valszeg inkább valami másra költenék. a mai energiaárak és a mai építőanyagárak mellett nem érzem úgy, hogy érdemes lenne ilyesmivel foglalkozni. anyagi szempontból kizárólag akkor érdekes ez a téma, ha állami támogatással lehet megcsinálni.
szüleimnél 12 éve full külső felújítást bonyolítottam, hatalmas (1000 nm feletti)  felületet kompletten újravakolva, szigetelve, színezve, minden nyílászáró és közmű cseréjével stb. nem két napja volt, de az alapok megvannak. van némi rálátásom ;)

Nem akarlak meggyőzni, de mindenképpen ide kívánkozik, hogy minden ház, lakás egyedi paraméterekkel bír. Így annak eldöntése, hogy a hőszigetelés a költségek és megtakarítások tükrében mikor és hogyan térül meg, ugyancsak egyedi számítások alapján mutatkozik meg.Feltételezem, hogy a ti társasházatok esetében is végeztek részletekbe menő számításokat, ahol a megtérülést nem pusztám a fűtési primer energia megtakarításával kalkulálták. Ebben az témában is igaz, hogy nem célszerű széles általánosítás mentén gondolkozni. Mindezeken túl, nem kívánok a zsebedben turkálni, arra költöd a pénzed amire akarod.
Végül a finanszírozásról. Az államilag dotált társasházi, panel és családi ház hőszigetelési kvóta minden évben kiírásra kerül. Figyelni a kiírást,pályázni, mögnyerni oszt mögcsinyáni köll.   
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2998 Dátum: 2014.04.02 12:05:10 »
A jó hőszigetelésnek nemcsak télen, hanem nyáron is van előnyös hatása.
Egy társasházon belül az egyedi lakások "érzékenysége" meg nagyban függ az adott lakás fekvésétől és épületen belüli elhelyezkedésétől.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2999 Dátum: 2014.04.02 14:34:08 »
Nem akarlak meggyőzni, de mindenképpen ide kívánkozik, hogy minden ház, lakás egyedi paraméterekkel bír. Így annak eldöntése, hogy a hőszigetelés a költségek és megtakarítások tükrében mikor és hogyan térül meg, ugyancsak egyedi számítások alapján mutatkozik meg.Feltételezem, hogy a ti társasházatok esetében is végeztek részletekbe menő számításokat, ahol a megtérülést nem pusztám a fűtési primer energia megtakarításával kalkulálták. Ebben az témában is igaz, hogy nem célszerű széles általánosítás mentén gondolkozni. Mindezeken túl, nem kívánok a zsebedben turkálni, arra költöd a pénzed amire akarod.
Végül a finanszírozásról. Az államilag dotált társasházi, panel és családi ház hőszigetelési kvóta minden évben kiírásra kerül. Figyelni a kiírást,pályázni, mögnyerni oszt mögcsinyáni köll.

már csináltam ;) életem nagy üzlete volt, csodálatos érzés vissza nem térítendő támogatást kapni :D mindenesetre régen vége van annak az időnek, amikor az államtól normális támgoatást lehetett felújításra kapni. a mostani kiírások nevetségesek, legalábbis azok, amikkel én találkoztam az elmúlt másfél évben. százezer forintokért kell olyan adminisztrálást csinálni, hogy utána az ember egy ügyvédi irodát is nyithatna.
tisztában vagyok azzal, hogy nem lehet általánosítani, de a nagyságrendileg nem lövök mellé, hidd el nekem.
de most tényleg, milyen egyéb paraméterek jöhetnek még szóba, mint a fűtés, hogyha a hőszigetelés megtérülését kell kalkulálni? a lakás értéke nem növekszik tőle. egy tizenöt éves megtérülés meg engem nem érdekel. a zsebemben meg turkálhatsz nyugodtan, úgyse fogsz ott találni semmit  :lol:
egyébként ne gondolja senki, hogy ellenzem a hőszigeletés témát, nagyon is indokoltnak tartom, de nem pénzügyi megfontolások miatt, sokkal inkább a hőérzet, a bébifókák védelme meg hasonló okokból. 
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.02 14:38:00 írta csufár »