Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 972003 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2790 Dátum: 2013.12.26 14:56:01 »
Igen vasaroltam ott kb 10 eve. MP3 leljatszot, ami USB kulcs volt egyben, meg fullhallgatot is (az kifejezetten mokas volt, mert turni kellett mint a turiban  :lol: ). En ezeket vettem, azokkal soha nem volt semmi baj.
A haverom vett egyszer egy mini hifi-t, na az egy het alatt bexart. De rendesek voltak, felajanlottak neki cserebe egy dragabb es jobb mini hifi-t rafizetes nelkul. Szoval rossz tapasztalat nincs vele, sot, de hogy en 20-30 ezresnel dragabb motyot ott nem vennek (foleg ha olyan fontos dologrol van szo mint a mosogep vagy huto amik nelkul 2-3 nap is eleg nehezkes lehet) az is biztos.

Jah, amigy nekunk Siemens felultolos mosogep van 10 eve. Ebbol 9-et ment es kb 8 ev utan a bemeno szelep eresztett. Magam csereltem ki. Jok, de viszonylag dragak.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.26 15:00:14 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2791 Dátum: 2013.12.26 15:51:34 »
Ezzel az áruházzal van valakinek valami tapasztalata?

http://www.grx.hu/shop/haztartasi-nagygepek/mosogep/indesit-iwd71682-eloltoltos-mosogep

Ez elég szimpatikus gép, az adatok alapján.  ::)
A GRX-szel az a gond, hogy olasz feliratos minden gépük és/vagy szállítási sérült. Ez utóbbi persze nem gond sztem, de én jártam náluk és nem óhajtottam olaszul tanulni...

Amúgy miért jó a magas centri???? 800 felett sose centrizek, 1000-nél már botrányosan vasalhatatlanra gyűri a ruhákat (vasaljon akinek két anyja van).
         

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2792 Dátum: 2013.12.26 15:57:23 »
Hát ilyen korrektül egy gyári szervíz sem áll a dologhoz szerintem, sőt... Pl Pana szervíz egy vicc... Több hónapra vállalnak munkát, azt is aranyáron, persze cserekészülék nélkül. Hasonló derült ki nemrég a DELL szervizről is.  :no:  Az a baj, hogy ezeknek nincs mit veszíteniük, nem vásárolsz náluk, nem csökken a bevételük.

Most két Bosch gépünk van, mosó/szárító, ezek németül vannak feliratozva, muter megszokta/megtanulta, az olasz nyelv úgyis szebb...  :D

Holnap elmegyünk bolyongani, majd kiderül mi lesz...  ::)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2793 Dátum: 2013.12.26 15:59:01 »
Nekünk 4 hete a decemberi MM akcióban a Gorenje 7543L modell 99.990Ft-ba volot akciózva, további akcióban 82.000-ért hoztuk el. 3 év teljes körű gari, 7kg, 1400-as centri.  :yes:
És hány év garival?
Mert inkább költeném a + fordulatok árát a +3 év gari árára.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.26 16:04:49 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2794 Dátum: 2013.12.26 16:03:00 »
Az. Tudtommal elég érzékenyek is. Például villámcsapáskor szeretnek megboldogulni  :whistling:
(célzok itt a feszültségtüskékre, nem a direkt villámcsapásra)
Én mindig kihúzom, ha éppen nem jár. Vihar idején meg nem kell mosni, annyit várhat a dolog.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2795 Dátum: 2013.12.26 16:05:37 »
Igen ezeket láttam, de akkor ezek szerint vásároltatok ott?
Esetleg garis ügyintézés volt? Nem kevesebb a gyárinál, viszont ha 3 hónapot ülnek rajta, akkor az szopó :S  :no:

Bár kétlem, hogy a saját vásárlóikkal csesznek ki...  :hmmmm:
Vásárlás után. Nem mindegy  ;)
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2796 Dátum: 2013.12.26 16:06:58 »
És hány év garival?
Mert inkább költeném a + fordulatok árát a +3 év gari árára.
Amíg gari van, nem szokott semmi elromlani, tehát felesleges [rohog]
Ki van az találva, meg kiszámolva :D

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2797 Dátum: 2013.12.26 16:22:27 »
Vásárlás után. Nem mindegy  ;)

Úgy értettem, hogy ott vállalnak rá garanciát, ahol vetted. Egyébként meg elküldenek egy kihelyezett szervizbe, a világ végére, aztán meccseld le.
Itt legalább ki lehet bulizni egy cserét, vagy ilyesmi. Ahogy a fenti példa is mutatja.

Persze itt is megszivathatnak, de nekem valahogy szimpatikusabb a "bolti garancia".

Pl itt a HAUSER indukciós főzőlapunk. Gari lejárta előtt 2 héttel meghalt a hőérzékelője, felkerestem a szervizt, a Corvin helyett az M3 kivezetőhöz (2x olyan messze van) kellett vinnem, 2 hét volt a javítás, és kb ugyanennyi ideig volt jó. Persze mostmár lejárt a gari, szóval hallani se akarnak rólam. Üzletben lett volna esélyem kicseréltetni egy másik készülékre, így viszont nincs semmi a kezemben, mivel a szerviznek lényegében nincs köze a vásárláshoz, és az új termékekhez.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2798 Dátum: 2013.12.26 16:33:51 »
Amíg gari van, nem szokott semmi elromlani, tehát felesleges [rohog]
Ki van az találva, meg kiszámolva :D
De ha 5 év gari van rá, akkor addig nyugodt lehetsz. És mondjuk nagyobb családban egy mosógép kiesése eléggé érzékeny dolog. Nem az, hogy esetleg másikat kell venni, hanem, hogy fizikailag nincs ott egy gép.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2799 Dátum: 2013.12.26 16:34:18 »
Úgy értettem, hogy ott vállalnak rá garanciát, ahol vetted.
Ja. értem. Az más.
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2800 Dátum: 2013.12.26 16:42:10 »
Amúgy az árukereső oldalán lehet vásárolni kiterjesztett garanciát, egy ilyen 70-80 rongy körüli gépre ~10e Ft a +3 év gari. Lehet megéri, mert ha bármi meghibásodik, az bizony ennél többe fog kerülni...  :hmmmm:

Csak itt is kérdés, milyen az ügymenet...  :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2801 Dátum: 2013.12.26 16:43:49 »
Én mindig kihúzom, ha éppen nem jár. Vihar idején meg nem kell mosni, annyit várhat a dolog.
Persze, teljesen így van.
Csak arra is próbáltam célozni, hogy ezek nem véletlen dolgok  :ph34r:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2802 Dátum: 2013.12.26 16:50:40 »
De ha 5 év gari van rá, akkor addig nyugodt lehetsz. És mondjuk nagyobb családban egy mosógép kiesése eléggé érzékeny dolog. Nem az, hogy esetleg másikat kell venni, hanem, hogy fizikailag nincs ott egy gép.
5 évig jók szoktak lenni. Aztán hamar elromlanak.
Nálunk pont így történt. Most megint vettünk egy 60eFt-osat.(és úgye megint van gari, egy darabig)
Kérdés, hogy a 120eFt-os jó lesz-e 10-12 évig? :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Lakás, háztartás
« Válasz #2803 Dátum: 2013.12.26 21:24:55 »

És hány év garival?
Mert inkább költeném a + fordulatok árát a +3 év gari árára.
ahogy írtam, 3 év van minden részére. Elektronika, mechanika, minden.

AEG-t néztünk előtte, de annak a dob kialakítása nem tetszett, de ez privát preferencia. Élesnek találtam a dobban a hegesztést, ami magas centrinél sértheti az egyes textileket. Lehet, hogy tévedek, ha van olyan gép, aminél közel hiátlan az illesztés, az a Bosch.
Igen, az AEG-nek most 5 év kiterjesztett garija van a mecjanikára, de az elektronikájára tudtommal nem vonatkozik.

Egyetlen dolog miatt nem a Bosch-t vettük és az a 30000-es felára a Gorenjéhez képest.

Gyártás szerint a Bosch spanyol, a Gorenje szlovén.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2804 Dátum: 2013.12.27 21:16:51 »
No, ma voltunk a GRX-ben, hát van választék, mit ne mondjak...  :eek: :D 
Legalább 70 mosógép volt kint.

Végül erre esett a választásunk:
https://onlinemarkaboltok.hu/haztartasigep/indesit/mosogepek/eloltoltos-mosogepek/xwe-81283x-w-eu-mosogep/

2 év gari, házhoz jönnek érte, és vissza is hozzák, ha gáz van. Előbbit 2 munkanapon belül, utóbbit 30 napon belül.

Jó masszív gép, úgy mos mint a sugallat, van rajta 9 perces gyorsprogram, A+++ energiahatékonyság, 8kg kapacitás, 1200-as centri, digit kijelző.
85-ért hoztuk el, sérülésmentes, de olasz feliratos. Majd lefordítom, szerkesztek matricát, és felragasztom...  :D