Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971685 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2730 Dátum: 2013.12.06 16:32:13 »
Jysk: S50 Plus. Nem extra kemény, dupla kókusz réteg, imádom.  :)
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2731 Dátum: 2013.12.06 16:39:48 »
jah,m pillesúlyú vagy.
nálunk is volt egy olyan,de kifeküdtem a 113kg-mal;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2732 Dátum: 2013.12.06 16:54:40 »
kösz
ja azt a dormeot megtaláltam én is.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2733 Dátum: 2013.12.06 17:03:48 »
most nekünk az van és faja.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2734 Dátum: 2013.12.06 17:17:24 »
de náluk is kapható vagy húszfajta matrac... :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2735 Dátum: 2013.12.11 05:06:44 »
skacok nem ismertek normális bejárati borovit ajtócserés céget? akik ki is jönnek? hívogatom őket aztán nem hívnak vissza :cry:
helyszín: külső óbuda
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2736 Dátum: 2013.12.11 08:31:15 »
normális bejárati borovit ajtócserés céget? akik ki is jönnek?
Fa-Max Kft

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2737 Dátum: 2013.12.11 11:02:46 »
adjatok tanácsot! venni akarok két matracot. olyasmi kellene, mint ami a jobb szállodákban van (kemény, nehéz). hogy érdemes keresni? az ikeában 60-80 ezer körül láttam olyat, amit megvennék. az epedás vagy a latex a jobb?
Optimo matrac, Kikában kapható. Nagyon profi. 10 év garanciával, ezerféle változatban, keménységi fokozattal, zónákkal (pl. közepén puhább, lábnál/fejnél keményebb - helyes gerinctartás miatt), levehető-mosható téli/nyári huzattal...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2738 Dátum: 2013.12.11 19:42:22 »
Robi, amint írtam, a szárítógép a páraproblémát nem oldja meg, mert a lakásba fogja kiadni a párát. Max annyi előnye lesz, hogy 1600-as fordulat után kevesebb lesz a benntmaradt víz és azt viszonylag rövidebb idő alatt ki lehet szellőztetni a fürdőben.
Viszont a vasalással lesz némi meló  ;)

Naszóval.

Bocsi az 1 éves idézetért, de gondoltam leírom az egy éves tapasztalatomat szárítógépes páracsökkentés fronton.

Vettünk előző télen egy AEG L87695 WD gépet. Mosó-szárító egyben, 9/7 kg.
Előtte az volt a jellemző, hogy folyamatosan tele volt a lakás ruhaszárító állványokkal, rajtuk csüngő száradó ruhákkal. Folyamatosan, mert két gyerek van, és magunk után is gyakran mosunk. A lakásunk penészedése az első gyerek megszületése után kezdődött, addig egyáltalán semmi penészünk nem volt. Amióta van gyerek, igaz, rövidebb időkre szellőztetünk, de gyakrabban. Második gyerek érkezése után penészfronton még durvább lett a helyzet.

A gép beüzemelését követően áttértünk a gépi szárításra. Gyakorlatilag szinte mindent géppel szárítunk már, amikor az erkélyen nem lehet a szárítást hatékonyan elvégezni, vagy gyors szárítás, esetleg rendkívül tiszta holmira van szükség (az erkélyen rászálló por mellőzendő).

Most hogy beállt megint a hideg, készültünk a penészfoltokra - és láss csodát, egy sem jelent meg. Minden rendben van, nincs többé penész. Továbbra is rövidre vett gyakori szellőztetés megmaradt, a két gyerek is megmaradt, meg mi is, csak a szárítás gépi.

Tehát igaz volt a feltételezésem. A sok penészfolt a bútorok hátánál a hideg falakon a ruhaszárításból eredő páralecsapódás miatt keletkezett. Mivel ez folyamat megszűnt, mint párát generáló forrás, a penész is. Végre nem kell vegyszerekkel telenyomni a lakást. És nem kell kerülgetni a száradó ruhák erdejét mindenhol, a látványuk is megszűnt.

A gépi szárítás kapcsán pedig az van, hogy az asszony egyszerűen imádja. A ruháink 90%-a gond nélkül tűrik gépi szárítást. Volt 1-2 darab ami megsínylette, rajta is volt a céduláján, hogy nem szabad, de csak utána néztük meg - ez volt a tanulópénz. Szöszösödés néhány pulcsin van 4-5 szárítás után, könnyen el lehet távolítani róluk (arról a néhány darabról) a szöszt, de akár meg is válhatnánk tőlük. Vasalás téren semmi panaszt nem hallottam nejemtől, igaz, vasalóállomást használt alapból eddig is. Villanyszámra nagyobb valamivel, de nem nagyon veszem észre, mert az 50"-os plazma úgyis mindent űberel...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2739 Dátum: 2013.12.13 14:19:56 »
Music cartárs!

Az elmúlt esztendőn, általad taglalt problémát, hogyan sikerült (és mivel) kezelni?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2740 Dátum: 2013.12.13 23:58:09 »
Egyelőre csak a szokásos felületi gombátlanítás. Voltam az általad javasolt helyen, ott készítettek is egy tervet, de nem akartak helyszínre kijönni. Ami nagy hiba, mert akkor kiderült volna, hogy a valóság más, mint az alaprajz: sajnos jelen állapotban kivitelezhetetlen az ablakba épített szellőző. Ugyanis azon a falon, ahol az ablakok vannak, a nyílászárók a plafonig érnek, tehát ablak fölött nincs hely szellőzőt beépíteni, magába az ablakokba sem, mert nem olyan magas az ablakkeret, máshová meg nincs értelme. Úgyhogy nem jutottunk sokkal előrébb. Illetve annyiban igen, hogy az ominózus szekrényt felszámoljuk, így legalább az eredeti szellőzőrácsok normálisan fognak tudni működni.
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2741 Dátum: 2013.12.18 08:52:14 »
Szükségünk lenne egy pára/szagelszívóra a tűzhely fölé. Mik a lehetőségek, van-e egyáltalán különbség pára és szag elszívó között?
Létezik olyan változat, amit nem kell kivezetni falon, tehát a belsejében megszűri és friss hegyi levegőt fúj ki?
A múltkori hurkasütés után úgy látszik, nagy szükség lenne rá... :D
Köszi a segítséget előre is!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2742 Dátum: 2013.12.18 08:56:28 »
nekünk is olyan kéne,m a nevenincs márka 2évet bírt. hollandiából hoztam 3éve,2éve aug.szereltem fel,ennyit birt.
20juró volt 3éve;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2743 Dátum: 2013.12.18 09:19:44 »
Szükségünk lenne egy pára/szagelszívóra a tűzhely fölé. Mik a lehetőségek, van-e egyáltalán különbség pára és szag elszívó között?
Létezik olyan változat, amit nem kell kivezetni falon, tehát a belsejében megszűri és friss hegyi levegőt fúj ki?
A múltkori hurkasütés után úgy látszik, nagy szükség lenne rá... :D
Köszi a segítséget előre is!
szerintem a következő a tökéletességi sorrend:

1. szabadtéren kell főzni :D
2. nyitott ajtónál-ablaknál - sajnos nem minden konyhán van újabban nyílás
3. szellőzőbe/falon kívülre vezetett elszívó - ez is viszonylag sok párát, zsírt, szagot kiszív. viszont bontani is kell hozzá, ez nem mindig  lehetséges

4. a szimpla filteres elszívók annyit érnek, mint xarnak a pofon, azért pénzt ne adj.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2744 Dátum: 2013.12.18 09:31:39 »
1. kb 100 m-re van tűzrakó hely, megfontolandó... :D
2. ablak van, nyitható is, kicsit segít
3. ha minden kötél szakad, ez lesz, valahol van szellőző a falon, ahhoz kell elvezetni valahogy...
4. a "szimpla filteresek" közt is van olyan nagy teljesítményű, aktív szénszűrős, ami jól kiválasztva sokat segíthet (nem a 10e Ft-os...), legalábbis néhány komolynak tűnő leírás alapján...

Na, majd meglátjuk...