Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 972003 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2535 Dátum: 2013.09.02 18:36:18 »
Computherm Q7 RF.
Ha több kört szeretél bekötni, akkor Q8.

Pl; Kaukázisi krétakört is lehet? :lol: :D

Bocs whis!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2536 Dátum: 2013.09.02 18:39:48 »
Urak, szükségem lenne egy kis segítségre (főleg a Dr.Gáz-é érdekelne, ha olvassa ezt):

Rádió frekvenciás termosztátot tervezünk venni. A kérdés az, hogy milyet érdemes, melyiket kerüljük esetleg? A keret 15.000Ft, elvileg ennyiből ki kell, hogy jöjjön, többet nem szánnánk rá.

Előre is köszi az ötleteket



Az lenne csak az igazán bosszantó, ha kollégáid napközben rádión forgalmaznának, nálatok pedig a kazán ki-be kapcsolgatna. Vétel! :hug: :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2537 Dátum: 2013.09.02 19:39:18 »
Az lenne csak az igazán bosszantó, ha kollégáid napközben rádión forgalmaznának, nálatok pedig a kazán ki-be kapcsolgatna. Vétel! :hug: :hug:
A cégnél már nem használunk rádiós kapcsolatot, úgyhogy ettől nem félek. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2538 Dátum: 2013.09.02 20:02:43 »
Dehogynem. A belső kommunikációtok biztosan arról meg. Zártláncú vezeték nélküli távközlési eszközökkel. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2539 Dátum: 2013.09.02 21:51:11 »
Dehogynem. A belső kommunikációtok biztosan arról meg. Zártláncú vezeték nélküli távközlési eszközökkel.
IP Telefon van az irodában, de az urh adó-vevők már rég nincsenek használatban. A járműveken sincsenek ilyen berendezések már.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2540 Dátum: 2013.09.03 04:20:31 »
IP Telefon van az irodában, de az urh adó-vevők már rég nincsenek használatban. A járműveken sincsenek ilyen berendezések már.

Oké, akkor a járművel hogyan megy a kommunikáció?  Csak vezeték nélkül, nemde?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2541 Dátum: 2013.09.03 10:26:06 »
Computherm Q7 RF.
Ha több kört szeretél bekötni, akkor Q8.
Köszi, megrendeltem Dr.Gázéktól.  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2542 Dátum: 2013.09.03 10:27:15 »
Oké, akkor a járművel hogyan megy a kommunikáció?  Csak vezeték nélkül, nemde?
Jaj már, mester, igen, mobiltelefonnal kommunikálink velük, de a 80-as években használt teherautós URH-rádiók már régen kiszerelésre kerültek belőlük. Micila sztem ezekre gondolt...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2543 Dátum: 2013.09.03 11:45:14 »
háztartás:  ::)
ti nem vettétek észre hogy a "kaja" (narancslé , téliszalámi stb)  a hiperben hét elején (H-K) olcsóbb mint a hétvégén? nekem vót egy kollégám aki megesküdött erre és csak hétfőn járt bevásárolni. ma én is voltam a madarasban és a szokásos cuccok tényleg olcsóbbak voltak.  :)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2544 Dátum: 2013.09.03 11:53:07 »
Én dolgoztam italbeszerzésen és központilag a madarasban biztos, hogy nem volt ilyen. Az akciók tényleg péntektől péntekig voltak. Aztán, hogy az áruház önmagának mit állít be helyileg, azt passzolom.
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2545 Dátum: 2013.09.03 22:05:47 »
háztartás:  ::)
ti nem vettétek észre hogy a "kaja" (narancslé , téliszalámi stb)  a hiperben hét elején (H-K) olcsóbb mint a hétvégén? nekem vót egy kollégám aki megesküdött erre és csak hétfőn járt bevásárolni. ma én is voltam a madarasban és a szokásos cuccok tényleg olcsóbbak voltak.  :)
1. Valószínűleg elsőre akciós árut vett, ami a következő héten már nem volt akciós.
2. A piacokon viszont nagyon is van ilyen: ott kétféle ár létezik, a normál (H-SZE) és a hétvégi (CS-SZO).
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2546 Dátum: 2013.09.04 08:21:14 »
Ez is igaz. Az Auchan pl. tényleg péntektől péntekig akciózik és nagyon meg van kötve a kezük az árak szabásában (beszállítók és a központ által is).
         

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re: Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2547 Dátum: 2013.09.04 09:31:16 »
Jaj már, mester, igen, mobiltelefonnal kommunikálink velük, de a 80-as években használt teherautós URH-rádiók már régen kiszerelésre kerültek belőlük. Micila sztem ezekre gondolt...  :flowers:

Hiba volt. Hóviharban, katasztrófahelyzetben cseszheted az IP telefont mg a mobilt is meg az EDR-t is.
Lásd idei márciusi hóhelyzet.
A jó öreg URH és CB még mindig működik ha kéznél van éppen. Ezekhez nem kellenek bázisállomások meg tornyok, amik megsérülhetnek.
Csak a tápellátásukról kell gondoskodni de autóban ez megoldható.

( Nemrég készítettek régi mobiltelefonból egy olyan szerkentyűt amivel rövidke idő alatt tacsra lehet tenni egy egész GSM hálózatot tornyostul. A GSM szabvány egy kicsi hibáját használja ki az eszköz -afféle kiskapu- de ha ezt kijavítanák ahhoz az összes hálózati eszközhöz hozzá kéne nyúlni tehát nagyon drága lenne így marad ahogy van a hibájával., csak érdekesség)
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.04 09:35:44 írta totya11 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2548 Dátum: 2013.09.04 10:22:06 »
A BKV-nál azért lettek céges mobilok, mert a fogaskerekűnél előbb tudta a diszpécser a netről, hogy mi történt fent a hegyen a kocsival mint hogy le tudott volna szólni a sofőr.  :lol: :D "Enyhén" gáz volt a szitu és bárki fel tudta törni az adásokat a mobil előtt, ezt meg is tették rendszeresen.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2549 Dátum: 2013.09.04 11:24:43 »
Hiba volt. Hóviharban, katasztrófahelyzetben cseszheted az IP telefont mg a mobilt is meg az EDR-t is.
Lásd idei márciusi hóhelyzet.
A jó öreg URH és CB még mindig működik ha kéznél van éppen. Ezekhez nem kellenek bázisállomások meg tornyok, amik megsérülhetnek.
Csak a tápellátásukról kell gondoskodni de autóban ez megoldható.

( Nemrég készítettek régi mobiltelefonból egy olyan szerkentyűt amivel rövidke idő alatt tacsra lehet tenni egy egész GSM hálózatot tornyostul. A GSM szabvány egy kicsi hibáját használja ki az eszköz -afféle kiskapu- de ha ezt kijavítanák ahhoz az összes hálózati eszközhöz hozzá kéne nyúlni tehát nagyon drága lenne így marad ahogy van a hibájával., csak érdekesség)
OFF
A jogszabályváltozások miatt tiltották be ezek használatát. Megjegyzem, még idén sem volt annyira szélsőséges (pedig abszolút értelemben is volt jópár ilyen nap) az időjárás, hogy a mobihálózatok ne működjenek. a CB-zés vezetés közben balesetveszélyes, bár szerintem vannak olyan teherautók, amiben "dugiban" benne van még (annak ellenére is, hogy a rendőr már csak a puszta jelenlétéért is megbünteti a sofőrt, ha a fülkében szállítja a CB-egységet).

Az IP-telefon csak nekünk az irodában van, egyébiránt minden gépkezelőnek céges mobilja van, a gépekben FMR műholdas nyomkövető, ami segítségével monitoron keresztül látjuk, hogy melyik gép éppen hol van, mit csinál, működik-e a sószórója. Amikor elhárítás van nálunk, akkor telefonon vezényeljük a gépeket, ha szükséges, normál hóeltakarítási fokozatban előre meghatározott körökön mozognak és végzik a dolgukat. Mára a CB és az URH rádió - számunkra - okafogyottá vált.  :yes:
ON
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i