Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970357 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2190 Dátum: 2013.04.19 18:06:08 »
ajánlatokat/segítséget kérek skacok!
ma furattam egy kerti kutat.
14m mély.
3" müanyag cső megy le a földbe.
kérdés,h milyen szivattyút vegyek? nem kell nagy teljesítmény. 3/4" kerti slag lenne rácsatlakoztatva. és kb. 30m távon belül locsolkodnék.
ki mit ajánl?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2191 Dátum: 2013.04.19 18:51:11 »
ajánlatokat/segítséget kérek skacok!
ma furattam egy kerti kutat.
14m mély.
3" müanyag cső megy le a földbe.
kérdés,h milyen szivattyút vegyek? nem kell nagy teljesítmény. 3/4" kerti slag lenne rácsatlakoztatva. és kb. 30m távon belül locsolkodnék.
ki mit ajánl?
Pont ma ecsetelte kollegám hogy ő milyen búvárszivattyút fog venni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2192 Dátum: 2013.04.19 18:52:54 »
ajánlatokat/segítséget kérek skacok!
ma furattam egy kerti kutat.
14m mély.
3" müanyag cső megy le a földbe.
kérdés,h milyen szivattyút vegyek? nem kell nagy teljesítmény. 3/4" kerti slag lenne rácsatlakoztatva. és kb. 30m távon belül locsolkodnék.
ki mit ajánl?

Mondjuk nem a mélysége számít, hanem az, hogy a víztükör milyen mélyen van. Ha 9 méter alatt, akkor mindenképpen mélykúti szivattyú kell.  Ráadásul a véknyabbikból, mert ugye, nem hagyományos ásott (gyűrűs)kútról beszélünk (nekem ilyen van 10 méteres víztükörrel, egy méternyi vízmagasággal).

Én hosszasan küzdöttem különféle szivattyúkkal és boltokkal, míg végül is rátaláltam egy profi csapatra és megtaláltam a megfelelő szivattyút is a céljaimra. Én szívből ajánlom Neked is: http://szivattyuwebaruhaz.hu/hu/

Ráadásul hozzád közel is van (nekem is :-)), mond el nekik, hogy mire van szükséged, megmondják, hogy mit vegyél.  Ja igen, szerviz is egyben a bolt, így a megfelelő technikai támogatás is adott.

Egyet azonban ne akarj: olcsón jót!   Ha egy tanácsot megfogadsz: mindenféleképpen teflon járókerekest vegyél. Örök élet + egy nap.  Egy mottó: nem kell félni az olasz szivattyútól. ;-)

Nézegetve az árakat nem semmit emelkedtek, érdemes telefonon érdeklődni, mi van éppen akcióban! ;-)
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.19 18:56:22 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2193 Dátum: 2013.04.19 20:10:33 »
Sihi-t! 1-2KW-os motorral még a szomszéd kertjét is locsolhatod....  :D

Amúgy ha homokos a talaj (ami nagyon sanszos...), akkor inkább egy házi vízművet vennék a helyedben, és elé egy szűrőt. Nekünk 1 év alatt kb fél kiló homokot fog meg a szűrő. Egy búvár, vagy lapátkerekes már rég szétkopott volna...

Ha van helyed, kútház, kazánház, stb a kút közelében, tényleg elgondolkodnék a helyedben egy ilyen régi lapátkerekesen, meg egy ~100l-es tartályon.
Egyrészt felújítható a dolog, másrészt ha csak egy vödör víz kell, vagy WC is rá van kötve, akkor nem fog folyamatosan ki-be kapcsolgatni.
És ha szerencséd van ~50 ből kihozható...  ;)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2194 Dátum: 2013.04.19 21:25:57 »
Mondjuk nem a mélysége számít, hanem az, hogy a víztükör milyen mélyen van. Ha 9 méter alatt, akkor mindenképpen mélykúti szivattyú kell.  Ráadásul a véknyabbikból, mert ugye, nem hagyományos ásott (gyűrűs)kútról beszélünk (nekem ilyen van 10 méteres víztükörrel, egy méternyi vízmagasággal).

Én hosszasan küzdöttem különféle szivattyúkkal és boltokkal, míg végül is rátaláltam egy profi csapatra és megtaláltam a megfelelő szivattyút is a céljaimra. Én szívből ajánlom Neked is: http://szivattyuwebaruhaz.hu/hu/

Ráadásul hozzád közel is van (nekem is :-)), mond el nekik, hogy mire van szükséged, megmondják, hogy mit vegyél.  Ja igen, szerviz is egyben a bolt, így a megfelelő technikai támogatás is adott.

Egyet azonban ne akarj: olcsón jót!   Ha egy tanácsot megfogadsz: mindenféleképpen teflon járókerekest vegyél. Örök élet + egy nap.  Egy mottó: nem kell félni az olasz szivattyútól. ;-)

Nézegetve az árakat nem semmit emelkedtek, érdemes telefonon érdeklődni, mi van éppen akcióban! ;-)

Az a VL szivattyú BT, profik! és jók a szivattyúik. - nekem kb 12m-en van a vízszint, viszont az előző tulaj ásott egy 7-7,5m-es gödröt, ott a szivattyú, meg egy 80l tartály, nyomáskapcsolóval.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2195 Dátum: 2013.04.19 21:58:51 »
kösz a tippet fiúk!
nézelödtem közben,kinéztem egy kis alko cuccot.
még holn.keresgélek.
ez a kút csak simán locsolásra lesz.
nem cél,h olcsón jó legyen.
azt akarom,h tuti müködjön sokáig,rászánnám a pénzt!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2196 Dátum: 2013.04.20 21:38:21 »
kösz a tippet fiúk!
nézelödtem közben,kinéztem egy kis alko cuccot.
még holn.keresgélek.
ez a kút csak simán locsolásra lesz.
nem cél,h olcsón jó legyen.
azt akarom,h tuti müködjön sokáig,rászánnám a pénzt!

Akkor az alko-t felejtsd el, ha ez rendszeres használatú lesz, és nem csak egy-egy hétvégén! -  a lent linkelt profi szivattyús cég alsó kategóriás gépei sem sokkal drágábbak, viszont sokkal jobbak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2197 Dátum: 2013.04.20 22:53:05 »
mutassatok egy-két konkrét példát légyszi.
500w körüli teljesítmény max.elég.
nem kell a nagy vízhozam.
de elég sűrün lesz használva,napokon belül megveszem. és nyár végéig majd megy minden nap kora estétől másnap délelőttig.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2198 Dátum: 2013.04.21 08:11:28 »
mutassatok egy-két konkrét példát légyszi.
500w körüli teljesítmény max.elég.
nem kell a nagy vízhozam.
de elég sűrün lesz használva,napokon belül megveszem. és nyár végéig majd megy minden nap kora estétől másnap délelőttig.

Nézd nekem is van egy ALKO a polcon. Tartós, értsd ipari használatra nem alkalmas.  Ez a barkács kategória. Az esővizet szoktam átemelni vele.  Neked meg egy tartós üzemű kell, ahogy írtad.  Erre véleményem szerint nembiztos, hogy alkalmas. A folyamatos, több órás üzemet nem a barkácskategóriájú gépeknek találták ki.

Persze nem beszéllek le én semmiről, Tiéd a döntés, csak meg akarlak óvni attól, amit én 15 évvel ezelőtt elkövettem.  :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2199 Dátum: 2013.04.21 17:20:37 »
holnapreggel átmegyek a telepre és megnézem,h milyen mélyen van a víztükör. homok nincs a vízben,szép tiszta,m az ivóvíz!irtó hideg;)
kinéztem egy kis kék olasz gépet azon a linken,amit tegn.beadtál. 500w ha jólemléxem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2201 Dátum: 2013.04.22 22:43:29 »
nemrossz.
mi a különbség egy periférikus meg egy önfelszívó szivattyú között?
ma megmértem a kutat.
50mm müanyag cső jön a földből,arra kéne rakni a szivattyút.
mellette van egy másik szár,ami a kézi pumpás,faján adja a vizet.
a viztükör meg 220cm a földszinttől.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2202 Dátum: 2013.04.22 22:54:43 »
Annyi jutott eszembe (illetve Micilával beszélgettünk róla) még a múltkor, hogy érdemes elgondolkozni a locslóberendezés méretezésén... Ha túl kevés a rajtuk átfolyó víz mennyisége, akkor  folyamatosan ki-be fog kapcsolni a szivattyú. Ha meg túl sok, akkor nem lesz hatékony. Valami nagyobb ~100-150l-es puffertartályra mindenképp szükséged lesz sztem...  ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2203 Dátum: 2013.04.22 23:12:19 »
áh,nem akarok én olyan komoly technikát! megy majd egy faja szivattyú az alsó csőre,ha locsolni akarok,gép bekapcs,jön a víz,ha végeztem,gép lekapcs.oszt csá.
azért akarok vmi pici teljesitményt,mert nemkell nagy vízhozam,3/4" a locsolóslag is,nem egy anakonda vastagság;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2204 Dátum: 2013.04.22 23:50:31 »
Aztat mondta kend, hogy egész éjjel menne... Vagy én ülök háttal a TV-nek?  :hmmmm: