Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971828 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2115 Dátum: 2013.03.17 08:59:59 »
Ha leadtad a betétdij fejébe, már nem lesz hulladék.
Max.ami nem betétes annak nem lesz szelektiv kuka, mert kevés jut beléje.
Nem tudom ti hogy vagytok vele én 20 éve nem vittem vissza semmi üvegbetétest/flakont. Igaz egy korty bort , sört , pálinkát se ittam. :innocent:
xar neked, részvétem  :devil:
nálunk sorba állnak az emberek a szelektív hulladékgyűjtőnél. mi is folyamatosan különválasztjuk és külön dobjuk ki az üveget, papírt, sörösdobozt, műanyagot. ha betétdíjas lesz a pet-palack, az cak annyit jelent majd, hogy máshova kell visszavinni. csak az a gond, hogy nálunk mindig fordítva ülnek a lovon, tuti, hogy káoszba fullad majd, mert nem tudják majd biztosítani a visszaváltással kapcsolatos infrastruktúrát, tehát végeredményben egy szimpla adóemelésként fog funkcionálni az intézkedés. csak közben még az is lehet, hogy a nép ideges lesz és nem viszi vissza többet oda, ahova eddig magától elvitte                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2116 Dátum: 2013.03.17 10:32:44 »
xar neked, részvétem  :devil:
nálunk sorba állnak az emberek a szelektív hulladékgyűjtőnél. mi is folyamatosan különválasztjuk és külön dobjuk ki az üveget, papírt, sörösdobozt, műanyagot. ha betétdíjas lesz a pet-palack, az cak annyit jelent majd, hogy máshova kell visszavinni. csak az a gond, hogy nálunk mindig fordítva ülnek a lovon, tuti, hogy káoszba fullad majd, mert nem tudják majd biztosítani a visszaváltással kapcsolatos infrastruktúrát, tehát végeredményben egy szimpla adóemelésként fog funkcionálni az intézkedés. csak közben még az is lehet, hogy a nép ideges lesz és nem viszi vissza többet oda, ahova eddig magától elvitte                   
Mindenkinek részvétem aki nem tud leszokni a pijárol és a dohányzásról! Nekem sikerült.
Régen is megoldották a visszaváltást. A törvényhozónak- manapság- nem probléma bármit előírni a forgalmazóknak, akármibe is kerül azoknak.
Egyébként már most eldöntötték, hogy megszüntetik a területi szelektiv gyűjtőket és a bevásárlóhelyeken lesznek.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2117 Dátum: 2013.03.17 22:46:25 »
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Szocpol igénylésének milyen kizáró feltételei vannak? Pl. ha örökség révén van egy családi házban 25% tulajdon, ez kizáró ok? Esetleg az, ha valaki fele arányban tulajdonos egy másik házban, de abban nem lehet elférni, szóval speciális helyzetek. Nem találom sehol az ún. kivételeket, hátha valaki tapasztalatból tudja a választ, vagy tud valakit, aki tudja... Tudom, hogy legtisztább eladni az említetteket, de mostanában pang a piac, és idő sem sok van az életkor miatt... Esetleg privátban  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.17 22:48:02 írta vd1234 »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2118 Dátum: 2013.03.18 07:24:31 »
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Szocpol igénylésének milyen kizáró feltételei vannak? Pl. ha örökség révén van egy családi házban 25% tulajdon, ez kizáró ok? Esetleg az, ha valaki fele arányban tulajdonos egy másik házban, de abban nem lehet elférni, szóval speciális helyzetek. Nem találom sehol az ún. kivételeket, hátha valaki tapasztalatból tudja a választ, vagy tud valakit, aki tudja... Tudom, hogy legtisztább eladni az említetteket, de mostanában pang a piac, és idő sem sok van az életkor miatt... Esetleg privátban  :otlet:

nézz körül itt

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2119 Dátum: 2013.03.19 18:16:54 »
Édesanyám új építésű társasházi lakásán mindenáron ki akarja cseréltetni a bejárati ajtót. Nem tetszik neki a felülete/színe, meg van ereszkedve a küszöb és kb. egy ujjnyi rés van alatta, és egyik kulcsot is elvesztette hozzá. Most már tele van a hócipője, és eldöntötte: csere lesz.

Nos látni a neten elrettentő videókat a konzervnyitóval boncolható ajtókról meg ilyenek, szóval adjatok pár tippet, hogy milyeneket kerüljünk el. Pl. amiket a Baumax-ban árulnak azokkal szabad foglalkozni?

Lényeg: biztonságos legyen, két zárbetétes (tehát két kulcs kelljen hozzá - én ezt ökörségnek tartom de ő ragaszkodik hozzá).
Valamilyen barna szín, és a keret/küszöb egy színben legyen az ajtó felületével is (ez megint olyan, mint a zasszonynál, hogy az okos-telefonnak a legfontosabb tulajdonsága a piros szín). Ablakocska meg ilyenek nem kellenek, de valami diszkrét minta ha van rajta előnyt jelenthet.

Help!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2120 Dátum: 2013.03.19 19:15:07 »
Nekem Nívó biztonsági ajtóm van.  :) 90 kg, durva cucc. Lehet több zárral is kérni, speckóval, akármilyen színben. Nagyon jó hang-, szag-, stb. szigetelő.  :wub:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2121 Dátum: 2013.03.19 19:17:52 »
Nekem Nívó biztonsági ajtóm van.  :) 90 kg, durva cucc. Lehet több zárral is kérni, speckóval, akármilyen színben. Nagyon jó hang-, szag-, stb. szigetelő.  :wub:
És hogy nyitsz ki egy ajtót, ami kb háromszor olyan nehéz mint te? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2122 Dátum: 2013.03.19 19:47:03 »
Lényeg: biztonságos legyen,
Biztonsági ajtó ami igazán jó 250-300E forint. ebből indulj ki. Ez alatt mindent kinyitnak.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2123 Dátum: 2013.03.19 19:53:23 »
Biztonsági ajtó ami igazán jó 250-300E forint. ebből indulj ki. Ez alatt mindent kinyitnak.
Gondolom a záron múlik? Ezeknek a drágáknak milyen?

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2124 Dátum: 2013.03.19 20:04:05 »
Nem csak a záron múlik. Igazából a zár ha jól emlékszem kb 30E.
Acél ajtó, szigetelve. valamilyen fa jellegű borítással, beszerelve, ... És ami lényeges MABISZ minősítéssel.
Mellesleg a kulcs 2 tollú. Ezt nem lehet kinyitni sperhaknival.
Mindjárt utána nézek hol rendeltünk tavaly.

itt rendeltünk Korrekt volt a meló. Szép az ajtó, és jól működik
Ja és nem jártunk úgy, hogy már elérhetetlenek, mint asszonyka barátnőjének az ajtó gyártó cége, aki valami hasonlót szerelt ócsóba.  Eddig kétszer kellett az ajtót javítani. Megoldás= alátét a zsanér alá. Először ezt 15E ért megcsinálták neki, pedig xar az ajtó. Most hogy nem találta őket, szólt nekem. Új alátét alárak. Megnéztem nem egy minőségi munka. ugyanaz a zárszerkezet, de hát a hegesztés és a többi...?
Én ezen nem spórolnék, ha a biztonság a tét. A többi ajtó meg csak azért van hogy ne fújon be a szél. Panelba két gerenda és egy 5 t-ás emelő és tokostul szakították be a biztonsági ajtót.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.19 20:20:10 írta g.peter »

diegho

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2125 Dátum: 2013.03.19 23:05:13 »
Még karácsony környékén kértem tanácsot mosógép és tűzhely vásárlással kapcsolatban. Karácsonyra csak a mosógépet vettük meg, konkrétan egy felültöltős zanussi lett 1200-as centrifugával, ingyen kiszállítással 2 év garanciával, azóta is szuper. Most viszont a tűzhelyen a sor. Szabadon álló kell mindenképpen, Zanussi/Electrolux-ot néztem, 73-ért van inox zanussi hőlégkeveréssel gáz főzőlap+elektromos sütő, ugyanennyiért van fehér electrolux is, de találtam 77-ért kerámialapos zanussit, szintén légkeveréses sütővel és nem tudom, hogy melyik legyen. Fogyasztást tekintve melyikkel jön ki jobban az ember? Napi szinten lenne használva főzésre és hetente 1-2 alkalommal sütésre, de semmi tapasztalatunk nincs az üvegkerámiás tűzhelyekkel. Jobbak ezek, mint a kombináltak?

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2126 Dátum: 2013.03.20 07:44:09 »
Nekem üvegkerámiás van. Panelban laktunk amikor vettem nem volt más lehetőségem. Azt hoztuk magunkkal a cs.házba.
A mostani üvegkerámiás tűzhelyek jók, gyorsak.
Minden tűzhely "égő -nek van teljesítménye. Azt nézd meg. 1200-1800W ezt a gáznál is és a villanynál is megadják.
Viszont az üvegkerámiásnál (elektromos) arra kell figyelni hogy ott legyen a 400V a tűzhelynél. Igaz hogy be lehet kötni 240V-ra is de akkor nem lesz valami jó. Nincs meg a teljesítménye.
Ne vegyél 50 cm széleset csak 60 cm-erest. Megnőttel a gyerekek (hát ezek mennyit esznek!) és nem férnek el a nagyobb lábosok egyszerre a tűzhelyen.
Én egyedül a VOK lángot hiányolom a gázból. 5-7 kW, Az nagyon kéne mert főzök kínai kaját. Az a baj a modul Wok láng annyi mint egy tűzhely kompletten.
És az üvegkerámia szépen tisztítható

diegho

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2127 Dátum: 2013.03.20 09:23:52 »
Nekem üvegkerámiás van. Panelban laktunk amikor vettem nem volt más lehetőségem. Azt hoztuk magunkkal a cs.házba.
A mostani üvegkerámiás tűzhelyek jók, gyorsak.
Minden tűzhely "égő -nek van teljesítménye. Azt nézd meg. 1200-1800W ezt a gáznál is és a villanynál is megadják.
Viszont az üvegkerámiásnál (elektromos) arra kell figyelni hogy ott legyen a 400V a tűzhelynél. Igaz hogy be lehet kötni 240V-ra is de akkor nem lesz valami jó. Nincs meg a teljesítménye.
Ne vegyél 50 cm széleset csak 60 cm-erest. Megnőttel a gyerekek (hát ezek mennyit esznek!) és nem férnek el a nagyobb lábosok egyszerre a tűzhelyen.
Én egyedül a VOK lángot hiányolom a gázból. 5-7 kW, Az nagyon kéne mert főzök kínai kaját. Az a baj a modul Wok láng annyi mint egy tűzhely kompletten.
És az üvegkerámia szépen tisztítható

Utánaolvasgattam és párom maradna a sima kombinál, nem akar belevágni egy ilyen üvegkerámiásba. Amúgy Zanussi ZCV560MW, amit néztem üvegkerámiásból: http://www.zanussi.hu/Products/S%C3%BCt%C3%A9s-f%C5%91z%C3%A9s/Szabadon%C3%A1ll%C3%B3_t%C5%B1zhelyek/Szabadon%C3%A1ll%C3%B3_t%C5%B1zhelyek/ZCV560MW

ezt pedig a kombiból: http://www.zanussi.hu/Products/S%C3%BCt%C3%A9s-f%C5%91z%C3%A9s/Szabadon%C3%A1ll%C3%B3_t%C5%B1zhelyek/Szabadon%C3%A1ll%C3%B3_t%C5%B1zhelyek/ZCG560MX

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2128 Dátum: 2013.03.20 11:17:56 »
Mondom: Ha elfér 60 cm széleset. Hidd el megéri!
És a süteményes tepsi is 10 cm-rel nagyobb :D

diegho

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2129 Dátum: 2013.03.20 13:52:11 »
Mondom: Ha elfér 60 cm széleset. Hidd el megéri!
És a süteményes tepsi is 10 cm-rel nagyobb :D

Nincs konkrétan egyetlen értelmes márkában sem 80-ért 60cm széles.