Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971754 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1965 Dátum: 2012.12.13 21:55:22 »
Ma meg bármelyik Bosch, Düval, Vaillant kazánban van annyi intelligencia, hogy áramszünetkor vagy szivattyú meghibásodásakor lezárja a gázt...
Igen, ez szép és jó. A fa nem tud ilyet :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1966 Dátum: 2012.12.13 22:07:03 »
Egyszerű fizikát alkalmazta: a meleg víz felfelé tőr, a hideg le akar menni. Befűtöttél a pincében lévő kazánba, egyszerűen magától beindult a keringés.
Ez a regi, malaccsulok vastagsagu csovekben mukodott, de a mai ozgida labszar vastagsagu csovekben mar nem  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1967 Dátum: 2012.12.13 23:03:21 »
Ez a regi, malaccsulok vastagsagu csovekben mukodott, de a mai ozgida labszar vastagsagu csovekben mar nem  :no:
Nem csak az: nagyon pontossan kellett kiszámitani a csövek vastagságát szűkitését, a szakaszok hosszát, arányát. Nálunk is randa sok cső van és van olyan hely, ahol nagyon nehezen fűt fel.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1968 Dátum: 2012.12.14 11:25:58 »
Igen, ez szép és jó. A fa nem tud ilyet :D
Ja bocs. Figyelmetlen voltam.
Aki pedig fával fűt, az megérdemli...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1969 Dátum: 2012.12.14 12:06:54 »
Ja bocs. Figyelmetlen voltam.
Aki pedig fával fűt, az megérdemli...
én szívesen kiegészítenék bármilyen fűtési rendszert egy kandallóval...szüleim pár éve építtettek egy óriási cserépkályhát, van vagy 2x2 méter, két szoba között, apám mostanra tanult meg úgy tüzelni benne, hogy meleg is legyen és ne is füstöljön  :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1970 Dátum: 2012.12.14 18:42:53 »
Ez a regi, malaccsulok vastagsagu csovekben mukodott, de a mai ozgida labszar vastagsagu csovekben mar nem  :no:

Ugyan miért ne működne! A fizika világvégéig garanciális!! :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1971 Dátum: 2012.12.14 19:38:37 »
A fizika működik,csak a mai csövek keresztmetszete kicsi ahhoz,hogy a szivattyú segítsége nélkül elszállítsák a keletkező hőt :hug:
Ez a szünetmentes dolog engem is érdekel.Volt már,hogy megrakott kazánt kellett gyorsan kioltanom áramszünet miatt. :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.14 19:41:17 írta Sördög »

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1972 Dátum: 2012.12.14 20:24:27 »
Milyen tipusu kazánod van? Furcsának tartom, h. áramkimaradás esetén rohantok tüzet oltani.  Nekem Celsius P35 tipusu kazánom van de áramkimaradás esetén kialszik a tűz benne anélkül, hogy hozzá nyúljak.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1973 Dátum: 2012.12.14 20:37:27 »
Milyen tipusu kazánod van? Furcsának tartom, h. áramkimaradás esetén rohantok tüzet oltani.  Nekem Celsius P35 tipusu kazánom van de áramkimaradás esetén kialszik a tűz benne anélkül, hogy hozzá nyúljak.
passz, unokabátyámnak kell
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1974 Dátum: 2012.12.14 21:06:34 »
Milyen tipusu kazánod van? Furcsának tartom, h. áramkimaradás esetén rohantok tüzet oltani.  Nekem Celsius P35 tipusu kazánom van de áramkimaradás esetén kialszik a tűz benne anélkül, hogy hozzá nyúljak.
Ja de a tűz mondjuk egy óra múlva elalszik az áram pedig kimarad egyik percről a másikra, akkor pl 59 percig egy helyben forr a víz és felrobban a rendszer,ahogy én gondolom :hmmmm:

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1975 Dátum: 2012.12.14 21:12:09 »
Ja de a tűz mondjuk egy óra múlva elalszik az áram pedig kimarad egyik percről a másikra, akkor pl 59 percig egy helyben forr a víz és felrobban a rendszer,ahogy én gondolom :hmmmm:
Ez sajna Így van :hmmmm:

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1976 Dátum: 2012.12.14 21:38:05 »
Ja de a tűz mondjuk egy óra múlva elalszik az áram pedig kimarad egyik percről a másikra, akkor pl 59 percig egy helyben forr a víz és felrobban a rendszer,ahogy én gondolom :hmmmm:
Na én nem akarom itt osztani az észt, csak írom amit eddig láttam és tapasztaltam. Ahoz hogy égjen a tűz a kazánban, oxigénre van szüksége. Van a kazánon hőszabályzó amivel be lehet állítani a rendszerben forgó víz hőmérsékletét, és ez a tűztérben beáramló levegő szabályozásával történik,ami autómatikus. Vagyis ha beállítom a hőfokot 65 fokra akkor a kazán 70 foknál elzárja a beáramló levegőt és így csökken az égés mindaddig amíg vissza nem esik a hőfok. Tehát ha áram nélkül marad a rendszer és kezd túlmelegedni egyszerűen elzáródik a beáramló levegő és kialszik a tűz. Még ha fölforrna is a víz a kazánban akkor sem tudna elrobbanni mert nálam nyitott rendszeren müködik és így nem keletkezhet túlnyomás. Ha zárt a rendszer és mégis túlmelegszik a kazán és megnő a nyomás akkor kell lennie biztonsági szelepnek ami ilyen esetben müködésbe lépik.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1977 Dátum: 2012.12.14 22:06:33 »
Tavaly én is gondolkodtam ezen a szünetmentes, vagyis az UPS rendszereken. Helyzet az, h. egy jól felszerelt UPS sem tud 24 órás rendszermüködést biztosítani(legalábbis amiket én nézegettem). Árban pedig nem kis összeg. De mi van akkor ha több napos áramkimaradás van minusz 10 fokos időben. Ilyen esetre jobb ötletnek tartok egy kiskapacitású benzines áramfejlesztőre beruházni ami mellesleg egyéb célokra is használható(pl világítás).  De mindez csak saját vélemény.   :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.14 22:12:05 írta favágó »
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1978 Dátum: 2012.12.14 22:11:40 »
Tavaly én is gondolkodtam ezen a szünetmentes, vagyis az UPS rendszereken. Helyzet az, h. egy jól felszerelt UPS sem tud 24 órás rendszermüködést biztosítani(legalábbis amiket én nézegettem). Árban pedig nem kis összeg. De mi van akkor ha több napos áramkimaradás van minusz 10 fokos időben. Ilyen esetre jobb ötletnek tartok egy kiskapacitású benzines áramfejlesztőre beruházni ami mellesleg egyéb célokra is használható(pl világítás).
Arra kell a UPS (12-20e Ft) hogy csipogjon pl éjjel ha valami van, és bírja addig árammal, amíg át nem ér a kazánházba és eloltja a vízforralást. Hogy ilyen meg olyan biztonsági szelepek vannak e vagy nincsenek nem tudok nyilatkozni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1979 Dátum: 2012.12.15 12:15:26 »
Tavaly én is gondolkodtam ezen a szünetmentes, vagyis az UPS rendszereken. Helyzet az, h. egy jól felszerelt UPS sem tud 24 órás rendszermüködést biztosítani(legalábbis amiket én nézegettem). Árban pedig nem kis összeg. De mi van akkor ha több napos áramkimaradás van minusz 10 fokos időben. Ilyen esetre jobb ötletnek tartok egy kiskapacitású benzines áramfejlesztőre beruházni ami mellesleg egyéb célokra is használható(pl világítás).  De mindez csak saját vélemény.   :)
Én már régóta gondolkozom ezen, hogy be kéne szereznünk egy generátort  :hmmmm: ... A helyzet az, hogy az elektromos áramtól való függésünk elképesztő mértékű! A mi házunk esetében, téli hidegben, egy többnapos áramkimaradás konkrétan rettentő kellemetlen helyzetet idézne elő. Nem lenne se fűtés, se semmi.

Az USA jelentős részén, főleg ahol télen komoly, tartós hidegek vannak, meglehetősen elterjedt dolog a generátor a családi házak esetében. Igazuk is van. Persze azért a dolog nem olyan egyszerű, hisz akkor már érdemi mennyiségben üzemanyagot is kell hozzá tárolni, stb... Nade azért mégis, nekem nagyon megnyugtató lenne a tudat, hogy akár egy egy hosszabb, többnapos áramkimaradást is át tudnánk így vészelni.

Persze, nem csak generátor kéne... Hanem ugyancsak jópár napra felhalmozott élelem; üzemanyag (az autók számára); és... fegyver. Lőfegyver. Valami tisztességes. Utóbbi persze már nyilván az "utópia" kategória, legalábbis itt, Magyarországon, a mi számunkra. De én akkor lennék nyugodt(abb), ha ezek a dolgok rendelkezésre állnának. Emiatt irigylem azokat, akik legálisan tarthatnak otthon fegyvert (pl. vadászok).
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.15 12:25:36 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )