Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971842 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1785 Dátum: 2012.11.08 18:48:15 »
Itt a környéken pl. van egy cég, aki a dűbeleken spórolt, amik a szigetelőlapokat tartják, még a ragasztás mellett. Az egészhez képest filléres tétel. Jött egy szél, lepörgette a falról az egészet :(
Nyár végén bicikliztem a gyerekke a XXII.,ben, látom vmi kerteshézak.akármi néven egy cég sok telket építget befele. A messziről olvasható felirat szerint "emelt" műszaki színvonalon. Megálltam,és valóban a mai viszonyok között,ha nem is éppen energiatakarékos, de az átlagnál jobb leírás szerint. A meglepetés néhány telekkel arrébb lévő épitkezésükön ért, hulladékban noname anyagmaradványok, a már félig behálózott falon dűbelezésnek nyoma sincs!!! Nemhogy hulladék, minősítés nélküli filléres dűbeleket nem használtak a ratyi 100mm-es fehér polisztirolhoz, hanem egyáltalán semmit!!!
Komolyan elgondolkoztam,hogy körbefényképezem és felteszem az internetre,hogyan verik át az embereket. Aki erre képes, attól semmi jót nem lehet várni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1786 Dátum: 2012.11.08 20:04:52 »
Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de előirat szerint a hungarocell dübelezése csak 2. emelettől kötelező.
Ettől függeltenül persze tényleg filléres tétel.

Az építkezésünk során én is láttam ezt-azt, pedig a kivitelező mindig azzal jött, hogy ő aztán tényleg minőségi munkát végez, ezért annyi az ár, amennyi. Mivel nem értek az építőiparhoz, ezért sok kérdésemre biztosan jól megvezettek, hisz ha hihető és logikusnak tűnő magyarázatot adtak, akkor nem tudtam tovább "kötözködni".
Ha meg utánajártam a témának és "felkészülten" szálltam vitába, akkor mindjárt a szerződésbontás került szóba.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1787 Dátum: 2012.11.08 20:11:15 »
azt nem tudom hol szokás, hol nem dübelezni, de nálunk most nyáron készült el körbe a szigetelés + nemesvakolat.
két éve lettek kicserélve a nyílászárok, és valamikor régen már le lett a födém is szigetelve .

bár még nagyon hideg nem volt, de az érzödik hogy sokkal sokkal lassabban hűl ki a lakás, és felmelegíteni is könnyebb, kevesebb fa kell hozzá.
konkrétan nálam el is van zárva a fűtés, elég ami a csöveken keresztül fut melegvíz ...... :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1788 Dátum: 2012.11.08 20:43:53 »
Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de előirat szerint a hungarocell dübelezése csak 2. emelettől kötelező.
Ettől függeltenül persze tényleg filléres tétel.

Az építkezésünk során én is láttam ezt-azt, pedig a kivitelező mindig azzal jött, hogy ő aztán tényleg minőségi munkát végez, ezért annyi az ár, amennyi. Mivel nem értek az építőiparhoz, ezért sok kérdésemre biztosan jól megvezettek, hisz ha hihető és logikusnak tűnő magyarázatot adtak, akkor nem tudtam tovább "kötözködni".
Ha meg utánajártam a témának és "felkészülten" szálltam vitába, akkor mindjárt a szerződésbontás került szóba.
Nálunk az iskola egyik homlokzata lett kőműves szakmai vizsgán leszigetelve. Nem tudom, mi a szabvány, de mindenhol dűbelezték.
Nem mondta sem az elnök, sem más a vizsgabizottságból, hogy nem kellett volna. Az épület mindössze kétszintes.
A megrendelt rendszer egyébként tartalmazta a dűbeleket is.
Ha viszont igaz, hogy csak magasabbtól kezdve kell ezt megcsinálni, és egy adott szint alatt szedi le a szél a lapokat, nem biztos, hogy vígasz a lakóknak  :no: Egyetértünk, tényleg nem tétel megcsinálni.

Na az ilyen vállalkozóknak kellene eltűnni a piacról végre!  :censored:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1789 Dátum: 2012.11.08 21:49:12 »
Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de előirat szerint a hungarocell dübelezése csak 2. emelettől kötelező.
Ettől függeltenül persze tényleg filléres tétel.
Szüleim házát hat éve újították fel totálisan, a 10 centis szigetelést úgy bedübelezték, hogy öröm volt nézni. Nem spóroltak vele. Lakótelepen az egyik panelprogramos háznál nem dübeleztek, le is tépte a szél a tűzfalról az egészet a negyediktől a másodikig kb.
         

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1790 Dátum: 2012.11.08 21:53:45 »
Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de előirat szerint a hungarocell dübelezése csak 2. emelettől kötelező.
Ettől függeltenül persze tényleg filléres tétel. ....
Ha meg utánajártam a témának és "felkészülten" szálltam vitába, akkor mindjárt a szerződésbontás került szóba.
EPS -nél dűbelezni új beton vagy téglafelületnél nem kell ha nem szennyezettek vagy egyéb anyag esetén amennyiben a legalább 0,08 N/mm2 tapadószilárdság igazolható.
Egyes gyártói ajánlások a betonra mindenképpen dűbelt javasolnak, illetve 60mm EPS vastagság felett bármilyen felületre.
A második emelet magasságától, illetve a sarkoknál pedig nagyobb mennyiségű dűbel használatát tartják megfelelőnek.

A dűbelezés egyébként minősített dűbelekkel nem olcsó dolog (persze mihez képest?). Vakolatra történő ragasztáskor kb. 120mm szigetelés a határ,mert ennél vastagabb szigetelőanyag rögzítéséhez szükséges dűbelek ára hirtelen megugrik. 200-300mm-es hőszigeteléseknél már egészen "érdekes" árakkal lehet szembesülni, illetve a csúcstechnológiát képviselő dübelekára is elég magas. Persze a leszakadt hőszigetés kijavításánál lényegesen olcsóbb. (A sok kis pontszerű,de összességében jelentős hőhidakból adódó veszteségről nem is beszélve.)

A szerződésbontás néha a kisebbik rossz,de a körülményeket mindenképpen megfelelően dokumentálni kell, hogy a vállalkozó ne nyújthasson be + kártérítési igényt. Azért amikor idáig fajul a dolog általában rászoktak jönni, hogy a megrendelőnek van igaza.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.08 21:56:15 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1791 Dátum: 2012.11.09 09:40:40 »
Szüleim házát hat éve újították fel totálisan, a 10 centis szigetelést úgy bedübelezték, hogy öröm volt nézni. Nem spóroltak vele. Lakótelepen az egyik panelprogramos háznál nem dübeleztek, le is tépte a szél a tűzfalról az egészet a negyediktől a másodikig kb.
Ennyi. Maradjunk annyiban, hogy magasságtól, szigetelés vtg-tól függetlenül ajánlott a (már az egyszerűbb is) dübel.
A példád, hugi, nagyon jó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1792 Dátum: 2012.11.09 09:43:38 »
Nálunk az iskola egyik homlokzata lett kőműves szakmai vizsgán leszigetelve. Nem tudom, mi a szabvány, de mindenhol dűbelezték.
Nem mondta sem az elnök, sem más a vizsgabizottságból, hogy nem kellett volna. Az épület mindössze kétszintes.
A megrendelt rendszer egyébként tartalmazta a dűbeleket is.
Ha viszont igaz, hogy csak magasabbtól kezdve kell ezt megcsinálni, és egy adott szint alatt szedi le a szél a lapokat, nem biztos, hogy vígasz a lakóknak  :no: Egyetértünk, tényleg nem tétel megcsinálni.

Na az ilyen vállalkozóknak kellene eltűnni a piacról végre!  :censored:
A söpredék cégeket én csak építési próbálkozónak hívom...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1793 Dátum: 2012.11.09 09:58:18 »
amikor a szüleim házát újítottuk fel vagy 12 éve, mi is körbeszigeteltünk. az ötven centis tömör téglafalra rakattunk még asszem 4 centi nikecellt az újravakolt falakra. nekem feleslegesnek tűnt a dübelezés, az a csemperagasztó féle anyag, amivel felrakták a hőszigetelést, úgy odaragadt, hogy vésővel kell majd leszedni, ha megérjük. Emellé meg nagyjából 50 centinként minden irányban bele is dübeleztek...végül is biztos, ami biztos...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1794 Dátum: 2012.11.09 10:17:05 »
Részemről az ajánlott döbelezés elsősorban a 10cm vtg gungcell-re vonatkozott, személy szerint a 4cm-st nagyon vékonynak gondolom. Bár a fal 50cm vtg (a mi házunké is), de két hét kánikula után bizony felmelegszik ez is. Tehát, itt is célszerűbbnek látom és gondolom a legalább 8cm-es szigetelővel történő burkolást.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1795 Dátum: 2012.11.09 10:55:51 »
bőven elég az is, a meleg úgysem a falon megy ki, hanem az ablakon, meg a padlás felé. úgy emlékszem, ilyen falnak a hőátbocsátási tényezője 1.1, 5 centis nikecellel meg valami 0.5 körül van, úgyhogy így is sokkal jobban szigetel, mint az ablakok, ergo feleselges lett volna a vastagabb...de nemigen értek hozzá, csak felhasználói szintű ismereteim vannak :)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1796 Dátum: 2012.11.09 11:39:43 »
nálunk 80-mm es van körbe :yes:
de még ez nem volt, magába a nyilászárocserét és a födémszigetelés hasznát nem nagyon vettük észre
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1797 Dátum: 2012.11.09 14:03:46 »
bőven elég az is, a meleg úgysem a falon megy ki, hanem az ablakon, meg a padlás felé. úgy emlékszem, ilyen falnak a hőátbocsátási tényezője 1.1, 5 centis nikecellel meg valami 0.5 körül van, úgyhogy így is sokkal jobban szigetel, mint az ablakok, ergo feleselges lett volna a vastagabb...
A számadatoktól eltekintve is érdemes lenne még1x átgondolnod.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1798 Dátum: 2012.11.09 14:21:18 »
nálunk 80-mm es van körbe :yes:
de még ez nem volt, magába a nyilászárocserét és a födémszigetelés hasznát nem nagyon vettük észre
És most a 8cm szigetelést észre venni? Tudod számszerüsiteni?
Én se értem egészen, hogy ha a hő 5cm-en nem tud átmenni, akkor minek 10cm. De azt mondják az sokkal jobb, de ők a szakemberek. Nyilván 50 cm szigetelés mégjobb :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1799 Dátum: 2012.11.09 14:23:14 »
És most a 8cm szigetelést észre venni? Tudod számszerüsiteni?
Én se értem egészen, hogy ha a hő 5cm-en nem tud átmenni, akkor minek 10cm. De azt mondják az sokkal jobb, de ők a szakemberek. Nyilván 50 cm szigetelés mégjobb :D
Mekkora hőről van szó és milyen 5cm-ről?
Ki mondott olyat, hogy a hő nem tud 5cm-en átmenni?  :?: (mert az nagyon nagyot tévedett)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i