Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 972094 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1770 Dátum: 2012.11.07 18:12:49 »
, tetőfóliázás, stb.
A tetőfóliázás az másodlagos vízszigetelés, nem hőszigetelés.  :no:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1771 Dátum: 2012.11.07 21:40:09 »
Edesanyam parja kitalalta hogy leszigetelteti a hazat. Erre kapott egy 730ezer forintos arajanlatot. Ezt sokalltam, odakuldtem egy mesterember ismerost, o 600-ert megcsinalna.
A sztorihoz hozzatartozik, hogy egy pici masfel szobas haziko egy hatalmas buboskemencevel, es a tavalyi telet kb 27kobmeter fabol vigan kiteleltek.
Szerintetek van ertelme szigetelni? Szerintem irrealisan hosszu a megterulesi ideje, de egyenlore nem nagyon tudom lebeszelni oket.
Erdekelnenek velemenyek.
Jó kérdés. Szerintem minden plusz segít, így egy falszigetelés is, ha nem is rakat be új nyílászárókat. Egyébként érdemes első lépésként a födémet leszigetelni, mi is ezt tettük, a legolcsóbb, hogy üveggyapotot leterítesz a padlásra. Ez sajnos nem járható szigetelés, de legalább aránylag olcsó. De ugye nem ez volt a kérdés  :whistling:
Mekkora a ház, 35 m2 vagy 55m2? Alaprajzilag hol van a kemence, mennyi helyiséget érint. Kérdezem ezt csak azért, hogy mennyire komfortos kizárólag egy nagy kemencével fűteni. Szóval hátha azt a 600ezret máshogy is lehet kamatoztatni, mondjuk hatékonyabban megoldani a fával fűtést stb. Berakni a ház másik végébe egy fatüzelésű (jancsi)kályhát, vagy egy divatosabb kályhát stb. Miből van a fal, régi tömör téglából? Milyen vastag a fal, 30as vagy 38as?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1772 Dátum: 2012.11.07 21:43:19 »
Szerintem semmi probléma... Én nem látom a különbséget "igény" és "szükséglet" között, annyi szent.
Hozzászólás törölve.   :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.07 22:01:37 írta whis »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1773 Dátum: 2012.11.07 22:02:30 »
A tetőfóliázás az másodlagos vízszigetelés, nem hőszigetelés.  :no:
Az épület egészséges szellőzése érdekében használják, de nem a vízszigetelés a kifejezett feladata, hanem a párazárás, ezért is hívják több helyen párazáró fóliának.
Minden szigetelő anyag csak egymással rendszerben építve hozza meg az elvárt eredményt. Önmagában valamennyit jelent pusztán a falakra erősített hungarocell is, de ettől még a fűtött meleg meg fogja találni a kiutat magának (ezáltal a gazdaságossága csökken), ha mást nem tesz az ember. A födémet szigetelni is nagyon körültekintően kell, mert könnyen lecsapódhat a szigetelés alján a pára, ami akár kisebb beázást is okozhat, és egyéb egészségre káros hatása is lehet, mint pl. a penész megjelenése.
Én a födémre egy 5-6cm-es porózus betont javaslok (ez lélegzik, pára szempontjából előnyös megoldás), majd erre a kőzetgyapot paplant. Szerkezetileg ez 5-6cm + 10cm vtg-ot jelent.
A falakra, pedig 10cm-es hungarocellt. Ez lehetne az első lépcső, majd utána a nyílászárók kérdése.
De figyelembe kell venni továbbra is a kemence nagy mennyiségű melegét és az ezzel járó párát. Rendszeresen kell majd szellőztetni, hogy ne haladja meg lehetőleg a 60-65%-ot a ház páratartalma.
Ja, szigetelni természetesen a ház lábazatát is kell ilyenkor.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1774 Dátum: 2012.11.07 22:27:15 »
Az épület egészséges szellőzése érdekében használják, de nem a vízszigetelés a kifejezett feladata, hanem a párazárás, ezért is hívják több helyen párazáró fóliának.
Minden szigetelő anyag csak egymással rendszerben építve hozza meg az elvárt eredményt. Önmagában valamennyit jelent pusztán a falakra erősített hungarocell is, de ettől még a fűtött meleg meg fogja találni a kiutat magának (ezáltal a gazdaságossága csökken), ha mást nem tesz az ember. A födémet szigetelni is nagyon körültekintően kell, mert könnyen lecsapódhat a szigetelés alján a pára, ami akár kisebb beázást is okozhat, és egyéb egészségre káros hatása is lehet, mint pl. a penész megjelenése.
Én a födémre egy 5-6cm-es porózus betont javaslok (ez lélegzik, pára szempontjából előnyös megoldás), majd erre a kőzetgyapot paplant. Szerkezetileg ez 5-6cm + 10cm vtg-ot jelent.
A falakra, pedig 10cm-es hungarocellt. Ez lehetne az első lépcső, majd utána a nyílászárók kérdése.
De figyelembe kell venni továbbra is a kemence nagy mennyiségű melegét és az ezzel járó párát. Rendszeresen kell majd szellőztetni, hogy ne haladja meg lehetőleg a 60-65%-ot a ház páratartalma.
Ja, szigetelni természetesen a ház lábazatát is kell ilyenkor.
A másodlagos vízszigetelésbe beletartozhat a párazárás is, de a porhó, a csapadék mind azon akad meg, ami a cserepek alatt, cserepek közt bejön. Közvetlenül semmiképp sem tartozik egy hideg tetős régi ház hőszigeteléséhez, csak ezért gondoltam hogy belekötök, meg olyan jó csípkelődni  :flowers: :tt2: :D
Üveggyapot alatt valami feltöltés szokott lenni a padláson, vagy semmi, csak a fadeszka (mármint az esetemben), ami mindenképp szellőzik. De ez az üveggyapot dolog tényleg gyors, és olcsó. Én is gondolkodtam valami lépésálló dologban, de azok azért nem olcsók.
Sajnos nekem is egyszer majd rá kell tolnom egy rakat pénzt a házra energiatakarékosság szempontjából. Ami mondjuk zavar: a 65 m2 nettó ház alatt van egy kb 50m2-es szuterén, ez kb 50-100cm mélyen van a földben. Mikor a lakásban van 21-22fok, a szuterénben 16-17, ami nagyon sok. A baj az, hogy lent van a kazán, és a fűtéscsövek a szuterén plafonján futnak, onnan mennek fel. Ezek persze le vannak szigetelve, de így is szépen adják le a jó drága hőt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.07 22:29:22 írta Ákos2004 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1775 Dátum: 2012.11.07 22:40:03 »
A másodlagos vízszigetelésbe beletartozhat a párazárás is, de a porhó, a csapadék mind azon akad meg, ami a cserepek alatt, cserepek közt bejön. Közvetlenül semmiképp sem tartozik egy hideg tetős régi ház hőszigeteléséhez, csak ezért gondoltam hogy belekötök, meg olyan jó csípkelődni  :flowers: :tt2: :D
Üveggyapot alatt valami feltöltés szokott lenni a padláson, vagy semmi, csak a fadeszka (mármint az esetemben), ami mindenképp szellőzik. De ez az üveggyapot dolog tényleg gyors, és olcsó. Én is gondolkodtam valami lépésálló dologban, de azok azért nem olcsók.
Sajnos nekem is egyszer majd rá kell tolnom egy rakat pénzt a házra energiatakarékosság szempontjából. Ami mondjuk zavar: a 65 m2 nettó ház alatt van egy kb 50m2-es szuterén, ez kb 50-100cm mélyen van a földben. Mikor a lakásban van 21-22fok, a szuterénben 16-17, ami nagyon sok. A baj az, hogy lent van a kazán, és a fűtéscsövek a szuterén plafonján futnak, onnan mennek fel. Ezek persze le vannak szigetelve, de így is szépen adják le a jó drága hőt.
Ezen a hidegpadlás szigetelésen én is agyalok. A betontálcák között salak van, de arra kellene valami. Én közetgyapotra gondoltam + valami lépésálló anyag. Pesze tűzállónak is kell lenni a dolognak. (Első körben lebeszéltek, hogy a közetgyapot nagyon megtudja magát szívni vizzel, de nehezen szárad ki,nem ugy mint a jelenlegi salak-azt nem akarom leszedni)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1776 Dátum: 2012.11.07 22:52:03 »
Edesanyam parja kitalalta hogy leszigetelteti a hazat. Erre kapott egy 730ezer forintos arajanlatot. Ezt sokalltam, odakuldtem egy mesterember ismerost, o 600-ert megcsinalna.
A sztorihoz hozzatartozik, hogy egy pici masfel szobas haziko egy hatalmas buboskemencevel, es a tavalyi telet kb 27kobmeter fabol vigan kiteleltek.

Szerintetek van ertelme szigetelni? Szerintem irrealisan hosszu a megterulesi ideje, de egyenlore nem nagyon tudom lebeszelni oket.

Erdekelnenek velemenyek.

Szervusz András!
Nem tudom hogy te hogyan látod de szerintem a rosszszándékú hozzáértőtől csak a jóhiszemű szorgalmas laikus agymenés a kártékonyabb. Ezért azt javaslom, hogy a saját érdeketekben szakképzett és gyakorlott emberekkel konzultálj, a felvetett témába. Mindezt a szakmában -épületgépészet felsőfokon - eltöltött 20  év elméleti és gyakorlati tapasztalat mondatja velem.
Üdv; micila
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1777 Dátum: 2012.11.08 05:14:50 »
Hozzászólás törölve.   :nono:
Láss ne csak nézz!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1778 Dátum: 2012.11.08 05:42:26 »
Szerintem semmi probléma... Én nem látom a különbséget "igény" és "szükséglet" között, annyi szent.
Szerintem semmi probléma... Én nem látom a különbséget "igény" és "szükséglet" között, annyi szent.
Hozzászólás törölve.   :nono:
Olvass szakkönyvet, ami a témával -fűtés -foglalkozik. Ott megtalálhatod a em látott külöbséget, annyi szent!!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1779 Dátum: 2012.11.08 07:06:26 »
Láss ne csak nézz!
Kedves Micila, építő jellegű hozzászólásaidat nagyon szívesen vesszük. A személyeskedő, arrogáns és romboló megjegyzéseidet mellőzd, kérlek.
A moderátor zöld írását pedig ne kritizáld.
Üdv.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1780 Dátum: 2012.11.08 08:56:32 »
Nem láttam a törölt hozzászólásokat, de valóban én nem fogalmaztam pontosan, és micilia szakszerűen.
A hőszigetelés, páratechnika, épületgépészet egymással szorosan összefüggő, komplex kérdéskör. Amennyiben vki megteheti érdemesebb szakemberhez fordulni, mert nagyon mellé lehet nyúlni. A kijavítás pedig többszörös költséget jelenthet, amennyiben egyáltalán lehetséges.
A pince miatt a kérdéseimet kiegészíteném:
A ház mellett az alap hozzáférhetősége, a za földszint alatti falszakasz mérete, vízszigetelése?
Pontos adatok nélkül ötletelni leyet, csak nem érdemes.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1781 Dátum: 2012.11.08 09:11:30 »
Nem láttam a törölt hozzászólásokat, de valóban én nem fogalmaztam pontosan, és micilia szakszerűen.
Ezt nevezem sportszerűségnek  :clap: ... De ebben a fórumban eddig sem volt divat nem tökéletes szakszerűségért a másik torkának ugrani, és ezután sem lesz az - erről gondoskodunk  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1782 Dátum: 2012.11.08 09:15:54 »
Ezt nevezem sportszerűségnek  :clap: ... De ebben a fórumban eddig sem volt divat nem tökéletes szakszerűségért a másik torkának ugrani, és ezután sem lesz az - erről gondoskodunk  :yes:
+1
Yes,yes!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1783 Dátum: 2012.11.08 12:33:08 »
Ezt nevezem sportszerűségnek  :clap: ... De ebben a fórumban eddig sem volt divat nem tökéletes szakszerűségért a másik torkának ugrani, és ezután sem lesz az - erről gondoskodunk  :yes:

Az divatban van, hogy egymást traktáljátok mindenféle információval, majd az esetlegesen azoknak felülő kellemetlen kérdései elől az egymásra mutogatásba menekültök?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1784 Dátum: 2012.11.08 18:32:16 »
:offtopic:
Az divatban van, hogy egymást traktáljátok mindenféle információval, majd az esetlegesen azoknak felülő kellemetlen kérdései elől az egymásra mutogatásba menekültök?
Én elég sokszor kérem, hogy aki jobban tudja legyen szíves javítsa ki.
Téves információk sok fórumon elhangzanak, ez addig nem probléma amíg a kiigazítás röviddel utána megtalálható,és el is jut odáig az olvasásában az érintett.
A feltett kérdésekre priviben is szívesen válaszolok, amint erre számtalan példa volt. 
:offtopic: