Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971848 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1755 Dátum: 2012.11.07 07:59:35 »
3+1 retegű ablakai vannak pl az internormnak. Egyedi fáblakba meg olyan üveget tehetsz amit akarsz.
Jó ablak alsóhangon 20év.
6-8évente ablakot cserélni, felújjítani miatta az a pénzkidobás.
Amenniben az embernek új ablakot, kazánt.. . kell vennie, akkor már nem túl sokat kell hozzátenni a takarékosabbhoz, az energia árak meg brutálisan emelkednek.

Szervusz Agyarka!

Az látszik, hogy a témában nem vagy laikus.Milye szakmában tevékenykedsz?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1756 Dátum: 2012.11.07 08:26:28 »
 OFF
Gépész karon végeztem, és kommunikáció -technikával foglalkozom.
ON
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.07 08:29:44 írta Agyarka »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1757 Dátum: 2012.11.07 09:21:59 »
Edesanyam parja kitalalta hogy leszigetelteti a hazat. Erre kapott egy 730ezer forintos arajanlatot. Ezt sokalltam, odakuldtem egy mesterember ismerost, o 600-ert megcsinalna.
A sztorihoz hozzatartozik, hogy egy pici masfel szobas haziko egy hatalmas buboskemencevel, es a tavalyi telet kb 27kobmeter fabol vigan kiteleltek.

Szerintetek van ertelme szigetelni? Szerintem irrealisan hosszu a megterulesi ideje, de egyenlore nem nagyon tudom lebeszelni oket.

Erdekelnenek velemenyek.
kisa
born to ride

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1758 Dátum: 2012.11.07 11:56:08 »
OFF
Gépész karon végeztem, és kommunikáció -technikával foglalkozom.
ON

Szervusz Kolléga!

Szak?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1759 Dátum: 2012.11.07 12:01:27 »
Edesanyam parja kitalalta hogy leszigetelteti a hazat. Erre kapott egy 730ezer forintos arajanlatot. Ezt sokalltam, odakuldtem egy mesterember ismerost, o 600-ert megcsinalna.
A sztorihoz hozzatartozik, hogy egy pici masfel szobas haziko egy hatalmas buboskemencevel, es a tavalyi telet kb 27kobmeter fabol vigan kiteleltek.

Szerintetek van ertelme szigetelni? Szerintem irrealisan hosszu a megterulesi ideje, de egyenlore nem nagyon tudom lebeszelni oket.

Erdekelnenek velemenyek.

Szervusz András!

Sok mindent lehetne általánosságban beszélni e témáról, de ahogy látom téged sokkal jobban érdekelne a konkrét ház hőszigetelése, és annak részletei. Írj személyes levelet, és ott fejtegethetjük.
   
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1760 Dátum: 2012.11.07 12:46:21 »
Szervusz Kolléga!
Szak?
Kom-tech. Sajnos már megszünt, nem volt EU kompatibilis az elnevezés. Ezt nem igazán értem, mert egy német kolléga ugyanezt végezte odakint, és az övékét meghagyták hasonló tematikával (legalábbis 3 éve még +volt). És Te?
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.07 12:47:58 írta Agyarka »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1761 Dátum: 2012.11.07 13:05:37 »
Kom-tech. Sajnos már megszünt, nem volt EU kompatibilis az elnevezés. Ezt nem igazán értem, mert egy német kolléga ugyanezt végezte odakint, és az övékét meghagyták hasonló tematikával (legalábbis 3 éve még +volt). És Te?

Épületgépész
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1762 Dátum: 2012.11.07 13:11:52 »
Edesanyam parja.... Erdekelnenek velemenyek.
Ez igy tényleg elég általános.
- Mi a hőszigeteléssel kitűzött cél, (másképpen fogalmazva milyenre szeretnék az épület hőigényét),
- egyedül a külső falakat (és a lábazatot) szeretnék hőszigetelni vagy födémet is ill. a nyílászárók cseréje esetleg fütéskorszerüsítés is szóbajöhet. Rendesen leszigetelt házat ugyanis nehéz buboskemencével állandó hőfokon tartani
- fal szerkezete, nm, nyílászárók száma, szerkezete, tájolása, nm, épület alapterülete, pince, terasz, padlás, közös falú melléképület,
- telek közművesítettsége, a fa beszerzési lehetősége (pl nincs gáz a telken, és a tüzifa nagy részét +tudják termelni
- mennyi ideig akarják megtartani, későbbi célok
-anyagi lehetőségek?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1763 Dátum: 2012.11.07 13:27:02 »
Épületgépészk/quote]
Akkor ezért vagy hozzám hasonlóan kukacos.:-) Csak én néha nem csak a legkézenfekvőbb jogszabályokat olvasom, és ezért sok mindent másképpen látok.:-)
A fenti témával + inkább Te foglalkozol többet, én csak ha muszály.
Azért ilyen fűtéssel elég sokféleképpen meg lehet a közelíteni a kérdést, de a vége -mint mindig- az anyagiakon múlik.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1764 Dátum: 2012.11.07 13:30:24 »
Ez igy tényleg elég általános.
- Mi a hőszigeteléssel kitűzött cél, (másképpen fogalmazva milyenre szeretnék az épület hőigényét),
- egyedül a külső falakat (és a lábazatot) szeretnék hőszigetelni vagy födémet is ill. a nyílászárók cseréje esetleg fütéskorszerüsítés is szóbajöhet. Rendesen leszigetelt házat ugyanis nehéz buboskemencével állandó hőfokon tartani
- fal szerkezete, nm, nyílászárók száma, szerkezete, tájolása, nm, épület alapterülete, pince, terasz, padlás, közös falú melléképület,
- telek közművesítettsége, a fa beszerzési lehetősége (pl nincs gáz a telken, és a tüzifa nagy részét +tudják termelni
- mennyi ideig akarják megtartani, későbbi célok
-anyagi lehetőségek?

Első blikkre egész jól összefoglaltad. Talán azzal egészíteném ki, hogy a  háznak a hőveszteségből adódóan HŐSZÜKSÉGLETE alakul ki. A többi tényleg jó. Ne mond má', hogy nem hallgattál át az épületgépészetre! 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1765 Dátum: 2012.11.07 13:43:34 »
Agyarka jól írja a kérdéseket:
Mi a cél? Mennyi pénzt tudnak ráfordítani?

(a leggyakoribb hiba utólagos szigeteléskor, hogy bezárják az épületet egy dunsztos üvegbe, aztán jön a rengeteg pára, penész a korntrolálhatatlan meleg (kemence))

Az épületek szellőzésének, hőháztatrásának csak egy része a külső fali hőszigetelés. Ezt, ahogy Agyarka is írta, nyílászárócsere (szellőző rostéllyal), tetőfóliázás, stb. együtt fogja eredményesen és a legkevesebb problémáva mellett biztosítani, ezért kisa jól gondolod, hogy önmagában a falszigetelés egy soha nem (vagyis nem belátható időn belül) megtérülő befektetés. Ezáltal, bizonyos szinten pénzkidobás.
Egyébként, ha a meglévő nyílászárók szerkezete megengedi, utólag is beszerelhetők a résszellőzők, nem szükséges a teljes nyílászáró rendszert kicserélni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1766 Dátum: 2012.11.07 14:16:48 »
Agyarka jól írja a kérdéseket:
Mi a cél? Mennyi pénzt tudnak ráfordítani?

(a leggyakoribb hiba utólagos szigeteléskor, hogy bezárják az épületet egy dunsztos üvegbe, aztán jön a rengeteg pára, penész a korntrolálhatatlan meleg (kemence))

Az épületek szellőzésének, hőháztatrásának csak egy része a külső fali hőszigetelés. Ezt, ahogy Agyarka is írta, nyílászárócsere (szellőző rostéllyal), tetőfóliázás, stb. együtt fogja eredményesen és a legkevesebb problémáva mellett biztosítani, ezért kisa jól gondolod, hogy önmagában a falszigetelés egy soha nem (vagyis nem belátható időn belül) megtérülő befektetés. Ezáltal, bizonyos szinten pénzkidobás.
Egyébként, ha a meglévő nyílászárók szerkezete megengedi, utólag is beszerelhetők a résszellőzők, nem szükséges a teljes nyílászáró rendszert kicserélni.

Suszter a kaptafánál...
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1767 Dátum: 2012.11.07 14:35:29 »
...
A sztorihoz hozzatartozik, hogy egy pici masfel szobas haziko egy hatalmas buboskemencevel, es a tavalyi telet kb 27kobmeter fabol vigan kiteleltek.
...

Nem vagyok épületgépész, csak kevéssé érintettük a területet anno.
Viszont ez a 27 köbméter ez szerintem (jelen információk mellett) rengeteg. Nekünk 1984-ben épült családi ház alsó szinten kb. 110 négyzetméter, tetőtér beépítés plusz kb. 70 négyzetméter, 10 köbméter fa egy évben sem fogyott el. Persze erdei köbméterről beszélek.
Vegyestüzelésű kazán (Totya 4 klón), idén égett ki 27 év után, új belsőt csináltunk neki, ami a jelek szerint még nagyobb hatásfokú, de majd kiderül.
Bár lehet, hogy ez a kemence miatt van  :helpsmilie:
Egy gyakorlati hely szerint a legkifizetődőbb "szigetelni, szigetelni, szigetelni". Persze jól kell megcsinálni  :yes:
Mi most nyáron az iskola egyik falát szigeteltük, egész jó áron lehet kapni korszerű rendszereket. De jól csinálod, több helyen kell érdeklődni, referenciát kérni/szerezni a lehetséges kivitelezőkről, árakat nézni.
Itt a környéken pl. van egy cég, aki a dűbeleken spórolt, amik a szigetelőlapokat tartják, még a ragasztás mellett. Az egészhez képest filléres tétel. Jött egy szél, lepörgette a falról az egészet :(

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1768 Dátum: 2012.11.07 14:54:52 »
Elnézést, nem irok külön külön, a kicsi mobilképernyőn nehéz szerkeszteni.
Micilia
Valamiből +kreditet is kell szerezni, ami érdekelt, azt felvettem, és kihasználtam a lehetőségeket.:-)
Fogalmazás: tudom csak pontosan és szépen, de laikusoknak inkább a lehető leg1xübben.

Bepi81
Igen.
A kemence lefolytása, pufferelése szóba jöhetne.
Szellőztetésre jobban kedvelm a kontrollált rendszert(drága) a veszteség jobban kézben tartható +utólag beépíthető hőcserélő

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1769 Dátum: 2012.11.07 16:01:15 »
Fogalmazás: tudom csak pontosan és szépen, de laikusoknak inkább a lehető leg1xübben.
Szerintem semmi probléma... Én nem látom a különbséget "igény" és "szükséglet" között, annyi szent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )